Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Powiem szczerze, że zapomniałem  😡 Jak pojadę do Omegi to zapytam i napiszę 😉
PauliL Czy to Wasz źrebak miał zapleciony ogon? Firmowa koszulka super!
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 czerwca 2014 17:30
Piękne Wasze grubaski, to i ja się wcisnę z moją kluchą



TRATATA, klucha bardzo fajna 🙂
Glanek nie byłem w weekend u Omegi, więc nie pytałem o Marvina ale tu masz jego zdjęcie:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=670301939682050&set=a.670301149682129.1073741826.191076990937883&type=3&theater
😉

Tratata super ta Twoja klucha, ile ma lat? Po czym jest?
Small Bridge tak, to nasz źrebak miał zapleciony ogon! Musze wam coś ciekawego powiedziec... ZDOBYŁAM CZEMPIONA NA MAZOWIECKIEJ WYSTAWIE KLACZY HODOWLANYCH 🙂 Azalka wymiotła wszystkich z oceną 42,17 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ostrzeżenie do czasu zmniejszenia zdjęcia
PauliL, gratuluję! oby więcej takich osiągów w rodzimych hodowlach!
Azalia wygrała z klacza hodowlii Pana Romana Szultki, z importem szwedzkim klaczą po Expo De Feulen, i innymi, uważam że duże osiągniecie 😉
PauliL, mega gratulacje! I jaka grzywa zapleciona na dwie strony! 🙂
.
PauliL, gratulacje 🙂.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 czerwca 2014 14:49
Dziękuję, miło nam.

karol870119 2 lata z małym haczykiem, co do pochodzenia to szału ni ma - mamuśka nn ojciec Belpin, mała się w tatuśka wdała

PauliL gratulacje, pięknie się prezentujecie
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 czerwca 2014 17:50
Gratuluje, miałam okazję popatrzeć jaki to piękny (i szeroki 🙂 ) koń  😉
.
PauliL Gratulacje!!!!!!
Paulil super wyglądają 😉 Gratulacje 🙂
A ja mam fotki z padoku 🙂 Urbisa i Hera, po tym samym tatusiu 🙂



i mała Karmen
Omega i przymiarka siodła - zdj. 1 🤣 Patrzcie jaką pięknisie 2 km. od Szczecina spotkałem 😀 żeby było śmieszniej to, gdy ona pracowała to jej 2-miesięczna źróbka czekała na nią zamknięta w stajni  🙂

Paulil fajne 😉 Karmen przepiękna.
Glanek w końcu się dowiedziałem. Marbin po Ramzes i od Malwy. Ogier 3-letni.
Niedawno dodawałam tu zdjęcie klaczki zimnokrwistej - Baśki i ktoś mi napisał, że może ona mieć robaki. (Klacz nie jest moja tylko cioci, więc widuję ją raz na jakiś czas). Prawdopodobnie klacz  jest zarobaczona. I tu moje pytanie, oprócz wezwania weta co jeszcze polecacie?  😉
NessaC, kupić pastę na robaki i odrobaczyć. A najpierw oddać próbki kału do analizy, żeby było wiadomo jakie robaki ma kobyła i jaki środek najlepiej zastosować. A później odrobaczać regularnie i nie będzie potrzeby wzywania weterynarzy.
Sisisa Dzięki 😉
Rozszerzoną wersją iwermektyny jest equimax. Środek b. silny jak iwermektyna ale dodatkowo zawiera prazikwantel 😉 Zanim odrobaczysz euimaxem to wcześniej najlepiej czymś słabszym, a po 10 dniach jeżeli robali w kale nie będzie to dopiero equimax. Ruszenie wielkiej kuli robaków może zaczopować jelita, dlatego lepiej najpierw czyś słabszym zabić część populacji 😉 Moją Omege po powrocie od ogiera też to czeka bo niezaspecjalnie jej zad wygląda i też ma brzuch "podhasany" ale ona u poprzedniego właściciela chyba nigdy nie była odrobaczana :/ ale fakt najlepiej niech wet zrobi badanie kału i środek dobierze 😉
NessaC, jeśli klacz jest mocno zarobaczona, to koniecznie wezwijcie dobrego weterynarza, nie podawajcie nic na własną rękę. Raz, że nie wiadomo jak koń zareaguje na podanie pasty, a dwa że ktoś kompetentny powinien dobrać tej klaczy program odrobaczania, bo jednorazowe podanie pasty może nie wystarczyć. Badania kału również warto zrobić, aczkolwiek nie zawsze wszystko w nich wychodzi.
Dokładnie jak mówi poprzedniczka 😉 i najlepiej sprawdzony weterynarz, a nie jakiś felczer 😉
Dziękuję za rady 😉 Dziś będziemy dzwonić do weta .

A tu tegoroczny źrebol Baśki po ogierze Jowisz. Imienia jeszcze nie ma, myśleliśmy nad Jaśminem.
NessaC fajny ma kolorek 😉 W przyszłości kastrujecie i zostawiacie? Może fajny rekreant będzie 🙂
karol870119 Raczej sprzedajemy :/
Ktoś sie wybiera do Ketrzyna? Oprócz mnie i Bezunia82 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 lipca 2014 10:38
PauliL- Może mi się uda przyjechać w niedzielę- na pokazy. W sumie chciałabym nacieszyć się uprzężami i siodłami  😁 No i na koniuchy popatrzeć.
Czemu zawsze w porze imprez w Kętrzynie muszę być na wyjeździe... 🙁
a tak bym pojechała zobaczyć znowu miejsce skąd Klusek ma korzenie hehe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się