Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Niedziela 25.05 Equestro organizuje zawody skokowe otwarte dla wszystkich chętnych z zewnątrz. Info z Facebooka. 😉
Apropo tych zawodów, nie orientuje się może ktoś w kosztach. Nie mogę się dodzwonić do Equestro.
Gdzie w Łodzi można pojeździć bardziej ambitnie bez swojego konia?

Zastanawiam się, warto wydzierżawić czy średnio się opłaca? Jak mniej wiecej z kosztami/miesiąc? Dzierżawa chodzi mi po głowie już parę lat, ale jak dotąd nie miałam jakiegoś dużego parcia na to ani potrzeby, bo jeździłam jednego konia. Teraz niestety się to zmieniło no o tak jakoś pomyślałam...
Niestety w łódzkim bieda z porządną rekreacyjną stajnią. Polecam poszukać konia do dzierżawy, albo osoby, która prowadzi treningi na swoim koniu. Przerobiłam swego czasu sporo stajni i ciężko o coś sensownego. Ceny pensjonatu zaczynają się od około 550zł w górę, do tego należy doliczyć również trening, więc kwota wychodzi już konkretna. Ze stajni mogę polecić http://www.sabitov.pl/ - pod kontem ujeżdżenia i skoków. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś bardzo sensownie były prowadzone treningi przez Panią Kasię i jej męża. Super infrastruktura, jedynym minusem jest niestety dojazd dla osób nie posiadających auta.
kontestacja, w Olimpii byłam dawno temu jak naprawiali nowo nabytego konia znajomej. Ale daaawno to było i nawet nie wiedziałam, że prowadzą treningi. Troszkę daleko ode mnie, niestety. Ubolewam, że Łódź tak kuleje pod tym względem. Co prawda od października będę studiować w innym mieście ale całe wakacje jestem tutaj dlatego poszukuję czegoś sensownego.

Jeśli jest w wątku ktoś, kto prowadzi treningi na swoim koniu to poproszę PW z informacjami 🙂
W Gostyninie/Bierzewice (stajnia Victoria) w sobotę (Dzień Dziecka) Zawody Towarzyskie (autoryzowane), od najniższych do L1, także Pony Games. Zachęcam, bo aktualnie pada - więc grunt będzie dobry, parkury fair = dobre, spokojne miejsce na debiuty itp. Organizatora nie reprezentuję, jedynie uczestnikiem będę (jeśli koń wydobrzał), reklama to nie jest. Tylko wiem, że np. Północ Łodzi niekoniecznie ma kameralne miejsca na starty.
to w sobotę (31.05) czy w Dzień Dziecka (niedziela, 01.06.)?  😁

coś mi się obiło o uszy o zawodach międzystajennych w Grotnikach w ten weekend. ktoś coś potwierdza?

EDIT: literówki
Olimpia nadal jest świetna pod tym względem, wysoki poziom. Natomiast nie ma tam raczej koni do treningu, same pensjonatowe. Myślę, że Kasia raczej swoich nie daje do jazdy. Najlepiej zadzwonić i spytać, gdyby jednak się udało to na pewno z pożytkiem, bo to świetni specjaliści są.
Kahlan, sory, w sobotę 31.
Suchajka, niby nie w Łodzi ale bardzo niedaleko i bezpośrednio dojeżdża 53 lub inne busy oraz dziewczyny z Łodzi jeżdżą swoimi autami:
http://stajniaeldorado.pl/
https://www.facebook.com/StajniaElDorado?fref=ts
Oprócz Gosi, która świetnie uczy są fajne konie i do dzierżawy jak i do regularnej jazdy. Ceny są normalne, nie wygórowane.
Czasem też prowadzi tu treningi Jacek Stasiak, to kwestia dogadania się z nim.
Ja tam trzymam swojego na hotelu - jest naprawdę świetna atmosfera a konie mają najlepiej!
Więcej info na priv.
willow, ja tam generalnie jeżdżę od kilku lat haha. Ty od Tajemnicy jesteś? 🙂

Szukam czegoś bliżej po prostu, do Brzezin mam kawał drogi i więcej na paliwo idzie niż to opłacalne niestety, a zanim w 53 wsiądę to muszę się ze 3 razy przesiadać. Już znalazłam nawet sobie bliżej miejscówkę na wakacje (później i tak na studia wyjeżdżam), będę jeździć na prywatnym koniu forumowej Equi. W El Dorado od wiosny mało mnie było, bo do matur się uczyłam więc możesz mnie nie kojarzyć. Z racji dojazdu nawet dzierżawa odpada, choć zastanawiałam się na Gracją swego czasu.
Będę w najbliższym czasie sprowadzała dr. Olgę Kuleszę, może ktoś chętny, żeby się dołączyć? 🙂
Mam pytanie do koniarzy z okolic Lasku Popioły na Rudzie, czy jeździcie po terenie dawnych wyścigów ? Kiedyś wiem, że było to możliwe i jeździliśmy, teraz nie wiem. Szukam nowych ścieżek i miejsc w naszej okolicy. Wiem, że jest tu kilka prywatnych stajenek i jedna komercyjna przy stawach Stefańskiego. Gdzie jeździcie w tym okolicach ? Pomijając oczywiście Las Popioły, tam wszystkie ścieżki mamy obryte 😉 A może macie ustalona drogę do lasu w Rzgowie, tak na dłuższy wypad ?
Wiem, ze pojawialy sie juz glosy, ze Skierniewice to nie okolice Łodzi, ale ostatecznie to woj. łódzkie, a nie znalazlam lepszego watku zeby zadac to pytanie 😉
Czy ktos moze kojarzy te konie i wie kto jest ich wlascicielem?

