Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Interbeta ja pije od ponad tygodnia, pierwszy raz, i mnie nie wysypało (póki co) tylko jakieś pojedyncze małe krostki, które zniknęły po dwóch dniach. Pije fixy z Herbapolu, dwa razy dziennie. Trochę się bałam jak to smakuje ale mi to smakuje jak mięta taka parzona 😉
Sisisa nie używałam ale chętnie kupiłabym jakiś filtr UV do włosów pod pod słońca moje włosy płowieją jednak ten sunozon ma alkohol w składzie:
Aqua, Alcohol, Glycerin, VP/VA Copolymer, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Polyamide-2, Panthenol, PEG-14 Dimethicone, PEG-25 PABA, Citric Acid, Sodium Sulfate.
więc chyba trzeba celować w coś innego 😉
Gienia-Pigwa, skład znam... chodziło mi czy ktoś używał 😉
Tak czy siak zamówiłam, zdam za jakiś czas relacje.
Ja już po hennowaniu. Wahałam się pomiędzy miedziany kasztan, jasny brąz i orzechowy brąz. Naturalnie mam jasny brąz, ale orzechowy u niektórych wypadał prawie czarny, a miedziane miały wyjść rude. Wybrałam więc ten jasny brąz  który u niektórych na zdjęciach wygląda bardzo nijako wprawdzie, ale już dawno nie farbowałam i bardzo chciałam. Po kupnie obejrzałam kolejne fotki i przestraszyłam się, że będzie cholernie ciemne (chyba ktoś miał już naturalnie ciemne)! Postanowiłam więc najpierw rozjaśnić włosy. Jeśli ktoś się zastanawia, czy rumianek działa- owszem, działa. Rozerwałam i zaparzyłam dwie torebki herbatkowe, a potem trzymałam jak maskę. Włosy rozjaśnione o jeden ton co najmniej. Farba chwyciła jednak wyłącznie przy twarzy (gdzie wyszła marchewka) i na refleksach rozjaśnionych słońcem (miedź), reszta bez zmian, jedynie jaśniejsze od rumianku. Kolor bardzo ładny, taki rudo brązowy balejaż, ale mnie z tą rudością zupełnie nie do twarzy. Potem trochę się sprała i rudość było widać tylko pod światło. Cały czas, podczas mycia, woda z włosów miała kolor co najmniej lekko moczowy. Kiedy to mija? Właśnie siedzę z orzechowym brązem na głowie. Tym razem udało mi się rozrobić odpowiednią ilość, ale masa mogłaby być ciut gęstsza. Za pierwszym razem robiłam wg przepisu, ale mam gęste włosy i nie było efektu tortu z kremem :P. Teraz ponadto użyłam blendera, bo wcześniej miałam kłopot z grudkami.


Kolor wyszedł taki, jak chciałam. Jeszcze tylko nie wiem, czy się sobie w nim podobam. Może naturalny jest dla mnie najlepszy? Póki co boli mnie głowa od hennowania. Zobaczymy, jak długo się to utrzyma, bo mam ochotę więcej nie próbować. Namęczyłam się, zafajdałam łazienkę, mdliło mnie od zapachu kiszonej trawy. No i znowu kusi mnie blond...  🙄 Tylko co zrobię z resztą prochów? Mam dwie farby, kasję i amlę spożywczą, której nie daję rady spożyć, a podobno można do włosów.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 czerwca 2014 08:27
Gienia-Pigwa, skład znam... chodziło mi czy ktoś używał 😉
Tak czy siak zamówiłam, zdam za jakiś czas relacje.


