Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Wiem, że to nie będzie tak samo, i o to pytać nikogo nie muszę, bardziej mi chodzi o kwestie jak bardzo jest gorzej z wentylacją? (trochę nie po polsku to zdanie  😁 ale mam nadzieję, że zrozumie ktoś o co mi chodzi)
equidore, tez sie zastanawiam nad tymi 3...wszystkie przymierzalam i nie ukrywam ze gpa najlepiej sie sprawdzil,samhield calkiem ok ale napewno jest gorzej...powiem tak: SS oraz CO idealne na starty,na co dzien niekoniecznie :P (chociaż jak wiadomo dla chcacego nic trudnego ) 🙂
Tylko własnie szkoda mi GPA do targania na treningach, bo ten kask jest taki delikatny, a chciałabym coś fajniejszego na treningi, ale boje się ze przy wyższych temperaturach będzie bardzo kiepsko z tym co wybralam 🙁 no trudno, bede musiała się się zastanowić,bo nic oprócz tych trzecb nie przekonuje mnie do kupna, ale dziękuje bardzo za pomoc 🙂
Averis   Czarny charakter
17 czerwca 2014 16:41
equidore, kaski Ked mają b. dobrą wentylację. Jeździłam w upały i głowę miałam suchą. Ewrntualnie wilgotnekosmyki na czole.
Kaski Ked nie podobają mi się wizualnie  😡
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 czerwca 2014 20:36
equidore moja zawodniczka ma CO, jeździła w nim w naprawdę ekstremalnych warunkach i nigdy nie narzekała na brak wentylacji. Ani na to, że jest jej zbyt ciepło w nim.
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
18 czerwca 2014 23:24
lusia722, equidore, zauważyłam, że każdy potrafi bardzo różnie postrzegać temperaturę "w kasku" 😉. Ja w upały umieram nawet w GPA Speed Air, już nie mówiąc o kaskach krytych, które dla mnie się po prostu nie nadają. A z drugiej strony właśnie znam osoby, które bez problemu mogą jeździć w niewentylowanych kaskach i mieć zupełnie suchą głowę. Morał z tego taki, że trzeba albo znać swoją fizjonomię, albo przejechać się w jednym i drugim. 🙂

equidore, jeśli jesteś przyzwyczajona do wentylacji GPA, to wątpię, żebyś czuła się komfortowo w CO (zwłaszcza na treningach), które też do najtańszych nie należą. Wszystko zależy jaki masz budżet. : ). Może poszukaj jakichś promocji, albo zainteresuj się Casco czy Uvexami, które też są fajne. Ja wychodzę z założenia, że lepiej się szarpnąć i kupić sobie dobry kask na treningi, niż "gorszy" i w konsekwencji w nim nie jeździć.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 czerwca 2014 23:53
Monoc Całkiem możliwe, chociaż testowany był w naprawdę trudnych warunkach.

equidore na codzienne ciuranie to nie wiem czy CO się nada, no chyba że chodzi o model bez weluru(?), wówczas jak najbardziej.
przeczytałam ostatnie 20 stron i zastanawiam się pomiędzy KEDem pina i basco, chociaż skłaniam się ku temu drugiemu
ale znalazłam jeszcze takie cudo http://arcus-konie.pl/kask-uvex-onyxx-p-8967.html czy są jakieś opinie?
kisiel, to są kaski dedykowane dzieciom. Nie dość, że mały rozmiar, to ogólnie wypadają troszkę inaczej niż "dorosłe" S-ki. Ja przy rozmiarze głowy "małe 55" w dziecięce do 55 nie wchodzę.
no to dzięki wielkie, nie wiedziałam, mam mały łeb i myślałam, że mam farta  😁 w takim razie problem rozwiązany😉
Dworcika, a ja wchodzę 🙂. Mam pinę i sobie chwalę. I jeszcze jest zapas.
Nie mówię, że nikt nie wejdzie, tylko że jest takie ryzyko. Jak jest możliwość, to warto mierzyć! Ale to w sumie jak z każdym innym 😉
Czy ktoś ma taki? mógłby się wypowiedzieć na jego temat? Harrys Horse PRo?



http://briar.pl/pl/p/HARRYS-HORSE-Kask-Pro/4144
kalaarepa, to samo, co HH, tylko wykończenie (daszek i uprząż) inne - skórzane lub skóropodobne (nie jestem pewna).
Powiedzcie mi, błagam, czy kaski uvex się ubijają choć odrobinę i czy wszystkie (bez względu na to, czy młodzieżowe, czy "dorosłe"😉 mają taki sam kształt?
Kupiłam ten -> http://konik.com.pl/kask-uvex-supersonic-flower-grey i niby rozmiar mój, ale kurcze tak jakbym nie mogła go zbyt głęboko założyć na głowę (do końca), czyli jakby był trochę za mały 🙁
A jest taki piękny, ach i och, że jednak nie chciałabym go oddawać... Szczęście, że mam 10dni na decyzję..

