preparaty na stawy

Klami - zrób "eksperyment" jeśli się nie boisz i podaj swojemu koniowi taką dawkę czystego Boswellin. Możesz się zdziwić pozytywności efektu.
Moim zdaniem (chyba się powtarzam) tu działanie ma to zioło w mega dawce. I nie jest to odkrycie Ameryki, że jest to po prostu bardzo fajna roślinka, swoją drogą jest stosowana jako zamienik czarciego pazura.
W "podrabianie" Cortaflexu bym się nie odważyła bawić - ale zioła? jeszcze ze znaczkeim firmowym....litości  😉
A jakie mam miec działanie u zdrowego w pełni sprawnego konia ?? Nie mam potrzeby podawania tak silnych środków, tymbardziej działających przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Mówię tak w ogólności.
Takie preparaty jak Cortaflex, HCC i tym podobne bazują swoją "magicznością" na nośniku.
Dava   kiss kiss bang bang
14 czerwca 2014 18:56
Czy ktoś posiada HCC (to od dr. Golonki) i jest w stanie i przesłać zdjęcie/skład etykiety?

Szczerze nie chciałabym wydawać tyle kasy na coś, czego nawet składu w necie nie mogę znaleźć...
To jakaś tajemnica czy coś  🤣 🤔
Dava Z tego co wiem, HCC to kwas hialuronowy i chondroityna, ale z racji formy w jakiej występują są dużo lepiej przyswajalne przez konia.
Pewnie proces technologiczny jest objęty tajemnicą - skoro preparat faktycznie działa to firma siedzi cicho sza  🤣
Dava jutro zrobię fotę bo nie chce mi się iść do stajni. Podawałam teraz miesiąc i mamy miesiąc przerwy...za parę dni znów będę zamawiać🙂
Pearl, i jak efekty?
epk, jest to jedyny preparat jaki znam co daje efekty 😉 Przetestowane u nas w stajni na kilku koniach, zwłaszcza w trakcie leczenia/rehabilitacji. Mój koń jak był w robocie też dostawał. Siwson jedną butelkę już dostał, przypuszczam że na wakacje kupię kolejną. Daję co pół roku-rok, profilaktycznie, gdy koń jest mocniejszym treningu 😉
HCC działa bardzo dobrze-i ja polecam,niwelował skutki szpata u poprzedniego konia.Obecnie daję swojemu przed sezonem,profilaktycznie.Cena spora,ale warto robić kurację raz na rok w przypadku rekreacji,raz na pół roku w przypadku wyczynu.
DressageLife że się wetnę z  😲 ale w jaki sposób niwelował skutki szpata? I'm all ears..
Zdecydowanie nie leczył tego szpata,jeżeli to chciałaś usłyszeć 😉 Ale koń chodził zdecydowanie lepiej i zdecydowanie mniej sztywno zginał stawy skokowe.
junona, pewnie biorąc pod uwagę, że skutkiem szpata jest sztywny chód i słabsza praca stawów skokowych to mógł właśnie to poprawiać zatem niwelować skutki.
Cena spora,ale warto robić kurację raz na rok w przypadku rekreacji,raz na pół roku w przypadku wyczynu.

A tu sie nie zgodzę. Nie podawałabym tak silnego środka koniowi, ktoremu nic się nie dzieje. Istnieje szereg preparatów, które są polecane jako profilaktyka (Orling, Cortaflex, NAF), a które mają mniejsze stężenie substancji czynnych. Bo co podasz, kiedy faktycznie będzie jakiś konkretny problem ?

Faktem jest, że HCC to jedyny środek, który pomaga przy poważnych zwyrodnieniach stawów, trzeszczek - same pozytywnie opinie słyszałam.
A ja mam pytanie co lepiej podać dla konia 9 lat, który ostatnio coś mi strzyka, ale oprócz tego wszystko ok, więc tak bardziej profilaktycznie. 😉 Miałam kupić Cortaflex, ale trochę drogo to wychodzi, a koleżanka poleciła mi Orlinga właśnie i teraz rozważam co lepiej podać profilaktycznie Gelapony Arthro czy Gelapony Fast?  👀
A ja mam pytanie co lepiej podać dla konia 9 lat, który ostatnio coś mi strzyka, ale oprócz tego wszystko ok, więc tak bardziej profilaktycznie. 😉 Miałam kupić Cortaflex, ale trochę drogo to wychodzi, a koleżanka poleciła mi Orlinga właśnie i teraz rozważam co lepiej podać profilaktycznie Gelapony Arthro czy Gelapony Fast?  👀


