Pilna pomoc wykup kucyków z uboju!

Nie racja jest tylko jedna, tylko gatunek jest jeden...

Co do zgłaszania Pana od rzeźni - pytanie po co... Bo skoro konie przyjeżdżają w takim stanie, to co? On raczej cudotwórcą nie jest...
Zamknijmy najlepiej. Niech pojadą gdzie indziej, przynajmniej nie będziemy ich oglądać.
Ja tam byłam, w środku też. Konie w kiepskim stanie są ubijane z konieczności, najszybciej jak się da. Chce przypomnieć, że to konie mięsne i nie do końca można je leczyć, coby mięso było zjadliwe. Nie mówię, że facet jest święty. Jestem po prostu zdania, że konie będą ubijane, więc niech ostatnie dni spędzą na tych padokach. Jestem nawet za tym, żeby było jak najwięcej takich rzeźni w PL.
Ale jasne, najlepiej nasłać na niego 1000 kontroli.
wiecie co? RZYGAC SIE CHCE!!

konie na padokach, leczone, chore ubijane w pierwszej kolejnosci..... ale NIE! zawołajmy TOZ, IW, US i ciul wie kogo jeszcze!
zastanawiam sie czy osoby piszace o nasylaniu kontroli dobrze sie czują?  🤔 🤔 🤔

no rzygać sie chce i tyle.
bacik a ty weż sie ogarnij, zdechl ten zrebak w męczarniach jako sopel lodu czy co?
to ze twoje konie są SPACZONE trzymaniem w stajni i na deszczu zdychają z zimna nie znaczy ze inne konie tez bedą zdychaly  🤦

bo co, bo TOBIE sie nie podoba?
ja trzymam konie (sztuk 20-25, od zrebaków po 30 letnią staruche, araby i zimnioki ) 24 na dworze CALY ROK, i mi nie zdychają, moze naślę na ciebie kontrole bo twoje konie TYLKO 12 GODZIN stoją na dworze?

uch, ale mnie szlag trafia jak czytam takie laickie pierd*** nie  😤 😤 😤
macie fotki tylko żadnego spamu 🙂
c 🙂
🤔wirek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
05 czerwca 2014 15:42
jakie maleństwo  😍

Aniazamek nie można pisać paru postów pod rząd. Najlepiej dodawać wszystkie zdjęcia od razu a jak jakieś pominiesz to w prawym rogu przy Twojej wypowiedzi jest opcja Zmień.
Śliczna mamusia i cudne maleństwo.
Jak na karmiącą klacz to jest w dobrej kondycji,widać nie taki ten rzeźnik straszny.
Niech się zdrowo chowają  :kwiatek:
🤬
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
05 czerwca 2014 15:58
No to powodzenia  :kwiatek:
za calym szacunkiem ale one na chude nie wygladaja
widać choćby po szyi, że mamusia tłuściutka to nie jest
kupiłam witaminki ,jedzenia też jej nie brakuje ,marchwi buraków,chlebka myślę że będzie dobrze


kochana, bardzo ostrożnie, BARDZO. Kuce wyglądają super na samej trawie/sianie, bardzo łatwo je skrzywdzić małą ilością właśnie witaminek czy owsa. najpierw może zrób badania podstawowe na pierwiastki, żeby sprawdzić, czy potrzebuje witamin? bo może samo siano bez limitów i trawa dadzą radę (tak sądzę 😉 )

dziewczynki są śliczne! i mamusia JEST chuda. Widać po wcięciu siekiery, wystającym kręgosłupie, zadzie, żebrach... nie jest tragicznie chuda, ale wrzucenie kilku kilogramów nie zaszkodzi 😉
jestem szczęśliwa piękne są🙂i ważne ,że uratowane!
klacz jest pod opieką weterynarza 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 czerwca 2014 20:15
No ja bym kuców nie przekarmiała, baaardzo łatwo przesadzić.
OBIBOK może odpuść sobie pisanie takim tonem. Napisałam że to nie ten temat - i już był skończony, obgadany. I MAM PRAWO do własnego zdania, czy się to Tobie podoba, czy nie - mnie to nie interesuje że Ty trzymasz konie po 24 h na pastwisku. Wejdź sobie na temat związany z tym i wyżywaj się na innych osobach, które uważają że ich konie nie są zadowolone, jak temperatura z 30 spada do 10 wieje i leje na głowę. 
No ale jeśli Tobie to pomogło i czujesz się lepiej po napisaniu tego to cóż.. pisz 🙂
a mojego zdania i tak sobie nie zmienię bo taki mam kaprys i tak mi się podoba 😉

A kucyki cudowne ! 🙂 super że znalazły kochający, nowy dom 🙂

widać choćby po szyi, że mamusia tłuściutka to nie jest

Zgadzam się,do bardzo dobrej kondycji jeszcze trochę brakuje ale na szczęście nie zagłodzony,poraniony szkieletor.Odpowiednio prowadzona szybko się wyrówna.
Aniazamek, piękne zwierzaki, super, że znalazły dom 🙂 Mamunia do odkarmienia, ale może to źrebol ją tak wycieńczył. Wspaniale, że mają dobrą opiekę. Masz co do nich jakieś plany?
tak zostają u nas ...na zawsze  🙂
Życz zdrowia swoim nowym podopiecznym 🙂
🙂
Aniazamek, dlaczego mamy Wam pomagać? Czego Wam brakuje? 🤔
O to samo miałam zapytać?
nie stać Was na utrzymanie zakupionych zwierząt? utrzymanie mojego kuca nie przekracza 50 zł/miesiecznie a wygląda jak beczka. nie macie takiej kwoty?

To dziwne, że kupujecie zwierzaki, na które Was nie stać, zwłaszcza, że 50-100 zł miesięcznie to raczej śmieszna kwota...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 czerwca 2014 07:29
Myślę, że może być to próba wykorzystania Naszego współczucia i zainteresowania jakie wzbudziły kucyki na forum,
a nuż może uda się wyciągnąć jakąś kasę
😅
Aniazamek,  ale to przecież Twoje zwierzęta. Dlaczego mamy was wspierać? to chyba dość oczywiste, że kupując sobie zwierzę liczy się na siebie a nie na to, że inni będą moje zwierzątko utrzymywać?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 czerwca 2014 08:53
każdy z Nas ma konia, nawet nie jednego i równie dobrze każdy z Nas mógłby prosić o takie wsparcie. Moje konie tez potrzebują pasty na odrobaczanie, kantarów, szczotek. Kupując konie miałam tego świadomość i do głowy by mi nie przyszło prosić forum o pomoc. Wybacz Aniazamek ale odnoszę wrażenie że jest to próba wykorzystania zainteresowania jakie wzbudził temat
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się