Ogłowia

Mam prośbę do kogoś potrafiącego...🙂 Czy mógłby mi ktoś ubrać mojego konia w ogłowie meksykańskie?  :kwiatek:
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
25 czerwca 2014 19:22
Tak na szybko:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 czerwca 2014 20:23
jak to się robi?  😎
Ja wiem, że na szybko, i że tylko poglądowo, i w ogóle podziwiam osoby, które ogarniają programy graficzne, ale to wędzidło przebite przez policzek wywołało u mnie autentyczną głupawkę 😀
Dzięki. Dawno się nie uśmiechałam.
Kojarzy ktoś z Was może firmę HrM (ma coś wspólnego z HKM?)? Zainspirowana tanim ogłowiem Halo przejrzałam ofertę tego sklepu i trafiłam na tą firmę. Możecie coś o niej powiedzieć? Jak wypada skóra z ogłowia, bardzo zmielona i papierowa?  http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Wyprzedaze/Oglowie-Meksykanskie-HrM-Hansbo.html?pa=10 tutaj link. Poszukuje czegoś na chwile, zbierając na coś lepszego i zastanawiam się nad tym czy lepiej coś używanego, jakiejś bardziej znanej firmy?
Firma produkująca to ogłowie to Hansbo, a HrM to najprawdopodobniej nazwa modelu ogłowia 🙂
Londstreet dzięki🙂 chyba ładnie? jak sądzisz?
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
28 czerwca 2014 20:31
Pamiętacie to ogłowie??
Pojawiło się w tym wątku niedawno i wywołało małe poruszenie.

Mogę powiedzieć parę słów o nim samym i sklepie z którego zamawiałam.

Zamówiłam w sklepie dobry-koń, niestety polecić go nie mogę.
Na ogłowie czakałam miesiąc, 21dni roboczych (do wysłana przez sklep, nie dostarczenia), czyli dokładnie tyle ile na stronie jest podane ALE pani ze sklepu 3 razy dzwoniła do mnie, że już do nich jedzie i xx dnia będzie u mnie i 3 razy zmieniała tą datę, "bo coś". Dodatkowo razem z ogłowiem zamawiałam pełno innych rzeczy (pierdółek do stajni) z dopiskiem, że to pilne, w oddzielnym zamówieniu, z oddzielnie opłaconą przesyłką, aby szybko dotarło. Jak się okazało połowy z tych rzeczy nie mieli na stanie. Poprosiłam o przesłanie tego co mają, a resztę z ogłowiem. Kiedy ogłowie już do nich dotarło zadzwoniła, że 2 rzeczy nadal nie mają na stanie i mogą zwrócić pieniądze... Czekałam ponad miesiąc, żeby się dowiedzieć, że rzeczy które powinni sprowadzić w ciągu 5dni(sic!) nadal nie ma na stanie... Gdybym została łaskawie poinformowana po tygodniu/2 to po prostu zamówiła bym w innym sklepie. To czego nie było to między innymi veredus do ogona - konie mają kudły w ogonach od miesiąca, bo nie ma czym spsikać, a zapowiada się, że będą miały jeszcze trochę...  👿 Rozmowa o zwrocie pieniędzy była w czwartek, pieniądze jeszcze nie dotarły. Ja rozumiem, że mają 14 dni na zwrot, ale w momencie kiedy to oni zawinili, chyba powinni postarać się zrekompensować swoje "fopa" i pieniądze wpłacić odrazu.
Jedno czego nie mogę sklepowi zarzucić to doskonały kontakt telefoniczny.

Teraz o samym ogłowiu:
Jest zdecydowanie PIĘKNE, ale kolor na zdjęciu różni się od tego prawdziwego. Powiedziała bym, że (ten prawdziwy) jest odcień ciemniejszy. Oczywiście mowa o kolorze cognac (koniakowym).
Samo ogłowie wykonane jest ze skóry dobrej jakościowo, lecz wymaga porządnego zakonserwowania przed użyciem.
Moje własnie moczy się właśnie w oleju, tak więc kolor prawdopodobnie będzie o kolejny odcień ciemniejszy...
Podszycie nachrapnika na zdjęciu jest w zbliżonym kolorze do ogłowia, moje trochę się od niego różni - ma taki rudawy (jak by troszkę na czerwono zabarwiony) kolor.

Więcej o samym ogłowiu będę mogła powiedzieć po zakończeniu konserwacji i pierwszym użytkowaniu - może nawet znajdę kogoś kto zechce to uwiecznić na zdjęciach.

