strzemiona

dommaz, jak się zdecydujesz to daj znać, bo za mną też chodzą. Teraz nie mam funduszy, ale nie wiem czy w końcu nie zaszeleję bo są piękne!
Cześć, mam do Was nietypowe pytanie. Jak się mierzy strzemiona aby dobrać dobry rozmiar-dlugosc wkładek?
Od ramienia do ramienia? Rzecz jasna na podstawie?

I czy zwykłe metalowe wkładki typu waldhausen lub equitheme będą raczej do każdych strzemion pasować? Oczywiście jeśli rozmiar będzie dobry. Nie będą latać we wszystkie strony?

I ostatnie o co chce zapytać. Lepiej brać te metalowe od waldhausena czy equitheme? Któreś są lepsze, wytrzymalsze czy coś jeszcze innego?? Aby nie było nieporozumień to chodzi o takie coś- http://www.gnl.pl/wkladki-metalowe-do-strzemion-equi-theme.html
Jakie najlepsze strzemiona najlepiej plastikowe do 120 zl?
I wkładki metalowe?
Compositi Reflex, jeżeli z metalową wkładką to Horze.
Ja również niedawno kupiłam  strzemiona plastikowe Compositi "Profile Premium" za całe 30zł od jednego forumowicza :kwiatek: i są super, nie sądzę abym kiedyś wróciła do metalowych 😉-siodło znacznie lżejsze,same trzymają się stopy i moim zdaniem łatwiej je złapać niż metalowe(może dlatego,że mimo takiego samego rozmiaru są jednak większe, ), wydaje mi się że mniej latają niż metalowe.Także ja również polecam 🙂
A compositi reflex jak do ujezdzenia? Ta ruchoma wkładka bardzo przeszkadza czy jest wygodna również do ujezdzenia?
Ona nie jest ruchoma, w sensie tej ruchomości nie czuć w ogóle. Jest na tyle subtelna, że amortyzuje wstrząsy jedynie. Dla mnie do uj. jak najbardziej ok, te strzemiona mają wielką rzeszę fanów i są w na prawdę dobrej cenie 😉 No i są kolorowe też 😀
a ja muszę powiedzieć, że znalazłam strzemiona idealne.  😍

http://www.gnl.pl/strzemiona-tekna-flex-tek.html
w opisie pisze, że to stal nierdzewna jednak ze stali może być tylko wkładka. strzemiona są plastikowe - bardzo podobne do Prestige Silków (z wyglądu identyczne), ale IMO w użytkowaniu jeszcze wygodniejsze.
Używa ktoś jeszcze bezpiecznych strzemion (tych z gumką)? Nigdy w takich nie jeździłam, a będę się czuć bezpieczniej, że w razie W, noga mi nie utknie...

Polecacie, odradzacie? Bo widzę, że aktualnie wszyscy się zachwycają lekkimi strzemionami 😉
Mam pytanie do użytkowników strzemion reflex - Wasze też tak koszmarnie klikają przy obciążaniu ? 🤔
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
20 maja 2014 14:10
Posiadam o tygodnia i nic nie klika.
Moje też nie wydają żadnych dźwięków.
Kurcze to co jest z moimi 🤔 nie wyglądają na krzywo dokręcone.
Mam pytanie do użytkowników strzemion reflex - Wasze też tak koszmarnie klikają przy obciążaniu ? 🤔

U mnie jedno tak robiło przy pierwszym użyciu, potem przestało.
NieznanyRumak a raz na ile przypadków zdarza się że noga komuś utknie...? Nie wiem ja nie mam nic do takich strzemion jeździ się w nich tak jak zwykłych ale miałam ze skośną stopką i bolała mnie kostka od tego.
vissenna   Turecki niewolnik
20 maja 2014 21:34
Marengo, ja bym sprawdziła czy gdzieś tam się piasek nie dostał...

