Olsztyńscy voltowicze

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to nasze stowarzyszenie Z kopyta przez Warmię i Mazury, jeszcze w tym roku zorganizuje egzamin na brązową odznakę, wstępnie na miejsce odznaki wyznaczyliśmy Stadninę Koni Kurki. Jeżeli ustalimy dokładniejsze szczegóły, dam znać.
DanceOfDevotion dziękuję za odpowiedź. Czy masz może jakieś zdanie o Robsonie?

kosteczka
bardzo dziękuję za informację, jednak podłoże trawiasto-piaszczyste to nie jest ta jakość, jakiej szukam 🙁

basia16816 wygląda obiecująco, szkoda że tak daleko, ale na pewno sprawdzę :kwiatek:
disco - Ośrodek z dobrym podłożem i zapleczem treningowym, a przy okazji dobrymi warunkami dla konia? Niestety nie bardzo... Zapraszam na pw, mamy podobny problem 😉 Może będę w stanie coś podpowiedzieć. Zależy też o jak bliskich okolicach Olsztyna mówimy, ja pod Poznaniem dojeżdżałam 45km do koni więc w sumie "bliskość" to pojęcie względne 😉
Jeśli chodzi o podłoże to wchodzi w grę Robson i Pacółtowo, ja już też analizuję i "obmacuję" piaszczyste podłoża gdzie tylko się da  😁 Ale to już może reszta na pw, bo zaraz mnie ktoś tu zje pewnie 😁
Dziewczyny, a jakie piaszczyste podłoże dokładnie Wam potrzebne? Bo znam jedną stajnię z fajnym podłożem, ale nie wiem, czy będzie pasować.

Edit: Zostały już ustalone szczegóły odnośnie egzaminu na brązową odznakę jeździecką.
Termin: 07.07.2014
Godzina: 10😲0
Egzaminatorzy: Krzysztof Ferenstein, Antoni Pacyński
Miejsce: Stadnina Koni Kurki
Koszt z własnym koniem: 100zł

Wszelkie informacje na ten temat możecie znaleźć na fb, na stronie naszego Stowarzyszenia
2 pytania -

1) Czy może ktoś polecić jakąś stosunkowo tanią agroturystykę czy inne miejsce w okolicy Olszyna gdzie na świeżym powietrzu (o ile pogoda dopisze) można byłoby zorganizować chrzciny (tak na ok 15 gości), bez noclegu - tylko obiadek? Do głowy przychodzą mi Janczary ale nie wiem jak tam cenowo i czy podejmują się takich małych.

2) Jedzie ktoś na zawody do Robsonów 26 lub 27 do kogo mogłabym się z Kieźlin podczepić do transportu?

:kwiatek:
falabana, świetne miejsce na imprezy rodzinne dla niewielkiej liczby osób jest w Pelniku:Domek Pelnik, świetne domowe jedzenie i przesympatyczni właściciele. Byłam tam na wielu imprezach, chrzcinach, urodzinach, komuniach i każda bardzo mi się podobała. Doskonałe miejsce na rodzinną imprezę w niewielkim gronie.
kosteczka - Dzięki. Zobaczę jak to wygląda ale troszkę przydaleko.
hej co moglibyście mi powiedzieć na temat stajni w korotwie? Być może pójdę tam na studia i chciałabym wiedzieć jak to wszystko wygląda, bo usłyszalam że tam jest syf (dokładny cytat). Czy jest z kim sensownym potrenować ujeżdżeniowo?
mils   ig: milen.ju
21 lipca 2014 08:36
nikinga poszło PW.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 lipca 2014 12:13
hej co moglibyście mi powiedzieć na temat stajni w korotwie? Być może pójdę tam na studia i chciałabym wiedzieć jak to wszystko wygląda, bo usłyszalam że tam jest syf (dokładny cytat). Czy jest z kim sensownym potrenować ujeżdżeniowo?