Powiem szczerze, że początkowo nie bardzo podobało mi się to, że ogłowie jest ciemniejsze, jednak po głębszym zastanowieniu nawet mnie to cieszy.
Ogłowie kupiłam pod wpływem impulsu, zakochałam się w nim i tyle. Dopiero później pomyślałam, że cały sprzęt mam w kolorze ciemnego/czekoladowego brązu i to ogłowie może nie do końca do niego pasować. Teraz wydaje mi się, że różnica w odcieniach nie będzie aż tak duża i sprzęt nie będzie się ze sobą gryzł.

Reasumując ogłowie jednak trochę różni się od tego na zdjęciu, lecz według mnie nie odbiera mu to uroku. Zakupu zdecydowanie nie żałuję.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
29 czerwca 2014 09:31
strzemionko, wycinam zdjęcie ogłowia z internetu w gimpie lub w photoshopie (zależy co nie jest zepsute w tym momencie), wklejam na zdjęcie konia i dopasowuje. W tym przypadku, jak zauważyła dodzilla, dość nieudolnie. 🤣
Comandore, mi się podoba. 🙂
florcia9, opinię o sklepie bardziej by pasowała do "sklepów internetowych". Ogłowie jest piękne, chociaż taki kolor na niewielu maściach dobrze wygląda. Czekam na zdjęcia. 🙂
ekuss   Töltem przez życie
29 czerwca 2014 17:23
Mial ktos takie oglowie? Nie znalazlam nigdzie zadnych opinii,a chce kupic. W sumie chodzi mi o jakosc skory i jak wypada rozmiarowka.

http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-szwedzkim/oglowie-harry-s-horse-infinity.html

oraz:

http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-szwedzkim/oglowie-hkm-linda.html
Ja mam HKM Linde 🙂 jakos skory sredniawka, ale po kapieli w oleju znacznie lepiej 🙂 profilowana potylica za to swietna 🙂
ekuss   Töltem przez życie
29 czerwca 2014 17:40
Masz moze jakies zdjecie na koniu? Jak wypada rozmiarowo?
Raczej standardowo, mam cob na arabke, wyregulowany prawie do konca, ale wole zawsze wziac coba 🙂
Juz grzebie po zdjecie...ojest 🙂
pomocy  :kwiatek:  :kwiatek: szukam bardzo delikatnego ogłowia z lakierowanym  nachrapnikiem i ozdobnym naczółkiem "bling bling". Ogłowie musi być delikatne, pasujące na arabka.
W przypadku opcji siwy, dresażowy arabek (czyli dużo dużo białego  🤣 ) brać nachrapnik z podszyciem czarnym czy białym?  :kwiatek: Zależy mi na tym, by ogłowie było tańsze niż 350zł, w innym razie będzie mi się pewnie bardziej opłacało uderzać do Pana Marka 🙂
Florcia, zdradzisz jaki to model? Moje oglowia w tym kolorze juz sie rozpadają, a to byłoby idealne  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
29 czerwca 2014 18:31
faith wielkie dzieki !
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
29 czerwca 2014 19:10
kucyna ogłowie to Premiera Monaco, kolor cognac  😉
W końcu mam jakies zdjęcia br kingston na Czesku
Przyszedł mój nowy meksykan z KenTaura i jestem baaaaardzo zadowolona. Skóra, podszycia i wykonanie super. Dodając do tego stosunek jakości ogłowia do jego ceny to po prostu bomba. 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 czerwca 2014 18:57
Szukając ogłowia natknęłam się na rozmiar COB VB. Czy ktoś może mi przybliżyć o co chodzi z tym VB?
Vollblut - niemieckie oznaczenie Coba 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 czerwca 2014 19:02
A to na takiego konika ok 150 cm w kłębie, z niewielką głową nie będzie za duże?
Szklanej kuli niestety nie posiadam 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
30 czerwca 2014 19:03
nie powinno, najlepiej pomierz paski i poproś sprzedawcę o to samo
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 czerwca 2014 19:09
-bibi22- Dziękuję za podpowiedź  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 czerwca 2014 21:12
jakie ogłowie będzie lepsze dla konia z krótką potylicą?

czy może jakieś inne pomysły?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
30 czerwca 2014 21:25
może lepszy byłby zwykły naczółek nie rzucający się w oczy a lakierowany, ozdobny nachrapnik?
Gdzie mozna kupic zapiecie do wodzy na snapsy? jak to sie inaczej nazywa?
crazy, snapsy się to nazywa i można kupić np. w szczecińskim Cavallo
Jak masz plan startu w Barlinku - mogę Ci przywieźć 🙂

Inna opcja: snapsy są w sklepach handlujących Busse - ta firma (pewnie m.in.) je robi 🙂
crazy, na allegro pod hasłem karabińczyk do wodzy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się