Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Czy ktoś z was używał może tę maskę? Czy jest wytrzymała i warta swojej ceny?
http://dobry-kon.pl/opis/6024765/maska-przeciwmuchowa-hkm-zebra.html
Ktoś ma/miał może NAF Off Deet Power? Jak się sprawdza?
Zastanawiam się czy będzie lepszy od czarnej Absorbiny.
Mam gigantyczny problem z komarami. Plac po którym jeżdżę znajduje się w bliskim sąsiedztwie lasów. Często jeżdżę również w tereny by trochę odetchnąć od tych masakrycznych upałów. Psikam konia czarną Absorbiną i niestety niewiele to daje na te paskudy. Czy moglibyście polecić jakieś skuteczne mikstury, bądź gotowe środki przeciwkomarowe? Czy derka siatkowa do jazdy cokolwiek pomoże? Ostatnio musieliśmy zaprzestać wojaży po lasach, właśnie przez komarzyska ;(
Zeave mialam, dziala, ale do pierwszego spocenia. poza tym jest malo wydajny, butelka 750ml starczyla mi na miesiac :/
Jak często można psikać konia roztworem ciper pulvizoo? Czy skuteczność porównywalna do endure czy gorsza?
Livia   ...z innego świata
16 czerwca 2014 15:37
kontestacja, ja mam derkę siatkową do jazdy plus jeszcze psikam ludzkim Offem, na godzinę jakoś daje radę.
jedna z klaczek ma uczulenie na owady.... najbardziej sie to uwidacznia na ogonie i na samym środku brzucha tam gdzie koń nie jest w stanie sie odgonić od much(lewa noga juz nie sięga  do owada a prawa jeszcze nie..)

preparaty różnego rodzaju nie działają. myślę o derce siatkowej... ale jest jeden problem.

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/89076?q=&kategoria=14&rodzaj=23&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

pod brzuchem to w żaden sposób nie utrudni życia owadom. a na łopatkach to kon sam sobie odgoni na padoku albo ja zabije na jeździe ręką.. nie problem. najistotniejszy jest ogon i brzuch.

czy są derki takie ktore będą w jakis sposób brzuch chronić ? oczywiscie takie zeby były przewiewne... nie chce z konia mikrofali zrobić. 🏇

Zeave, ja też mam, tak jak mówi Faith- mało wydajne przede wszystkim. Chcę wierzyć, że działa 😉, ale jakiegoś szału brak niestety. Chyba zostawię to co jest jeszcze w butli tylko na jazdy, bo żeby zadziałało trzeba użyć sporo- wychodzi drogo.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 czerwca 2014 17:31
drag0, http://pasi-konik.pl/pl/p/BUSSE-Derka-siatkowa-Anti-Fly/6446 <- tu masz i klapę pod brzuchem i na ogon, tylko nie wiem czy to by się sprawdziło jakkolwiek na jeździe. Trzeba byłoby zamontować jakieś otwory na popręg/siodło.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
16 czerwca 2014 19:10
dragO ja pytałam o to samo stronę wcześniej. Dziewczyny doradziły, żeby kupić siatkową padokówkę i kłaść ją na czaprak, pod siodło. Unawen tak jeździ.

Ja zamówiłam z klapą na brzuch i planuję wyciąć dziury na popręg. Tylko dziewczyny pisały żeby w czasie treningu odsłaniać mniej wrażliwe części końskiego ciała żeby się nie zagotowało pod siatką
Na robale nie ma mocnych. W dni bardzo upalne odpuszczam ostatnio spacery. Teraz jeżdżę do stajni rano i po 9 po wypsikaniu czarną absorbiną dajemy radę spokojnie pojeździć po lesie bez gzów. Czasem jakieś się przyplączą, ale są w ilości do zniesienia. Odlatują najczęściej od woni absorbiny i latającego bata. Niestety na komary nadal nie ma mocnych...

Najgorzej jest w upalne dni kiedy jest pełno gzów i wielkich bąków... Czasem nic nie robi na nich większego wrażenia. Zależy od dnia.
drag0, , zawsze można zakupić  o taką do jazdy. Ja mam w planach, zobaczymy czy coś pomoże ...

Livia, uzbrajamy się w offa i w derkę! dam znać czy przeżyliśmy  🏇
Ja zdaję relację ze stosowania czerwonej Absorbiny UltraShield na owady - mam wrażenie, że działa nawet trochę lepiej od czarnej, więc generalnie warto wypróbować. Oczywiście nie działa jak obiecuje producent do 7 dni jeśli psikamy nią konia, ale w przypadku stosowania np. na derkę siatkową, zabiegu nie trzeba powtarzać codziennie - efekt rzeczywiście się utrzymuje przez kilka dni.

