Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Wielkie dzięki... myślałam że uda mi się coś tańszego wyszukać, no ale jak mus to mus... jak to mówią biednego na tanie nie stać 😉
A pamietam jak jeszcze nie dawno kłótnie byly ze mna ze silnik w body nie potrzebny  🤣

Cobrinha jak chcesz wchodzic w Nikona to min. od D7100, jezeli chodzi o puszki D3xxx i D5xxx to juz nie mowiac o braku silnika AF, uszczelek to ergonomia okropna - a to sie wyczuwa pozniej.
jak chcesz zaoszczedzic to inny system np. Pentax K-30 lub Canon D60 bo spoko teraz cena jest.
Druga sprawa jest ze systemy bezlusterkowe sa juz na calkiem niezlym poziomie - wielu uzytkownikow np. z forum Nikon sprzedalo swoje "duze" puchy i weszlo w np. micro4/3 (Panas/Olympus), Samsung NX , Fuji itp.
Musti, miałam Canona i jakoś mi nie podszedł, stąd zmiana na Nikona. Jakoś robiąc zdjęcia nie lustrzanką, fun zupełnie znika i mnie to nie kręci 😉
Cobrinha jakiego mialas Canona? - tak z czystej ciekawosci  😉

Co do tych "nielustrzanek" 🙂  - mialas kiedys w rece np. OM-D? 😉
Ja szczerze - sam sie zastanawiam czy nie miec takiego podrecznego np. E-PL5 lub gdyby wiecej kaski wpadlo GX7 😉
Ewentualnie gdyby filmy byly bardzo wazne to GH4 🙂

Co do Nikona - od pewnego czasu Nikon znow cos kombinuje aby Sigmy dobrze na nim nie działały albo wolniej ;/
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2014 08:40
Co do tych Sigm... To nowe Sigmy (z portem USB) można skaliborwać. Poza tym dotyczy to Nikona Df, jak Cię stać na taką puchę, to już raczej z obiektywów-zamienników też nie korzystasz  😂
Zresztą, Ty masz pewnie Pentaxa, więc Tobie to chyba rybka?
Miałam 350d.
Niedawno małego Lumixa nabyłam na szybkie fotki, czyli wypad w teren przykładowo - zdjęcia robi całkiem fajne jak się odpowiednio ustawi, ale to nie ten fun co lustrzanką jak dla mnie 😉
Co do tych Sigm... To nowe Sigmy (z portem USB) można skaliborwać. Poza tym dotyczy to Nikona Df, jak Cię stać na taką puchę, to już raczej z obiektywów-zamienników też nie korzystasz  😂
Zresztą, Ty masz pewnie Pentaxa, więc Tobie to chyba rybka?


Zgadza sie ze mozna kalibrowac albo lepiej wyslac na serwis gdzie to zrobia porzadnie,szybko i za darmo.
Nie tylko Df dotyczy ale np.D5300, problemy z Sigma zdarzaja sie takze z D7100 przykład link
A co masz do zamiennikow? - czesto nie raz lepsze od "firmowych" szkieł - no chyba ze dla kogos wazna jest metka 😂
Ogolnie Nikon nie lubi firm "trzecich" np. problemy z zamiennikami baterii czy wlasnie nie raz Sigma ;/
Zreszta sam z soba nie raz ma problemy  😀 przyklad ostatni D600 - w Chinach nawet rzad nakazal wstrzymac Nikonowi sprzedazy tego modelu (co troche sie odbilo Nikonowi (kolejnym spadkiem ich akcji) bo tam ma najwieksza sprzedaz ),a w Stanach mozliwe ze bedzie proces zbiorowy  😀iabeł:
Co ciekawe zauwaz niektore testy ze to samo szkło Sigmy potrafi rozniej/wolniej dzialac na Nikonie niz np.na Canonie

Raczej mialem Pentaxa - na razie sprzedalem (czekam na nowe 2 puszki co maja wejsc K-60 i FF i ich testy)  😉 i "gwizdnalem" na ten czas ojcu jego starego Pentaxa bo nie uzywa, czasem uzywam kolegi mk1 i mk2 a do tego wlasnie uzywa Sigmy 24-70 (takze polecane na forum np.Pentaxa i to pod APS-C) ktore bardziej poleca niz Canona tu kilka jego fotek link

Miałam 350d.
Niedawno małego Lumixa nabyłam na szybkie fotki, czyli wypad w teren przykładowo - zdjęcia robi całkiem fajne jak się odpowiednio ustawi, ale to nie ten fun co lustrzanką jak dla mnie 😉


No to nie porownujmy 350D do 60D czy K-30 - spora roznica w obrazku i ergonomi.  😉
Jaki Lumix? 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 maja 2014 21:05
Kupiłam sobie mały aparat (Aparat SAMSUNG WB30F) z baterią podobną do tych w telefonach komórkowych. Ile czasu mam pierwszy raz ładować ten akumulatorek: całą dobę, czy tylko do momentu, aż bateria będzie naładowana? Nie chcę zmarnować żywotności baterii...
Kupiłam sobie mały aparat (Aparat SAMSUNG WB30F) z baterią podobną do tych w telefonach komórkowych. Ile czasu mam pierwszy raz ładować ten akumulatorek: całą dobę, czy tylko do momentu, aż bateria będzie naładowana? Nie chcę zmarnować żywotności baterii...


