M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

kamkaz, póki co, zostają. Budynek jeszcze pracuje, więc jak mi coś gdzieś pęknie, to białym łatwiej zamalować 😁 Za 2-3 lata przemalujemy.

Trzymam kciuki za Wasz dom!

Ech... zalegliśmy... Taki był wielki plan, że "od samego rana", a tu kawa, coś tam, śniadania jeszcze nie było. Trzeba jeszcze baterie do radia kupić, bo prąd będzie pewnie dopiero jutro... Ale plany na dziś wielkie!
Dworcika AAAAAAAAAAAA! Zazdroszczę! 🙂 bardzo pozytywne zdjęcie! udanej pracy dzisiaj!

edit: A łazienkę, kuchnię już macie?
sandrita, nie ma nic. W lazience jest podlaczony stary kran i stary kibelek - typowo roboczo. Kuchnia gola, robimy sciany.

Pol godziny temu skonczylam malowac druga warstwe w salonie 🙂

Edit.
Przerwa na balkonie 🙂


Na dziś mamy:
- zagruntowane wszystkie ściany i podłogi,
- pomalowane sufity,
- pomalowany salon
- jedną warstwę farby w sypialni
Do wtorku chcemy pomalować resztę, a później ruszamy z podłogami. W międzyczasie jest parę spraw do załatwienia, więc nie wiem co z tego wyjdzie.
a u mnie mój kanapowy kącik coraz lepiej  💘 w ciągu miesiąca przybyło: regał, obraz i dziś zasłony i nowe poduszki  💘 jeszcze stolik, oświetlenie (bo nadal żaróweczka na kabelku  🙄 ) fotel, gazetnik...

littleem, fajniasty narożnik! 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 czerwca 2014 21:21
Dworcika, idziecie jak burza!
Mój dzielny małż też - została wykończeniówka w salonie i mozemy sprzątać i ustawiać meble na swoich miejscach. Uff.
littleem Ale super kącik!!!

Ja to aż się boję nadchodzącego tygodnia, bo muszę wreszcie pozamawiać płytki i cermikę do łazienki...  👀
Przytargałam z koleżanką panele na podłogi! Nie wiedziałam, że wniesienie 43 metrów podłogi na drugie piętro to taki wysiłek 🤔
Teraz mogę stać i patrzeć jak przyjadą kafelki!
Dworcika,  dobra robota🙂 ja wozilam plytki do rodzicow w dzieciecym wozku (zawsze mnie bardziej zalezy na remontach niz im i mam wieksze zangazowanie😉)

Dziewczyny jakie macie doswiadczenia z kamiennymi kaflami w pokoju dziennym, kuchni lub jadalniach?
Zamierzam przed wprowadzka zrobic make over i wlasnie te trzy pomieszczenia zakafelkowac, ale ojciec moj krzyczy, ze za male dzieci, zeby po kamieniach biegaly... I teraz nie wiem 🙁

kamkaz, czterolatek i półtoraroczniak kuzyna biegają po salono-kuchni w kamiennych kaflach od paru miesięcy... i wszystko jest ok.
Ja gdybym miała wybór chyba bym nie robiła wszędzie kamienia. Sama nie lubię łazić po czymś takim, w lato oczywiście ok ale w zimę mało przyjemnie (nawet jak jest podłogówka). A dzieci na ogół siadają na tyłkach.
Wlasnie reszta parteru jest w drewnie, a w salonie i tak planowalam dac wielki dywan, wiec zostala by kuchnia i jadalnia... Szkoda mi marnieac drewna, ktore juz jest, bo ciezko dopasowac takie same. 
W tej chwili w kuchni jest
Parkiet a jadalnia i salon dywany (amerykanski carpet). Ehh jade dzisiaj do sklepu porownac cenowo.
kupię jakąś porządną deskę sedesową do ok.100zł czy to raczej za mało?
Martuha nie pomogę niestety... 🙁

Byłam dzisiaj na dłuższą chwilę w mieszkaniu, poustalać pewne sprawy. Po chwilowym przestoju, od wczoraj zaczęło się znów dziać.

Jedne co mnie martwi to kuchnia. Nie ogarniam, normalnie nie ogarniam tematu kuchni. Mam ochotę rzucić to w cholerę... :/
kamkaz to jak reszta jest w drewnie a na kaflach będzie dywan to luzik 😉
Kupiliśmy kafelki na podłogę.

