Pranie czapraków, derek itp.

Czy jest jakaś metoda na brud zbierający się przy szwach padów? Na razie raz mi się to zdarzyło (nie piorę zbyt często ze względu na ilość czapraków w stosunku do częstości jazd...) i po prostu wrzuciłam na drugie pranie, później jak jeszcze były ślady to wyskrobałam paluchem i jako tako zeszło jednak wolałabym, żeby pralka dawała radę. Przed praniem opłukuję czapraki/pady w wannie, piorę zwykle w trybie ekspresowym. Może lepiej prać w tym do bawełny, czyli ok 2 godziny w 40 stopniach?
_Gaga dzięki  :kwiatek: spróbuję i dam znać czy zeszło  😉
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
18 marca 2014 16:00
Chess, moja pralka też nie daje rady na ekspresowym praniu dokładnie uprać. W tym trybie sprawdza się tylko pranie niezbyt brudnych owijek 😀 Ja na super brudne czapraki nastawiam normalny program lub program do rzeczy bardzo brudnych (opcja z moczeniem prania) tylko temperaturę ustawiam na 30 stopni. Długo się pierze, ale nigdy nie został żaden brud (czasami powbijana gdzieniegdzie sierść, ale na to nawet program do usuwania sierści nie dał rady 🤣 ) Koleżanka ma patent, że moczy czaprak,  gąbką (miękką, np. miękką stroną gąbki od naczyń) z mydłem przejeżdża przed praniem po szwach i dopiero pierze.
Dzięki 🙂 zobaczę co będzie jak wrzucę na normalny tryb, najwyżej później będę kombinować.
Prał ktoś derkę z jersey-u (eskadron), interesuje mnie jak się zachowuje po praniu, czy ma skłonność do kurczenia.
Na moją klaczuche jest za duża i zastanawiam się czy ją przerabiać.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 kwietnia 2014 19:26
W Mościskach koło Warszawy na ul. Estrady 9 w Twojej Pralni przyjmują bez problemu akcesoria jeździeckie do prania i mają bardzo przyjazne ceny. Za grube, zimowe derki zapłaciłam po 36zł, a wyprane na tip top.
Anderia   Całe życie gniade
02 kwietnia 2014 19:29
To prawda, też korzystałam z ich usług, spokojnie można polecić. Tanio, dobrze i (dla mnie) blisko. 🙂 I ważna sprawa - moje rzeczy były gotowe po, nie wiem... 5 dniach (na pewno po niecałym tygodniu) i od razu zadzwoniono, że są do odbioru, podczas gdy w zeszłym roku Pranimalia może i uprała szybko, ale 3 miesiące nie dawała znaku życia. 😉
Przeczytałam prawie wszystkie strony tego wątku,ale nigdzie nie znalazłam jak sobie radzić z eskadronami
Swoja dwa już załatwiłam i nad nimi ubolewam, bo jeden mój ulubiony.Wrzucam je zawsze do pralki na szybkie 30, w temeraturze 30,  z wirowaniem na 800.Ale oba zielone mi się odbarwiły,zrobiły się jaśniejsze.
Ma ktoś jakieś sposoby na  eskadrony? Bo kurczę szkoda ich strasznie ehh
valley, nie prać? 😉
Wszystkie materiały z czasem blakną - czapraki Eskadrona również...
Gaga fajnie by było!
wiem że blakną, ale oba odbarwiły się po pierwszym praniu, nie mam pojęcia czemu..
może ktoś ma jakieś sposoby na to, a może po prostu trzeba to przeboleć hehe
valley, moje po pierwszym praniu się pruły
Jesli piszesz o cottonach to niestety - ten typ tak ma 🙁
Gaga, tak właśnie o nich.. Z polo-padami nie mam problemu, czasem się lekko zmechacą ale to wszystko.
Najgorzej jest z jaskrawymi, albo z czarnymi plamami od siodła, te to już w ogóle nie chcą schodzić, anwet po podwójnym praniu czy szorowaniu gąbeczką z płynem :\
Anderia, Koniczka, nie pamiętacie ile biorą za wypranie czapraka? Mam ich z 10 do wyprania za jednym zamachem...
valley a to ciekawe, obecnie mam 4 cottony typowo do ciurania bez względu na warunki pogodowe i trzymają się świetnie. Jedyne limegreen lekko wyjaśniał tam, gdzie nie zakrywa go siodło czyli pewnie od słońca (ale zielenie Eskadrona mają coś w sobie że najszybciej się niszczą).
Nie wiem czy robię coś inaczej niż reszta ale wstawiam je zawsze z tanim proszkiem z biedry + odrobina płynu do płukania tkanin, na 30 stopni, maksymalne wirowanie i program do tkanin delikatnych. Jak w jasny materiał wejdzie dużo brudu to najpierw przepieram vanishem do dywanów, ale to naprawdę jak jest ekstremalnie wtarty i zaschnięty. Na plamy z siodła na jasnym mam specyfik do usuwania plam ze smaru, zawsze działa.

