Ostrogi

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 czerwca 2014 21:18
Koniczka, dlaczego nie? Mozna znaleść krótkie ostrogi z małym kołkiem. Z doświadczenia wiem, ze konie lepiej akceptują takie niż proste. Pytam z ciekawości. Kuku mozna zrobić kazdymi ostrogami bez stabilnej łydki i kontroli nad dawaniem pomocy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 czerwca 2014 21:21
Z mojego doświadczenia konie reagują mocniej na ostrogi z kółeczkiem. I częściej widzę kuku zrobione takimi ostrogami, niż zwykłymi. Żeby nie było - sama ostrogi z kółkami mam i używam.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 czerwca 2014 21:33
Koniczka, byc moze, nie będę sie upierać bo faktem jest, ze nie mam takiego problemu. Zbiegiem okoliczności zdecydowana większość koni, które jeździłam lepiej chodziła na kółkach. 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 czerwca 2014 21:44
arivle, bo Ty doświadczony jeździec już jesteś. Ja kółka bardzo lubię, bo mam wrażenie, że są precyzyjniejsze i właśnie konie od nich wyraźniej reagują. Ale z tego właśnie powodu nie dałabym ich jeźdźcowi, który dopiero zaczyna swoją zabawę z ostrogami. No chyba, żeby go szybko nauczyć uważania na ostrogi 😉
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
23 listopada 2014 15:15
A czy to prawda, że ostrogi plastikowe są zakazane na zawodach skokowych?
nie , to nie prawda
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
23 listopada 2014 19:33
ooo to nie wiem gdzie ja to wyczytałam, a są lepsze? na pewno lżejsze i mniej pewnie buty niszczą... a jak w używaniu ? ktoś ma i poleca? lub powie jakie są ich wady ?
vanisek, na pewno są lżejsze i bardziej elastyczne, więc łatwiej się je zakłada i imo mniej je czuć na nodze. Natomiast działają nieco mocniej od metalowych, bo jednak metal łatwiej prześlizguje się po sierści, a plastik daje lekki opór.
orientujecie się jakie ostrogi będą wąskie? mam taki problem, że prawie wszystkie ślizgają mi się po bucie, a dziecięce mają 1,5 cm, a poszukuję 2 cm  🤔
soiree, kup nakładki gumowe na ostrogi i nic Ci się nie będzie ślizgać
Poza tym ostrogi da radę przecież zwięzić (scisnąć)
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
09 grudnia 2014 11:04
ja mam wąskie 2 cm w moich ogłoszeniach 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 10:30
Wypadłam trochę z zakupoholizmu, więc liczę na waszą pomoc :
1. czy ktoś widział granatowe, skórzane paski do ostróg?
2. gdzie kupię ładne, męskie ostrogi?
3. gdzie kupię kolorowe, metalowe ostrogi?

i jeszcze bym chciała, żeby te kolorowe były tak dobrze wyprofilowane jak moje obecne Stubbena ( mam model Princes of Wales, o długości 2,5 cm chyba)
Granatowych nie spotkałam ale petrie ma ładne lakierowane  😎
Ktoś, kolorowe ostrogi to tylko Equipe albo JinStirrup. Tylko nie wiem czy Cię to uraczy, bo tam mały wybór długości chyba.

Męskie to może Lorenzini? Czy ładne... kwestia gustu 😉 podobają mi się bardzo. Dostępne też w Arcusie.

Granatowych pasków nie zlokalizowałam  😁 Może udeżyć do przedstawiciela Petrie, bo granatowe oficerki robią.

edit. Do kolorowych to można jeszcze zaliczyć plastikowe z samą końcówką w kolorze.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 11:12
Puma, wielkie dzięki 🙂 nie nie, mi chodzi o takie jak te JinStirrup, tylko są tak krótkie, jakby ich nie było, więc faktycznie są tak jakby dla ozdoby 😁

te męskie Lorenzini też bardzo bardzo ładne 🙂
Ktoś, akurat mam też takie ostrogi Lorenzini jak te podlinkowane przez  Pumę. Moim zdaniem są śliczne i mają bardzo elegancki i oryginalny design 😉. Moje są długie, dłuższe niż 2.5 cm, ale takie właśnie chciałam.
Just Riding za pierwszym razem przysłał ostrogi niezgodne z zamówieniem, a za niedługo doszły te, które zamawiałam ( z kulką jak te z powyższego linku). Te niezgodne z zamówieniem dostałam od nich w ramach przeprosin za problemy w trakcie realizowania zamówienia.

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 19:20
czeggra1, w Anglii można startować w dłuższych niż 3,5 cm?

ja chce właśnie Wojtkowi chyba te Lorenzini sprawić, bo są bardzo ładne ale 3,5 cm to maks u nas i w sumie taka długość w zupełności wystarczy.
czeggra1, po Twoim zdjęciu, sobie też zamówiłam te ostrogi  😁
Ktoś, a Jiny z kulką?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 19:23
a pokaż? 🙂
Ktoś, moje to właśnie 3.5 cm. W UK też jest to maksymalna długość.  Jak chcesz to wstawię jutro poglądową fotkę tych ostróg ( z kulką) na oficerkach.
Puma, Lorenzini robi śliczne te rzeczy i wcale Ci się nie dziwię 😀 .


Equipe  robi  też  kolorowe  ostrogi. A lorenzini  ma przepiękne  wędzidła  (też  zrobią  kolorowe  na zamówienie  😉)
Ktoś, anai wstawiła, takie jak u góry 🙂
Klami, wstawiłam  zdjęcie  tych  jin'ow długich  😉 nota bene  mi ich ostrogi  nie pasowały,  za szerokie  na moją  pięt były  😉
anai, faktycznie. Umknęło mi to zdjęcie. :/
Ktoś, jeszcze Hooks ma takie niebieskie!  😀

[img][[a]]http://www.hookseurope.com/Handlers/TransformedImage.ashx?w=490&h=490&im=7&rm=fit&cq=2&newMode=True&url=%2fglobalassets%2finriver%2fresources%2f520320-20-11100-upp-fra-01.jpg&fjpg=True[[a]][/img]

Cena dużo przyjemiejsza niż Equipe albo Jiny... tylko damskie jedynie 2cm.
Mój problem polega na tym, że trenerka kazała mi następnym razem przyjechać w ostrogach, ale nie powiedziała konkretnie w jakich. (trenuje skoki) Mam więc do was pytanie jakie byłyby dla mnie odpowiednie (długość i zakończenie ) ?  Warto dokupić skórzane paski czy parciane też są ok ?  Może macie jakieś konkretne modele godne polecenia  i czy polecacie te gumowe nakładki ?  ❓ 😀
Wpisanie jakiegokolwiek jeździeckiego słowa po rosyjsku w google, zawsze kończy się półgodzinnym przeglądaniem co tam mają. Szukając ostróg znalazłam to ->

Nie przypomina wam to kastetu?  🤔
A co powiecie o ostrogach z kompozytu??  miał ktoś takie? 
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/ostrogi/ostrogi-syntetyczne-z-wymiennymi-koncowkami-compositi.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się