Dopasowanie siodła

krzysztoftzr, to chyba pan Buttner ma pięciopokoleniową tradycję 😎 Szkoda że swoim podejściem robisz panu Buttnerowi antyreklamę.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
24 czerwca 2014 22:30
[quote author=korysindex4 link=topic=95.msg2125770#msg2125770 date=1403620360]
Jak nazywa się ta firma ?


ja też chcę wiedzieć. 😀 aktualnie jestem na etapie wyboru dwóch siodełek, może znajdę jeszcze coś fajniejszego niż wybrałam.
[/quote]

Firma Nazywa się Traveling Saddler
Jest polskim oddziałem Tom Buttner Sattlerei i wyłącznym przedstawicielem firmy Toma na Polskę.
Olson  mamy skokówke każdej firmy.
Niestety na forum nie wolno reklamować firm więc  więcej szczegółów dla zainteresowanych na pw.

Kittajka nie wydaję mi się  żebym robił  mu antyreklame...  o faith  wyraziłem się prywatnie

przypuszczam,że nie włada Pan Panie Krzysztofie dobrze językiem niemieckim i korzysta z "google tłumacz" i stąd wynika niezrozumiałość tematu
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
24 czerwca 2014 23:40
przypuszczam,że nie włada Pan Panie Krzysztofie dobrze językiem niemieckim i korzysta z "google tłumacz" i stąd wynika niezrozumiałość tematu


niestety jest pan  Panie Bogdanie w błędzie. 😉 😉
Teraz to się faith  sama ośmieszyłaś.

Nie jesteśmy pseudo  saddlefiter'ami  jak to ty określiłaś .
tylko firmą rymarską z  5 pokoleniową tradycją a to do czegoś zobowiązuje.Pracujemy na najnowocześniejszych  rozwiązaniach  dostępnych na rynku w dziedzinie   dopasowania siodeł mierzące konia z dokładnością do 1 mm. Wątpie żeby ktoś miał lepszą technologię.   To pan Bogdan musiałby się od nas uczyć.  Moim mentorem w tej dziedzinie  jest kto inny. Inna szkoła inne podejście.


Ciekawe. Próbowałam się z firmą skontaktować. Zadzwoniła do mnie "saddlefitterka" która nie miała najmniejszego pojecia gdzie znajduje się stajnia w której stoją moje konie. Stajnia jest jedną z najstarszych w okolicy i jest zdecydowanie znana w środowisku. Dziewczę miałoby do niej jakieś 3 do 5 km... Rozmowa w tym tonie od razu zniechęciła mnie do korzystania z usług kogoś, ktoo niby jest fachowcem a nie wie gdzie są najbliższe znane wszystkim stajnie...
Jako jeździec, trener czy sędzia znam dobrze położenie jakieś 90% stajni w promieniu kilkudziesięciu km od miejsca zamieszkania... a wcale po tych stajniach nie jeżdżę (przynajmniej nie często). Mając praktykę w dopasowywaniu siodeł znałabym chyba wszystkie możliwe - zatem tu zastanowiła mnie właśnie kwestia praktyki polskich pracowników... Szczególnie, ze ceny usług nie należą do niskich... W obawie o zły stosunek ceny do jakości - jednakowoż nie skorzystałam
OT ale nawiązuje do powyższego postu - ten 'Traveling...' to raczej travelling powinien być... bo szkoda mieć błędy w nazwie firmy
OT Traveling z tego co wiem wcale nie jest błędem...
ano nie jest
słowniki przyjmują obie możliwości zapisu tego słowa
_Gaga, z Tobą chociaż ktoś się skontaktował. Ja dzwoniąc na podany na stronie numer dodzwoniłam się do komitetu ochrony praw dziecka 😜
Kittajka, dokładnie to samo miałam😀 ciekawe czy komitet wie, że na "obcej stronie" podany jest ich numer i adres jako  firmy rymarskiej😉
Karla🙂, sądząc po głosie pana odbierającego telefon mieli dziś sporą liczbę "pomyłek" 😁
krzysztoftzr, jak ludzie mają wierzyć w te super pomiary co do milimetra, skoro firma nie radzi sobie z przepisaniem numeru telefonu?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
25 czerwca 2014 15:42
Karla🙂, sądząc po głosie pana odbierającego telefon mieli dziś sporą liczbę "pomyłek" 😁
krzysztoftzr, jak ludzie mają wierzyć w te super pomiary co do milimetra, skoro firma nie radzi sobie z przepisaniem numeru telefonu?


