Kącik Ujeżdżenia

Jak na moje mały zlot hejterów (albo fanów Marceliny 😁 ) się zebrał.
Wprawdzie obejrzałam tylko przejazd Julii.
Florimoon faktycznie bez iskry i energii, ale aż tak źle nie było, aby płakać. Ale to tylko moje zdanie jako laika 😉
Akurat Replaya chciałam kupić jak był na sprzedaż- to znaczy szukałam wtedy konia i bardzo mi się spodobał na filmie,ale szukałam dalej aż odkryłam swojego i muszę powiedzieć że to jest bardzo,ale to bardzo utalentowany koń,tylko nie uważam żeby był to koń dla juniora-w sensie Replay,nie mój  😁
Właśnie na ŚK powtarzają to, że Replay jest utalentowany itd.
Ale przecież za sam potencjał not się nie dostaje ;] (a przynajmniej oceniając obiektywnie)
Podrzucicie link do dyskusji? Chyba ułomna jakaś jestem, bo nie widze.
dodzilla, chyba to TO chodzi.
Gdyby ktoś chciał zerknąć do ujeżdżeniowego świata na Dolnym Śląsku... Galeria z zawodów w Wielkiej Lipie:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.551151061673219.1073741859.138380769616919&type=1
Zdjęcia faraa, jak zwykle piękne 🙂. Mam nadzieję, że na 2-dniowych we wrześniu też nas odwiedzisz  😍
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 czerwca 2014 14:08
epk,
ale sie elegancko prezentowaliście z kopytnym 🙂
ms_konik, a to akurat zasługa fotografa, że tak wyszło 😉. No na to jedno zdjęcie od Fary to się nie mogę napatrzeć 😉
Pytanie laika, jednak chyba tu najszybciej znajdę odpowiedź.
Czy klasa LL w ujeżdżeniu jest od zawsze? Dziś pierwszy raz się z tym spotkałam  🤔
arlyn, eee jak to? Gdzie masz taką klasę? Jest L, P, N, C, CC, CS.
Jest tylko program LL ujezdzeniowy do WKKW. Od paru lat.
No tak mi się też wydawało, że normalnie nie ma LL 😀. Dzięki za wytłumaczenie  :kwiatek: :kwiatek:
Czy ktoś wie gdzie można znaleźć wszystkie przejazdy (lub pierwszą trojkę) z MPJ w Zakrzowie? 😁
Może bardziej do żółtodziobów, ale może tutaj ktoś stosuje i mi odpowie: jak używa się kleju do łydek? Wiem, że smaruje się nim siodło, tylko że np. w moim siodle za tybinkę wystaje mi prawie cała łydka, musiałabym więc posmarować konia.  😉 Czy też wystarcza posmarowanie tego kawałka pod kolanem? Ciekawa jestem.
A to nie but się smaruje?
Mam do Was pytanie. Doświadczeni ujeżdzeniowcy powiedzcie czy kompletnym nietaktem jest jechać P zawody krajowe w długim fraku?
Zorilla, no właśnie, tego nie wiem. Może ktoś ? :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 czerwca 2014 11:17
Mam do Was pytanie. Doświadczeni ujeżdzeniowcy powiedzcie czy kompletnym nietaktem jest jechać P zawody krajowe w długim fraku?


wg przepisów do 16.r.z. marynarka jeździecka w kolorze czarnym
lub ciemnogranatowym lub w innym
kolorze zgodnie z art.427

. pow. 16 r.ż mogą we fraku
ElaPe 16 już dawno za mną 😉 ale wypada?
Coco, powiem ci tak: jak pojedziesz na 80% to wypada 🙂 Jak na 40% - to nie 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 czerwca 2014 11:26
ElaPe 16 już dawno za mną 😉 ale wypada?


trochę przerost formy nad treścią ale jak masz ten długi frak i bardzo chcesz w nim jechać to jedź.

Połączenie superpro stroju z miernymi umiejętnościami będzie lekko komiczne.
ElaPe boję się właśnie o taką ocenę, a jak będzie wyglądał przejazd tego nie wiem. Krótki mam brązowy i już za duży dużo, śmiesznie w nim wyglądam, długi lepiej leży, ale nie wiem czy wypada  😕Bezpieczniej w krótkim pewnie, co?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 czerwca 2014 11:37
Ocena przejazdu nie zależy od stroju. Ma być przepisowy i tyle. Oczywiście dobrze jak jest w miarę dobrze dopasowany.
halo gdybym ja to wiedziała na ile przejadę 😉 hehe  🙂 🙂
Dzięki dziewczyny , będę myśleć.
Zastawiałam , bo nie chciałabym być źle odebrana, pewnych rzeczy się nie robi, jakieś niepisane prawa 🙂 stąd moje pytanie.
Coco, popatrz na to tak: doświadczeni jeźdźcy też jeżdżą młode konie w P. Nie będą specjalnie zmieniać "emploi". Jak stworzysz wrażenie pewnej kompetencji (a to powinnaś wiedzieć z góry) - jedź w ładniejszym 🙂  Jak nie stworzysz, hmm... śmieszny wygląd "ze starszego brata" ci nie pomoże 🤔
Nie mając korzystnego krótkiego - jechałabym w długim, tylko pojeździłabym w nim wcześniej treningowo, żeby nie czuć się "przebrana".
Dziękuję Ci bardzo halo  :kwiatek:
halo, no akurat młode konie jeździ się w krótkich frakach i o ile się nie mylę to to jest uregulowane przepisami. Także nawet Ci, którzy jeżdżą tylko GP w długim fraku to na młodego konia zmieniają frak (mówię oczywiście o konkursach młodych koni - w sensie tych przepisów). Ale faktycznie się przyjęło, że niższe konkursy, młode koni itp jeździ się w krótkim fraku. Prędzej zobaczysz komplet munsztuk + krótki frak niż zwykłe wędzidło i długi. A już na regionalkach to od daaawna nie widziałam długiego fraka.
Dla mnie wędzidło połączone z długim frakiem to faux pas i okropność.Wędzidło=Krótki frak,munsztuk=długi frak i już.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się