daj znac,  sama sie kiedys lasilam na ten szampon bo ladnie pachnie 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2014 10:03
cavaletti, gdzie kupiłaś ten eliksir? szukałam w rossmanie, nie było 🙁
madmaddie, właśnie w Rossmannie, ale nie we wszystkich mają
Gillian   four letter word
13 czerwca 2014 10:25
Nowe odkrycie - szampon jajeczny z Barwy  😍 kosztuje jakieś psie grosze, super pachnie, pieni się jak ta lala. Włosy skrzypią, domyte. Na to Kallos albo Alterra i jest elegancko. Plus włosy trzymają świeżość o jeden dzień dłużej niż standardowo. Skóra głowy nie swędzi  😍
Przymierzałam się kiedyś do tego jajecznego, ale później jednak przestawiłam się na BabyDream, który po pewnym czasie tak mi plątał włosy mimo mycia metodą OMO, że przestawiłam się na Garnier Avokado. A kiedy mi się skończy, planuję kupić Z Ziaji szampon do włosów wypadających (nie wiem, czy na yputube czasem ktoś ogląda CallMeBlondie  - ona właśnie dość niedawno miała recenzję w filmiku). Ciekawe czy i u mnie się sprawdzi 🙂
Gillian - mama mnie zaopatruje hurtowo 😉 ale ja "rypaczy" nie używam często, także nie mam czego reklamować. jeszcze te w dużych butlach z Auchan/Tesco są spoko - pokrzywowy najlepszy.
Jutro hennuję nowym brązem od Pole Henny 🙂
czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego henna z amlą khadi zupełnie nie "wzięła mi włosów" ?
wyglądają jak po samej cassii, a wcześniej nie miałam problemów z farbowaniem, z tym ze henna z amlą i jatrophą.
Producent pomylił opakowania ???  🤔
zła temperatura wody?
hmmmm
Rul dzięki, muszę to przeanalizować ...
jestem zawiedziona krótko mówiąc 🙁
Właśnie, chciałam dopytać- hennę na włosy kładziecie ciepłą, czy ostudzoną?
koenicke, powodów jest mnóstwo 😉 Napisz co i jak dokładnie robiłaś, może coś znajdę 😉
no więc tak :
kupiłam hennę z amlą w puszce, bo tydzień wcześniej farbowałam hery chemicznie i wyszło dość nierówno.
nie myłam włosów tego dnia - myłam dzień wcześniej.
hennę zalałam wodą w temp ( na czuja ) 80 stopni wymieszałam z maskami : alterra i gloria.
nałożyłam, czekałam 3,5 godz, zmyłam i włosy stały sie ... złocisto - jaśniejsze - blond i oczywiście nierówność farbowania
chemicznego pogłębiła się ... przy skórze piękna złota miedź ... reszta jasny złoty blond
wyglądam jak debil :/
kiedyś, jak schodziłam z platynowego blondu, wystarczyło raz nałożyć hennę z a. i j. i wyszła piękna,
w miare jednolita, papryka.
eh ...  🙁
co myślicie o hennach w proszku eld ?
koenicke, chyba kiedyś taką miałam, ale nie każdy odcień to czysta henna, część zawiera chyba również sztuczne barwniki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2014 18:33
cavaletti, dzięki, połażę zatem po rossmanach 😉

a szampony z Barwy wszystkie fajne, polecam spróbować piwnego, skoro jajeczny pasował. ja ich używam codziennie, bo olałam BD i inne takie dłuższy czas temu.
koenicke, ja myślę, że nie pykło przez to, że pomieszałaś hennę z maskami. a dwa - henna nie wyrówna koloru (a przynajmniej nie w 100%), da tylko inny odcień włosom - jakbyś na włosy czerwony/pomarańczowy celofan nałożyła
no i nie spodziewałabym się, że przy pierwszym hennowaniu wszystko chwyci idealnie 😉
koenicke, na jasne włosy zawsze jest łatwiej położyć farbę 😉

madmaddie, co to jest BD?

