M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

wooow, duzo lepszy!!! Gratuluje! 😀 Miejsce wyglada bajecznie, mam nadzieje ze sie pochwalisz zdjeciami okolicy 🙂
kot No bajka!!!  😍 Widać ten był Ci pisany. Jest mega mega mega!  😍 😍 😍
kot, dla mnie bez porównania, ten jest szałowy 😍
Kot, no ten jest cudny!

Mi się marzy taka ścianka
Jak juz bedzie moj pokaże wam jaki jest piekny w srodku! 😍
kot Czekamy z niecierpliwością!  😍

A u nas jest tak:



Oprócz łazienki i wnęki kuchennej, elektryka i gładzie są wszędzie. Zaczyna to przypominać mieszkanie! W piątek mają przyjechać płytki i ceramika, panele zamówione, zaraz jedziemy wpłacić zaliczkę na kuchnię (niech się robi). 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
24 czerwca 2014 15:21
kot, 100x lepszy ten domek!Cudny jest! Gratulacje
abre tylko u nas prawdziwe dechy i byly dziury od scian na 1 cm. Notabene podloge kladli 14 lat temu polscy robotnicy  😎

kot Woow!!
Pandurska, u nas nie dość, że przerwy, to jeszcze dechy wyglądają, jakby były siekierą skracane 😉 ale listwy jeszcze nie kupione 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 czerwca 2014 16:55
kot  😜 😜  gratki 😅 Dom bombowy 🙂

ja ostatnio ogladalam swoj dom marzen i nie moge os soboty spac  😁
Kocie, jakie szczescie, ze Ci ten rozowy ktos sprzatnal! Nowy cudny! 🙂
Tez ta sadze ze dobrze ze różowy sie sprzedał,kocham moja chatkę od piątku moja moja 😍
kot,  extra!🙂 a to domek z ziemia i miejscem na konie? Pozazdrosic, nam jednak jeszcze nie pisane bylo🙂

Sandrita postepy musza cieszyc! Budujecie dom czy mieszkanie wykanczacie ? Bo juz sie pogubilam ?🙂

Dworcika jak tam minal pierwszy dzien na swoim?😉
kamkaz Wykańczamy mieszkanie. 😀 Postępy cieszą, biorąc pod uwagę, że powinniśmy się za tydzień wprowadzać, a mamy 3 tygodnie poślizgu.  😁
kamkaz, pierwszy dzień cały w pracy 😁 Ale fajnie się tu wraca. I droga do domu taka piękna. Póki co chodzę w różowych okularach 😍
a ja przychodzę do was z moim wstępnym projektem.
Meble różnią się trochę od tych co mam i na ścianie z oknem po obu stronach są drewniane skosy, więc nie jest tak pusto. Półki, regał i komoda też nie są puste, ale nie chciało mi się bawić w szczegóły i  wszystkiego dodawć.

https://planner5d.com/screens/RNNy
https://planner5d.com/screens/RNNt
https://planner5d.com/screens/RNNq
https://planner5d.com/screens/RNNn

ogólnie to chciałam " pokój westernowy"  ale przy białych meblach ciężko coś wykombinować.
macie może jakieś pomysły? Ew. zmiana kolorów ścian byłaby możliwa.

edit.  te obrazy nad komodami są tylko przykładowe, jak macie fajniejsze (ale typowo westernowe) byłabym wdzięczna, a obraz nad łóżkiem jest taki w rzeczywistości, tylko trochę go ucięło
A Ty sie przypadkiem juz o to nie pytalas? Wrzucaly dziewczyny inspiracje z bialymi meblami w stylu country.
Ja bym szla w brazy, beze, drewno, kolory ziemii i akcenty kowbojskie.
tak, tak  , pytałam się wcześniej  😉 
jeśli nie wypali mi z tym turkusem, to wezmę brązy. Lubię turkusowy , ale jak ma mi "psuć'' cały efekt to z niego zrezygnuję.
Jak będę mieć czas, to zrobię jeszcze projekt w tych brązach 


Wpadł mi jeszcze do głowy pomysł, żeby powiesić na ścianie tkaninę taką jak z Ikei  np.  http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80268349/  ta akurat trochę droga  jest .  Czy lepiej walnąć tapetę ?
Ma ktoś takie tkaniny na ścianach , jak z utrzymaniem czystości? Kurzą się mocno ?
To jest materiał z warstwą plastiku, mam taki z Ikei, tylko w groszki. Na ścianę to się nie nada, nie wiem nawet jak. Jak chcesz taką tapetę imitującą drewno, to gdzieś widziałam 🙂 poszukaj, na pewno znajdziesz  😉
kamkaz, pierwszy raz wchodze do tego watku i czytam, ze planujecie przeprowadzke. Gratulacje! Ja juz jestem po i od 3 tygodni mieszkamy na "nowym". Poki co walcze z ogrodem, bo wyglada jak malpi gaj i czekam na pozwolenie na postawienie plotu. Cos mi sie wydaje, ze nie zdazymy sie nacieszyc ogrodem tego lata, bo czas oczekiwania na wykonanie zlecenia to 5 tygodni 🤔
littleem

znalazłam też wersję bez plastiku, ale jak mówisz, tapet imitujących drewno też pełno jest i chyba nawet taniej wyjdzie.
a z tkanin może narzutę na łóżko zrobię.
Majorowa, to gratulacje🙂 Wasz pierwszy dom? Kupowaliscie nowy, ze plotow nie bylo?
To Ty jednyna z calego watku powinnas zrozumiec jak napisze, ze my kupujemy dom na shortsale i ile nas to nerwow kosztuje🙂 Moze nie dlatego, ze nie mamy gdzie mieszkac, ale czlowiek by juz chcial byc na swoim🙂 mam nadzieje, ze sie wyrobimy przed wrzesniej, zeby maly do szkoly poszedl.

