WYBIERAMY BYKA ROKU!

sumire wierszyk świetny. Ja całe życie mam problem z interpunkcją. Mam tylko takie pytanie, czy "żeż" jest poprawnie napisane? Czy nie powinno być "żesz" ?  Poważnie pytam. Mi się wydawało, że pisze się żesz.
Misiek69, też się zastanawiałam,a raczej myślałam, że tam jest byk (a zwykle nie mam problemów z ortografią... :icon_rolleyes🙂, ale prof. Bańko wyprowadził mnie z, nomen omen, błędu. 😉
No właśnie. Ja mam pamięć wzrokową i byki po prostu widzę. W tym "żeżu" jednak, bardziej mi pasuje "sz" na końcu, ale nie będę się spierał z mądrzejszymi ode mnie.
Też bym widziała tam "sz" 😉, ale etymologia tego słowa swoje... Niestety.
Dopiero w domu okazało się, że został ugryziony przez jakiś owad i to po prostu go bolało, więc się buntował ale poświęcił się ogr nad tą L



ło ludzie 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 czerwca 2014 20:13
Też bym widziała tam "sz" 😉, ale etymologia tego słowa swoje... Niestety.

Wymawiamy 'sz'. To dlatego 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 czerwca 2014 07:58
hehe  😉
 nieprzepisowy, nic nie wnoszący do dyskusji post
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2014 08:40
Cierp 😉

Do tego do treningu kub sobie carbo z olimpu cytrynowe, by uzupełniać.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 czerwca 2014 07:16
pozostawia wiele do rzeczenia.
Jara  😂 nieźle mi to wyszło 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 czerwca 2014 18:59
Może powinnaś zastosować jakiś protokuł pod kontem schorzeń


👍
Rozumiem jak najbardziej jestem tu od 2011 roku nie wiedzialam o istnieniu tego watku za co przepraszam a to ze nikt nie dawal za wszystkie moje zakupy nawet za 1500 zl i inne za mniejsze kwoty nie wiedzialam ze mozna.dawac dobre komentarze a ta pani mi miala dac znac tylko czy mozna za pobraniem czy przelew a jak napisalam ze przelew moze byc i poprosze dane to dopiero wieczorem mi odpisala ze sprzedala, nigdy nie mialam problemow i teraz przez jedna osobe mam jakas dziwna.zla opinie z ktora nawet transakcji nie zrobilam? Mam dowody na wszystko i teraz przez taka jedna nie moge kupowac? Nigdy nie.mialam tu problemow z zakupami a mam zakupione. Tz tej strony 3 siodla i pelno innych rzeczy za duza kase i z nikim nie.bylo problemu i robilam przedplaty i za pobraniem I NIE BYLO PROBLEMOW.. Mam dowodyna allegro tez zero negatywow i neutralow same pozytywy

ta pani wygrała konkurs "znaki interpunkcyjne stawiam przypadkiem - tekst 120-150 słów"
Chodzi co o to że miały wstawke elastyczna zamiast rzep na dole?


Pomocy nie mogę doprać biały kołnierzyk w granatowej koszuli konkursowej equiline  😵


Brzask Próbowałaś wielokrążek?


Według mnie skracanie i kulenie to 2 różne rzeczy. Koń może skracać a nie czuć ból.


dopełniaczofobia?
n, Dramka wychowywała się poza Polską, z tego co pamiętam, więc miej wyrozumiałość 🙂


przyrządzają swojemu klientowi 'ów danie'(...)


Nie mam pojęcia, skąd bierze się przekonanie o tym, że "ów" się nie odmienia? Jakby to brzmiało, gdyby użyć zamiennika - "przyrządzają 'ten danie'"?  🤔wirek:
Drogą łańcuszkową, słyszą od innych :P

Ja przez sporą część życia byłam przekonana, że istnieje słowo "poatym". Bo moja mama tak mówi- do dziś. Chodzi oczywiście o "poza tym". Kompletnie nie jest świadoma tego, że gubi "z".

