Aparacik - poprawa urody czy konieczość?

NieznanyRumak oby 😉 jednak moja znajoma miała zęby stłoczone i kły trochę jak wampir (tak jakoś wysoko wyrastały) i miała wyrywane 4 żeby było te kły gdzie upchać. Dziewczyna miała już dwa aparaty stałe i niedawno zdjęto jej ten drugi, dostała jedynie retainer wyciągany i kieł tak uciekł do tyłu, ze miedzy 2 a 3 ma szparę ponad 3 mm no i jedynki też się rozjechały. Niby to zupełnie inna wada niż moja no ale moja orto powiedziała, że nie ma opcji żeby kły uciely gdyż one za mocno siedzą, teoretycznie ortodonta się na tym zna, no ale jak widać jest taka mozliwość skoro koleżance uciekły.
Kurcze, na początku przygody z aparatem w ogóle nie zastanawiałam się nad powrotem wady a teraz, kiedy zbliza się jego zdjęcie to mysle o tym niemal codziennie :/
hanexxx, ja ma to samo ze ściąganiem... U mnie o tyle sprawa jest do bani, że wadę miałam dosyć dużą (nadawałam się do chirurga) i bardzo często wraca, bo nijak nie idzie zadbać o to nawet retencją. Co miałam? Ano, zgryz otwarty... Jako bonus tyłozgryz, u góry stłoczenia, na dole szpary i mocno przesunięta oś symetrii.
NieznanyRumak ale jest jakaś szansa aby nie wróciła?

Do dziewczyn mających druty retencyjne: jak macie przyklejony drucik? cały na kleju czy na kilu "kropkach" kleju? Mam koleżankę, która za pierwszym razem miała cały drut na kleju a jak sie odkleił to za drugim razem miała na kropkach (mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi 😉) i mówi, że ten pierwszy sposób bardziej jej odpowiadał i aż jestem skłonna przy następnej wizycie zapytać ortodontkę czy róznica jest aż tak istotna 😉
hanexxx, U mnie raczej mała... Od trzech miesięcy chodzę bez wyciągów i szpara między górą, a dołem się powiększa  😵
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 czerwca 2014 19:48
W środę dostałam górny łuk. Ale mi teraz dziwnie 😀 W dolnym pani orto zmieniła tylko drucik na sztywniejszy.

