szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

A czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat stajni Karabela ?
famka   hrabia Monte Kopytko
10 czerwca 2014 13:29
dar, a co chcesz wiedzieć ?
Karabelę prowadzi Kołakowski, kaskader-woltyżer, i jego żona ale jakie ma uprawnienia do nauki tego nie wiem 
Tak, podstawowe informacje to ja znalazłam juz na ich stronie i w ogłoszeniu. Chodzi mi o jazdy jak są prowadzone, czy warto w ogóle tam pojechać. Z tego co widzę to konie zadbane.
Mam kilka pytań - Jaki jest poziom rekreacji w Złotym Koniu przy ul. Dębowej - konie, instruktor. Czy dobrze rozumiem, że w stajni Słupno przy trasie rekreacji już nie ma.
Chciałabym prosić o polecenie stajni w której mogłabym zacząć treningi po rocznej przerwie, żeby w sierpniu zdać odznakę po obozie. W grę wchodzi w miarę przyzwoita cena i dobry dojazd z Woli, bo niestety nie dysponuję samochodem. Ktoś coś poleci  :kwiatek:
Jasmine, www.szarza.pl
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 czerwca 2014 17:46
Od paru miesięcy regularnie obserwuję jazdy w stajni Horse Works i jak na moje oko to poziom koni i nauczania jest bardzo przyzwoity. Dojazd ZTM bardzo dobry. http://www.horseworks.pl/
a możecie polecić miejsce w którym odbywają się sensowne treningi dla zaawansowanych?
raczej ujeżdżeniowe, ale jakieś niewielkie przeszkody raz na jakiś czas w ramach gimnastyki też byłyby fajne.
chętnie z dojazdem ztm, ale to nie jest warunek.
Jasmine, www.szarza.pl

Szarżę znam, wybieram się na obóz  😉 W takim razie może tam spróbuję  😉
Od paru miesięcy regularnie obserwuję jazdy w stajni Horse Works i jak na moje oko to poziom koni i nauczania jest bardzo przyzwoity. Dojazd ZTM bardzo dobry. http://www.horseworks.pl/

Za taką cenę w 4 osobowej grupie to musi być przyzwoity. 😀
Gracja   Piękna i Dobra Księżniczka
16 czerwca 2014 21:53
Jasmine, Martuha:

w LKJ Klaudyn Kampinos są jazdy o jakie pytacie😉
Doświadczona trenerka ujeżdżeniowa i trener skokowy.
Konie grzeczne, zadbane. Indywidualne podejście do każdego jeźdźca, nie ma mowy o jeździe w zastępie.
Dla początkujących - lonża, dla bardziej zaawansowanych - ustępowania od łydki, chody boczne, zagalopowania ze stępa na porządku dziennym😉 Konie chodzą max 2 godziny dziennie. Duży nacisk kładziony jest na poprawny dosiad. Dwa konie są ujeżdżone do poziomu klasy C. O trening typowo skokowy też zawsze można poprosić. Jest również możliwość wyjazdu na zawody i przygotowania się do odznak 🙂

No i jest dojazd ZTM (712 z Młocin)
Jasmine, Martuha:

w LKJ Klaudyn Kampinos są jazdy o jakie pytacie😉
Doświadczona trenerka ujeżdżeniowa i trener skokowy.
Konie grzeczne, zadbane. Indywidualne podejście do każdego jeźdźca, nie ma mowy o jeździe w zastępie.
Dla początkujących - lonża, dla bardziej zaawansowanych - ustępowania od łydki, chody boczne, zagalopowania ze stępa na porządku dziennym😉 Konie chodzą max 2 godziny dziennie. Duży nacisk kładziony jest na poprawny dosiad. Dwa konie są ujeżdżone do poziomu klasy C. O trening typowo skokowy też zawsze można poprosić. Jest również możliwość wyjazdu na zawody i przygotowania się do odznak 🙂

No i jest dojazd ZTM (712 z Młocin)


Może wiesz jaka jest cena za trening ujeżdżeniowy? Czy stajnia posiada halę?
Pare miesięcy temu było to 50 zł/h  😉
Gracja   Piękna i Dobra Księżniczka
17 czerwca 2014 20:16
Nadal jest 50zł/h 🙂