Ja mam za to problem z polopadem nici w gwiazdki, bo owe gwiazdki są nadrukowane na ten materiał i obawiam się, że przy standardowym praniu mogą zacząć znikać. Do pralki z nim czy męczyć się ręcznie?
leleiria-  nie wiem co jet z tą zielenią, ale inne są w super stanie.A nie pamiętasz jaki to jest ten specyfik do usuwania plam? mi wyjaśniał lemongreen i neongreen...
Chodzi ci o ten cały w gwiazdki z tego roku? Będę ci mogła odpowiedzieć jak kol. ze stajni go będzie prała 🙂
Ale myślę że bez problemu do pralki jak go wrzucisz to będzie dobrze :>
valley, koleżance wypłowiał w ekspresowym tempie green z 2013 i to od samego słońca także to chyba naprawdę kwestia zielonego koloru  🤔
A to co mam na czarne plamy nazywa się Dr. Beckmann Fleckenteufel na oleje, smary i woski, mama przywiozła z Niemiec także nie wiem czy jest do dostania u nas.
leleiria-to może i faktycznie.. no nic, dzięki za pomoc 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
24 czerwca 2014 11:55
Ja mam bon do wykorzystania w Pranimalii i dziś w końcu zawiozę zimowe derki do prania.
Przeczytałam prawie wszystkie strony tego wątku,ale nigdzie nie znalazłam jak sobie radzić z eskadronami
Swoja dwa już załatwiłam i nad nimi ubolewam, bo jeden mój ulubiony.Wrzucam je zawsze do pralki na szybkie 30, w temeraturze 30,  z wirowaniem na 800.Ale oba zielone mi się odbarwiły,zrobiły się jaśniejsze.
Ma ktoś jakieś sposoby na  eskadrony? Bo kurczę szkoda ich strasznie ehh


Mi się zaczął odbarwiać navy po kilkunastu praniach. Zmieniał kolor z granatowego na fioletowo-czerwony... Ze starymi eskadronami nie dzieje mi się absolutnie nic, poza tym, że troszkę już wyblakły i jeden jest przetarty przy popręgu. Po tym nowszym, który w krótkim czasie zaczął się odbarwiać i mechacić, nie kupuje już cottonów.
A to co mam na czarne plamy nazywa się Dr. Beckmann Fleckenteufel na oleje, smary i woski, mama przywiozła z Niemiec także nie wiem czy jest do dostania u nas.

Taki?

Moona, taki. Na cottony i na euro-stara stripe-ina zadziałał i nie zniszczył materiału, na niczym innym nie próbowałam.
Moona wiesz może czy jest on dostępny w Polsce? 🙂
może być dostępny w rossmanie
Albo Piotrze i Pawle.
Czy zna ktoś jaka tania pralnie na terenie Warszawy ? 🙂😉)))
Dziewczyny, ile może kosztować mniej-więcej pranie dwóch grubych zimowych derek? Stajenna 220g i padokowa 300g... Polecacie jakieś pralnie na terenie Bydgoszczy? Obawiam się, że tak usyfionych rzeczy mi nigdzie nie przyjmą... 😵
monsun   a gdzie cukierek?
16 września 2014 20:25
Pewnie powtarzam pytanie, za co z góry przepraszam. Wie ktoś może jak skutecznie pozbyć się z smerfowego padu czarnych plam od popręgu i smaru do skór, tak, aby przypadkowo nie sprać kolorów? Chodzi mi tu o pranie ręczne, bo niestety moja pralka na żadnym programie sobie z tym nie poradziła, a szkoda...
Mam problem ze smrodkiem w siodlarni.... mamy pana który jeździ west i ma dwa pady z owczym futrem i wstawkami skórzanymi. Śmierdzą tak że włoski w nosie wypala - starymi zgrzybiałymi skarpetami .... on ich nie pierze a nie sądzę aby oddał je gdzieś do pralni bo raczej nie widzi w tym problemu. Pady są sztywne od brudu, potu i wbitej sierści.
Jak się pierze pady westowe -  wietrzenie już nie pomaga a idzie zima i okno w siodlarni będzie musiał być zamknięte...

POMOCY  🤔 8
agnieszek, pierze sietoto w pralce na programie wełna używajac płynu do prania wełny
Potem szczotkuje się futro i po krzyku... Tylko tak koszmarnie brudnych padów bym pewnie do pralki nie pchała - najpierw ręcznie co się da, potem dopiero pralka...
Bardzo dziękuję za odpowiedź - ale jest problem bo one do prali sie nie zmieszczą a poza tym są bardzo sztywne nie tylko od brudu ale same w sobie. Na obrzeżach mają ponaszywane pasy z grubej licowej skóry....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się