Konie stoja praktycznie w centrum miasta, tuz obok nauki jazdy Słojewskiego i WORDu.
Ktos na nich jezdzi? O.o
legalne jest trzymanie koni w takich warunkach? Zero trawy, wybieg jak dla duzego psa.. ludzie mozgu nie uzywaja czy co?. Chyba ze tymczasowo tam stoja ale nie wydaje mi sie...
Tez sie wlasnie zastanawiam o co chodzi :/ Niestety to maz przejezdzal i tylko cyknal fotke.
Dowiedzialam sie, ze wlasciciel firmy, na terenie ktorej ten padoczek zostal wydzielony juz tam kiedys trzymal konie przez dlugi czas, ale teraz nie wiadomo czy to znow on, czy komus wynajal teren.
Najchetniej zglosilabym to do tozu, ale najpierw chcialabym pogadac z facetem, zaproponowac przeniesienie tych koni chocby do mnie do przydomowej stajni, albo dac namiary na inne stajnie.
To jakis kosmos jest zeby trzymac konie w takich warunkach :/
kermit   Horses horses everywhere ..
06 czerwca 2014 05:52
A przepraszam z jakiego powodu do TOZu ?
Spoko, moze przesadzilam i faktycznie nie ma realnych podstaw do interwencji TOZu, ale po tym czego sie dowiedzialam o tym facecie i warunkach w jakich trzyma konie noz sie w kieszeni otwiera.
Te konie na codzien sa calymi tygodniami uwiazane na stanowiskach, a facet potrafil ogiera stojacego tygodniami w stajni zabrac na miasto i wsadzac na niego dzieci zarobkowo.
Na fotce dobrze nie widac, ale ten kon po prawej jest bardzo wychudzony.
Ogolnie facet ma nierowno pod sufitem.
Wiem, ze do interwencji to mimo wszystko za malo, ale szkoda tych koni 🙁
stillgrey  myślę, że najlepiej będzie gdy wybierzesz się tam osobiście i wtedy zobaczysz. W chwili obecnej to nie wiadomo jak jest, ktoś widział, ktoś słyszał ... podobno. Fakt pobiegać za bardzo nie mają gdzie, natomiast do znecania się to jeszcze daleka droga. Piszesz, że koń chuderlak, różnie bywa, może odkupiony od kogoś i teraz dopiero zacznie sie poprawiać. Moje obie kobyłki trafiły do mnie jako chudzinki i co też miał ktoś mnie do TOZ podać ? Teraz wygladają jak pączuszki, ale wtedy tragedia. Także idź, jedź  - zobacz na własne oczy.
Taa to jest najprawdziwsze zlooooo...nie to co trzymanie koni cala dobe w boksie....(wiekszosc koni sportowych)...
bunia dokładnie 🙂 Mój znajomy kupił z toru na aukcji ogierka pełnej krwi, kopyta przegniłe, strzałki miazga i gnój. Przyjechał weterynarz, żeby konia zobaczyć, niestety zeszło się i ciemno już było, koń zachowywał się jakby był ślepy, kompletnie stracił oriantację w terenie, właził na wszystko, miotał się. Nastepnego dnia kolejna wizyta, badania, itp. okazało się, że koń widzi, a jakże, ale nigdy nie był na dworze wieczorem/nocą (info od poprzedniego właściciela). Po roku na łąkach i biegania po lesie koń marzenie. Zdrowy, kopytka jak z kamienia. I ktoś mi powie, że ten koń był szczęśliwy na tym torze ???? Teraz nawet na noc do stajni nie chce wchodzić 🙂
Dziewczyny, ja to wszystko wiem, po prostu emocje zagraly 😉
Napisalam na forum bo myslalam, ze ktos bedzie znal wlasciciela i wyjasni mi dlaczego konie stoja tam gdzie stoja (tuz przy placu manewrowym 😉) Myslalam, ze moze wlasciciel nie mial absolutnie innego wyjscia i dlatego postawil konie w takim miejscu. Mialam nadzieje, ze przy odrobinie checi da sie cos zrobic zeby tym koniom polepszyc byt. Niestety im wiecej sie dowiaduje tym mniejsza mam ochote w ogole z facetem rozmawiac. Znam ten typ, a glowa muru nie przebije.
15 czerwiec - są egzaminy na oznaki PZJ w SO Bogusławice - chętni niech się zgłaszają !!!
Apropo BOJ w Boguslawicach. Wybiera sie ktos? Chcialabym podejsc do Brazu (nie wiem czy z takimi umiejetnosciami jest wgl sens ), ale chetnie poczytam jak to wygladalo. 😉 Jaki poziom, Jakie przejazdy ujezdzenia, czy surowo oceniali itp. Bylabym wdzieczna za relacje, badz jakies info na priv.  😀
suchajka, tak - od Tajemnicy! Aktualnie Arnika jest też wolna 🙂 Może kiedyś się zobaczymy. Pozdrawiam!
willow, z Arniką akurat średnio się dogadujemy 😀 Pewnie, jakoś niebawem wpadnę odwiedzić Gosię 🙂
Dla zainteresowanych, 22.06 kolejne otwarte zawody towarzyskie w Equestro.
kermit   Horses horses everywhere ..
11 czerwca 2014 10:04
Heroina - ta stajnia masz jakąś stronę lub profil na FB ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się