Stajnia posiada halę, która zamiast boków z namiotu ma je na razie przeciągnięte taką siatką, ale w zimę da się normalnie jeździć.
a jakieś inne propozycje? 😉
Orientuje się ktoś apropo stajni w okolicach Lesznowoli, Piaseczna itp.? Tyle co się przeprowadziłam i poszukuję jakieś stajenki C:
Jest tego trochę. Uściślij czego oczekujesz. Popatrz na mapę stajni i popytaj konkretniej.
Na pewno nie stajni z kosmicznymi cenami za pensjonat czy jazdy - za niedługo chciałabym poszukać czegoś do dzierżawy, ale niestety nie stać mnie na miesięczne 1200zł, co czasem widziałam 😉 Nie obraziłabym się, gdyby była to dobra stajnia, w której w miarę dobrze nauczą, ale nie za cenę godzinnej jazdy 120 zł - nie wątpię, że stajnia super, trenerzy również, ale niestety nie należę do osób zamożnych :3
Określ swoje umiejętności i cele, będzie prościej. Przejrzyj katalog, zobacz co Ci odpowiada dojazdowo i pytaj o konkretne miejsca  😉
To może tak: jeżdżę na poziomie.... hmm średnio-zaawansowana może coś w ten deseń. Skaczę jak pokraka, fajnie by było podszkolić się w tym temacie, bardziej ujeżdżenie z ciutką naturala.
I znalazłam stronę, gdzie jest spis stajni w powiecie piaseczyńskim... Co możecie powiedzieć o stajni Galilea i Groteska? Oraz o klubach sportowych Poster i Master Film? Niektóre nie mają stron, więc nawet nie jestem w stanie zobaczyć stanu.
Jeżeli było pytanie o te stajnie to bardzo przepraszam, starałam się przejrzeć dobrze, ale mogło mi coś umknąć :3
W Posterze masz bardzo duży wybór opcji. I początki i wyżej i rekreacja i ambitna rekreacja i początki sportu i możliwa dzierżawa. Do wyboru, do koloru.
Witam. Czy ktoś nie zna jakiejś fajnej stajni z halą, gdzie można trenować ujeżdżenie, ale bez własnego konia. Najlepiej na południe od Warszawy. Ceny do ok. 80 zł za godzinę. Nie jestem pewna, czy wgl jest taka stajnia, ale zawsze warto spytać 🙂 Z góry dziękuję 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
18 lipca 2014 13:40
Natka ;3, chodzi Ci o starty czy generalnie jazdy ujeżdżeniowe?
Widzę, że ruszyła rekreacja na Tarchominie na Odkrytej 15 (tzn. może była wcześniej ale teraz widzę, że się ogłaszają). Ktoś był i może się wypowiedzieć? Mieszkam na przeciwko ale jakoś nie mogę się przekonać a może warto?

Były pytania o stajnię Złoty Koń na Białołęce w której jeżdżę razem z ośmioletnią córką. Stajnia kameralna z małą halą ale wystarczającą żeby spokojnie pojeździć w trzy konie. Jazdy indywidualne tzn na jeździe zwykle są dwa konie (czasem jeden) i dwie instruktorki. Każda zajmuje się swoim podopiecznym. Mogę polecić z czystym sumieniem. Ja się dużo nauczyłam i córka mi się pięknie jeździecko rozwija. Grzeczne, dobrze ułożone konie w dopasowanym, zadbanym sprzęcie. Wg mnie raczej profil ujeżdżeniowy ale z tego co słyszałam mniejsze konie są skaczące (ja osobiście jestem za duża na nie więc nie testowałam). Cena umiarkowana, 70 zł za godzinę. Nie mało ale myślę, że warto.  Może wyszło jak reklama ale nie mam żadnego powiązania z właścicielką, jestem zwykłym, zadowolonym klientem. Testowałam różne stajnie w tej części Warszawy i tu z pewnością zostanę na dłużej.
Mam kilka pytań - Jaki jest poziom rekreacji w Złotym Koniu przy ul. Dębowej - konie, instruktor. Czy dobrze rozumiem, że w stajni Słupno przy trasie rekreacji już nie ma.


rekreacja na Słupnie jak najbardziej jest  😉
.
Jaka strona miasta Cię interesuje?
😉
To obok mnie  😀
W takim razie niedaleko Ciebie jest TKKF Hubert, który oferuje dyżury w zamian za jazdę.
Z tego co wiem też AJK Abc szukało osób do pomocy za treningi. Te dwa miejsca mogę Ci polecić.
Szukam w okolicach Warszawy stajni, w której planowane są egzaminy na odznaki we wrześniu. Na razie znalazłam dwie: Stajnia Bobrowy Staw i LKS Wolta. Czy do którejś z nich dojadę autobusem/ busem z Warszawy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się