Jakie pasze dajecie swoim koniom?

gryglodor Tak, to jest musli (chociaż jest też dostępna opcja PENCILS tej paszy, czyli w granulacie - to już zależy co Twój koń lubi 🙂😉
Czy stosował ktoś krówki albo trufle w postaci granulatu?
Po raz pierwszy się z czymś takim stykam i bardzo zastanawiają mnie te mieszanki 🙂
Gillian   four letter word
09 czerwca 2014 11:12
Milla, z tego co pamiętam Nirv dawała swojemu koniowi.

Gdzie najtaniej sprzedają Besterly?
Gillian, Besterly raczej "trzyma cenę". Najlepsze ceny (ale to oszczędność <10 zł, u mnie około 4-7 zł na worku) mają przedstawiciele regionalni "de heus" i ... paszowozy. Po wsiach jeżdzą takie wozy De Heusa i sprzedają. Ale są jeszcze przestawiciele, którzy też dowożą na miejsce i mają podobne ceny a u nich można jeszcze coś urwać przy większym zamówieniu.

Czy ktoś podawał dodatek St. Hippolyt Super Condition? Jakie efekty?
Gillian   four letter word
09 czerwca 2014 11:59
Isabelle, u mnie nic takiego nie jeździ, więc dochodzi mi koszt wysyłki :/
Gillian, w yard-equites, tam ogólnie jest wysyłka pasz w bardzo fajnej cenie. No i wszystko przychodzi w ekspresowym tempie 🙂
Gillian   four letter word
09 czerwca 2014 12:16
obczaję, dzięki!
czy ktoś zna innego producenta jęczmienia ekstrudowanego z wysłodkami buraczanymi?

kupiłam dwa worki w AniRolu z Wejcherowa, jestem niesamowicie zadowolona z efektów, ale cena dostawy poszła teraz nieźle w górę. Szukam jakiegoś producenta innego, bo może będzie miał lepsze ceny.

Lub jakiejś paszy zamiennika, która starczy na równie długi okres i będzie w podobnej cenie (tu dwa worki 10kg starczyły na dwa miesiące i były w cenie 60 zł). choć podejrzewam i spodziewam się, że proszę o zbyt dużo i skończyła się bajka...

Będę wdzięczna za informacje.
Szukam paszy niskobiałkowej, ale dającej sporo energii 👀 Mało białka zawierają wszelkie pasze typu cool, ale nie dają oczekiwanej energii. Ktoś ma może jakiś pomysł? :kwiatek:
u nas w sklepie stacjonarnym (bruge,swadzim) i internetowym na zamówienie jest pasza Hippolyta Reformmusli "G",Pasza w formie musli przeznaczona dla koni, których zapotrzebowanie na energię jest wysokie przy średnim zapotrzebowaniu na białko.

taka jakiej szukasz 😉
Dziękuję :kwiatek:
Witam! :kwiatek:
Może zacznę od podstawowych informacji, chcąc uzyskać jak najlepszą radę:
Mój koń dostaje owies raz dziennie wraz z suplementami w postaci witamin i oleju, ma stały dostęp do siana i jest codziennie padokowany. Trzy-cztery razy w tygodniu do paszy dostaje bonus w postaci jabłek lub marchewek. Nie ma problemów z wagą. Jeżdżony 4 razy w tygodniu, praca godzinna (w tym zawsze drągi), często skoki. Nie ma tendencji do fruwania, czasem mu się to zdarza, ale rzadko.

Mamy początek lata, a z nim nadchodzą cieplejsze dni, w związku z tym chciałabym spytać, czy jest jakieś "must have" na lato, które koń powinien dostawać? Myślałam o elektrolitach, bo mój koń po treningu wraca mokry, ale czytając ulotki mam wrażenie, że większość to jedno i to samo, tylko wymaga różnego portfela. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone, które mógłby polecić i czy to dobry pomysł, aby je podawać?🙂

Teraz słońce zachodzi później, więc mogę jeździć do rudzielca po szkole, więc jestem częściej, tak 4-5 razy w tygodniu. Pomyślałam, że skoro koń chodzi więcej to dobrym pomysłem byłoby podawanie mu paszy bardziej kalorycznej, żeby rozbudowywał mięśnie. Z tym, że pojęcie o karmieniu mam laickie, zwracam się z ogromną prośbą do was - co powinnam mu podawać albo czego szukać w składzie paszy aby umożliwić rozrost mięśni i uelastycznić ścięgna? Wiadomo - na takie rzeczy najlepsza jest praca, ale skoro można ją ułatwić i umilić zwierzęciu i sobie, to czemu by nie skorzystać! 🙂
jaki jest budżet, ile chcesz podawać tej paszy i ile dostaje obecnie owsa, oleju i jakie witaminy? O elektrolitach jest osobny wątek - tam możesz się dowiedzieć czegoś więcej.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 czerwca 2014 09:35
Adrenaline, dlaczego Twój koń dostaje pasze treściwą tylko raz dziennie? Ja bym zaczęła od tego, żeby rozłożyć podawanie paszy treściwej na co najmniej dwa posiłki lub trzy. Koń ma małą objętość żołądka, więc powinien dostawać paszę treściwą często, ale w małych ilościach. Ja osobiście jestem przeciwna podawaniu pasz jeżeli nie ma takiej potrzeby, jeżeli jednak ty uważasz, że potrzeba jest i koniecznie potrzebujesz paszy zwiększającej i ułatwiającej wzrost masy mięśniowej to szukaj pasz typu Build up. Praktycznie każda marka ma w swojej ofercie coś takiego, jednak żeby zauważyć wyraźne efekty należy dawkować według zaleceń producenta, a jednocześnie uważać żeby nie przekarmić konia tego typu paszą. Tj. mają zazwyczaj bardzo wysoką zawartość białka i cukrów jako nośników energii.

