Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Monny   bez odbioru .
26 czerwca 2014 10:44
Ekwadorka, slojma, szepcik, dzięki za odpowiedź !
latał ktoś może norwegian airlines?
In.   tęczowy kucyk <3
27 czerwca 2014 22:05
Czy do wymiarow bagazu podrecznego wliczaja sie kolka walizki?
In nie.
No niby nie,ale jak walizka przez kolka nie wejdzie, to płacisz....
In.   tęczowy kucyk <3
27 czerwca 2014 23:47
A jak ja do koszyka wloze do gory nogami i tylko kolka beda wystawac, to tez?
ovca   Per aspera donikąd
28 czerwca 2014 08:01
A jak ja do koszyka wloze do gory nogami i tylko kolka beda wystawac, to tez?


u mnie byś płaciła. Ale tak jak mówiłam ryan ma nową politykę i za duże walizki idą pod pokład za free.
slojma   I was born with a silver spoon!
28 czerwca 2014 08:10
In.- to niestety czynnik ludzki odpowiada. Widziałam sytuacje gdzie przepuszczali i gdzie trzeba było płacić. Ktoś mi mówił, ja nie sprawdzałam, że kółka to część walizki więc kółka też się liczą 🤔
[quote author=In. link=topic=25292.msg2128633#msg2128633 date=1403909265]
A jak ja do koszyka wloze do gory nogami i tylko kolka beda wystawac, to tez?


u mnie byś płaciła. Ale tak jak mówiłam ryan ma nową politykę i za duże walizki idą pod pokład za free.
[/quote]

Mi sie wydaje, ze nowa polityka Ryana odnosi sie do dwoch toreb ( jednej o ich standardowych wymiarach + torebka tez o konkretnych wymiarach) przez co tylko 90 pierwszych osob, wniesie swoje bagaze na poklad. Reszta idzie na dol za free. Jesli jednak ktoras z toreb jest za duza, lub za ciezka - doplacasz za wrzucenie ich pod poklad.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 czerwca 2014 14:18
Jak lecialam w te strone to przy samolocie stal pravownik z wozkiem, ktory wylapywal co wieksze bagaze podreczne I razem z wozkami dzieciecymi odkladal do zabrania pod poklad.
Jutro pierwszy raz lecę ryanem i chciałabym sie spytać czy w bagażu podręcznym (lecę na trasie Gdańsk - Warszawa) mogę mieć zapalniczkę (taka zippo). Czy bedą mi ja kazali wyrzucić (podejrzewam, ze tak ale wole sie upewnić)?
Wielokrotnie miałam zapalniczki w podręcznym, nigdy mi nie wyrzucili.
.
Lena, Vanilka, dzieki!  :kwiatek:
ovca   Per aspera donikąd
07 sierpnia 2014 16:22
kotlet zapalniczkę zippo na benzynę? odpada.
Zwykłe zapalniczki ok, ale nie benzynowe 😉
ovca, tak, na benzyne. Dzieki za informacje :kwiatek:, w takim razie ta zostanie w domu, wezme zwykla ze soba.
Mojej mamie (kilka lat temu!) zwykla kazali wyrzucić. Z tym, że to Brytyjczycy (lot do Polski), też ta linia. Ale zwykła tak nie boli... 😉
Dworcika, no wlasnie. Ta by bolala bardzo bo zostala specjalnie dla mnie przywieziona z wietnamu 😉
Graba.   je ne sais pas
11 sierpnia 2014 07:09
Mam pytanie, na stronie wizzair jest napisane: "Pasażerowie, którzy opłacili duży bagaż podręczny, mogą wnieść na pokład samolotu instrument muzyczny w pokrowcu o długości nieprzekraczającej 80 cm". Czy to znaczy, że jesli mam instrument to muszę kupić duży bagać podręczny czy mogę wsadzić w mały jeśli się zmieści?
Jak się zmieści w mały, możesz wsadzić. Przewóz instrumentów na pokładzie nie jest zabroniony, z tego co wiem.
Graba jeśli mówisz o flecie to ja swój wożę po całym świecie w torebce. Wszystkie linie pozwalają i nie ma z tym najmniejszego problemu  😉 Na skrzypce, altówki,wiolonczele potrzebne są specjalne pozwolenia i w ryanairze dodatkowy bilet. Zresztą na wszystkie większe typu fagot, puzon itd też potrzebne pozwolenia i specjalny bilet.
ponawiam pytanie czy ktos lecial Merdiniana?
Ja leciałam i szału nie było. Jedzenie średnie, trochę ciasno. Obsługa okej, samolot na czas, bilety tanie.
czy ktoś leciał emiratami i przydarzyło mu się, że  zupgradowali jego bilet (normalny, ekonomiczny) do business klasy? 😀
Potrzebuje pomocy, chce w nastepny weekend leciec do Budapesztu, ale..no ale wlasnie popatrzylam na ceny biletow i w obie strony wychodzi 820zl, czy to jest malo czy duzo? Da sie taniej, czy cieszyc sie, ze nie wychodzi 800 w jedna strone? 😉
Do końca września ceny biletów są aż mało realne. Także ciesz się, że nie 800 w jedną stronę 😀
.
Z serii głupi pytanie:
czy jak się chce bezpośrednio na lotnisku kupić bilet to należy się nastawić na płatność kartą czy gotówką? Można płacić jak się chce, zalezy od linii?
Mozesz płacić jak chcesz 🙂!
Nie mogłam znaleźć lepszego wątku.
Dziewczyny latające- HELP.
Jeśli bym chciała ze znajomą polecieć samolotem z Warszawy gdzieś w Polskę, tylko po to, żeby się przeleć, do np Krakowa ( jest Wawel) albo Gdańska, albo Szczecina ( jest morze), to
jakie wybrać linie, bilety, żeby było najtaniej a bezpiecznie i normalnie i żeby samolot się nie rozpadał? I jak to zamówić np przez internet?
Jestem totalnie zielona w tym temacie.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się