cavaletti, dziewczyna z bloga, który polecałaś, też dodawała maskę do henny 🙂

Ech, rude wszyscy chwalili, a sąsiadka moje dzisiejsze, nierude włosy skwitowała "dlaczegoś się na marchewkę zrobiła?" 🙁
Rudości baaardzo mi się podobają (tylko naturalne), ale wiem, że mnie nie jest z nimi do twarzy. Obecny odcień jest dla mnie bardziej "naturalny". Taki jak mój, tylko, że ciemniejszy, ale niestety pod światło czerwienie są. Trochę jednak... za ciemny. Chyba jednak natura lepiej wiedziała, czego mi trzeba :P. Zostanę więc przy swoim, lub wygodnie rozsiądę się w fotelu fryzjera i zostanę blondynką 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2014 21:50
Babydream
dziewczyny z dłuższym stażem (nawiązuję do rozstania madmaddie z BD 😉 ) - czego z hitów początków dbania o włosy nadal używacie?
u mnie został chyba tylko szampon babuszki agafii i balsam z tej serii, tak to okazjonalnie maska z aloesowa z alterry i ostatnio pierwszy raz od dawna kupiłam facelle.
PonPon, odżywka z Alterry u mnie króluje od początku 🙂

Zabieram się za poradnik hennowy - jakie informacje będą najbardziej przydatne dla początkujących? Mam już ogólny zarys, ale może są rzeczy, które dla mnie wydają się oczywiste, ale dla innych nie są 😉
Kupiłam kiedyś produkty Alterry, te z granatem, tak polecane na wizażu. Maska robiła niewiele, ale uszła, za to odżywka to był jakiś koszmar. Mam nawet wrażenie, że włosy wyglądały gorzej. Szkoda, bo tanie i dostępne. Nie mogłam też znieść zapachu... wszystkie produkty Alterry, które miałam miały nieznośny zapach.

cavaletti, na pewno dokładna instrukcja obsługi plus jakieś tipy. Masz jakiś konspekt? Jak wrzucisz, to na pewno nasuną się nam jakieś pytania.
Na razie tyle wymóżdżyłam

Co to jest henna?
Mieszanki zwane henną + co mimo nazwy henną zdecydowanie nie jest (henny Eld, Venity i inne)
Zioła zmieniające kolor włosów (indygo, cassia, amla)
Jak przygotować czystą hennę?
Jak przygotować czyste indygo?
Jak przygotować brązy Khadi?
Jak przygotować własne brązy?
Co można dodać do proszku przed dodaniem wody
Czym zastąpić wodę
Czego nie dodawać do proszku?
Jak przygotować włosy przed farbowaniem?
Jak nakładać?
Jak i kiedy zmywać?
Zmyłam papkę z włosów, co teraz? Czyli o pielęgnacji tuż po farbowaniu (o słynnym przesuszu co nieco)
Co to są glossy?
Dlaczego henna nie pofarbowała włosów?
Czy mogę nakładać hennę na farbowane włosy? Czy mogę farbować włosy po hennie?
Zalety henny
Wady henny
dzięki dziewczyny,
spróbuję nast razem bez masek, krok po kroczku.
zdziwiło mnie po prostu ze włosy się maksymalnie rozświetliły ( a tak mam po cassji )
nigdy z henną problemów nie miałam, no ale rzeczywiści mogłam nei dawać tych masek.
napiszę nast razem, jak się udało  :kwiatek:
u mnie ogólnie słabo łapie, trochę pomaga kilka dni (3-4) mycia rypaczami, bez odżywek i bez serum na końcówki.
cavaletti, Eld ma hennę. Dla mnie byłoby bardzo interesujące: opis, jakie kolory możemy uzyskać, a jakich na pewno nie uzyskamy.

Rozgryzł ktoś może proporcje w składach Khadi?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2014 18:52
ja już w ogóle nie jestem taka włosomaniaczka jak na początku. teraz tylko maska na włosy po treningu, wieczorem (a ćwiczę 6 razy w tygodniu), rano szampon (Barwa właśnie) i odżywka/maska na chwilę. moim odkryciem jest Inceto kokosowa, złapałam w hebe, z radości że mnie do egzaminu dopuszczą  😁 dla moich cienkich, delikatnych włosów, to najlepsze co do tej pory stosowałam.
wcierka/żel z Dermeny na skórę głowy. od środka siemię i ogólnie, dobre żywienie. i tyle. włosy się zagęszczają, bo były w opłakanym stanie, jest dużo dużo lepiej, są błyszczące. muszę tylko iść do Pana Karola, co by je ściął 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się