To teraz jestem aparatką pełną gębą  😅
za 3 tygodnie ściągają mi dół a na kolejnej wizycie górę. Będę miała druciki retencyjne na dole i górze (chociaż wcześniej była mowa tylko o górze 😉) plus ta przeźroczysta nakładka retencyjna na górę i tu mam do Was pytanie 😉 no bo górę zdejmują mi dopiero w sierpniu a pani ortodontka wzięła juz odlewy do tej nakładki mimo że mam jeszcze aparat na zębach i zastanawiam się czy to nie przeszkadza  🤔
Hanexxx, piona! Na ostatniej wizycie w czerwcu orto wzial mi odcisk dolu, a 29 lipca sciagam! Na kolejnej wizycie w sierpniu sciagam gore 🙂 podejrzewam, ze to powszechnie stosowana praktyka, bo skoro chce sciagnac to juz wiekszych zmian nie wprowadza, w innym wypadku musialabys czekac od sciagniecia do wyrobienia aparatu retencyjnego, a nie wiadomo jak zeby by sie zachowaly.
za niecałe 2 tygodnie ścigają mi aparat z dolnych zębów ale zapomniała się zapytać ile to będzie kosztowało. Ile u Was kosztuje ściągnięcie, czyszczenie plus drucik retencyjny?
mils   ig: milen.ju
02 lipca 2014 21:51
Zdjęli mi dół! 😅 Baaardzo fajna sprawa - nie czuć nic na zębach. 🙂 Drucik retencyjny teraz wszystko trzyma i jest super. Górę zdejmujemy 6 sierpnia i tam będę miała tylko ten a'la aparat wyjmowany. Szczęścia mam teraz aż nadto! 🙂
hanexxx u mnie za ściągnięcie dołu z czyszczeniem i drucikiem wzięła 300zł, gdzie za normalną wizytę było zawsze 150zł.
Chyba niedługo dołączę do zadrutowanych. Za tydzień ide na wyrywanie jednej ósemki. Musze pozbyć sie obu dolnych. A potem aparat. Zastanawiam sie nad tym bez gumek, chyba Damon. Ktoś posiada?
mils   ig: milen.ju
02 lipca 2014 21:53
aaga84 mam Damona, jak masz jakieś pytania to śmiało. 😉
I jak wrażenia? Za bardzo nie wiem o co pytać, bo nie mam pojęcia o aparatach. Te zamki są chyba mniejsze niz w zwykłym aparacie nie? Jakoś wydaje mi sie, że mniej rzuca sie w oczy.
mils   ig: milen.ju
02 lipca 2014 22:08
Moim zdaniem widoczny jest tak samo, po prostu mniej kolorowy. 😉 Zamki, moim zdaniem, mniejsze tylko trochę - tak sądzę po porównywaniu z aparatami ligaturowymi koleżanek. Jako osoba bardzo wrażliwa na ból, mimo wszystko początek zniosłam kiepsko, ale potem już bez problemu. Moja orto powiedziała, że faktycznie muszę być jakaś wyjątkowa pod tym względem i nie chce myśleć, co bym czuła ze "zwykłym" aparatem. Zęby wyprostowały się w tempie zastraszającym. Jedyna rzecz, do której bym się przyczepiła to to, że często wysuwał mi się drut - w jedną albo drugą stronę, raz na dole, raz na górze. Natomiast nigdy nie odkleił mi się żaden zamek. Nie wiem czy to po prostu mój fart (tak obstawiam), czy ma w tym swój udział system Damon... Na wizycie 6 sierpnia, kiedy będą mi zdejmować górę minie równo 1,5 roku od założenia, więc to raczej krótki okres czasu. Teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że mimo tych wysuwających się drutów, jestem naprawdę bardzo zadowolona. 🙂
No właśnie moja orto też mi mówiła, że Damon jest mniej bolesny. To kolejna rzecz która mnie przekonuje 🙂
Cellebre   Rude, rude wszędzie.
03 lipca 2014 13:33
Posiadałam aparat na górnej szczęce przez dwa lat. Miałam dośc poważną wadę, nie dość ,że miałam kły bardzo wysoko to niestety także wychodziły przed szereg. Bałam się uśmiechać. Po 2 latach ( ba, już nawet po 6 miesiącach) było widać diametralną różnicę. Szczęka wyglądała jak kogoś innego 🙂

Aktualnie od 9 miesięcy nie noszę aparatu, jedynie wkładkę na noc (regulowaną o ort co 2-4 miesiące) i zęby są w takim stanie jak podczas noszenia aparatu.

Jeśli ktoś zastanawia się nad założeniem aparatu ale martwi się o wygląd lub rezultat - niepotrzebnie 🙂
Mi wygląd zębów wynagrodził wszystko, a przy mojej wadzie "schodzenie" kłów bardzo bolało, nie licząc pokaleczonej wewnętrznej strony górnej wargi. Jednak teraz nie boje się publicznie uśmiechać czy śmiać. 🙂
Co najważniejsze warto!
mils Ty się leczysz w olsztynie jak dobrze pamiętam, tak? 😉 ja właśnie też u tylko że p. Burek, a Ty u kogo? Te same miasto więc może cenowo wyjdzie podobnie 😉  mi 14 ściągają sam dół a jakoś w sierpniu górę. Na ilu zębach masz drucik retencyjny?
Ja zamiast Damona (a myślałam nad tym) wybrałam na góre łuk zwykły kosmetyczny (wychodziłw tej samej cenie co zwykły Damon) i jestem super zadowolona. Boleć bolało, ale dużo bardziej niż same zęby bolały mnie poliki i język, zanim sie przywyczaiłam, tylko ja mam też założony łuk na podniebieniu, więc to pewnie inaczej.
Doł mam zwykły metalowy, nie zakładam kolorowych gumeczek :P wiec jest cały szary i wygląda podobnie do Damona. Długość leczenia i tak zależy od wady, u mnie to będzie ok 2 lat.
mils   ig: milen.ju
03 lipca 2014 20:32
hanexxx p. Pisowłocka. Drucik mam do 3 włącznie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 lipca 2014 13:18
Czy 5 tys. zł za całość leczenia (badania, aparat (dwa łuki) i 2 lata leczenia) to nie podejrzanie niska cena? Wizyty kontrolne co 1,5 m-ca, 100zł za wizytę.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 lipca 2014 14:13
Zastanawiam sie nad tym bez gumek, chyba Damon. Ktoś posiada?

