Książka skarg i wniosków

Regulamin jest cały czas taki sam. Ostrzeżenia za podwójne posty leciały od dawna, jeszcze za czasów, kiedy nie byłam modem.
ikarina, rozumiem że jak przeglądarka mi zrobi psikus i wrzuci dwa razy to samo (a zdarza się) to dostanę ostrzeżenie?
Sorry, pierwszy raz spotykam się z tym, żeby za samodzielnie wyedytowany post z dopiskiem "dubel" leciały ostrzeżenia...
cavaletti, czytaj ze zrozumieniem, ksan nie dostała ostrzeżenia za przypadkowy dubel, tylko za post pod postem. Przecież za pomyłkę nigdy nie dałam ostrzeżenia
A przeczytaj może regulamin?
Facella, z łaski swojej, nie zakładaj, że nie znam regulaminu- znam. Może zjedz zupę, zamiast podawać równie bezsensowne rady?

Dworcika, a dlaczego ty prosisz? Co ty masz z tym wspólnego? To jest sprawa między mną a ksan,  🙄
Myślę, że kwestia moderowania i nazwijmy to górnolotnie: sprawiedliwości, jest żywym tematem dla wszystkich użytkowników forum. Nie dziwi mnie również, że chcąc być równo traktowani, dbamy aby i innych to dotyczyło.

ikarina, rozumiem. Czy mogłabyś usunąć ten fragment? Obruszył mnie tekst o tym, że piszę post pod postem, bo dbam, żeby tego nie robić- zdarza się, bo wchodzę na forum co kilka dni i mam sporo stron do nadrobienia. Czasami odpisuję w miarę czytania, żeby podzielić się np swoją opinią, ale stronę dalej wciąż toczy się ciekawa dyskusja i chcę coś od siebie wtrącić i przez pomyłkę, zamiast edytować, dodaję nowy post, ale zorientowawszy się, od razu poprawiam 🙂. Postaram się być bardziej uważna. Może dałoby się zrobić tak, żeby klikać "cytuj" i żeby tekst wpisany w oknie szybkiej odpowiedzi nie kasował się, przy klikaniu na kolejną stronę?

Nie do końca podoba mi się, że interwencja moda jest reakcją wyłącznie na zgłoszenie. Często widzę dwa, trzy posty pod sobą, jednego użytkownika i reakcji brak konsekwencji. Nie zgłaszam już, bo przenosi mnie na stronę główną i jest to denerwujące 😀. W każdym razie wydaje mi się, że mod powinien jednak zbadać sprawę, zamiast bazować wyłącznie na zgłoszeniu. Wyciągnąć można wniosek, że pewne czyny są dopuszczalne, dopóki komuś nie przeszkadzają/nie znajdzie się ktoś, kto zgłosi. Ok, zgłoszenia są pomocne, bo mod nie może być wszędzie, ale warto pomyśleć o tym, żeby dawać kary współmierne do przewinień i zasadne (oraz przede wszystkim sprawdzone, czy faktycznie jest "kolejny raz"😉, bo zostałam potraktowana surowiej, niż ktoś, kto naprawdę nie zna regulaminu, nie stara się dostosować i nie przejmuje edycją. Szkoda. Ostrzeżenie mi nie robi- ładny zielony napis niedługo zniknie. Wybiórczość mi przeszkadza i to, że mod, choć powinien- nie sprawdził, a ukarał.
ksan, nie mogę byc w każdym wątku, nie mogę przeczytac każdego postu - jest ich po prostu za dużo, a na dzień dzisiejszy jestem sama jedna, poza wawrkiem, który moduje tylko zgłoszenia. Zostałaś potraktowana, jak każdy inny, nie widzę powodu, dlaczego ktoś, kto tutaj siedzi jakiś czas i zna regulamin ma byc potraktowany bardziej lajtowo, niż ktoś, kto dopiero tutaj wszedł i nie przeczytał/nie przestrzega regulaminu.