Będę ogromnie wdzięczna za Wasze doświadczenia z uvexami!  :kwiatek:
szafirka wzielas model mlodziezowy. Mi Pani w sklepie mowila, że nawet jesli ktos miesci się w mlodziezowy rozmiar 52-55 cm to one maja inna forme niz modele dla doroslych w rozmiarze 53-55. Także raczej Ci sie nic nie uklepie...
No właśnie wiem, że jest młodzieżowy i liczyłam na to, że może jednak będzie ok... w sumie dopiero kilka lat minęło odkąd przestałam zaliczać się do młodzieży 🤣
Kurcze no, szkoda, spróbuję jeszcze w nim pojeździć i zobaczymy, dziękuję w każdym razie za odpowiedź :kwiatek:
a mierzył ktos z was casco choice?
to też młodzieżowy...
rozmiar do 55. champa mam do 54 i jest ok, nawet luźnawy..... choice wypada mniejszy dużo?
emptyline   Big Milk Straciatella
27 czerwca 2014 11:57
Dziewczyny, każda ma zupełnie inną głowę, to że na kimś nie leży dobrze młodzieżówka, nie oznacza, że na innym tez będzie źle.

horse_art, Choice ma dość okrągłą skorupę, musisz zmierzyć i tyle.

Szafirka, ale jak to, możesz jeździć i potem zwrócić? 0.o
Mam 10 dni na odstąpienie od umowy, a 14 na zwrot, jeżeli nie oderwę metki, nie ubrudzę, ani nie zniszczę sprzętu, mogę to zrobić. Grunt, żeby był w stanie takim, w jakim go dostałam. Nie widzę problemu 😉
Szafirka, chciałabyś kupić kask używany przez kogoś 10 dni? W sklepie, za pełną cenę?  🤔wirek:
jak dostałam swoje casco to też je mierzyłam, oddałam te, ktore nie pasowały. chyba kazdy sklep ma taka opcję?

tyle, że ponosiłam je chwile, po domu.
faktycznie jazdy przez kilka dni  to co innego... zawsze sie zapoci, zakurzy itd...
żeby wiedzieć czy pasuje przecież nie trzeba w nim jeździć... to nie siodło (w siodle te wiele godzin na sprawdzenie czy pasuje nie trzeba ...

myśle, że kupując w sklepie stacjonarnym z półki, są więcej razy na głowie i to wielu glowach....

emptyline, te młodzieżowe są z zasady bardziej obłe tak?
no nic - bedzie trzeba za jakis czas zamowic i przymierzyć 🙂
choruje jednak na biały... albo braz (wzielam czarny). a kolejne 7 stów (kolejny champ) to jednak sporo na "zabawke" ... fajnie się mieścić w dzieciowych - sa z zasady tańsze nawet przy takiej samej jakości ...
emptyline   Big Milk Straciatella
27 czerwca 2014 14:17
Ja nie mam nic przeciwko zmierzeniu, połażeniu po domu, posiedzeniu w nim godzinkę przed kompem, żeby zobaczyć, czy nie ciśnie, ale żeby jeździć i potem zwrócić? Dla mnie to obrzydliwe. Zwrot zwrotem, ale sprzęt ma być nieużywany!

horse_art, no jak tak na nie patrze to takie bardziej 'kuleczkowate' są.
Jeeej, przecież nie napisałam, że będę w nim normalnie jeździła przez 10 dni, tylko, że chciałam zobaczyć, czy jeżdżąc będzie mi w jakiś sposób wadził taki, jaki jest 🙂 A to da się sprawdzić tak naprawdę w 10-15min 🙂
A decyzja i tak już zapadła - kask jest w drodze do sklepu, który mi go przysłał 🙂
emptyline, co to znaczy "kuleczkowte"?  😜

masz choice u siebie? jaką mają regulacje? tylko z tyłu czy dużo "uprzęży" jest ruchome?
i czy byłabyś tak miła i mogła porównać kształt środka z champem, albo p jabu volta? (bo skorupę chya mają głeboką jak champ co?) i rozmiarówkę? (a najpiękniej by było gdybyś kogoś z glowa 54/55 trafiła :P)
emptyline   Big Milk Straciatella
27 czerwca 2014 20:24
horse_art, kilka Pań Choicy już dla siebie kupiło. Ba, dla mnie by łby dobry, jakby był o rozmiar większy. Choice ma identyczną regulację jak Mistrall, te chyba mierzyłaś więc wiesz o co kaman. Mogę Ci zrobić fotę Champa i Choica, ale Champa mam tylko M-kę.

A przez kuleczkowate mam na myśli, że są takie okrągłe, prawie jak połowa przeciętej kuli.

a taki ktoś ma?
emptyline, jak ma taką regulacje jak mistral to super - ona jest ...super 😉
champa mam (tyle, że S), chodzi mi o to czy ktoś mający glowe 54/55 się zmiesci w tego choice, jesli to kształt ma inny wewnątrz i dlatego małoletie są inne i często ie pasują (choć właściwie to nie mam pojęcia jaki kształt głowy mam ;/ bo widocznych zaburzeń brak  😂 ) to... 

jakbyś i zmierzyła ile ma w środku średnicy wzdłuż i wszerz (to wszerz ważne) to cię ukwiecę  :kwiatek: i będziesz mieć wielkiego dłużnika  😀 i wstawiła fote "real" jak ogólnie wyglada to też 😉 (o katalogowe to..katalogowe - malo widać po zdjęciu pod 1 kątem...

edit: a korzystał juz ktoś z wymian casco za 50%?
Hej
Kilka lat   temu odkupiłam używany kask i dziś zauważyłam że pod materiałem jest metka a na niej napis WARNHINWEIS. Wie ktoś może co to za firma? Czy dobra? Czy funkcjonuje nadal? Proszę o jak najwięcej informacji, bo nic nie znalazłam w Google .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się