kittajka na której stornie patrzyłaś ?? 

nasze oficjalnaęstrony 
https://www.facebook.com/pages/Traveling-Saddler/651825071559389?fref=ts
http://shop.tom-buettner.de

http://shop.tom-buettner.de/

https://www.facebook.com/Sattlerei.Buettner

nasze numery do firmy   Traveling Saddler to:
telefon międzynarodowy : +49157 83897824
lub w  Polsce  723884748   
albo mailowo
spotkanieztomem@interia.pl
Pod tymi numerami można  nas znaleść.
Łooo masakro jakie zdjęcie na tej stronie.  😲 Jestem wzrokowcem i jakoś mnie odrzuciło

Myślałem, że robią siodła, ogłowia itp. Nie pomyślałem o drobnych naprawach
krzysztoftzr,
dla mnie to jest tak żałosne, że aż smieszne, naprawdę.
ile siodeł TY zrobiłeś? Od ilu pokolen TY je robisz? Od ilu pokoleń TY siodła dopasowujesz? Więc jakim cudem (to dla mnie totalnie niepojęte) każesz Bogdanowi się od CIEBIE uczyć? Skoro on ma doświadczenie (własne!) pewnie zbliżone do długości twojego żywota?

można być tak pięknie skromnym przy swojej wiedzy i doświadczeniu. Z takimi ludzmi chce się współpracować, a nie z bezkrytycznymi i tonącymi we własnym uwielbieniu mimo braków własnej wiedzy.
krzysztoftzr, poza stroną facebookową, wstawiłeś strony pana Buettnera, nie "travelling sadle". Po wpisaniu nazwy twojej firmy w wyszukiwarkę wyskakuje strona którą wstawiła Karla🙂
Zastanawia mnie tylko czy pan Buettner wie w jaki sposób jego nazwisko jest "reklamowane".
krzysztoftzr, zrobiłeś sobie tutaj niezłą antyreklamę... Strona www mało zachęcająca, brak konkretów, kiepskie zdjęcia. Polecam więcej pokory, bo w ten sposób jak teraz dużo nie ugrasz.
Oj. To moze jednak nie szukam zaczepki i nie tylko ja mam negatywne odczucia...

przy okazji, czy ktos moglby mnie poratowac zdjeciem takiego modelowo dobranego leku przedniego idealnego na szerokosc?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
25 czerwca 2014 20:24
[quote author=Karla🙂 link=topic=95.msg2126770#msg2126770 date=1403716249]
Krzysztof
http://travelingsaddler.pl/index.php?p=1_3_Kontakt
[/quote]  
ta strona jest nieaktualna  w przygotowaniu jest nowa   niedługo zresztą zostanie  opublikowana razem z otwarciem sklepu    jeśli ktoś chce to się z nami skontaktuje bez problemu     Tom Buttner wie o wszystkim.
Nieaktualną stronę można zdjąć/wyłączyć.

I owszem jak ktoś chce to się skontaktuje. Cała sztuka polega na tym, żeby sprawić, żeby chcieli. Póki co nie idzie najlepiej.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
25 czerwca 2014 20:52
Nieaktualną stronę można zdjąć/wyłączyć.

I owszem jak ktoś chce to się skontaktuje. Cała sztuka polega na tym, żeby sprawić, żeby chcieli. Póki co nie idzie najlepiej.