I muszę odpsioczyć na FreeJump'y. Przez jakiś czas jeździłam tylko w nich i nie mam już problemów z bolącymi kostkami. Poza tym teraz ciężko mi w innych jeździć 🙂 Od razu znowu bolą kostki, pod stopą wąsko i nie tak stabilnie...
Nawet się połasiłam i kupiłam swoje  😎
vissenna, a lekkie są? 😉
xxagaxx freejumpy nie są za lekkie 🙂 na pewno prestige silk i jin stirrup lżejsze znacznie, nawet chyba bow balance ważą mniej, takie moje odczucia a już tych strzemion trochę miałam 🙂 te nowsze modele freejumpów już niby ważą mniej 🙂
Bacik90, wow, no to jak są cięższe od Bow Balance to są mega ciężkie... A na zdjęciu wyglądają powiedziałabym na mega leciutkie. Mi się ostatnio zaczęło lepiej jeździć w lekkich strzemionach więc powoli się zastanawiam co kupić.

Cały czas te Schockemohle za mną chodzą, ale chyba nikt na forum ich nie ma....
xxagaxx aż pójdę do kuchni i wrzucę na wagę, zobaczymy czy to tylko moje odczucie  😉

edit:
prestige silk  - 0,413 kg
jin stirrup      - 0,666 kg
bow balance - 0,943 kg
free jump      - 0,940 kg

waga realna może troszkę się różnić, jakoś nie do końca ufam mojej kuchennej wadze  🙄 
Jak dla mnie, to wygrywają bow balance, najwygodniejsze 🙂
jin stirrup - chyba najładniejsze,
prestige silk z tarką super lekkie i dobrze trzymają stopę
free jump bardzo wygodne, i nie trzeba przekręcać puślisk 🙂

to mój komplet strzemion, których chyba nigdy nie sprzedam  🙄  pomijając fakt że jinnów mam już 4 pary..  🤔wirek:
Bacik90, hahah, szalona, ale chociaż przy różnych siodłach? :P

Ja Bow Balanców nie lubiłam. Mam do dzisiaj System 4 i te są jak najbardziej ok. Cały czas w nich jeździłam. Teraz mam Equiwing? Jakieś stare, odnalezione po latach :P I naprawdę fajnie mi się w nich pracuje, dlatego też myślę że jak juz będę coś wymieniać to własnie na równie lekkie.
xxagaxx mam dwa konie, i dwa siodła 😀 strzemiona przepinam często 🙂 i tak sobie się dziwie że mi się chce.. equiwing to te aluminiowe? też je miałam, i faktycznie fajne 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 czerwca 2014 10:40
Wyprobowalam je http://www.gnl.pl/strzemiona-z-regulacja-c-s-o.html zarowno w terenie jak i na skokach i unezdzeniu na brykajacym kucorze i jestem zachwycona 🙂 trzymaja rewelacyjnie 🙂
sakura, nie sądzę aby jakikolwiek dresiarz chciał je wypróbować
są ogroomne... a na mój osobisty gust - mało bezpieczne na takim właśnie brykającym koniu
Osobiście wolę gdy strzemię mi ucieknie i w razie upadku na niczym nie zawisnę... 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 czerwca 2014 21:53
Do skokow idealne. Uwazam,ze wole zostac na koniu niz spasc czy stopa ma mi wpasc w strzemie. Foto z zatrzymania przed przezzkoda. Pierwsze skoki po ponad roku chwila niepewnosci i stopa.
sakura, gdyby koń się schylił poleciałabyś przez łeb, a nogi zostałyby w strzemionach... średnio fajnie jak dla mnie...
Ale to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje...
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
25 czerwca 2014 08:42
No moze i tak ale on wie ze panci nie nalezy uspuszczac 😉

Dla mnie sa fajne te strzemiona.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 czerwca 2014 08:54
czy ktoś się pokusił wcześniej o takie strzemiona z Hooksa?
albo jeździcie w czymś podobnym? warto w ogóle zaprzątać sobie tym głowę?
Podobne do prestige silk
sei, za taką cenę, to chętnie sama wezmę czerwone dla odmiany 🙂 Wyglądają ładnie, waga lekka, stopka szeroka- jak dla mnie super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się