Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Klami, ja spojrzałam na stronie jakiegoś sklepu i było 11%.
I BTW nikt tańszego zmienika nie szukał, bo doktor powiedział ze tę paszę ma sprawdzoną, za inną nie ręczy.
Cobrinha, Basic 1kg
Ja jakoś do pasz typu Basic podchodzę jak pies do jeża... jak ta się sprawdza?
kolebka, Structuur z Mastersa ma jeszcze mniej białka - 7,1%, moja wariatka je to przez cały czas, także w trakcie aresztu boksowego i jestem bardzo zadowolona, bo ani nogi nie puchły ani czacha nie dymiła, a nie trzeba dawać jej dużo żeby koń wyglądał ok 😉

EDIT: Jak już przy Mastersie jesteśmy to muszę powiedzieć, że dzieciaki kończą właśnie pierwszy worek Veulen i jest efekt wow w sierści i kopytach, poziom energii też mają jak trzeba 🙂
[quote author=n link=topic=25.msg2105807#msg2105807 date=1401310880]
Cobrinha, Basic 1kg

Ja jakoś do pasz typu Basic podchodzę jak pies do jeża... jak ta się sprawdza?
[/quote]

Dlaczego jak pies do jeża? Jeśli się ma konia w lekkiej-średniej/początkowej pracy/nie pracującego/chwilowo w boksie - kontuzja, to jest to idealna pasza 🙂
Dlatego, iż mam wrażenie że basic jest zawsze okrojony na tyle, że wiele składników mu brakuje... (nie mówię o energetyczności) i jest jakby gorszej jakości paszą. W dodatku są konie które mają problemy z utrzymaniem wagi, więc wtedy chyba basic to kiepski pomysł.
.
Wielkie dzięki. Chyba niepotrzebnie jestem uprzedzona - jak patrzę, to Basic z Besterly jest chyba najtańszą opcją z gotowych pasz...
Muchozol, jak dawkowaliście basic do podtuczenia oraz w normalnych dawkach?
Swoją drogą konieczne jest podawanie witamin przy basicu?
Cobrinha pasze typu Basic w dobrej cenie posiada też kilka inna firm. Wiadomo, że zawartość witamin będzie mniejsza, niż przy paszy typowo sportowej - tam jest poziom witamin, energii itd jest dopasowany właśnie dla koni w lekkiej pracy/bezrobotnych.

Dodatkowa suplementacja zależy od tego, jaką ilość Basica będziesz podawać.
.
Dzięki laski za propozycje, będę to wszystko wertować  :kwiatek:

Pani żywieniowiec dała ciała, poleciła sieczkę i koncentrat wysokobialkowy, a koń jest od rana do wieczora na świezutkiej trawie. Na sugestię, że to chyba za dużo szczęścia na raz, powiedziała że w takim razie powinien pół dnia stac w boksie, a nie wietrzyć tyłek i jeść trawę  😜 Nogi mu mocno popuchły od takiego miksu, więc wywaliłam wszystkie dodatki w kąt.
Widocznie sterydy na COPD sa lepszą opcją niż trawa 😉
xxagaxx, jak nie szukał, jak szukał. Az tak źle ze mną nie jest żeby mi się przywidziało, że przeszukiwałam skłądy i dane najróżniejszych pasz potencjalnie pasujących dla rudego.
Klami, ja byłam przy rozmowie z doktorem. A co właścicielka szukała czy nie to już inna kwestia, nie kojarzę żeby jadł cokolwiek innego, ale szczerze ryba mi to.
[quote author=n link=topic=25.msg2105807#msg2105807 date=1401310880]
Cobrinha, Basic 1kg

Ja jakoś do pasz typu Basic podchodzę jak pies do jeża... jak ta się sprawdza?
[/quote]
Jestem zadowolona, koń wygląda jak pączek (a niestety wcześniej z masa bywało różnie) i błyszczy się jak nie powiem co. Dostaje 2 miarki 1,5l paszy + 4 miarki owsa gniecionego na dzień. Niezbyt ciężka praca, 4-5 razy w tygodniu. Energii pod siodłem w sam raz.
Wolę dawać 2kg granulatu, niż miarkę musli (czyli jakieś 0,7-0,8kg) przeznaczonego do karmienia pelnoporcjowego. Oczywiście wolałaby dawać 2kg musli, no ale niestety... Tzn musli tez dostaje teraz, bo coś kaszle, więc kupiłam mu Hovelera ziołowego, ale on jest przeznaczony do podawania w ilości 0,3-0,7kg na dzień.
Witaminy do tego tez dostaje + w sezonie przejściowym olej sojowy.

Teraz przerzuciłam sie na Terrab E hovelera, bo Basica nie bylo. I ma troche ciekawszy sklad - jeczmien, otreby, pszenica, kukurydza, lucerna.
Za tydzień otwieram pierwszy worek sereen mastersa, strasznie jestem ciekawa. Dotychczas podawałam Spillersa Slow Response, a brzmi jak fajny, ciutke tańszy odpowiednik. Skład się wydaje mi nawet bardziej atrakcyjny. Podawał ktoś?
Macie jakiś pomysł na niejadka na zawodach? Moj przez 3 dni skubnął 'co kot napłakał' (podobnie jak ja  😁 )
Za tydzień otwieram pierwszy worek sereen mastersa, strasznie jestem ciekawa. Dotychczas podawałam Spillersa Slow Response, a brzmi jak fajny, ciutke tańszy odpowiednik. Skład się wydaje mi nawet bardziej atrakcyjny. Podawał ktoś?

