Podróże

kujka, Nepal to chyba nie, ale -stany to dobra myśl, wezmę pod lupę 🙂
Dzionka koniecznie zastanów się nad wyprawą nad ,,morze" aralskie 🙂
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
02 czerwca 2014 13:01
Cenciakos, świetna relacja i boskie zdjęcia, nie wiem czym bym się nie wybrała taką trasą 😍


Dzionka polecam 😉 A jak chcecie jechać gdzieś gdzie jeszcze nie ma 1000 turystów na metr kwadratowy to polecam Rumunię i Albanię.
Ja na kolejny trip do samej Rumunii na dwa tygodnie pojadę.
Thymos nie zastanawiaj się nawet 😉
A jakieś noclegi? chodzi mi po głowie jakaś "agroturystyka" np. z własnym winem.
kawałek drogi od Florencji, ale autostradami można szybko przemknąć. Mieszkałam w Monte Bibele i zakochałam się w tym miejscu. Kompletna cisza, wokół same pola 🙂 ... Pani częstowała własnym (lub regionalnym, nie wiem) winem, konfiturą z arbuza, sosami pomidorowymi 😀
link
warto dodać, że właścicielka mówi po angielsku i rosyjsku
Thymos,  Rumunię polecam! Piękny kraj, wspaniali ludzie, chętnie bym jeszcze kiedyś pojechała.
Jedyne miejsce, którego nie polecam, to zamek w Branie - sam zamek bardzo fajny, ale straszne tłumy...
Rul, polecasz gdzieś konkretniej?

Rumunia i Albania brzmią fajnie, zrobię risercz 🙂
polecam tylko dlatego, że się naczytałam o nim i uważam, że warto to zobaczyć, jakby nie było to (smutny) unikat-kutry rybackie na środku pustyni, opuszczone miasta nadmorskie, bawełna... Nie wiem czy to Cię zainteresuje, ale na wszelki wypadek rzuciłam temat 🙂
Ktoś był może na Maderze?
Cenciakos, góry rewelacja! Choć pewnie umarłabym ze strachu, gdybym miała tam prowadzić samochód...
Jedziemy ze znajomymi do Rumunii za 1,5 miesiąca. Dwa zdjęcia i jeden akapit od Ciebie i już nie mogę się doczekać  😁
jest gdzies jakas strona z planami wycieczkowymi na poszczegolne kraje? Zazwyczaj jezdzimy nieprzygotowani i duzo rzeczy nam umyka - chcialabym to zmienic 😀
CuLuLa, ja byłam, co prawda tylko tydzień, ale może jakoś pomogę?
a w piątek się zaszczepiłam, dur brzuszny, żółta febra i wzw A, jestem gotowa na podróż 😀
hedonistka, no to pisz co wiesz...ja pojęcia nie mam o tym miejscu, czy warto, no dosłownie wszystko co wiesz 🙂 jak klimat, jedzenie, picie, miejsce, przelot, hotel, obsługa?
Jadę we wrześniu do Albeny. Jeszcze nigdy nie byłam w Bułgarii. 😅
A ja zaliczam w tym roku Czarnogórę 🙂 Ktoś był? Jakieś wskazówki, opinie? 🙂
Cricetidae, chyba już tu pisałam, że żałuję, że byłam w Czarnogórze tylko trzy tygodnie, bo zakochałam się od pierwszego wejrzenia i na pewno kiedyś tam wrócę.
Miejsce idealne 🙂
Gdzie konkretniej jedziesz?

flygirl, też w tym roku pierwszy raz w życiu jadę do Bułgarii, najpierw na kilka dni w okolice Nessebaru, potem w Rodopy i góry Riła. Już się nie mogę docekać 😀

kujka   new better life mode: on
10 czerwca 2014 13:11
nerechta, kujka nie slyszala, ale pojechalaby!! Tylko dzien po mam fundacyjny koncert wiec pewnie czasowo nidyrydy 🙁 ale moze next time!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 czerwca 2014 13:26
Do Rumunii to regularnie jeździ Tunrida 😉
Jeździ i nie umie przestać jeździć. Ale nie w typowe miejsca turystyczne, tylko dziurawymi drogami w miejsca mało typowe. Jeśli jednak ktoś lubi komercję, wygodę, czystość, stereotypowość, przewidywalność, komfort "zachodni" i porządek życiowy cywilizowanego zachodu, to może jednak..niech wybierze inny kraj.  😉
kujka   new better life mode: on
10 czerwca 2014 14:20
tunrida, to polec jakies nieturystyczne, typowo rumunskie dziury, ktore warto odwiedzic! Marzy mi sie ten kraj, a nie cierpie turystyki i tego klimatu, ktory wprowadza gdziekolwiek sie pojawi.