A ja się chciałam z ciekawości zapytać, karmi ktoś może st. Hippolytem Hippovet Sports Musli?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 czerwca 2014 09:39
Adrenaline, właśnie miałam pytać o to samo co arivle, . Raz dziennie treściwe?
Ja obcięłam treściwe Karemu z obiadu, ale rano i wieczorem dostaje zawsze.
Przy paszach typu build up, aby był efekt to oprócz dawkowania zaleconego przez producenta potrzebna jest praca, taka solidna praca.
Doskonale wiem, że raz dziennie to zbyt rzadko i za dużo na raz, bo z ludzką dietą jest podobnie. Tylko w mojej stajni nikt nie będzie bawił się w karmienie osobno mojego konia, to uciążliwe, bo żadne dodatki podawane nieregularnie nie dadzą aż takich efektów.  🤔 Jakkolwiek, będę walczyć o to, bo to kwestia zdrowia mojego konia, a zdrowie jest tylko jedno. Dziękuję za rady, poszukam i ewentualnie wrócę, żeby się dopytać 🙂

Edit: Przepraszam, nie zauważyłam pierwszej odpowiedzi. Jak wrócę do domu to podam nazwy, bo teraz jestem w szkole. A z elektrolitami będę bić do innego wątku, typowo o nich 🙂
Gillian   four letter word
13 czerwca 2014 10:05
Adrenaline, są potrzebne, według mnie. Koń się poci, jest gorąco. Warto podać 🙂
Mam pytanie o owies. Czy spotkał ktoś się z karmieniem koni dzikim owsem?
czy ktos sie orientuje czy jakis sklep internetowy ma darmowa wysylke Spillersa?
edit. pytanie juz nieaktualne 😁
A ja się chciałam z ciekawości zapytać, karmi ktoś może st. Hippolytem Hippovet Sports Musli?


karmiłam, szału nie było.
Ile po terminie można podać pasze?  :kwiatek:
polecacie jakąś paszę nieenergetyczną, ale mocno tuczącą?
famka   hrabia Monte Kopytko
18 czerwca 2014 15:20
Dramka, zależy w jakiej formie pasza, jak dobrze przechowywana nie spleśniała, nie mokra, to tak nieoficjalnie i około roku, jak ma w sobie jakieś oleje jest z pasz wilgotnych lub się zgranulowała to lepiej nie dawać 
Dramuta12, cały wątek o tym jest...
wendetta, gdzie? 👀
Ej_anka, przypomnialam sobie o pewnym stacjonarnym sklepie w poblizu, ktory ma Spillersa 🙂
Na co zwracać uwagę podczas porównywania pasz, które mają pozwolić na rozrost mięśni przy stopniowym zwiększaniu pracy? Białko? Zależy mi na tym, żeby koń nie tył, tylko delikatnie się rozrastał. Tak tak, praca i jeszcze raz praca, ale coś dodatkowo? 🙂
Dramka, suche muesli i granulaty od 3 do 6 miesięcy. Mokre krócej - najprościej pomacać i powąchać, ja wygląda okej, nie jest stęchłe ani spleśniałe, to nie zaszkodzi na pewno, najwyżej będzie mieć mniej witamin i wartości odżywczych niż świeży produkt.

Przy okazji mogę zameldować, że zakochałam się w kolejnej paszy Mastersa - Basis Sport 😍 Flipek, który jadł do tej pory miarkę Structuur, zrobił się mniej energiczny, więc teraz dostaje pół na pół z Basisem i jest super - energii akurat tyle ile trzeba i dalej ładnie się zaokrągla (chyba nawet szybciej niż na Structurze, który był fajny jak chodził lekko 3 razy w tygodniu, ale przy codziennych jazdach już nie wystarczał). Basis Sporta dostaje też nasz tłusty i leniwy Noniusz - obcięłam mu wszystko inne, a i tak ma powera po tym granulacie 😀
Czy Masters wysyła za free?  :kwiatek:
Nigdzie nie ma informacji o cenniku wysyłki, nawet przy przejściu do koszyka.
Czy Masters wysyła za free?  :kwiatek:
Nigdzie nie ma informacji o cenniku wysyłki, nawet przy przejściu do koszyka.


bodajże od 10 worków wysyła free

Adrenaline zawartość białka, tłuszczów, włókna, witamin (+ czy są naturalne, czy sztuczne) + przyda się dodatek drożdży, probiotyków w paszy, obróbka zbóż (ważna łatwa przyswajalność)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się