Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Nie chce za bardzo wyskakiwac w przod ale perspektywy sa srednie, wiec od lipca zabieram Dukata do Poznania, lecz tym razem mamy inne wymagania i nie mam pojecia czy takie stajnie w naszych okolicach instnieja.
Szukam jak najtanszej stajni z dobra opieka i pastwiskami dla rekinwalescenta. Potraficie cos polecic?
Krzywa stajnia ? Na czym polega dobra opieka i co to znaczy tanio oraz jak daleko stajnia może się znajdować?

Moniqa, jakie wymagania cenowe, warunkowe i wyposażeniowe ?

Możesz postawić w Jaszkowie, możesz w Esterpolu. Ceny i warunki skrajnie różne.


Tanio znaczy jak najtaniej...
A dobra opieka tzn konie wypuszczane, dogladane, dobrze karmione itp. Chyba kazdy z nas wie na czym polega dobra opieka w stajni? Chodzi mi o typowa stajnie dla emerytow, gdzie moge konia zostawic i sie nie martwic codziennie o to, czy ktos ma na niego oko
nefryt, do Kociałkowej Górki Ada Menes dojeżdża do mojego konia (moja koleżanka ma na nim z nią treningi) - jeśli się umówicie w mniej więcej tym samym czasie, to dojazd Ada pewnie policzy po połowie (bo ma teraz dość daleko w te okolice). Polecam również Agę Adamczak, szkoli się m.in. u p. Morsztyn - jeśli odmówiła z powodu dojazdu, może masz możliwość dojazdu z koniem raz na jakiś czas na "klinikę" 😉
Ramires, no właśnie o to pytam, bo jest parę tanich stajni w Poznaniu do 500 zł, ale ja bym konia nie postawiła bez doglądania codziennego. Zależy, czy wolisz mieć konia dalej od Poznania, czy blisko. O opiekę pytam, bo nie wiem, czy twój koń wymaga derkowania, ochraniaczy i innych cudów, różnie to z emerytami jest... a w nie wszystkich stajniach się takie rzeczy uskutecznia...

Znam też stajnię, gdzie konie na łące 24h.  Nie wiem czy mają wolne boksy, moge dać namiary na pw.
Moniqa, tak jak pisze whisperer13 , ale jeśli chodzi o Esterpole to nie polecam nawet na tak krótki czas,  w Jaszkowie wszystko ok, ale koszt 1200zł
Nie chce za bardzo wyskakiwac w przod ale perspektywy sa srednie, wiec od lipca zabieram Dukata do Poznania, lecz tym razem mamy inne wymagania i nie mam pojecia czy takie stajnie w naszych okolicach instnieja.
Szukam jak najtanszej stajni z dobra opieka i pastwiskami dla rekinwalescenta. Potraficie cos polecic?


Stajnie Łopuchowskie. Pakiet dla seniora (ale bez owsa z tego co pamiętam) kosztuje 550PLN. Są pastwiska, są świetne warunki i dobra opieka.
Sucho i czysto, wpadaj zobaczyć 😉
To i tak dość drogo... 2 lata temu jak nie mogłam wsiadać przez wakacje, Dukat pojechał nad morze, gdzie stajnia z wielkimi padokami kosztowała 400zł z wliczonym werkowaniem.
Jednak wolałabym konia nie wywozić na drugi koniec Polski, więc dzięki za informacje :kwiatek: Będę się rozglądać...

Thymos on seniorem nie jest (11lat), niestety rozchodzi się o pieniądze oraz odpoczynek po kontuzji. Ujęłam to w ten sposób, żeby każdy wiedział czego szukam 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2014 09:04
Krzywa stajnia ?

Niestety, zupełnie nie mamy miejsc, i kilka osób czeka. Poza tym, u nas też 550 od czerwca.
W Złotniczkach pod Pobiedziskami jest mała kameralna stajenka gdzie konie codziennie na pastwiskach, boksy codziennie sprzątane, konie doglądane, cena to 450 zeta. Jest kilka koni, których właścicieli nie było kilka lat więc właścicielka stajni pilnuje werkowania i odrobaczania sama, przemyje ranę itd.
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
a co jest z esterpolem nie tak? kompletnie stajni nie kojarzę...

whisperer13 - co do wymagań... trudno powiedzieć. To tylko miesiąc, więc może przeżyjemy bez super warunków, ale musze tam konia zostawić ze spokojem, nawet gdybym miała codziennie nie dojechać.
Koniecznie padokowanie/pastwisko w kwaterach (dzieciak jest zaczepny strasznie i w życiu nie wejdzie w obce stado w tak krótki okres czasu; z resztą i tak bym nie chciała go wpuszczać w obce konie, miesiąc przeżyje), z założeniem ochraniaczy i derki siatkowej (jeśli konkretnie w Olszy to mogę to zrobić sama bo będę na miejscu).
Dobre warunki w stajni - dobrej jakości siano, czysto w boksach, bezpiecznie. I odpowiedzialne osoby zajmujące się końmi, bo Młode potrafi szajbować. (nic strasznego, ale jeśli ktoś nie ogarnia konia furkotającego na liście to może być problem  😁 ). Do tego żeby dostał paszę i suplementy, które mu zostawię, mogę przygotowywać dawki i zostawiać pod boksem.
To dla mnie taki mus.

