Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Cavallia, szczerze polecam 🙂! W rezultacie powoli zaczynam się czaić na kask crossowy Gatehouse RXC1 😁. Zamówiliśmy dla znajomych, przyszedł, obejrzałam i przepadłam...

Kahlan, wygląda bardzo fajnie, zgrabnie 🙂!
Kahlan - no fajny, może w nim nie będe wyglądać jak w orzechu...  👀
kurde przydałby mi się sklep jeździecki z szerokim wyborem kasku, żeby przymierzyć i ocenić
emptyline   Big Milk Straciatella
06 czerwca 2014 08:46
Time, Choicy są malutkie i zgrabne.
pirat30, Uvex exxential.
no właśnie kiedyś na Cavaliadzie mierzyłam i wyglądałam znośnie  🙂
Czy kaski Ked Basco występują w rozmiarze S? Nigdzie nie mogę znaleźć  👀
mój s champ casco jest juz dość luźny (ba! nawet kaptur bluzy się spokojnie mieści - bo wyjeciu jest jakis czas mega luxny po czym wraca). ale jeszcze troche bede te gabeczki co sa w komplecie wpychać. jakbym wzięła M ktory zaczyna sie na moim rozmiarze to mogłbym go na garba założyć jak już....
A mój dalej bez zmian rozmiarowych. 😎 I coraz bardziej go uwielbiam, jutro będę zmuszona wsiąść w innym (bo zostawiłam kluczyki od paki 50 km od miejsca, w którym jestem obecnie :marze🙂 i nie wiem, jak to ścierpię... A na myśl o wsiadaniu bez mi... dziwnie. Choć przedtem potrafiłam jeździć z gołą głową czy w czapce z daszkiem, jak były upały, teraz się tak przyzwyczaiłam do tego Champa, że zdarza mi się go nie zdjąć od razu po jeździe, bo o nim zapominam...
http://allegro.pl/kask-toczek-asda-i4305009164.html

Padłam  😁 Człowiekowi się wydaje, że widział już wszystko, a tu proszę
hghaahhahahahah też to właśnie widziałam, brakuje tylko zapięcia pod brodą co by nie spadł  😁 😁
Regulaminowe trzypunktowe zapięcie, ateścik i można by konkursy śmigać  🏇 Z pewnością przykuwałby uwagę
I wentylacja wyglada na niezłą 😂. Ja tyle czasu spędziłam szukając kasku w którym głowa latem nie zaparzałaby mi się, a tu poprostu trzeba było sie wybrać do Asdy na zakupy 😉.
Co byście polecali  na początek dla dziecka na naukę jazdy w cenie do około 200zł?Chciałabym żeby to było bezpieczne
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 czerwca 2014 19:23
kalaarepa,
może ked pina albo casco nori lub choice...

Edit: oj pardon, nori i choice przekraczają budżet 🙁.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 czerwca 2014 19:25
ms_konik, oba casco nie są w cenie do 200zł, a raczej do 300 lub wyżej. Może być Halorider, ale on nie jest regulowany, więc jak dzieciak wyrośnie, trzeba kupić nowy. KED Pina wydaje się najsensowniejszy.
http://arcus-konie.pl/kask-ked-pina-p-7593.html
czyli taki myślicie że będzie dobry???
emptyline   Big Milk Straciatella
08 czerwca 2014 19:33
kalaarepa, musisz zmierzyć obwód głowy przede wszystkim. Z doświadczenia wiem, że bez mierzenia jednak ciężko kupić kask, każdy ma inny kształt głowy i nie wszystkie modele leżą dobrze.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 czerwca 2014 19:35
kalaarepa,
forumowa halo taki użytkuje, wraz ze swym dzieckiem na spółkę.
Wyrażała zadowolenie z posiadania tego kasku 🙂,
dla pewności możesz podpytać ją jeszcze 🙂
dzięki podpytam... Młoda ma obwód głowy 51cm, ale z uwagi tego że ma 6 lat to pewnie zaraz jej główka urośnie a ten jest od 52cm. Mam nadzieje że będzie pasował aczkolwiek chyba popytam czy by mi w stacjonarnym takiego nie sprowadzili żebyśmy mogły przymierzyć🙂
kalaarepa, ja bym celowała raczej w mniejszy kask. Jeśli dziecko ma obwód 51 cm, to kask, który startuje od 52 cm będzie pewnie latać na głowie. Lepiej szukać czegoś w rozmiarach z zakresu 50-55.
kalaarepa, casco ecco? (albo podobne) - poniżej 200 mozna trafić w sklepach, sa regulowane, s jest daje se 50/51 -55 - wiec bedzie na lata. są tez w wersjach dla małych księżniczek 😀
Czy ktoś tutaj ma może kask Safety Jump FOUGANZA ? http://www.decathlon.pl/kask-jedziecki-safety-jump-id_8218036.html

Przypadkiem stałam się dziś posiadaczką takiego i muszę przyznać, że jest bardzo ładny, wyjątkowo nie wyglądam w nim jak ostatni dekiel, a cena bardzo przyjemna.
I co najważniejsze nie leci mi na oczy jak mój stary.
Zastanawiam się tylko jak z jego przewiewnością?  👀
Jedyne do czego można się przyczepić to faktycznie lekko odstająca uprząż, ale liczę,że trochę lepiej się ułoży podczas noszenia.
Jakiej firmy kaski polecacie? Miło by było gdyby regulacja z tyłu była na tyle wysoko żeby bez większego problemu mieściła się tam kitka. Wytrzymały i w rozsądnej cenie, i dość ładny żebym wyglądała jak człowiek 😉
Ked oczywiście 🙂
[s]Który jest najlepszy ked paso/allegra/basco, casco passion/champ, fair play elf mat czy hprze pacifie defenze?[/s]
Post pod postem, mój telefon niestety nie ogarnia.
Kask ked paso i ked allegra na moje oko różnią się przede wszystkim daszkiem, który jest lepszy, bezpieczniejszy? A ked basco? Ma troszkę inną rozmiarówkę i jest tańszy czym się jeszcze różni? A casco passion? Który polecacie
julka177, ja tam polecam byle który, ale casco - specjalistyczna firma, od wielu lat juz sprawdzona.
champ jest wspaniały - jestem każdego dnia nim bardziej zachwycona. w upały i słońce jest w nim zdecydowanie chłodniej (i nie boli mnie glowa ...i inne objawy przegrzania) niż bez niczego/w czapeczce...szok
Czy jest tu posiadacz uvexa luxury(taka podróba samshielda) i chciałaby sie wypowiedzieć na temat jego wentylacji ???
julka177 Ja mam Allegre i jest cudowna. Daszek ma wypinany, lekki i ładny kask. Paso jest trochę głębszy niż Allegra a tak poza tym jakiejś większej różnicy nie zauważyłam.
Jak z wentylacją w Charles Owen i Samshield? Mam aktualnie GPA Air Speed i dobra wentylacja to jego drugie imie ( 😁 ) ale chce kupić drugi kask i boje się, że kiepsko wypadnie przy GPA, szczególnie że idą upały  😉 Próbował ktoś może wszystkie i wypowie się coś więcej na ten temat ale bardziej w kwestii porównania?  😉

nie za bardzo ogarniam jak mozna sie spodziewc dobrej wentylacji w calym krytym kasku ;]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się