Rękawiczki

Dziękuje za odpowiedź :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2014 11:26
Poleci mi ktoś rękawiczki do codziennej jazdy (przez wakacje będę prawdopodobnie jeździć po 3-4 konie codziennie), z jakiejś eko skóry, które nie będą kosztowały fortuny (więcej niż 80zł w życiu nie dam!) i wytrzymają dłużej niż jeden sezon? Dla osoby o dość długich palcach, najlepiej ze wzmocnieniami na opuszkach - wszystkie rękawiczki są za krótkie na moje palce i po pewnym czasie pękają właśnie tam...
Myślałam o tych: http://animalia.pl/produkt,24708,534,york-rekawiczki-delia-para.html albo tych http://animalia.pl/produkt,28123,534,br-rekawiczki-jezdzieckie-durable-pro.html jako odpowiadających mi wizualnie, może ktoś ma opinię na ich temat? Jak z rozmiarówką?
Nadszedł czas na nowe rękawiczki - przymierzam się do jakiś RSL ale jak patrzę, to wyglądają na bardzo delikatne.
Do tej pory miałam jeden model ale już ich niestety nie produkują.
Szukam całorocznych, które wytrzymają jednak trochę... a ten materiał skóropodobny od wewnętrznej strony dłoni jest bardzo cienki...
Ktoś może mi jakieś polecić - całoroczne? używam zarówno do jazd jak i lonżowania... raczej się z nimi nie cackam 😉

Myślałam jeszcze ewentualnie nad Horze Elisabeth ale nie wiem, czy się zmieszczę w rozmiarówkę z bardzo długimi palcami.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 czerwca 2014 11:48
Miałam te Horze i nie byłam z byt zadowolona. Ładne są, nie niespecjalnie wygodne i się szybko ściachały. Z tych jestem mega zadowolona: http://animalia.pl/produkt,28124,0,br-rekawiczki-jezdzieckie-all-weather-pro.html Tylko uwaga, bo rozmiary są dość małe w porównaniu do innych firm.
Ja z rsl z tego co pamiętam miałam 8-8,5 (ale głowy uciąć sobie nie dam) w każdym razie były ponad standard damski 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 czerwca 2014 11:58
Ja mam bardzo drobne dłonie i dość krótkie palce i 7 z BR jest na mnie idealna. Z innych firm brałam 6,5-7 i potrafiły mieć za długie palce dla mnie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2014 16:12
Zmierzyłam dłoń. Szerokość 8-8,5 cm, długość 21-22. Nie mogę znaleźć tabeli rozmiarów na animalii  😤
A Fair Play Grippi? http://allegro.pl/rekawiczki-jezdzieckie-fair-play-grippi-brazowe-m-i4298406901.html Rozmiarowo mi średnio odpowiadają, ale już się przyzwyczaiłam do za szerokich rękawiczek...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 czerwca 2014 16:21
Te rękawiczki to największy badziew jaki miałam.
Ja mam od marca chyba BR-y i muszę przyznać, że są chyba trwalsze niż L&G Roeckla. Przy czym równie cieniutkie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2014 18:00
Koniczka, no to chyba skończę z BR'ami, tylko na animalii nie ma tabeli rozmiarów... I nie wiem, czy Durable, czy All Weather.
Co polecicie trwałego na lato? Wychodzę z końmi codziennie na trawę, zwykle są grzeczne, ale wiadomo, że różnie bywa i mam już dość popalonych rąk. Na taką pogodę jak jest ostatnio zakładam swoje jeździeckie z Decathlonu, jednak już widzę, że dość szybko się przecierają, kiedy lonża przesuwa się w dłoni.. A druga rzecz, że jak się ociepli to zwyczajnie się w nich zagotuję. No i nie wiem jakich rozwiązań szukać, żeby rękawiczka była przewiewna, ale jednocześnie mega mocna. Chyba trochę jedno wyklucza drugie? 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2014 11:31
Mam problem ze znalezieniem tabeli rozmiarów rękawiczek BR, pomoże ktoś?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 czerwca 2014 11:46
Facella,
no przecież wszystko jest na animalii opisane.
Czyli czytamy opis, następnie wpisujemy w google hasło "cal"
i nasz wymiar obwodowy dzielimy przez cal i mamy rozmiar 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2014 11:49
Jest napisane tylko to:
"Aby właściwie dobrać rozmiar rękawiczek, należy zmierzyć swoją dłoń jak na obrazku obok: dookoła grzbietu dłoni, w jej najszerszym miejscu, bez kciuka. Wynik odczytujemy w calach - jest to rozmiar rękawiczki."
Obrazka nie ma, ale wiadomo, że chodzi o obwód dłoni. Tylko mi po obwodzie gucio, bo ja bym chciała wiedzieć, jaką długość mają np. 6 czy 6.5, bo to jest u mnie decydujący czynnik.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 czerwca 2014 11:53
No to już sklep musisz pytać o takie szczegóły, nie natknęłam się nigdzie na takie info odnośnie
rękawiczek br 🙁.
gllosia ja kupiłam ostatni z fp takie fajne z siateczką na górze ;P bardzo fajnie, przewiewne ale jak z wytrzymałością jeszcze nw :P http://sklep.bergo.pl/fair-play-grippi-summer-rekawiczki
tylko tutaj są całe jasne, ale do nich napisałam i mam ciemne C:
normalne grippi sa wyjatkowo gowniane.
Takie mam teraz z Fouganzy tylko bez siateczki, do jazdy są okej, ale od lonży bardzo szybko się przecierają.. Powinni wymyśleć jakieś specjalne rękawiczki do lonżowania, żeby nie kosztowały fortuny i dało się w nich wytrzymać w upały..
kujka   new better life mode: on
29 czerwca 2014 23:24
Ja mam od marca chyba BR-y i muszę przyznać, że są chyba trwalsze niż L&G Roeckla. Przy czym równie cieniutkie.