drey, może jak chcesz westernowy styl, to narzutę uszyj z materiału, który ma taki wzór/materiał podobny do westowych padów 🙂
kamkaz, no niestety short sale zazwyczaj dluzej trwa, ale trzymam kciuki, zeby poszlo gladko. Beda Was wstrzymywac, ale przynajmniej kupujecie dom w dobrej kondycji i bez lokatorow. Pod tym wzgledem short sale napewno jest mniej ryzykowne niz foreclosure. Jak dlugo juz walczycie?

Ten dom to juz nasz 3-ci, ale pierwszy kupowany bezposrenio od wlasciciela, bez posrednictwa agenta. Niby przyoszczedzilismy na oplatach, ale za to sami musielismy sie postarac o zalatwienie wszystkich przegladow i inspekcji (osobno dach, boiler i konstrukcja, instalacja elektryczna, termity), wiec troche roboty z tym bylo. Dom ma ponad 100 lat, ale jest dobrze utrzymany. Osobiscie wolalabym nowszy, ale nie mielismy wyboru. Prawie wszystkie obiekty w okolicy pochodza z epoki wiktorianskiej, a nam bardzo zalezalo nam na znalezieniu czegos w obrebie tutejszego dystryktu szkolnego.

Dom jest maly (jak na tutejsze standardy), ale za to ma spory ogrod. Koszenia jest duzo, szczegolnie ze poprzednio mielismy homeowners assosiation, ktore sie tym zajmowalo, wiec sie koszmarnie rozleniwilam. Marzy mi sie kosiarka-traktor 🙂 No i ze wzgledu na psa koniecznie musimy sie odgrodzic. Zachcialo mi sie miec vinyl (bialy, 6ft, semi-private), ale po otrzymaniu wyceny, skutecznie mi sie odechcialo. Za ogrodzenie calej posesji wyszloby kosmiczne $8270, wiec chyba sie zdecydujemy na chain-link, albo zrobienie tylko malego wybiegu dla psa.

EDIT: dopisek
O jak dobrze poczytac doswiadczenia osoby z blizszej mi okolicy!!
Ja zazdroszcze Wam stuletniego domu! Sama o tym marzylam i u nas takie sa, ale maz sie uparl, ze za duzo moze sie psuc. Ja lubie klimat i odnawianie takiego domu na wlasna reke, tylko to niestety koszta i koszta, a i pracy sporo. Ale i tak nie ma to jak kawalek wlasnej ziemi🙂

Podziwiam za odwage i kupowanie bez agenta🙂 ale jak to juz trzecia tranzakcja Wasza to na pewno mniej zieloni od nas jestescie🙂 My nie dosc, ze wspolpracujemy z agentem to jeszcze z mortgage company. Wszystko pod short sale musi byc na tip top.

Co do domu to zlozylismy oferte dwa miesiace temu i zaakceptowalismy counteroffer w poprzednim tygodniu. Agent mowi, ze closing ma sie odbyc przed 31 lipca... Mam nadzieje, ze tak bedzie. W sumie te dwa miesiace szybko zlecialy. W miedzyczasie sie okazalo, ze w poblizu szkoly z najlepszym district w okolicy i ratings 9/10.

Tylko tej ziemi szkoda na koniki... Ale... Wg moim obliczen dystans do konia zmniejszony o... 15 minut! Wiec nie jest zle!

A wracajac do urzadzania, czy ktos inny w tym watku ma swira na punkcie plecionek czy tylko ja? :-)
Dzisiejsza zdobycz w antykach😀
Majorowa, kamkaz, piszcie proszę po polsku. To polskie forum i nie każdy zna angielski.
O to samo miałam poprosić. Postarajcie się tłumaczyć nazwy tak, żeby ktoś niemieszkający w Stanach lepiej mógł się zorientować. Bo to bardzo ciekawe poczytać jak jest gdzie indziej. 🙂
Tylko, że u nas jest zupełnie inny system i tych procedur nie ma. Więc nie da się wszystkiego napisać "po polsku" 😉
Ale może jakieś gwiazdki z objaśnieniem w czym rzecz?
Te słowa spokojnie da się przetłumaczyć na język polski. System taki może u nas nie funkcjonuje, ale słowa mamy.
Dla mnie zangielszczanie jest cokolwiek bez sensu, jakoś nie zauważyłam, żeby ludzie np. od lat mieszkający we Włoszech/Hiszpanii/Francji tak robili.
Dworcika, owszem, ale "short sale" brzmi jak krótka sprzedaż,
counter-offer to kontrpropozycja,
closing - zamknięcie (w tym wypadku podejrzewam, że chodzi o finał transakcji),
district - tu może być i dzielnica i rejon... nie wiem nie znam się na podziale administracyjnym USA, a nie chcę zgadywać,
rating - ocena, wskaźnik.

kamkaz, na czym polega "short sale" i czym się różni od zwykłej sprzedaży? Dlaczego nazywa się krótka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się