Całkiem inne niż w planach O.o
Hehe, spontan? U nas wybór kafli na ścianę i drzwi był na miejscu w sklepie - "o, to weźmy takie".
A tak dla porządku, bo widzę, że sporo robicie na własną rękę - macie nadwyżkę podłogi, jakieś 10%?
ash   Sukces jest koloru blond....
12 czerwca 2014 08:11
Hiacynta, u nas też tak było z płytkami. Wiedzieliśmy w jaki kolor chcemy iść, ale wybór padł w sklepie  "dobra! te!" 🙂
Rozglądam się za jakimiś mebelkami na taras. Najchętniej 2 fotele , kanapa i stolik. Takie które mogą stać cały rok.
Z palet 😉
A jak nie to Obi lub sklepy internetowe - z tym, że porządne to wydatek >3k, jeden moduł to koszt ok 6-7 stów 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
12 czerwca 2014 09:49
Hiacynta, no kurde właśnie teraz nie chce wydawać tyle kasy. Jeszcze musimy zrobić szafy.
Pomyślę nad tymi paletami faktycznie. Moja szwagierka lubi takie rzeczy tworzyć, może ją wykorzystam.
Hiacynta, jasne ze mamy! 🙂
Generalnie remontem dyryguje i robi powazniejsze rzeczy moj tata, a to dla niego nie pierwszyzna 🙂

My mielismy zarys pomyslu-mialy byc szare, o fakturze kamienia. Wyszedl szary beton i drobniutkie "deseczki" (plytki!) w lazience. Te do lazienki cudne 😍
Betonu sie boje, ale...zobaczymy 😁
Dworcika, nie boj sie betonu! U mnie jest go sporo. M. in. jest tak:  😍
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 czerwca 2014 11:46
Orientujecie się gdzie mogę kupić orientalne- arabskie dekoracje do domu? (bieżniki, dywaniki, narzuty, poduszki, jakaś ceramika)
Szukałam w googlach, ale wypluwa mi tylko sklep z arabskimi kosmetykami.
Może ktoś, coś, gdzieś widział?
Cenciak, przejdz sie po indyjskich sklepach. Maja bardzo podobny styl. Znalazlam tez strone z marokanskimi rzeczami http://www.marokogust.com
W TK Maxxsie czesto mozna kupic lampy/lampiony, dywany i inne tego typu rzeczy 🙂 Sa 2 w Poznaniu to mozesz czyhac na cos ciekawego 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 czerwca 2014 11:59
Cenciakos , czasem w tych kosmetycznych mają też dodatki i meble

tutaj coś jest
[url=http://www.jakarta.com.pl/c/pl/14/3/1/0/long/wyposazenie+wnetrz.html] tutaj też[/url]
Cenciakos, np. tutaj
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 czerwca 2014 12:30
ooo dzięki dziewczyny. Przyznaję, że o indyjskich nie pomyślałam  😡
Marokogust widziałam, ale tam nie ma tego co bym chciała. W "Tunisie" też nie.
lokaah jest w Poznaniu, róg Półwiejskiej i Długiej  😉
Dworcika , ale masz extra balkon 🙂 Ja mam mieszkanie w kamienicy i niestety bez balkonu. Dołączam do wątku urządzania swoich 4-ech kątów 🙂

Na razie, jesteśmy na etapie cekolowania ścian, ale najgorsze za nami ; elektryka, hydraulika , podłączenia gazu uff..

Mamy już kupione kafle do łazienki podłogi 🙂



kafle na jedną scianę do łazienki



z plastrów miodu będzie ścieżka do wanny

Dziewczyny, pomożecie?  :kwiatek:

Mam zagwozdkę. Duży pokój z kuchnią połączony ma nietypowy rozstaw. Baaaaaaaaaaardzo chciałam uniknąć dzielenia podłogi i wymyśliłam, że na całej przestrzeni damy panele (AC4). Budowlaniec nasz nam to odradził, więc przemyślałam temat i razem z K. postanowiliśmy, że będziemy łączyć płytki i panele. Ale co i rusz trafiam na fajne aranżacje mieszkań, gdzie właśnie w kuchni są panele.
Np. http://www.homebook.pl/profil/mebloscianka-studio/projekt-aranzacja-mieszkania-53m2
Nie jestem jakąś syfiarą i po gotowaniu sprzątam, jak coś się wyleje ścieram od razu... Co myślicie na ten temat? A może macie u siebie panele? Bo ja już zgłupiałam... :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się