kochana, a jak rozmiarowka tych BR w porownaniu do roeckli?

bo ja roeckle mam 7,5 i takie rowniez zamowilam BR. no i nie wcisnelam ich na reke - takie ciasne (a mam raczej szczuple dlonie).
kujka, kujka, ja mam roeckle 6,5 - 7, zamówiłam 7 i na początku miałam problem żeby je wkładać, teraz się fajnie dopasowały. Natomiast palce miały przynajmniej długie, więc nie wykańczam ich na końcach (jak większość rękawiczek)
Ktoś się wypowie o trwałości RSL Paris? Szukajka znalazła mi tylko jedną opinię - że lepsze niż Roeckle (w sumie... to już dużo :hihi🙂. Mierzyłam dzisiaj i były super, prawie jakbym nie miała rękawiczek, zastanawiam się tylko, jak długo mają szansę przetrwać (i czy w ogóle im tę szansę dać 😉). Tzn. w pierwszej kolejności muszę w końcu zmienić wodze, bo moje parciane dodatkowo wszelkie rękawiczki dobijają... Ale np. rękawiczki z Fouganzy mimo to żyły mi baaardzo długo i zastanawiam się, czy warto dołożyć drugie tyle do RSLi, które wydają się znacznie wygodniejsze i przypuszczam, że lepiej w nich będzie czuć wodze... Ale jeśli mają się szybko rozpaść, to chyba zadowolę się "czuciem" z Fouganzy.
a ma ktoś Roeckl Solar?
Mam, szwy poszły już na 3 treningu  i chociaż na prawdę je lubię - wyciągam tylko w mega upały tak są delikatne 🙁
a roeckl grip ? dobre? jakie najlepiej kupić na lato ? ważne żeby były przewiewne i nie rozwaliły się po miesiącu.
Bodaj Horze ma rękawiczki z siateczką ponoć bardzo mocne i przewiewne jednocześnie 🙂
ciekawe.... bo słszałam, że skórkowe Horze  nie są dobre
Koleżanka używa ich 2 sezon - intensywnie na codzień i działają
Koniczka, epk, i jak rękawiczki BR ? W jakim stanie są po takim czasie (od kwietnia kiedy kupiłyście) ?
Lolek99 zobacz horze Air Flow
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 lipca 2014 19:40
Super, dokupiłam jeszcze 2 pary 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się