A to, że kwestia modowania jest "żywym tematem dla wszystkich", nie znaczy, że można we mnie sobie do woli rzucac kamieniami i rozmawiac gorzej, jak do psa - ja tutaj robię ciężką pracę, charytatywnie, sama, z bardzo maleńką pomocą doświadczonych modów, praktycznie do większosci rzeczy muszę "dochodzic" sama. Staram się bardzo ciężko, aby pracowac najlepiej, jak potrafię i myślę, że zasługuję przynajmniej, żeby ludzie normalnie do mnie zagadali, tak po ludzku. Rozumiem, że nie ze wszystkim muszą się ze mną ludzie zgadzac, ale proszę was - można ze mną o tym pogadac, ja chętnie pomagam, chętnie wychodzę do ludzi i na serio nie robię niczego złośliwie.
ikarina, przepraszam za swój ton, ale myślę, że jest zrozumiały. Nie rozumiem jednak, dlaczego odpisałaś Dworicice, w taki sposób, jak odpisałaś.
Nie unoś się tak, bo mało kto będzie miał chęć, czy odwagę po ludzku pogadać, tak jak byś chciała.
Nikt nie rzuca kamieniami i nie zwraca się do nikogo "gorzej jak do psa". Owszem, moderujesz charytatywnie, ale dobrowolnie. W wątku o wyborze moda padały pomysły zwiększenia ich ilości, większość była za, tylko wśród zarządu przeszło bez echa. Może warto wrócić do tematu?
Rozumiem, że nie możesz przeczytać wszystkiego, ale karaj tylko za to, co przeczytałaś. Wówczas zawsze będziesz się mogła obronić. Zgłoszenia są pomocne i potrzebne, ale ślepe sugerowanie się nimi może być strzałem w kolano.
Nie, nie ktoś kto wszedł niedawno, a ktoś kto wszedł dawno- znajomość regulaminu i netykiety nie jest tym uwarunkowana. Widać jednak, że ktoś mimo starań coś przegapił, a kiedy w ogóle nie przejął się zasadami, ani tym, jak pisze. Formalnie kara należy się w obydwóch przypadkach, pytanie, czy w obydwóch ma sens?
ksan, to nie było do dworciki, ja pisałam tak ogólnie - to nie jest miłe, jak ktoś pracuje na nocce, o 3 w nocy na przerwie otwiera telefon a tam "ej, mod, co ty odwalasz, czemu jeszcze tego i tego nie zrobiłaś".
Tobie się marzy, aby niektórzy mieli taryfę ulgową - a tu niestety, dasz palec - wezmą całą rękę, już parę razy mi to revoltowicze pokazali. Tak więc: tak - formalnie w obydwu przypadkach ma to sens
Nie- ostrzeżenie przyjmuję. Jedyne, do czego mam pretensje, to, że jako mod nie sprawdziłaś, za co dokładnie mi je wlepiasz. Tyle. Nic mi się nie marzy, żadna taryfa ulgowa, przeciwnie- chciałabym, żeby było więcej modów i żeby każdy miał tak samo. Bo teraz tak nie jest- co wykazałam powyżej. Nie łudzę się wcale, że stali bywalcy, którym czasem omsknie się palec będą traktowani jak młodsi stażem użytkownicy- to nierealne. Wolałabym jednak, żeby skoro i tak te ostrzeżenia są wybiórcze, by tyczyły się tych, po których można sądzić, że regulamin mają za nic. Bo mnie także post pod postem przeszkadza, też bym chciała, żeby ich nie było. Pal licho moje przewinienie- uśmiałabym się po prostu widząc taki komentarz pod postem osoby, która dba o czytelność forum na co dzień i nie widząc reakcji moda w sytuacji, kiedy ktoś inny bez kompleksów pisze kolejnego posta, a jeśli założy powtórzony wątek, to tylko odeśle się go do właściwego (co de facto jest słuszne, bo kiedyś odbywało się to w dużo mniej przyjaznym tonie, ale sam fakt założenia dubla wydaje się gorszym grzechem od nieużycia edycji).

Sorry, ale wszyscy, którzy mają jakieś kompetencje internetowe wiedzą, że śledzenie forum, czy facebooka zajmuje kupę czasu, więc moderowanie tym bardziej. Dlatego powinny zajmować się tym osoby, które się na to godzą. Zwracanie uwagi w taki sposób, poganianie, są nie na miejscu. Skoro to jednak przerasta, to może warto podziękować za taką współpracę, lub jednak rozważyć przyjęcie kolejnej, lub dwóch osób do grona moderatorów?
Polecam przeczytać podpis Gagi. Okej, nie możesz wszystkiego przeczytać, więc jeszcze raz: karaj tylko za to, co sama przeczytałaś.

Myślę, że każdy mimo wszystko jesteś i działasz. Kto ma zastrzeżenia, to się dzieli. Niestety w życiu jest tak, że pochwały rzadko się słyszy, bo "dobrą obsługę" ludzie przyjmują jako standard. Nie wiem, czego oczekiwałaś. Narzekanie też nie jest w dobrym smaku- wprawdzie wybrali Cię użytkownicy, ale nikt nie zmuszał.