Kupiłam też Lincoln z deetem - ale jak to deet, działa dobrze, ale krótko. Sprawdza się na trening.
A jak to jest że w opisach podają że albo czarna absorbine jest do stos. w pomieszczeniach, a drugi raz że na zwierzęta (mimo że zdjęcia są te same) przeoczenie? czy są jakieś różnice? Czy ktoś jeszcze stostował much-ex? starcza na tak długo jak absorbine?
drabcio było już o tym pisane 😉 tu masz cytat:

[quote author=_Gaga link=topic=713.msg2111567#msg2111567 date=1401947455]
Absorbina nie dostała jakiegoś certyfikatu na Polskę (w pozostałych krajach Europy na ulatokach jest napisane, że to na skórę zwierząt). Aby obejść jakieś nasze nadgorliwe przepisy - zarejestrowała produkt na muchy - jako psikacz do stajni.
[/quote]

tak mi się wydawało jak szukałam wczoraj info o absorbine ,ale w wyszukiwarce nie wyskoczyło, a chciałam się upewnić, dzięki wielkie 🙂
faith , lenalena - dzięki za odpowiedź 🙂 w takim razie wezmę jednak Absorbinę
kontestacja, Rudzik,  ja tez jezdze w derce z deca, gdzies od roku, wczesniej w podobnej - pisalam o tym juz kilka razy. zeby wlasnie dawac miedzy czaprak a siodlo. tzn..w tym roku jeszcz enei zakladalam - much-ex co pare tyg +on albo spray na sierść i jest ok.
nie mam zadnych otworów powycinanych, ale na popręg (ale w miejscy gdzie jeszcze czaprak jest) mozna by - inaczej jest sporo zabawy z układaniem. chcialam tez wyciąć otwor na siodło - ale podobnie jak z tym na popreg - nie chciało mi się - ukladanie nie jest takie złe 😉

nie przegrzewa sie. grzeje, ale nie mocno -mega dlugich, szybkich wydolnościowych terenów po pare godzin nei ma co, ale normalne - nawet kilku godz - idealnie.. tez sprawdzam co jakiś czas, ale nie ma jak odkrywać przeciez 😉 no i odkrycie=brak ochrony.  miejsca nie zakryte - miedzy przednimi i tylnymi nogami psikam np offem czy co tam mam.
dlatego lepsza jest tez derka z kapturem - bo na szyi też siadają...
jak jest za cieplo a robali mniej - bez problemu w czasie jazdy można go zrolować.
jak znajde fote to wstawię 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 czerwca 2014 08:03
horse-art koniecznie wstaw z zapiętym popręgiem, zastanawiam się jak to wygląda, bo przecież derka w czasie ruchu, nawet dobrze wygładzona może się pod popręgiem zwijać, a moja Mała w rejonach popręgowych jest bardzo delikatna. No i zastanawiam się czy siatka bezpośrednio pod popręgiem nie będzie odparzać albo obcierać, bo u Nas ten problem również występuje

edit: chyba lepiej wyciąć dwie poprzeczne dziury na wysokości czapraka, ale pod sprzączkami, tak żeby do skóry przylegał tylko popręg
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 czerwca 2014 08:50
zapytam jeszcze tutaj  😉
czy otwór na szyję w http://sklep.4podkowy.pl/derka-przeciw-owadom-york-emma-145-p-698.html jest "normalny"?
Mam HKM i tam jest za duży, z kolei villa horse jest za ciasna  😵
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 czerwca 2014 10:01
Wczoraj wstępnie wypróbowałam preparat olejkowy z podkowy. Całkiem całkiem 🙂
Wysmarowałam koninie paszczę, było na niej koło 20 much, odwróciłam się po frędzelki i już ich nie założyłam. Została 1 mucha. Jazda na ujeżdżalni bez latającej obstawy, ale i dzień był dość spokojny.
Działą porównywalnie jak własne mikstury olejkowe, ale trzyma się dłużej na sierści. Pachnie b. ładnie głównie citronellę czuć. Litr kosztuje 69 zł, taniej niż zrobienie we własnym zakresie. Wg opisu działa k. 5h. Zobaczymy w czwartek. Poobserwuję dłużej, pojedziemy w teren - zobaczymy co się przyplącze. Na razie jestem na tak ^^
Lol, na pewno nie kosztuje taniej niż zrobienie samemu, na litr płynu daje się po 20 kropli zwykle, to oznacza, że raz zakupione olejki starczają na przynajmniej 5 litrów.
Stosował ktoś preparat DELTIX na koniach?  👀
Coś takiego: http://allegro.pl/muchy-deltix-500ml-na-wszy-muchy-larwy-bydlo-owce-i4300534696.html
Działa na meszki i bąki?
Nasturcja-Renata, ta yorka na pewno nie rozłazi się na klacie tak, jak w hkmach, no i 145 jest sporo większa od vh (nieco na długość bo grzbiecie, zdecydowanie jeśli chodzi o długość w dół) - u nas w 145 chodzi wyrośnięty hcuł, któremu klapa w VH nie zapięła się pod brzuchem 😉

O, tu masz nawet rudą małpę w 145 VH - na styk, sierść sterczała przez siatkę:
http://re-volta.pl/galeria/foto/118576

i 145 york, tutaj akurat się zsunęła więc wygląda na za długą, ale jest ok:
http://re-volta.pl/galeria/foto/118577
Aszra, ja używam tego preparatu za poleceniem weterynarza. Działa rewelacyjnie na kleszcze. Niestety na gzy, muchy i meszki wogóle.
a jak często aplikujesz na konia?  😉
Na opakowaniu o ile się nie mylę jest co 6-8 tygodni. Ja osobiście używam co 3-4 tygodnie.
Można koniowi posmarować absorbiną/endure głowę? 👀
Ja tak robię, żeby gzy nie siadały, psikam na szczotkę i nanoszę na końską głowę. Tylko nie psiknij koniowi w oczy / chrapy  😉. 
Psikać to wiadomo, zastanawiałam się, czy jak posmaruję mu chrapy, czy nie będzie problemu, że się nawdycha czy coś. Dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się