Nie obraziłabym się oczywiście za dobre podłoże (ale od biedy miesiąc przeżyjemy ze zwykłym placem) i halę (na wypadek złej pogody, a z czasem będzie średnio). Miło by było gdyby stajnia nie zamykała się o 20, bo często pewnie będę wpadać do konia po nocach lub wcześnie rano...

Na chwilę obecną nie mam jednak żadnego boksu, więc rozważę wszystkie opcje  😁
dziękuję  :kwiatek:
to Jaszkowo odpada, tam nie wypuszczają koni - chyba, że byś się z kimś dogadała
Esterpole to taka mała stajenka, znajoma stała i nie była zadowolona, chyba nawet tylko jeden wybieg jest...
koło Śremu jest też stajnia Darii Klimeckiej - Szymanowo
o, a można coś więcej o Szymanowie? Możesz polecić? Bo nawet wstępnie się dowiedziałam ze mają wolny boks 🙂  :kwiatek:
kenna dziękuję 🙂
Jaka cena u Darii Klimeckiej?  :kwiatek:
Elkaaa masz może jakiś kontakt do tej stajni? 🙂

|Esterpole chyba 500 , zwykły plac do jazdy oświetlony, jakaś łąka, wybieg, myjka, konie czasem chodziły osobno, bardzo kameralnie, z suplementami nie powinno być problemu, o ile są w wiaderku, fajne były boksy angielskie, boksy w stajni dosyć małe i kurzące się, na dłuższą metę nie polecam, ale na miesiąc? Myślę, że całkiem znośnie. Proponuję podjechać i zobaczyć. Obecnie mają tylko kilka koni, 2 w pensjonacie, ale dawno nie byłam w środku, więc nie za bardzo się orientuję.
A Książ np? lub coś  tych okolicach?
Moniqa na upartego, jeśli 25 km to nie jest za dużo, mogę spytać u mnie w stajni czy na miesiąc konia nie przyjmą. Z suplementami się pewnie dogadasz, tylko poziom jest.. jaki jest. Plusem jest to, że ja lub koleżanka jestem tam codziennie i w razie co mogłybyśmy na Twojego rumaka zerknąć 🙂. Padoki są trawiaste, podzielone na 3, więc pewnie mógłby Twój wychodzić sam.

Lub w Śremie masz jeszcze stajnie u takiej pani Kasi, tylko tam bez hali i nie wiem jak cenowo/z wychodzeniem itp.
Witajcie, szukam stajni w okolicach Poznania dla swojego konia, niestety nie jestem z Poznania i w ogóle się nie orientuje jak to ze stajniami jest tutaj.
Interesuje mnie stajnia :
-Duże zielone padoki.
-jak najdłużej na dworze
- codzienne sprzątanie 
-hala
-dużo siana i słomy
- Blisko z Piątkowa/ Suchego lasu
-ewentualna możliwość dojazdu bez auta
To takie najważniejsze rzeczy chyba.
🙂 Pozdrawiam


Z tymi dużymi, zielonymi padokami i dobrym dojazdem to w Poznaniu krucho.
Krygier mi przychodzi do głowy, bo tam łąki z tyłu są, ale czy konie tam wychodzą?
Wychodza na pol dnia😉
whisperer13

ten dojazd to nie jest jakaś super konieczność, stajnia może być dalej gdyby tylko spełniała moje podstawowe warunki
Marne szanse ale co szkodzi zapytać  😉 Czy jedzie ktoś z okolic poznania dzisiaj do sopotu?
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 czerwca 2014 10:05
Paaai, chyba Delta Biedrusko spelnia warunki.
Ramires poszły na pw. A i mają ogłoszenie na rv http://re-volta.pl/stajnie/info/zlotniczki
Elkaaa dziękuję bardzo  :kwiatek:
Szukam stajni na zachód od Poznania. Takiej gdzie koń ma fachową opiekę i jednocześnie są dobre warunki treningowe (skoki - komplet przeszkód). Wymieniam stajnie, które znam od kuchni i których proszę nie uwzględniać: Rancho, Krygier, Więckowice, Baborówko, Wierzchaczewo...
Poza tym zwiedziłam także stajnię w Marianowie, Lusowie, Swadzimiu, Michałówce, Mutowie, Żydowie, Brzeźnie, Lubosinie, Kiekrzu, na Woli rzecz jasna, ale jako, że w pensjonacie nie stałam nie mam wyrobionego zdania. Zdaję sobie sprawę, że nie ma stajni idealnej, ale zależałoby mi żeby koń dostawał jeść jak należy, był wypuszczany na wybiegi/pastwiska i miał czysto w boksie. Na karuzeli mi nie zależy, ale miło gdyby była hala chociaż na sezon letni może być bez. Czekam na komentarze. Najbardziej zależy mi na opinii stajni w Kiekrzu i na Woli oraz na propozycji innych stajni, których nie wymieniłam i o których mam nadzieję nie mam pojęcia :-)
Paaai ja polecam Podkowe Gruszczyn, tylko nie wiem czy jest miejsce musialabys zadzwonic😉 spełnia Twoje warunki, ja dojeżdzam prawie codziennie komunikacja miejska 😉 gdybys chciala wiedziec cos wiecej to zapraszam na pw😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 czerwca 2014 10:30
Luzaczka, w Lubosinie nie ma zadnej stajni :-) . Jest w Lubosinku :-) .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się