Powinno byc w instrukcji - ale jak nie ma - to ja zazwyczaj (praktycznie kazdy sprzet) wkladam baterie tak jak juz (firmowo) jest naladowana - rozladowuje na maxa i podpinam wtedy dopiero na 12h  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 maja 2014 13:00
Musti- Dzięki! W takim razie będę ładowała 12 godzin.
No to nie porownujmy 350D do 60D czy K-30 - spora roznica w obrazku i ergonomi.  😉
Jaki Lumix? 🙂

A czy ja porównywałam... to było stwierdzenie. Po prostu Canon mi nie bardzo pasi - robiłam też swego czasu inną lustrzanką - zdecydowanie Nikona wole.
Lumiz DMC-TZ19
czy jest na sali ktos, kto ma porównanie body z silnikiem a silnik w szkle? pracował na obu rozwiązaniach i może porównać które lepsze?wiem, że w canonie wyboru nie ma, raczej chodzi mi o nikona. ponoć AF jest szybszy jeśli jest w obiektywie, a raczej skłaniałam się ku silnikowi w body, żeby przyoszczędzić na początek na szkłach i mieć większą dowolność w poznawaniu różnych ogniskowych
Jak bardzo przydaje się grip? Różnice w cenie między body + grip a samo body to 260zł, cena samego gripu 700zł
właśnie siadam do zamówienia
ogurek, zwiększa szybkostrzelność, działa jako dodatkowe źródło energii, gdy bateria w body pada, poprawia chwyt, gdy trzyma się aparat pionowo a ma się duże dłonie, daje dodatkowe guziki przy pionowym ustawieniu... no i dodaje pół kg wagi 😉 oraz +50 do profi, ponieważ body robi się większe 😉

Ja rozważam zakup ale waga mnie zniechęca.
odpuściłem, zamówienie poszło, czekamy za zabawką  💃
Ogurek pochwal się co zamówiliście  😀
Canon 70 i Sigma 17-50
Canona znam a jak ostatnio dostałem do ręki Sony to nie wiedziałem za co złapać. Obiektyw na początek powinien wystarczyć, myślę że przy takim budrzecie rozsądny zestaw
i chwała Ci za to, że nie kupiłeś sony  😁 
podpowie mi ktoś w tej kwestii silnika? :kwiatek:
O sony nie myślałem, zastanawiałem się nad  N albo P, ale stwierdziłem, że nie będę się uczył gałkologi ma nowo
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 czerwca 2014 19:06
Isabelle, ja mogę powiedzieć tylko tyle, że kupiłam body bez silnika i bardzo żałuję. Mogłabym mieć fajne obiektywy o wiele taniej, to przede wszystkim.
Czy jest tu posiadacz/ka Sigmy 50-150 f 2.8? :-)
Jestem totalnym fotograficznym laikiem i chciałam Wam podpytać, co byście wybrały. Chcę zwykły aparat, żeby po prostu nie robić wszystkich zdjęć telefonem 🙂

http://allegro.pl/show_item.php?item=4351039018&sh_dwh_token=d0b6dd74a8394345128e20d296cb1c5e

http://allegro.pl/srebrny-aparat-canon-powershot-sx150-14mpix-110zl-i4339616779.html

mój faworyt
http://allegro.pl/show_item.php?item=4351206344&sh_dwh_token=d0b6dd74a8394345128e20d296cb1c5e

http://allegro.pl/aparat-benq-gh650-16mpix-zoom-26x-filmy-hd-etui-i4288806639.html

http://allegro.pl/olympus-e-410-obiektyw-15-42-zestaw-stan-igla-i4364763467.html

po prostu, szukam jakiegoś aparatu za 400 zł, patrzę na jakieś nowe na allegro i używane, jak ten w ostatnim linku. a że jestem laikiem jesteście dużym ratunkiem 🙂  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 czerwca 2014 21:52
ja bym brała tego Canona 😉
jest tu ktoś kto może sie wypowiedzieć jak sprawdza sie d5100 (głownie w ruchu,choc nie tylko ) ?  😉
Jak wszyscy wiedzą nasze kochane bydlaki długo w miejscu nie ustoją  🏇,a zależy mi na ostrosci (zarowno luzem ,w skoku i na czworoboku). 🙂
świetnie by było jakby znalazł sie ktos kogo można wypytać o kilka kwestji na priv 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2014 22:40
Puszka to akurat mało ma do tego...
Puszka to akurat mało ma do tego...


trochę ma 🙂 ja po przerzuceniu się z D50 na D90 widzę sporą różnicę, obiektywy w dalszym ciągu takie same
co do 5100 - niestety nie miałam styczności.. 😉
Ja mam d5100, także Gossu zapraszam na pw z pytaniami  😉
Puszka to akurat mało ma do tego...


Jak to ma mało ? Przede wszystkim ma AF, który przy zdjęciach w ruchu ma kluczowe znaczenie. No i wiadomo, że przy braku silnika w body nie z każdym obiektywem można współpracować w trybie automatycznym.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2014 11:05
A 5100 ma silnik? Wydaje mi się, że tak jak seria 3xxx nie ma, ale nie sprawdzałam. Więc w tym przypadku ma mało 😉 Ale ostrość - to już jest kwestia bardziej obiektywu niż puszki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się