PSY

KRAKÓW

Mamy sensownych ortopedów? U hasiorki kumpeli wyszło na rtg stare, krzywo zrośnięte złamanie miednicy. Lekarz powiedział, że wyklucza ją to z biegania.
To tak mniej więcej. A pies jak widzi szorki to chce umrzeć ze szczęścia... Chciałybyśmy to skonsultować  🤔
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
12 czerwca 2014 13:31
Do ortopedy to ja raczej do Wrocławia jeżdzę, wiec nie pomogę. Ale czy suce cos przeszkadza to krzywo zarośnięte złamanie? Bo jak po psie nie widac dyskomfortu to dałabym jej święty spokój i pozwoliła biegać.
No nie przeszkadza, biega jak szatan. Wyłapane tylko dlatego, że śmiesznie stawia nogi, ale ani nie przekłada się to na żaden ból, ani szybsze zmęczenie.
Wet mówi, że jak będzie dużo biegać, to na starość się to może odbić na aparacie ruchu. No ale... to hasior jest, oczy jej się tak świecą przed "treningiem", że nie wyobrażam sobie odcięcia jej od porządnego biegania...
ja niedomiennie od kilku lat na kleszcze stosuję duet obroża preventic/ advantix i spray fiprex
moje psy całe dnie latają na łakach i tfu tfu jest ok a na foresto słyszałam niestety skargi
honey -
Jaroslaw Przygorzewski

Dr. HAU  (!)  (nazwa jest zabojcza)

126580072 – recepcja
531659769- doctor

Szczeniakowi znajomej (cocker spaniel o którym kiedyś tu pisałam) robił operację patella luxation w obu kolanach, podobno super fachowiec
Hiacynta, dzięki! Będziem dzwonić 🙂
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
12 czerwca 2014 15:18
No nie przeszkadza, biega jak szatan. Wyłapane tylko dlatego, że śmiesznie stawia nogi, ale ani nie przekłada się to na żaden ból, ani szybsze zmęczenie.
Wet mówi, że jak będzie dużo biegać, to na starość się to może odbić na aparacie ruchu. No ale... to hasior jest, oczy jej się tak świecą przed "treningiem", że nie wyobrażam sobie odcięcia jej od porządnego biegania...


A kogo z nas na starość nie bedzie bolało i komu nie odbije sie na aparacie ruchu? 🙂
Foresto ponad 150zł ? Ja dla psa ważącego ponad 20 kg płaciłam ostatnio 100 zł u mojego weterynarza.
do Polski dotarła niedawno obroża Scalibor. Mam zamiar przetestować na swoich, w składzie jest substancja odstraszająca owady, w tym poza kleszczami i pchłami także komary - deltametryna bodajże.

Podobno bardzo skuteczna.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 czerwca 2014 21:25
A stosował ktoś tabletki doustne przeciw kleszczom? Podobno dzialają przez 12 tygodni. Znajoma wzięła na próbę. Nie rozwala to wątroby?

Dziwny ten Kapral. Niby ADHD, ma problem ze skupieniem się na jednej rzeczy, a jak na razie najlepiej wychodzi mu ćwiczenie obedience... 🙄

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 czerwca 2014 21:26
Na komary by mi się przydało, Buła latem jest cała w bąblach.

Wojenka Kapral zostaje?
ja niedomiennie od kilku lat na kleszcze stosuję duet obroża preventic/ advantix i spray fiprex
moje psy całe dnie latają na łakach i tfu tfu jest ok a na foresto słyszałam niestety skargi


Udało Ci sie w tym roku zdobyć obroże preventica?
Bo mi u weta powiedzieli że już je z Czech i Niemiec wycofali. Uwielbiałam te obroże, zawsze byłam zadowolona i lubiłam ich zapach.
Z powodu że nie udało mi się ich dostać w tym roku kupiliśmy Foresto... choć właśnie też trafiłam na lepsze i gorsze opinie... ale nam się udało 😉 Należę do grona osób zadowolonych 😉 Toudi i Zorka noszą je od ponad miesiąca i jak do tej pory kleszcza na nich nie było 😉
My mamy też foresto, i złego słowa powiedzieć nie mogę.... trzeba tylko pamiętać żeby co ok. 4 tygodnie przetrzeć ją spirytusem żeby odświeżyć 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 czerwca 2014 07:41
Odświeżyć? Nigdy nie przecierałam obroży, w ulotce jest coś takiego napisane?
tak mi powiedziano kiedy ją kupowałam, że po pewnym czasie zbiera się na niej brud i tłuszcz i że należy ją w ten sposób odświeżyć żeby nie słabło jej działanie 🙂
W ulotkach zwykle jest, że rozciągnąć co jakiś czas (żeby uwolnić substancje). Ja właśnie ok raz w miesiącu ściągam, odtłuszczam spirytusem i naciągam, zakładam dalej 😉
A stosował ktoś tabletki doustne przeciw kleszczom? Podobno dzialają przez 12 tygodni. Znajoma wzięła na próbę. Nie rozwala to wątroby?