Ja mam Damon clear 😉
Clear czyli przezroczysty? Ten bym najbardziej chciała, ale moja orto go nie ma plus chyba nie jest na moja kieszeń 🙂 jak wrażenia?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 lipca 2014 15:32
Bardzo dobre. Ludzie go nie zauważają i o to chodziło 😉
Wielu moich znajomych zauważyło, że mam aparat jak założyłam dół (czyli po ok 3 miesiącach, a mam wrażenie, że niektózy to do tej pory nie wiedzą, że coś mam na tych zębach). Ja z mojego jestem bardzo zadowolona, i o ile to w ogóle możliwe - nawet go lubię 😀 Tylko ja mam zwykły, a nie Damon.

Dementek, ja za 5000 to założyłam oba łuki i łuk podniebieny, ale ja mam drogo dość i jeden łuk mam ten kosmetyczny, a on jest droższy.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 lipca 2014 21:04
Cricetidae- Ale tu chodzi 5 tys. za całość leczenia (2 lata): badania, aparaty, wizyty. Nigdzie nie widziałam takiej ceny- za dwa łuki najtańszego aparatu wychodzi wszędzie 3-4 tys., a wiadomo, że trzeba doliczyć badania, wizyty.
Dementek, dlatego Ci porównałam, że ja zapłaciłam 5000 za samo założenie, więc dla mnie 5000 zł za całość leczenia to coś mało 😉 Ale z drugiej strony ja znam tylko warszawskie ceny.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 lipca 2014 11:34
Fakt, co region, to inne ceny. W sumie to pierwszy raz spotkałam się z tak zaniżoną ceną, bo wszędzie ceny za wizytę są od 150zł i są zależne od modelu aparatu.
A ile Ci policzył za samo założenie aparatu? Bez wizyt?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lipca 2014 21:35
Nie mi, tylko dziewczynie przychodzącej do koni  😉 Nie wiem ile. Powiedziała, że to koszt całości leczenia więc myślałam, że wszystkie koszty są w to wliczone.
Ja za prędko nie wybiorę się do ortodonty.
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
17 lipca 2014 13:49
Ja płaciłam po 1600zł za łuk, potem wizyty średnio 100zł a bywały co 4-6tygodnie. Zdjęcie kosztowało mnie 700zł a czas leczenia to 1.5roku

Ale mam również pytanie:
dostałam na górę i dół właśnie takie a'la wyjmowane aparaty, ale góra mi spadła i jeden ząbek się odłamal- orientuje się ktoś ile może kosztować nowy? Czy jest w ogóle go kupować bo ulamalo się go 2/3
Ogólnie powiem ze nie jestem zadowolona :/ zęby nadal wydają mi się krzywe, po zdjęciu w ogóle dwójki trochę naszły na jedynki , które się cofnely.
Siwa953 a jaką masz retencję? Tylko płytka czy drucik też? No kurcze, bo jak ma się te dwie rzeczy na raz to nie powinno się nic krzywić, przynajmniej moja orto tak mówiła.
Mi parę dni temu zdjęli dolny łuk i mam tylko przyklejony drucik bez płytki i póki co wszystko ładnie się trzyma chociaz w sumie tutaj miałam tylko jeden ząb do wyprostowania, ale za 1,5 miesiąca mam ściąganą górę i to spędza mi sen z powiek, miałam leczone szpary między zębami i strasznie się boję, że zęby mi się rozejdą po zdjęciu aparatu 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się