Jeśli masz konia przebadanego i rzeczywiście jest to tylko profilaktyka, Artho 🙂
Dokładnie tak jest. 😉 Dzięki!  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
15 czerwca 2014 19:13
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

Sorry, że tak się wetne ale czy nie obowiązkiem producenta jest umieszczenie składu preparatu i na etykiecie i np. w sklepie internetowym gdzie jest do kupienia  🤔
-> to że działa czy nie działa to wiadomo inna sprawa

Koblebka tak słyszałam, że właśnie zawiera to co napisałaś, ale to jednak za mało info jak dla mnie  😁
Wolałabym dokładnie znać skład ->ja akurat nie potrzebuje (w życiu bym tego nie podawała ot tak!) ale dużo osób się o to pyta, a skład tajemny jest widzę  😁
DressageLife, epk spoko spoko, przypuszczałam, że HCC zwyrodnienia nie cofnął i domyślałam, że chodziło o poprawę ruchu..
Czy ktoś posiada HCC (to od dr. Golonki) i jest w stanie i przesłać zdjęcie/skład etykiety?

Szczerze nie chciałabym wydawać tyle kasy na coś, czego nawet składu w necie nie mogę znaleźć...
To jakaś tajemnica czy coś  🤣 🤔


Strona producenta: http://www.derbymed.eu/products/mobility_hcc/index_eng.html
Dava   kiss kiss bang bang
18 czerwca 2014 12:04
Nie jestem nieogarnięta, zagraniczną stronę już obczaiłam dawno, dziwi mnie tylko, że na stronach PL dystrybutora jakoś składu przeczytać (po PL) nie można. Nie mam obowiązku sobie tłumaczyć ze słownikiem każdego słowa, bo ten obowiązek leży po stronie kogoś innego  😎
Używał ktoś z Was może EQUIMINS Flexijoint Cartilage ? Ewentualnie innych produktów tej firmy?
ja stosowałam. Konio zdecydowanie chętniej sie rusza. U mnie przysłowiowe pół stajni stosuje ten preparat. Minus taki że trudno konia do tego przyzwyczaić. Na etykiecie też pisze żeby od szczypty zaczynać a i tak jak owsa nie zwilżę to skubaniec wydmucha. Wiem że jest wersja w płynie i chyba taką następnym razem kupię.
Szukałam dzisiaj w sklepach preparatu z Glukozamina i MSM. Brałam pod uwagę, a w zasadzie szukałam tego z Cortaflexu. Jakie było moje zdziwienie jak w MK sklepie znalazlam identyczny (!) preparat z NAF dodatkowo o 40 zl tanszy!!!
Ma ktos jakies doswiadczenia z tym NAFowym, bo to chyba nowy produkt.
Berlin Bej - nowy. Nowiuśki.
Dopiero co dotarła do importera dostawa.
I niestety nic nie wiem jeszcze o jego skuteczności.
Dava   kiss kiss bang bang
20 czerwca 2014 21:51
Podzielicie sie linkiem ?  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
21 czerwca 2014 07:50
Super, wygląda jak mój ulubiony preparat z Equine America  🙂
/ogłoszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie po raz kolejny. Proszę uważać!
Mój koń miał wczoraj robione RTG wszystkich nóg i w 3 nogach wyszły drobne zwyrodnienia, przestrzenie, lekkie deformacje kości, zmiany w trzeszczkach. Obecnie kuleje na prawy zad (kwestia niezwiązana ze stawami, a sztywnością mięśni) oraz lekko znaczy na prawy przód (tu już staw, trzeszczka). Dostaliśmy przeciwzapalne na tydzień i zalecenie spacerków, mamy inaczej strugać i kuć, potem zaczynać od lekkich lonż. Oprócz tego weterynarz zalecił kuracje, minimum dwumiesięczną jakimś preparatem - polecał Cortaflex. Ale przejrzałam też oferty innych firm i waham się między Cortaflex HA Solution, Orling GelaPony (tylko teraz który: Arthro czy Fast?) lub NAF SuperFlex. Ktoś z was stosował przynajmniej dwa z tych preparatów i może pomóc w wyborze?  :kwiatek:
Stosowałam Cortaflex HA Solution, Orling GelaPony Arthro i Fast
Na mojego konia lepiej (szybciej) działał Orling w zestawie: najpierw 2 tygodnie Fast (małe opakowanie), potem 2 miesiące Arthro (duże opakowanie).
Doczytałam jeszcze o Gelapony Chondro - jest silniejszy niż Arthro?
Kaarina, to inne preparaty
Chondro to bardziej "smarowanie" stawów, Arthro elastycznośc i "moc" ścięgien
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się