Foty, opowiesci i wskazowki... dawaj co masz!
opisywałam wspomnienia długo i namiętnie w wątku motocyklowym i nie wiem, czy czasami w tym też nie.
W wolnym czasie poszukam i podlinkuję, jeśli nie chce Ci się grzebać.  🙂
kujka   new better life mode: on
10 czerwca 2014 14:52
tunrida, nie pamietam zadnych tutaj, w motocyklowym wieki nie bylam. Jak przez kom nie znajde to uderze do Ciebie 😉
olencja, Budva. Planuję pojechać na pewno nad jezioro Szkoderskie i do Kotoru. Myślałam tez o wyprawie w góry - Durmitor, ale to zależy od reszty wycieczki, mam nadzieje, że zbierze się chętny samochód 🙂 Chcę trochę popływać z maską i płetwami z moim chłopakiem, bo on to stary nurek a tam to podobno czysta woda jest, prawda to? 🙂
kujka- tu opisywałam swoje wrażenia, ale fakt, że głównie skupiłam się na kwestii motocyklowej.

Z roku 2012 [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,16685.msg1474639/topicseen.html#msg1474639]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,16685.msg1474639/topicseen.html#msg1474639[/url]

Z roku 2013 [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,16685.msg1833166/topicseen.html#msg1833166]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,16685.msg1833166/topicseen.html#msg1833166[/url]

Zwiedziliśmy z ciekawszych w sumie: góry Apuseni ( polecam, góry wapienny, więc pełno wodospadów, jaskiń, pięknych widoków), góry Maramuresz ( same góry takie sobie, ale klimat okolicy fajny, bo wiele zabytkowych monastyrów ( świątynie), wesoły cmentarz, miasto Signisoara ( wpisane na listę Unesco, polecam), drogę Transalpinę ( polecam)
W tym roku chcę dojechać na szosę transfogaraską i do miasteczka Vama Veche nad morzem czarnym ( podobno miasto motocyklistów, rockmenów, rasta i wszelkich innych odlotowców) No i chcę zahaczyć o Twierdze Poienari, gdzie żył Wlad Palownik ( dracula) i te komercyjne zamki też.
Rumunia jest taka, że jak się zjedzie z głównych przelotówek, to Rumunia zaskakuje na każdym kroku.  Przynajmniej my takie mieliśmy odczucia i zakochaliśmy się w tym kraju.
kujka   new better life mode: on
10 czerwca 2014 19:30
tunrida, dzieki! :kwiatek:
olencja, Budva. Planuję pojechać na pewno nad jezioro Szkoderskie i do Kotoru. Myślałam tez o wyprawie w góry - Durmitor, ale to zależy od reszty wycieczki, mam nadzieje, że zbierze się chętny samochód 🙂 Chcę trochę popływać z maską i płetwami z moim chłopakiem, bo on to stary nurek a tam to podobno czysta woda jest, prawda to? 🙂


Budva jest piękna  😍 Zabytkowe mury, wąskie uliczki, cicho, chłodno i przyjemnie, a tu nagle mała furtka i...tłoczna, gwarna plaża. Bardzo fajne przejście 🙂


My mieszkaliśmy bliżej albańskiej granicy i robiliśmy sobie wycieczki. Kotor - ładne miasto, ale straszne tłumy. Jednak wspinaczkę po x schodach na mury miejskie w 30 stopniach upału z dwiema (małymi) butelkami wody na 8 osób wspominam bardzo miło 😀 Ale za to w nagrodę jakie piękne widoki  😁


Jezioro Szkoderskie super! Jeśli macie kierowcę, który nie boi się wąskich, krętych dróżek, to polecam pojechać też w te mniej uczęszczane miejsca wzdłuż Jeziora Szkoderskiego (białe dróżki na mapie  😉 ) Tam można znaleźć prawie puste plaże. Prawie, bo trafia się takie towarzystwo:


No i Durmitor - koniecznie próbujcie! Naprawdę pięknie.



Wyszły same ochy i achy ale ja naprawdę jestem w Czarnogórze zakochana  😁
A jeśli chodzi o wodę, to faktycznie była czysta, tylko po jakimś tygodniu (?) naszego pobytu przyszła wysoka fala no i niestety naniosło różnych dziwnych rzeczy. No i bardzo zimna się zrobiła  😁
Ale wcześniej była czysta.
Potrzebuję jakiegoś namiaru na tani hostel/pokój w Kołobrzegu na jeden nocleg, ktoś coś poleci  :kwiatek:
Jeździ i nie umie przestać jeździć. Ale nie w typowe miejsca turystyczne, tylko dziurawymi drogami w miejsca mało typowe. Jeśli jednak ktoś lubi komercję, wygodę, czystość, stereotypowość, przewidywalność, komfort "zachodni" i porządek życiowy cywilizowanego zachodu, to może jednak..niech wybierze inny kraj.  😉



No to tym bardzie mnie upewniłaś, że Rumunia to dobry kierunek  😎
jak się ogarnę i złapię chwilę wolnego czasu ( może dziś), to powstawiam foty i opiszę co nieco z punktu mniej motocyklowego, a bardziej turystycznego  🙂
Bardzo będzie miło 🙂
Mnie się udało zaplanować wrześniową wyprawę do Gruzji. Już się nie mogę doczekać, choć trochę się boję, czy się uda przemieścić w planowanym czasie za pomocą marszrutek. Na pewno będzie wesoło, najbardziej jestem ciekawa Vardzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się