Nie ma tam sekcji ujeżdżeniowej, tylko skokowa (przynajmniej tak było 3 lata temu, jak się pytałam). I mi się średnio tam podobało. Tyle, że hala i duży plac do jazdy.
Witam wszystkich, jestem tu nowa i zielona 😉 Zawsze chciałam nauczyć się jeździć konno i czuję, że już nadszedł ten moment 🏇 Potrzebuję porady odnoście szkółki w okolicach Olsztyna, gdzie można nauczyć się dobrze jeździć - dobry trener, koniki, podejście do kursanta 🤦 Chodzi mi też o stajnię gdzie nie tylko nauczę się podstaw, ale też o późniejszy rozwój.
Kogo byście polecili?

Dzieki 😀
Makowa Stajnia w Wołownie.
Hej. szukam do wynajecia od sierpnia wolnego boksu jak najblizej Olsztyna,dla swojego nowego nabytku-roczny ogierek,ale i tak w planach bedzie walaszkiem...
czy ktos mial kiedys konia lub ma w tych dwoch stajniach : Lubelska 47 lub Redykajny? Moge prosic o opinie?
Na lubelskiej juz daeno nie ma stajni🙂 kojrys na redykajnach pensjonatu nie prowadzi
Na lubelskiej juz daeno nie ma stajni🙂 kojrys na redykajnach pensjonatu nie prowadzi
Z tego co slyszalam to na Lubelskiej caly czas jest stajnia,a na Redykajnach to nie chodzilo mi o Kojrysa tylko o stajnie Manor
To trzeba określić się jaśniej. Skoro wiesz to poco się  pytasz? Stajnia jest zamknięta, reszta koni ciągle na sprzedaż. Zajmują się imprezami, weselami i wynajęciem pokoi. Jeśli chodzi o Marengo na redykajnach to stajni tam nie ma, mają konie do bryczki🙂
To trzeba określić się jaśniej. Skoro wiesz to poco się  pytasz? Stajnia jest zamknięta, reszta koni ciągle na sprzedaż. Zajmują się imprezami, weselami i wynajęciem pokoi. Jeśli chodzi o Marengo na redykajnach to stajni tam nie ma, mają konie do bryczki🙂
Nie znalam tych stajni osobiscie lecz tylko z nazwy,dlatego sie tu pytalam. Dziekuje za wyjasnienie🙂
Marengo juz podobno tez nie istnieje:/
mils   ig: milen.ju
31 lipca 2014 09:53
Marengo istnieje, tylko po prostu nie prowadzą pensjonatu, mają stajnią dla siebie. 😉
a napiszcie jakie macie konie,jakiej rasy? Czy moze jest tu gdzies jakis wlasciciel/ka konia arabskiego? Miloby bylo pogadac i wymienic sie doswiadczeniami🙂
jest w Olsztynie jakiś dermatolog, którego możecie polecić?  :kwiatek:
Ircia   Olsztyn Różnowo
02 sierpnia 2014 20:15
hanexxx ja polecam Panią dr. Welenc, parę lat temu uratowała mi paluszki, które do dziś działają dzięki niej  😉
mam pytanie do olsztynianek 😉
muszę jakoś dojechac na ulicę Piłsudskiego 77 (budynek polplast a okolicy Michelin) wiecie gdzie to jest, jezdżą tam jakieś mpk?
Przypominam o tym, że już za dwa tygodnie odbywają się II Towarzyskie Zawody Skokowe w Pelniku, 17.08.2014(niedziela). Ogromna pula nagród do wygrania i wiele ciekawych atrakcji. Zapraszam wszystkich do zapisów i kibicowania zawodnikom.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 sierpnia 2014 22:10
Czy ktoś mógłby mi zrobić zakupy w Equi-poit i wysłać pocztą/kurierem? Kontakt na PW.
Dementek Tak ja mogę 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 sierpnia 2014 07:52
Paulina.- Wysłałam PW  😉
Czy ktos zna moze Malgorzate Kmiec?  Na Volcie czytalam o tej osobie niezbyt pochlebne opinie...:/
[s]Mam pytanko-wie ktoś może gdzie w Olsztynie dostanę perukę typu afro?[/s] nieaktualne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się