A jaki mają skład?

W Polsce jest ponad 20 gat kleszczy, mogą się różnić wrażliwością na dany preparat! Jak dojdzie do tego fakt, ze gatunki te maja rożny zasięg i natężenie występowania to macie gotową odpowiedz dlaczego "mi działa / a mi nie działa" 🏇

Jeżeli krople działają krócej przy częstym taplaniu się w wodzie nie znaczy że nie działają wcale  /bo tak wynikało z pierwszego stwierdzenia Jary/ 👀  Ja osobiście wole psa zakropić częściej niż zakładać mu obroże-owszem jest to i droższe i bardziej upierdliwe, ale taką mam filozofię jaką mam 😉


Może to zabrzmi jak herezja, bo każdy pyta o jak najsilniejszy preparat, ale są też ludzie którzy poszli w druga stronę i stosują... olejki eteryczne+ codzienne kontrole. Preparaty przeciw kleszczowe są często mutagenne, hepatocytotoksyczne i działają w tym zakresie nie tylko na psa ale również na bliskie jego otoczenie czyli na nas ludzi również. Gdybym miała czas i głowę do tego żeby codziennie poświęcać pól h na wsmarowywanie olejków i przegląd to bym spróbowała. Wiem że u nas to nie wyjdzie więc zakrapiam bojąc się babeszjozy jak diabli  😤

Abstrahując od kleszczy  😀




Mój pies od wczoraj jest szczęśliwy posiadaczem piszczącej kury w której się zakochał, wszędzie z nią chodzi :P
matrosowa - mój też miał taką kurę, ale przeżyła tylko jeden dzień ( na szczęście !!! ) .

A taki widok mam codziennie koło 5:30 - 6😲0.
"Pańcia... wstajesz już ?"


No i jestem baardzo dumna z mojego psiaka. W końcu mogę go bez problemu odwołać. Adoptowałam go 11 miesięcy temu. Nauczyłam go wielu komend, a z tą jedną był problem. Nie wiem czy powodem było 7 miesięcy w schronisku, ale jak widział innego psa to leeeeeciał do niego, szczekał i miał wszystko w głębokim poważaniu. Od jakiegoś czasu się to zmieniło. I ostatnio nawet jak poleciał za kotem to na moje zawołanie przybiegł 🙂 Jeszcze tylko musi się nauczyć na działce, że nie wolno skakać na klamkę od drzwi i będzie pięknie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 czerwca 2014 19:42
Pogryzl mnie dzisiaj york. A właścicielka nic.
Jara nawet nie przeprosiła?

Mu umiemy dawać łapkę i na dniach zaczynamy naukę siad 🙂
seven, miałam zapasy z zeszłego roku,  ale widzę ze na allegro są
Achh racja, w maju gdy szukałam były jeszcze niedostępne. Ale widzę że cena im podskoczyła 🙂 Zawsze udawało mi się upolować je za 50 zł 😀
Bravecto - tabletki anty-kleszczowe nie są zabezpieczeniem przed babeszjozą. Działają po 12 godzinach żerowania stawonoga. W tym czasie jest już szansa na zarażenie. Niewielka, ale jest.
Droga Re-volto, Kochani Psiarze,
dziś odszedł od nas najukochańszy, najcudowniejszy Przyjaciel całej rodziny, a w szczególności mojego taty. Kochamy Cię Tasmanku i bardzo za Tobą tęsknimy  😕


06.08.1999 - 13.06.2014
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 czerwca 2014 21:36
JARA, jak będzie gryzł to zostaje 😉. A powinien-przecież jest agresywny i dominujący!!!

CuLuLa, współczuję! 15 lat na dobka to ładny wiek.
zuza   mój nałóg
14 czerwca 2014 07:27
Emi piękne zdjęcia i psy
matrosowa u nas takie zabawki na 5 min wystarczają  😤
merciful ja mam podobnie z tym,ze na szczęście koło 8mej.Mój pies bardzo nieszczęśliwy jak wcześniej musi wstać
JARA bo to na pewno Ty go sprowokowałaś i jeszcze Panią powinnaś przeprosić  😉
CuLuLa współczuje,trzymaj się ! A wiek piękny i chyba rzadki u dobermanów
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 czerwca 2014 14:09
angelika95, nie, nie przeprosiła. Nawet nie spojrzała 😉






Jara tragedia ... Za to zdjęcia cudowne, widać że psiaki zadowolone 🙂
CuLuLa - strasznie współczuję... nie wiem, jak można ogarnąć taką stratę, mój pies jest młody, ale wiem, że kiedyś go stracę - i nie jestem w stanie nawet o tym myśleć 🙁
emi - uśmiech wilczucha - bezcenny 🙂
JARA - co za wesoła błotna gromadka 🙂

A tu Szardulek z dziś:







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się