Nagana Pracujemy nad tym ale dzięk iza uwagę  o tym nie pomyślałem.
falabana, mogę się założyć, że masz zbyt bananowe panele a grzbiet konia płaski. Na bank nie ma tam luzy, tylko właśnie cały nacisk siodła. Naszym kuckom z plecami jak taborety Daslo ProLight po prewnym czasie zaczęły zostawiać takie ślady, zmieniłam na siodła z płaskimi panelami (Wintec, Norton) i jest si, plamy równe na całości.



orzeszkowa Ja to z odpisywaniem jestem 100 lat do tyłu. Raczej nie jest tak jak mówisz. Owszem - klacz ma stosunkowo proste plecy ale nie porównywałabym ich do "desek" jak u niektórych ... no właśnie - kucy. Panele też nie są typowo bananowe, przylegają. Z prawdziwymi bananami miałam styczność jak miałam presiga silver star i tego to faktycznie nie byłam w stanie do konia za nic dopasować (pomimo poszerzenie, dopełnienia).. za to osobie która je odkupiła leżało idealnie (grzbiet mocno łękowaty). Druga sprawa to raczej tam za ciasno nie jest (sprawdzając ręką podczas jazdy). Trzecia to ostatnio nawet w tym samym miejscu w bezterlicówce (nasza deska ratunku jak nic nie pasowała - używana dotychczas z powodzeniem w tereny) są suche plamy. Czy koń spadł tam z mięśni? Tylko dlaczego.. siodło za ciasne nie było... leżało w równowadze, i tu mam zagwozdkę.

halo - właśnie "sprawdzenie ręką" wykazuje raczej luz niż ciasnotę.
Znacie kogos kto dojedzie do woj. Świętokrzyskiego i dopasuje mi moje stare siodlo?
Mam 163cm(urosnę maksymalnie do 170cm), ważę 50kg, jaki rozmiar siedziska byłby dla mnie dobry  🙂?
falabana, a może to kwestia jeźdźca/siedziska? Jak jeździec będzie siedział na tylnym łęku bo siedzisko za duże, za małe, źle wysiedziane czy cokolwiek innego, to przedni może się unosić - może stąd wrażenie luzu i suchych plam?
Dramuta12 jeśli jesteś szczupła to rozmiar siedziska 16 lub 16,5 . Jeśli chodzi o twój wzrost to warto rozejrzeć się za odpowiednim rozmiarem tybinki dla ciebie  😉
karolciaequilano   marzenia się spełniają
09 lipca 2014 08:33
Wiecie może kto poszerzy mi łęk w Euroridingu i ew. o ile rozmiarów da się maksymalnie ? Z góry dzięki za pomoc 🙂

edit. już wiem 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
09 lipca 2014 09:19
Dramuta12 ważę podobnie, wzrost mamy podobny (na chwilę obecną). Ja jeżdżę w siodłach 16,5, góra 17. W innych już pływam, jeśli już szacujesz, że będziesz miała długie nogi to tak jak poprzedniczka mówiła - poszukaj siodła z dłuższymi tybinkami.
[quote author=korysindex4 link=topic=95.msg2125770#msg2125770 date=1403620360]
Jak nazywa się ta firma ?


ja też chcę wiedzieć. 😀 aktualnie jestem na etapie wyboru dwóch siodełek, może znajdę jeszcze coś fajniejszego niż wybrałam.
[/quote]

Ja też, ale tylko po to, zeby wiedzieć, gdzie nie kupować.
Jeśli saddle fitterzy są na poziomie krzysztoftzr, to nie ma nawet po co drążyć tematu...

krzysztoftzr   Horses knows who moves who
09 lipca 2014 11:12
Wiecie może kto poszerzy mi łęk w Euroridingu i ew. o ile rozmiarów da się maksymalnie ? Z góry dzięki za pomoc 🙂

edit. już wiem 🙂


Maksymalnie o rozmiar lub dwa  w zależności od modelu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się