Wydaje mi się, że to jednak bezpośrednio do Dworciki:
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,232.msg2099702.html#msg2099702
ksan, może zrozum, co druga strona ma dopowiedzenia - nie zależy mi na ludziach padających na kolana i dziękujących za modowanie, tylko na traktowaniu mnie po ludzku. Tyle. Robię ciężką charytatywną pracę, staram się najlepiej, jak mogę, nie robię niczego złośliwie, staram się działac sprawiedliwie - chociaż tyle mi się należy. Potknięcia - owszem, zdarzają się, jestem tylko człowiekiem, staram się je szybko poprawić
Wydaje mi się, że rozumiem. Przykro mi, że nie czujesz się traktowana po ludzku. Sądzę, że jeżeli ktoś wytyka błąd, też nie robi tego złośliwie. Może zwyczajnie, jak ja- chce wyjaśnienia?
Rozważcie rozmnożenie się- bo póki co zbywacie to milczeniem.
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2014 09:57
ikarina, nie przesadzasz trochę? Wszyscy wiemy, że moderator RV robi to za free. Nie Ty pierwsza, nie ostatnia. Moderator nie jest tu przymuszany do pełnienia tej funkcji i jeśli nie chce/nie ma czasu/nie czuje się na siłach, bo przez tydzień ma same nocki w pracy, to przecież może zrezygnować. Oklaski za tę fuchę zdarzają się rzadko, ale bywają. Dużo częściej moderator wyczytuje pretensje i domaganie się wyjaśnień. Nie tylko w swojej sprawie, bo jeśli coś zdarza się po raz pierwszy i nie jest typpwe, to ludzie są ciekawi i mają prawo do informacji.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 czerwca 2014 23:52
Czy "Młode konie" zostały zamknięte niechcący?
Wygląda na to, że tak, nie widzę powodu,  aby był zamknięty. Już naprawiłam
Od zawsze moderacja była tematem wrażliwym i zawsze tak będzie. Proszę nie marudzić. Jesienią i zimą możecie narzekać. Dużo bicia piany, ale tak naprawdę o co? O zielony znaczek na 2 czy 3 dni?
Brak edycji to brak edycji i kropka. Dubel to dubel. Jeśli ktoś napisze, że przez pomyłkę itd to zdejmujemy z reguły. Choć w praktyce to jest odwrotnie i lecą nam na PW same niemiłe teksty.

Czy mi się zdaje, czy mój post w którym prosiłem o opinie o 2 osobach prowadzących jazdy konne (w okolicach Krakowa 😉) został skasowany?  Post był w wątku "Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- KRAKóW"
Piotrek, sprawdz w swoim profilu, w liscie wyslanych przez ciebie wiadomosci, czy przypadkiem nie ma tam tego "zaginionego" postu. Moze po prostu ciezko ci go teraz znalezc.
ikarina, sprawdzałem już, nie ma. Mógłbym przysiąc, że wysyłałem tego posta. Czy jakby ktoś skasował, to zrobiłby to bez powiadomienia, i nie byłoby po nim śladu na liście?
Modzi nie kasuja niczego bez powiadomienia. Dziwna sprawa, bo ja nawet do watku krakowskiego nie zagladalam od dluzszego czasu i nie ma bata, abym cos usuwala.
No to może jednak nie wysłałem posta... Na 100% pamiętam, że miałem go napisanego, ale czy na pewno kliknąłem "wyślij" to już nie pamiętam :/ Czasami moja pamięć mnie dobija 🙁

Dzięki, napiszę jeszcze raz i zrobię sobie screenshota dla pewności 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
09 lipca 2014 14:50
Pisałam już do MODERATORÓW, ale jeszcze tu napisze:
Jest problem z moim nickiem, jak sie na niego kliknie to nie kopiuje sie do wiadomości, pewnie ze względu na apostrof, czy można go zlikwidować, niech będie po prostu Diakonka?
hmmm, faktycznie nie chce się skopiować 🙁 Jeżeli chodzi o zmianę nicku, to tylko Root może się takimi sprawami zająć
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 lipca 2014 09:03
Ok,thnx, pisze zatem do Root.
A.   master of sarcasm :]
11 lipca 2014 19:39
1. Dostałam ostrzeżenie za zbyt duże zdjęcie w załączniku, a nie wklejone na forum;
2. Ostrzeżenie dostałam do czasu zmniejszenia zdjęcia, a nie na 3 dni.

Przypominamy wszystkim, że punkt 9-ty regulaminu forum mówi:  Zamieszczaj zdjęcia, które nie przekraczają swoją wielkością [b]800 na 800 pikseli. Usprawni to działanie forum i nie będzie sprawiało, że forum się "rozjeżdża"[/b]. Bardzo prosimy o stosowanie się do niego. Wszelkie odstępstwa będą od tej pory karane ostrzeżeniem na 3 dni.

Moderatorki



🤔
A., jednak to zdjęcie widnieje jako częśc twojego postu i faktycznie potrafi rozjeździć forum
A.   master of sarcasm :]
11 lipca 2014 22:11
W załączniku?  🤔
Wyświetla się automatycznie.
A.   master of sarcasm :]
12 lipca 2014 08:51
Załącznik owszem, wyświetla się, ale żeby go zobaczyć w całości - trzeba go najpierw otworzyć - tak więc nie wyświetla się automatycznie w pełnym rozmiarach. I nie rozjeżdza forum.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 lipca 2014 09:12
Mi 3/4 linkow po otwarciu rozjezdza forum a nie widzialam ostrzezen, tez myslalam ze to tylko zdjec wstawionych w post dotyczy 🤔
A.   master of sarcasm :]
12 lipca 2014 09:16
Znaczy się, że tam gdzie powinny być ostrzeżenia to ich nie ma, tylko ja podpadłam  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2014 10:45
A., regulamin to regulamin, jest napisane jasno - max 800. A jak walniesz w załączniku 2000x2000 to rozwali forum po jego otwarciu i nic się na zdjęciu nie zobaczy + wydłuża się czas ładowania strony i już np. z telefonu możesz sobie wątku nie poczytać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się