Innym razem usłyszałam od znajomej: "wiesz, że podobno "półtorej" jest niepoprawnie?". I zaczęłam mówić "półtora herbaty" itp. Do głowy by mi wówczas nie przyszło, że są ludzie, którzy mówią "półtorej roku". :P
kenna od ładnych paru lat jestem na obczyźnie i coraz więcej zapominam co i jak się odmienia gdzie przecinek gdzie cudzysłów itp. Dobrze, że cokolwiek pisze i mówię w języku polskim.

A poza tym kilka osób już tam odmieniło poprawnie.  Jeśli taką radość sprawia Ci wytykanie czyis błędów to najpierw zaczełabym od swojej własnej osoby. Nikt nie jest nie omylny (mam nadzieje,  że chociaż to dobrze napisałam 😉 ).
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 czerwca 2014 05:48
flosia ale przecież od tego jest ten wątek - większość z nas, o ile nie każdy, prędzej czy później popełnia jakiś błąd i tu trafia, nie ma się co spinać  😉

(p.s. "nieomylny" piszemy razem  :kwiatek: )
smarcik nie spinam się  😉 tylko po prostu nie rozumiem tego, że wklejajac czyjś błąd nikt nie wie czy ta akurat osoba jest być może innej narodowości i trudniej jest jej oswoić się z tym językiem a tym bardziej znać te wszystkie zasady w pisowni.

No wlasnie i u mjie jest błąd na błędzie ale co na to poradzić  🙁
flosia, spokojnie 😉 ten wątek należy traktować trochę z przymrużeniem oka 😉 Nie chodzi o żadne wyśmiewanie, bo błędy zdarzają się (jak widać) nawet osobom mieszkającym w Polsce. Ciekawe zjawiska ortograficzne z naszych codziennych dyskusji i tyle  🙂
In.   tęczowy kucyk <3
16 czerwca 2014 10:24
Ja sie do tej pory dziwie, ze tu nie wyladowalam, jak kiedys przypadkiem napisalam "rzoladek" 😂 i to wisialo pare godzin zanim wrocilam na forum i zedytowalam 😉
Dobra juz spokojniejsza jestem 😉
Co do rzesz vs. rzeż  i podobnych słownych łamigłówek. Cytat ze skeczu: ,,Nielisz Niemce Cyców"  😁 😁 Specjalnie nie wstawiłam przecinków  😂 To nazwy miejscowości. W tym dwóch z lubelskiego. Ale jak to brzmi  hehehehe 😂 😂 😂
A żeby było trochę w temacie  😂 😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 czerwca 2014 09:42
"Frytti Do Mare" mnie zniszczyło 🤣
dempsey   fiat voluntas Tua
18 czerwca 2014 13:52
Często spotykana i dość zabawna maniera nadużywania wielkiej litery.

pierwszy raz zabieramy kuca na zawody, będzie na Nim startować moja córka

Ten kuc, to chyba nie taki zwykły kuc, ale Kuc. Sam kontakt z Nim jest czymś niesamowitym 😉 Ciekawe czy Jego się tak po prostu siodła, czy jakoś bardziej ceremonialnie i uroczyście? 😉
Brzmi bosko, całkiem dosłownie.
Dempsey mam kilku takich boskich znajomych. Zawsze piszą: My, Nam, z Nami.  😁
dempsey   fiat voluntas Tua
18 czerwca 2014 14:13
Gratuluję 😉 albo zwyczajnie boscy, albo czysta niezmieszana błękitna krew i pluralis majestatis  😁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 czerwca 2014 15:48
Hamer  - uwielbiam ten skecz " Nielisz Cyców Niemce", za każdym razem płaczę ze śmiechu.
Oj tam, zaraz się dowiesz, że Oni Tego Kuca szanują, a Ty dempsey jesteś "gupia". O.
Retna   nic nie zmieniać
24 czerwca 2014 13:46
http://ask.fm/nataliaherka/answer/114687238051

Trafiłam na aska córki P. Morsztyna, który jest jeźccem 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się