Ja podaję od tygodnia
Trochę wcześnie zeby pisać o efektach, ale na pewno jest to smaczne, bo mój wyjątkowy wybredziuch i niejadek wciąga aż miło 🙂
Granulat fajny bo mimo, że duży (10mm) nie jest twardy i przyjazny koniom ze słabymi zębami 🙂
Evson, wypasać na trawie? 😉 Kiedyś dobrze się sprawdzało coś takiego: konie przyzwyczajone do danej muzyki w macierzystej stajni. I ta sama muzyka w stajni "zawodowej".
zoriczkowa, mam pierwszy worek, zjedzone 2/3 i zamawiam kolejny - fajny skład, "studzi" głowę ale nie przymula. No i cena zacna...
Tylko ten granulat strasznie duży, no ale to już marudzę 😉
ej_anka, cieszy mnie co piszesz. Mi też się skład mega podoba 😀

mikstura, moja ruda to akurat zje "konia z kopytami" o każdej porze dnia i nocy 😁
Potrzebuję porady, od października daję mojej Siwej paszę Saracena Show Improver Musli, z 2 miesięczną przerwą w zimie i wszystko fajnie, ale po pierwsze ostatnio Siwa zaczęła coś wybrzydzać ją, a po drugie zaczęła ją mocno grzać w głowę... 🤔 Czy jest jakiś zamiennik takiej paszy właśnie na rozbudowę mięśni, ale mniej kaloryczny? Polecono mi otręby ryżowe ale cena niestety mnie powala. Najchętniej firmy Saracen... Ktoś coś?  👀

Anderia   Całe życie gniade
06 czerwca 2014 19:25
gryglodor a Hilight Improver? Przekarmiłam nią cały okres wrzesień-kwiecień i byłam zadowolona z efektów. Poza tym smaczna, głowy na pewno nie grzeje, a jak na paszę kondycyjną dość tania + ma darmową wysyłkę.

Chociaż u nas i tak największą furorę na nabranie masy zrobiły wysłodki, tylko skoro Twoja zaczęła grymasić na musli, to one tym bardziej mogą jej nie podejść...  😉
gryglodor z Saracena kojarzy mi się Re Leve: http://www.hidalgo.pl/re-leve-p-1562.html i Sport Mix: http://www.hidalgo.pl/sport-horses-mix-p-1565.html

O tym pierwszym słyszałam dobre opinie, że efekty porównywalne z Show Imporverem (którego osobiscie kocham  :emoty327🙂, ale mniej daje do czapy  dla nerwusów 😉
Anderia Siwa je wysłodki. 😉 dzięki. no i tak jak pisałam najchętniej z firmy Saracen. 😉
kolebka o właśnie ta re-leve wygląda dość fajnie! 😉 zapomniałam o niej! chyba wypróbuję! dziękuję!!!

edit. a to re-leve to musli czy granulat?  👀
Potrzebuję porady, od października daję mojej Siwej paszę Saracena Show Improver Musli, z 2 miesięczną przerwą w zimie i wszystko fajnie, ale po pierwsze ostatnio Siwa zaczęła coś wybrzydzać ją, a po drugie zaczęła ją mocno grzać w głowę... 🤔 Czy jest jakiś zamiennik takiej paszy właśnie na rozbudowę mięśni, ale mniej kaloryczny? Polecono mi otręby ryżowe ale cena niestety mnie powala. Najchętniej firmy Saracen... Ktoś coś?  👀


Jeszce ewentualnie możesz wypróbować Cooling Mixa (obłędnie pachnie) - niskoenergetyczne, też wzmaga rozbudowę  🙂. Re Leve to już w ogóle fajna, wypasiona opcja 🙂
ladydill tą paszę masz na myśli: klik ? jest to musli czy granulat? 😉 no i cena przyjemna dość. 😉
Ja polecam highlight improver.Karmiłam nim około 7 miesięcy,od dwóch stoi na innej paszy bo osiągnął już górną granicę tłuszczu i highlight mu się przejadł.
Wygląda tak: (chyba nie mam dokumentacji sprzed 7 miesięcy) - highlight działa najlepiej w połączeniu z mocnym treningiem,taki jest cel tej paszy-budować przy stymulacji paszą

Też używałam show improvera,co prawda w odwrotnej konfiguracji: z highlight przeszłam na show i spadku masy nie było 🙂

DressageLife,  świetny pączek! On ma tak naturalnie kiepskie plecy czy tylko tak wyszło?
Chyba po prostu tak wyszło,bo mam inne zdjęcia i plecy są we właściwym miejscu-plecki akurat ma jak najbardziej nabudowane i działające 🙂 Choć mógłby być 10 cm krótszy.

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10440664_10203843834004334_4648191383253945063_n.jpg?oh=2f12d01da02dd138719d7bb7b47acbf0&oe=540663DB[/img]
Bez urazy, ale nie wiem czy tak ma wyglądać koń z działającymi plecami.
Akurat pierwsze zdjęcie jest jak najbardziej z niedziałającymi plecami,bo to był moment po ruszeniu gdzie wspaniale je odstawił i było czuć to na górze,niestety.Na działanie plecami patrzysz na wstawienie zadu-odstawione plecy to zad za koniem-u mojego przekłamuje to że jest za długi i mógłby być krótszy-ale zadem odbija się jak sprężyna.Ile ja się nad tym napracowałam,to już moje.Nie za bardzo chcę spamować swoimi zdjęciami,więc wrzucę nieco inną perspektywę w linku:

klik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się