Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 czerwca 2014 11:52
Takich dla dorosłych też właśnie trochę się boję. Jest piękna pogoda i cudownie leży mi się teraz w cieniu na kocu, tyle że komarów jest tak dużo, że po wczorajszym "kocykowaniu" mam całe nogi w bąblach.
z fejsa:


😍
Liliana.Ishi, Trzymamy kciuakasy! Na pewno wszystko będzie dobrze! :kwiatek:

CzarownicaSa, Jak urosła Raisa, śliczna jest. 🙂 I też strasznie podoba mi się jej fryzurka.

Isabelle, A Nika to "sam tatuś" prawda? Cudne są takie uśmiechnięte buźki dzieciowe. 😍

kenna, Ale Ty ładna jesteś! I szczuplutka. I w ogóle.
Teraz wiadomo po kim Milan taki cudny. 😀


maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 czerwca 2014 13:55
Isabelle, łoo, zmiażdżyłaś system tym obrazkiem 😉

Isabelle, A Nika to "sam tatuś" prawda? Cudne są takie uśmiechnięte buźki dzieciowe. 😍


To samo miałam napisać... ciekawe, czy moja będzie cokolwiek miała po mnie :p (póki co znów teściowa szaleje, twierdząc, że mała będzie artystką, w końcu ma jej geny... pfffff).
Szybkie pytanie za 100 punktów:
Ile mleka (mm) na dobę powinien/może spożywać/średnio spożywa 1,5 roczniak? 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
09 czerwca 2014 14:16
Julie, w UK sie nie podaje mm po 1rz.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
09 czerwca 2014 15:37
Dziewczyny, wszystkie Wasze Dzieciaczki cudowne  😀

A my na spokojnie  😉 Czuję się nadal bardzo dobrze i mam nadzieję, że taka będzie cała ciąża  😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
09 czerwca 2014 15:39
leosky, próbowałaś ten proszek donosowy, o którym pisałam kilkanaście stron temu??? nazywa się StopAL i działa na zasadzie wytworzenia bariery mechanicznej - u nas pacjenci sobie go bardzo chwalą - jedyna wada, to wrażenie przytkanego nosa, ale idzie się przyzwyczaić....


właśnie o tym czytałam. Jutro lezę do apteki. Warto spróbować. A nos mam i tak ciągle zatkany 🙂
Liliana! Kciuki są!

Napisze coś o starszych. Piątek - szykujemy się do wyjazdu na zawody. Wezwanie do szkoły na "pogawędkę pedagogiczną": dyrektor, panie nauczycielki, pani pedagog... Męża wysłałam, ze dwie godziny konferował. BTW. dziś młody przyniósł projekt oceny rocznej, trafny i dobry. To "o sso cho???"
Przechodzę do meritum. Wróciliśmy z wyjazdu i wracamy do rozmowy z juniorem. "Witek, ale ty słuchasz Pani?" Natychmiastowa odpowiedź: "W granicach zdrowego rozsądku".
🙇 🙇 🙇  😜
No to już wiecie, na czym, z grubsza, problem polega  🤔
Julie, około 500ml. Mi pediatra powiedziała z oburzeniem: max 750ml wszystkich posiłków mlecznych! Czyli np. liczysz kaszkę na mleku, jogurt, mleko na noc itp.
Dzięki za komplemetna, piękna i szczupła to byłam 3 lata i 10kg temu. Teraz mam tłuszcz i celulit nawet na ramionach 😕.
MalutkA juz na swiecie, jestem niestety sama bez niej zobacze ja za 2h 🙁
Liliana.Ishi, gratulacje. Opowiadaj jak dojdziesz do siebie. z malutką wszystko dobrze?
slojma   I was born with a silver spoon!
09 czerwca 2014 17:53
Liliana.Ishi- Gratulacje 😅 mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
09 czerwca 2014 18:01
Liliana wszystko będzie dobrze. Gratki wielkie 😅 Wszystkiego dobrego dla malutkiej po naszej brzucha. 😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 czerwca 2014 18:17
Liliana.Ishi wielkie gratulacje !!! Zobaczysz wszystko będzie dobrze !!! Ile mała ważyła ?? Rozumiem, że zabrali ją kontrolnie na badania czy coś się wydarzyło ?  :kwiatek: kciukasy i buziaczki dla Was dziewczynki !!  :przytul:
Liliana.Ishi, gratulacje, zobaczysz będzie wszystko ok! Jak tylko będziesz mogła skrobnij coś więcej
Liliana.Ishi, gratulacje!

Ja jestem, jestem, tylko kilka dni nie zaglądałam do wątku dzieciowego. Dziękuję za pamięć  :kwiatek:
U mnie różnie z samopoczuciem, ale powoli coraz lepiej. Ratuję się mentosami strong mint  😉
Mam nadzieję, że z Fasolkiem też wszystko dobrze, ale przekonam się dopiero na wizycie w przyszły poniedziałek.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 czerwca 2014 22:30
Liliana.Ishi, gratulacje! Odpoczywajcie obie i nabierajcie sił!

Alqualoth, dobrze, że jesteś! Melduj się nam czasem 😉 Ha, też mamy wizytę w następny poniedziałek 🙂
Liliana.Ishi gratulacje! Wszystko dobrze?

