Dopasowanie siodła

Mam ogromną prośbę, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tego siodła na moim koniu?
Już nawet przestałam liczyć które to siodło mierzone na moim koniu, więc już sama nie wiem czy jest dobrze czy źle... W tym modelu, przez te specyficzne panele, nie wiem czy siodło leży dobrze, czy odstaje tyłem... Może ktoś wie jak to powinno wyglądać. Wrzucam wszystkie fotki w albumie, bo nie umiem ich zmniejszyć.  😡
Bardzo proszę o poradę. 😉
klik
ash   Sukces jest koloru blond....
13 czerwca 2014 08:50
gryglodor, masz nieudostępniony album.
Ojejku, dzięki, już powinno być ok. 😉
Gillian   four letter word
13 czerwca 2014 10:45
Słuchajcie, czy można prosić o jakąs taką "instrukcję" jak prawidłowo dopasować siodło ?

Jestem po sprzedaży swojego które zbyt leżało na przodzie, teraz chciałabym kupić prawie, że idealne ....  😵


polecam  - jak dopasować siodło

dziękluje :*
Jak to jest z rozstawem w Kiefferze? Mam aachena, jest nr seryjny i '11' albo '1'. Siodło wiekowe i zniszczone, a chciałabym kupić identyczne i nie wiem, jak mam szukać. Do tego dochodzi rozmiar siedziska... Rozumiem, ze mam się bawić centymetrem?
1 to rozmiar siedziska. 😉 17
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
17 czerwca 2014 12:48
NieznanyRumak w Kiefferach masz numer seryjny a pod spodem rozmiar siedziska:
0 to 16-16,5
1 to 17-17,5
2 to 18-18,5
Ulalala, -bibi22-, dziękuję  :kwiatek:
Czy ktoś miał do czynienia z sytuacją, kiedy zamówione na miarę siodło nie pasowało ❓

Poprawka, kolejne siodło, zwrot?  🤔

Edit: za wcześnie wysłane 😉
Moona dziękuję :kwiatek:
Ja nie wiem jak to się u nas zakończy  🙄
-Agi- no ja dziś też usłyszałam że siodło szyte na danego konia leży na nim tak se... Tylko teraz się zastanawiam czy coś z tym robić, bo w sumie ja nie znam się na tyle, żeby wiedzieć co i jak. Boję się że jak zacznę coś poprawiać to wyjdzie tylko gorszy syf.
xxagaxx
Tylko, że u nas dwie fizjoterapeutki, dwóch wetów i termografia pokazują, że nie ma szansy, żeby to siodło jakkolwiek pasowało do tego konia  😵

W sumie Ci się nie dziwię, bo u nas chyba jest gorzej niż było...
-Agi-  A zdradzisz coz to za firma tak doskonale siodla pasuje? (tak celem przestrogi dla potencjalnych nabywcow)?
-Agi- a możesz napisać coś więcej? Może być na pw.

Ja jeszcze czekam aż siodło się trochę ujeździ, zobaczymy co mi powie nasza masażystka przy kolejnej wizycie, choć powiem że już powoli popadam w rozpacz. Nie po to kupiłam NOWE siodło, pod DANEGO konia, żeby się jeszcze zastanawiać czy aby na pewno jest dobrze.
Jeszcze jedno pytanie na szybko. Co znaczy to 7? Jeśli łęk, to jak to się przekłada na Stubbena? Potrzebuję 29-30 lub większe.
[img]http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z353/3537144/big/15.jpg?screen[/img]


Edit:
Przeszperałam allegro. Allesiodła podaje, ze 8 to 30-31, 10 odpowiada 32-33, czyli 7 to powinno być moje 29-30. Dobrze kombinuję? Jeśli nie, proszę mnie poprawić. Spieszy mi się z siodłem, bo kompletnie nie mam na czym jeździć  😵
NieznanyRumak, bedziesz zamawiac nowego Stubbena?
Olson, Kieffera, ale używanego. U mnie jest pomieszanie z poplątaniem, jeśli chodzi o siodła. Pożyczam, kupuję i sprzedaję, w końcu ląduję w starym siodle, które ma popękane siedzisko i szczypie w tyłek 😉 Wzoruję się na rozmiarówce Stubbena, bo takie siodło przez chwilę u siebie miałam (a inne pożyczałam) i wiem, jaki 'ich' rozmiar potrzebuję. Wszystko przez to, ze nie mogłam rozgryźć Kieffera (z lenistwa :P ).

Do tego dopiero teraz się zorientowałam, że Aacheny są z płytkim i głębokim siedziskiem...
NieznanyRumak, ja mialam kieffera z 4 i byla szersza od kieffera z 6 wiec nie wiem jak to jest z ta rozmiarowka... z tym ze moje kieffery byly podobno z ok 90 roku (tak powiedziala osobs ktora zna sie na siodlach) wiec moze zmienili rozmiarowke.
Ulalala, zmienili 😉 Nowa rozmiarówka ma mniejsze numerki.

edit: literówka
Mam taki problem bo kuc ma duży brzuch przez co popręg zjeża mi do przodu ciągnąc za sobą całe siodło. Czym moge to zminimalizować?
odchudzić konia  😉  lub zabrać w konkretny trening. Lepiej dla zdrowia mu to wyjdzie 🙂
Jak na razie kuca ruszam 3 razy w tygodniu. W lipcu przyjeżdża do mnie na wieś wiec będzie ruszał się praktycznie codziennie.
Haffek, podejrzewam, że problemem nie jest popręg, a niepasujące siodło, które zjeżdża na łopatki. Mozesz wrzucic tutaj zdjęcia, abyśmy mogli ocenic, czy mam rację.
Postaram sie zrobić i wrzucić. A czym może być spowodowane jeszcze zjeżdżanie? Bo w sumie mierzyliśmy 3 siodła o różnych rozstawach łęku i przy każdym było tak samo.
Haffek, może koń ma okrągłą kłodę? U nas tez tragedia z dopasowaniem właśnie przez to. Ja zakładam podogonie w takim wypadku.
Kuc praktycznie nie ma kłębu, jest krótki, nie ma też prostego grzbietu tylko trochę wklęsły. Aktualnie też jeździmy z podogoniem zapinanym z przodu siodła (nie mamy z tyłu zaczepu) i tragedni wtedy nie ma, siodło nie ląduje na szyji.
Siodło będzie wysyłane do dopasowania ale coś nie jestem przekonana co do swoich "pomiarów" oraz odczuć. Najpierw zdjęcia i teraz tak:







Siodło jest za szerokie? Chodzi mi o to, że dół paneli odstaje tylko czy zwężenie by temu zaradziło? Dopchanie dolnej części. Suche plamy są przy kłębie po obu stronach, tam gdzie widać jest za duży ucisk ale mam wrażenie, że to nie typowa sytuacja, że siodło jest za wąskie a raczej, że ciężar spoczywa tylko na górnej części paneli. Stosowanie/nie stosowanie podkładki nie robi większej różnicy ponieważ nie zachodzi ona tak i tak pod stające części (Mattes), choć mam wrażenie, że jest trochę lepiej z niż bez. Ma ktoś/miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczn za wszelkie przemyślenia na ten temat.  :kwiatek: Dodam, że siodło leży w równowadze. Koń chodzi luźno, nie wyraża dyskomfortu ale na pewno tak zostać nie może.
falabana, może po prostu dopchać przednie panele w górnej części? Bo wygląda na to, że są suche plamy bo siodło tam nie dotyka skóry. A reszta wygląda ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się