elektrolity

Czy ktoś z Was używał tych Elektrolitów??Elektrolity Absorbine??
Jakie są najlepsze waszym zdaniem dla koni sportowych??
Anderia   Całe życie gniade
10 czerwca 2014 18:51
Sportowe, niesportowe, potowi naprawdę wszystko jedno, ma podobny skład. 😉 No dobra, wiem, że chodziło pewnie o to, że koń intensywnie użytkowany i dużo się poci, ale po prostu śmiesznie mi to zabrzmiało.

Ja polecam Baileysa, mój co prawda kategoria ambitna rekreacja, ale zawsze bardzo się pocił i poci. Dają radę, koń na drugi dzień świeży i chętny (nawet w te upały), ponadto smaczne i na długo starczają. 🙂
Ja polecam Nettex.Używam i używałam także na zawodach-rano jeździłam,wieczorem startowałam i koń regenerował się bardzo szybko.Nawet jak mam treningi,że kapie z czapraka,to większa dawka nettex i koń na drugi dzień jak nowy.Dla mnie 9/10,minus mały za kokosowy zapach.
DressageLife, piszesz o tych w płynie, czy w proszku ?
ja akurat mam w proszku 🙂
DressageLife, dzięki za info.
Dla mnie Nettex wygrywa dodatkiem bcaa, zwłaszcza w tej cenie 😉
a powiedzcie, dlaczego z tyłu na nettexie jest napisane, podawać do 3 dni ?
Obecnie podaję Officinalis. Wyglądaja jak mleko i pachną jak płyn do mycia naczyń, ale koń pochłania je bez marudzenia. Co w jego przypadku nie jest takie oczywiste, ponieważ na wiele suplementów, czy nawet pasz/sieczek kręci nosem i nie zje.
Jestem zadowolona z efektu jaki dają, acz nie mam w sumie pewności na ile wieczna świeżość mojego konia to kwestai podawania między innymi tych elektrolitów, a na ile po prostu pracując w dużej mierze nad muskulaturą i wytrzymałością stworzyłam niezmordowanego potwora.

equi.dream, co to jest to bcaa ?
BCAA, składnik który wspomaga regenerację mięśni i energii oraz zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego
info z ulotki produktu 😉
co to jest to bcaa ?


aminokwasy rozgałęzione wspomagajace regenerację i ogólnie mające bardzo dobry wpływ na mięśnie (większa wytrzymałość, wspomaganie ich budowy etc).
Klami obstawiam, że to raczej ta druga opcja  😁 Co do BCAA to ladydill opisała- u mojego zwierza z tendencją do sztywności i zakwaszania bcaa działa jak eliksir młodości 😉
Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie. 😉
a powiedzcie, dlaczego z tyłu na nettexie jest napisane, podawać do 3 dni ?


Podpinam się pod pytanie whisperer13, ktoś mi może wyjaśnić co oznacza to ostrzeżenie: zalecany okres podawania do 3 dni... Mam te elektrolity w płynie, dawkowanie na dużego konia 60 ml. Tylko teraz nie wiem, jak koń codziennie pracuje i się poci to mogę podawać przez trzy dni a potem przerwa czy jak to rozumieć....????
famka   hrabia Monte Kopytko
16 czerwca 2014 12:39
na wielu elektrolitach zwykle pisze "podawać do 3 dni", ze względu zapewne na zawartość "elektrolitów w elektrolitach"
Czy ktoś testował Likit Electro-Bar baton energetyczny z elektrolitami? Wybieram się na trzydniowy rajd z koniem, ma być dość gorąco i w sumie taki baton to bardzo wygodne rozwiązanie. Tylko czy warto? I jak z dawkowaniem, na ile jeden baton starcza?
equi.dream, mogłabyś podać dokładny skład procentowy tych elektrolitów Nettex?
nagana moi znajomi, którzy startują w rajdach używają elektrolitów w paście i bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. Masz pewność, ze koń je zje.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 lipca 2014 12:57
Kaarina a jakis link do tej pasty?
Tego nie stosowałam, ale z tego co piszą na angielskich forach podobno niezle:
http://animavet.shopgate.com/item/33333732
Czy ktoś testował Likit Electro-Bar baton energetyczny z elektrolitami? Wybieram się na trzydniowy rajd z koniem, ma być dość gorąco i w sumie taki baton to bardzo wygodne rozwiązanie. Tylko czy warto? I jak z dawkowaniem, na ile jeden baton starcza?


Wczoraj, bedąc akurat z koniem na zawodach, kupiłam na próbę ( smak miętowy), aby podać to koniowi po przejazdach, przed drogą do domu. Niestety nie zjadł. Po przejazdach ( w zasadzie już po puierwszej próbie) adrenalina mu spada-  pije, je bez problemu. Niestety tego batona, podzielonego na kosteczki nie ruszył. W domu  dodałam mu to do paszy, ale też nie chciał. Natomiast sąsiad zjadł ze smakiem. Pewnie to zależy od konia, od jego preferencji smakowych.
Mój dostaje do paszy z dodatkiem wysłodków ( elektrolitow rozpuszczonych w wodzie nie ruszy) elektrolity Equine America Apple Lytes i zdecydowanie te mu służą.
Anderia   Całe życie gniade
13 lipca 2014 13:36
Mój w ogóle tych batoników Likita nie ruszył, dlatego nie chcę nawet próbować tego Electro-Bar. Szkoda, bo forma bardzo wygodna, ale jak mam przemycać w paszy, to już wolę swoje sprawdzone Baileys.
Anderia a te elektolity baileysa jak podajesz do paszy ? Piszą , że trzeba moczyć paszę , tyle że już to widzę jak stajenni tego przestrzegają i zastanawiam sie czy to konieczne ?
dommaz, ja nie Anderia, ale Baileys wędruje do poidła.
Wszystkie elektrolity optymalnie jest podawać jako roztwór, można dobrać odpowiednie stężenie i elektrolity w płynie są od razu najlepiej przyswajalne. Ja wrzucam szkapom do poideł jeśli na treningu faktycznie się pociły. Jak koń ma stały dostęp do wody, to można elektrolity sypać też na sucho do paszy (i tak koń jedząc je konkretnie prześlini i rozmoczy).
dommaz, u mnie tak samo jak u halo, po treningu do poidła, a koń jak widzi, że wsypuję, to aż sam się pcha, żeby jak najszybciej wypić 🙂
halo , quantanamera , huzarova  Dziękuję  :kwiatek:
Do poidła faktycznie najlepsza opcja 😉
Anderia   Całe życie gniade
21 lipca 2014 23:35
dommaz, zawsze daję ze zmoczoną paszą. 🙂 Był czas, że mój koń każdy posiłek miał na mokro (wysłodki), więc nie trzeba było się głowić. Teraz, jak jada na sucho, daję dodatkowo jakieś pół godziny po wysiłku elektrolity w mokrej paćce z garścią sieczki. Jak się akurat napatoczy mesz, to w meszu.

Mój niestety Baileysami rozcieńczonymi w poidle wcale się nie interesował, stąd w ogóle pomysł z paszą. To przynajmniej wsuwa jak głupi. 😉
stosował ktoś elektrolity waldhausen?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się