Adaś mi wstał o 4.50! No tego jeszcze nie było. Oczywiście wstał i od razu wrzask, widać że nie dospany. Nie mogłam go uśpić, więc się w kurzyłam i o 6 załadowałam go w wózek i sio na balkon 😉 Butla w buzie i moje wózkowe dziecko zasnęło. Siedzę właśnie i piję kawę. Ale cisza...
Mazia   wolność przede wszystkim
10 czerwca 2014 06:46
a moje dziecko od dwóch dni się drze, nie wiem czy to nawrót kolki czy o co chodzi... kupy wychodzą, brzuszek miękki. Albo jęczy i popłakuje albo zaczyna się zanosić. Biorę na ręce i noszę to się uspokaja, ale nie daje się odłożyć.. Zauważyłam że jak jest sama to częściej jest grzeczna a jak mnie widzi to od razu płacz, czy to możliwe że wymusza aby brać ją na rączki? w miarę grzecznie leży na łóżku z samą pieluszką, a w wózku gdzie są grzechotki czy na macie edu od razu płacz
ktoś? coś? 👀
Wszystko dobrze. Napisze wiecej z domu. Mam nadzieje ze dzisiaj bede juz ja miala przy sobie.
Liliana.Ishi - gratulacje! obyś szybciutko miałą Maleńką blisko i szybkiego powrotu do domu!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 czerwca 2014 07:06
Liliana.Ishi ufff  :kwiatek: trzymam nadal kciuki aby Malutka dzisiaj już była przy Tobie ! Odpoczywaj !!! I szybciutko wracajcie do domku !
Isabelle a ja zapomniałam Ci napisać, że Twoja 1 fota mnie zabiła  😍 co za cyc !!!! I oczywiście Nika śliczna i te jej oczy  😍
tak samo kenna mama laska  🤣
Mazia uuu .. może mała chce jeszcze raz na wakacje  😉 ?

boże a ja się budzę i co ?? mój mąż mówi .. kochanie masz wyciek z mleczarni !! Ja patrzę a moja bluzka jest cała poobklejana z dwóch stron  🙄 o mamo ! ale jak !!! aż się źle z tym poczułam ...
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
10 czerwca 2014 07:14
Liliana.Ishi wielkie gratulacje 🙂

dziewczyny ja zdycham po wczorajszej akcji "kolka" mego większego kopytnego. Jestem mega zmęczona a zaraz wychodzę do pracy.

wiem że nie ma co się przejmować, a jednak ciut niepokoi mnie to że od tygodnia Milena coś cicho siedzi w brzuchu i nie czuje ruchów

dziś akcja zbieranie siana. Trzymajcie kciuki by nie przyszła burza


zduśka Ale czemu źle? Mi mleczarnia ruszyła w 5 miesiącu ciąży 😉 Zainwestuj teraz we wkładki laktacyjne i jedziesz dalej 😉
Liliana.Ishi Gratulacje!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 czerwca 2014 07:25
leosky może warto sprawdzić młodą co ???? i kciuki za koniowatego !
Atea no bo tak dziwnie, jak Twój partner mówi Ci coś takiego .. chyba . Ja już dużo wcześniej miałam pokarm i lekkie przecieki ale to co dzisiaj w nocy mi się narobiło to szok  😉 ogólnie cyce mam bolące i nabrzmiałe a wcześniej takie nie były , może to znak, że Bolo za chwilę będzie na świecie ?? w sumie u klaczy zawsze patrzyłam na wymię  🤣 czy poród jest już tuż tuż  😁
zduśka I tak powiedział Ci to w komfortowej sytuacji, bo mi powiedział w czasie... gry wstępnej  😂 Swoją drogą uważaj, bo wtedy się to nasila 😉 No już niewiele czasu zostało, ale jak mówiłam ja miałam piersi pełne mleka od piątego miesiąca i nie przesadzam, zużyłam masę paczek wkładek laktacyjnych jeszcze przed porodem. A po porodzie zmieniałam wkładki co godzinę  😁 Z tym, że raczej u niewielu kobiet tak jest, na ogół laktację trzeba rozhulać, moja się rozhulała aż za bardzo bez mojej ingerencji.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
10 czerwca 2014 09:24
halo, błyskotliwy 😀
Liliana.Ishi, gratuluję 😀
Atea, ale że jak w 5 miesiącu? To możliwe? Jestem przerażona! 😉
Kurczak Spoooko, rzadko tak wcześnie 😉
Maziu... nie jestem jeszcze mamą, ale... czy taki 3- miesięczny malec jest w stanie cokolwiek wymuszać? Płacz jest jego jedynym sposobem na pokazanie swojej potrzeby, chce na raczki, może ma potrzebę bycia blisko Ciebie, dotyku, zainteresowania? Tak bardzo lubi być z Tobą i Cię czuć, że chce jak najczęściej, czuje się z Tobą bezpiecznie.. my też mamy potrzebę bycia blisko 2 osoby, przytulenia się, ale my jesteśmy dorosłymi i możemy sobie ładnie to wytłumaczyć, a takie dzieciątko jeszcze nie myśli.. nie jest więc moim zdaniem zdolne z premedytacją wymuszać.. swoją drogą.. Asia- śliczne imię🙂

zaczęłam zagłębiać się w chustowanie, chciałabym być ze swoim dzieckiem jak najczęściej w bliskim kontakcie.. myślę, że poczucie bezpieczeństwa dziecka można zaspokoić właśnie poprzez przede wszytskim bliski kontakt..

Liliana gratuluję Dzieciaczka. Jak się czujesz? Jak maleństwo się czuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się