ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Jeśli chcę rejestrować konia w OZJ Łódź, a w paszporcie mam poprzedniego właściciela to mogę to zrobić na podstawie umowy kupna-sprzedaży?

nie, musisz zmienić właściciela w OZHK i dopiero zarejestrować konia w OZJ
halo, bardzo Ci dziękuję ! 🙂
Hej mam pytanie pilne.
Czy będąc zarejestrowana a mzj mogę startować w zawodach regionalnych np w województwie zachodnio pomoskim??
Jeżeli w propozycjach napisane jest, że zawodnicy zarejestrowani w pzj badź w wzj???
POMOCY  😡
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 czerwca 2014 20:45
Netti, możesz. jedynie mistrzostw danego wzj nie możesz jechać,jak nie jesteś w nim zarejestrowana.
O super bardzo dziękuje za odpowiedź!
Ktoś, a to zależy jak opiewa regulamin, bo mogą być i otwarte. I jeszcze nie jest powiedziane, że nie można jechać. Często można - tylko nie będzie się ujętym w klasyfikacji Mistrzostw.
Hej, wiem ze to pytanie juz tu padło, ale szukałam i w koncu nie znalazłam jasnej, aktualnej odpowiedzi. (I jestem na telefonie :P) Czy Nka z jokerem liczy sie do oczka na dzien dzisiejszy, czy nie? 🙂
zalcia97, nie.
Witam,  😉
Za tydzień chcę pojechać na zawody w województwie mazowieckim, a jestem zarejestrowana w lubelskim, i nie jestem pewna... więc mam kilka pytań 🙂 :
Czy koń (chodzi o konkursy towarzyskie) również musi być zarejestrowany w związku, czy wystarczy sam paszport?
Czy za nieregularne szczepienia są jakieś kary? Czy można startować gdy pomiędzy jednym szczepieniem a drugi jest okres dłuższy niż rok ?
❓ 😡
julia99999, wystarczy sam paszport. Ze szczepieniami - różnie. Niektórzy (ZT) podejdą do sprawy poważnie, sprawdzą szczepienia (nie może być dłużej niż +- rok pomiędzy), inni nie.
Z luką w szczepieniach można być niedopuszczonym do startu = odesłanym do domu.
Jeden koń ma lukę 1rok i kilka dni, drugi 2 lata  😕 ale pocieszyłaś mnie tym, że wystarczy paszport  😉 hmm i co tu teraz zrobić..... ale z karą pieniężną nie spotkałaś się?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 czerwca 2014 07:42
Jeżeli rok i mniej niż 21 dni to doszczepiaj szybko to nie baza nie straci na ważności. Przy przerwie 2 letniej musisz u konia ponownie zrobić bazę. Z końmi bez aktualnych szczepień (a na zawodach aktualne szczepienie to szczepienie, które odbyło się nie dawniej niż 6 miesięcy + 21 dni) to organizator tak naprawdę ma prawo nie wpuścić tych koni na teren zawodów. Na zawodach niskich rangą nie sprawdzają takich rzeczy wcześniej niż przed startem, ale jak byłam na międzynarodówkach to nie pozwolili nam koni na teren stajni wprowadzić dopóki lekarz szczepień nie sprawdził.
halo dzięki, ale rozmawiałam wczoraj z jedną zawodniczką i mówiła, że jej uznali tą Nkę, bo to jest jakby konkurs zwykły, przejechany do końca(bez jokera, z alternatywą) i jak zbierała do dwójki i to powiedziała, to Jej zaliczyli  😵
zalcia97, jocker nie jest "jakby konkursem zwykłym" ponieważ nie ma tam szeregów i jest tylko 8 pojedynczych przeszkód...
zalcia97, w tym roku jej uznali? A KTO uznał?
Na szkoleniu licencyjnym (sędziowskim) było jasno powiedziane: NIE! Z powodów wymienionych przez _Gagę. Dyskusja, owszem, była, Ale: NIE.
_Gaga, halo dziękuję Wam 🙂 Uznali jej chyba w zeszłym roku, na pewno nie w tym. Szkoda, ze się nie liczy, ale dziękuję!
Jestem w szoku. W poniedziałek popołudniu wysłałam papiery do PZJ, a dzis mam juz licencję.
Czy są jakieś przepisy dotyczące wzrostu i wieku jeźdźca jeśli chodzi o zdawanie odznak na kucu?
Pialotta, nie ma. Ale niektórzy sędziowie na wysokie osoby na kucu źle patrzą, wiem to z autopsji.
Ok, dziękuje  :kwiatek: a jeśli chodzi o konkursy licencyjne to rozumiem, że też nie ma takich przepisów?
Chce wystartować w zawodach regionalnych,czy mój koń musi mieć licencje sportowa ?
Koniomaniak, tak koń musi mieć wykupioną licencjęna starty i ważne szczepiania na grypę - od szczepienia bazowego.
Poratuje ktoś?  :kwiatek:
Jeśli organizator w propozycjach zaznaczył 'tylko zgłoszenia pisemne' to jak te zgłoszenia mają wyglądać? mają być wysłane na maila czy pocztą?

No i opłaty wpisowe np. 100zł/koń czyli płacę 100zł i to jest opłata za dwa lub jeden start czy tylko za jeden?
lasconia, podlinkuj propozycje, bo poza wpisowym może byc opłata startowa, ale nie każdy organizator tego wymaga... Zgłoszenia pisemne oznaczają raczej zgłoszenie mailem - nikt nie wysyła zgłoszeń pocztą 😉
Najwygodniej! (przedkładając do podpisu proszę nie zapomnieć wpisać... nazwiska 😀)
Może ktoś potwierdzić, że nieprawdą jest startowanie w klasie P regionalnych bez zrobionego srebra, wyłącznie z licencją? Zdaję sobie sprawę, że ten temat wałkowany był wiele razy, ale koleżanka jest przekonana o jakiś zmianach w przepisach, w co niespecjalnie wierzę
nopebow, jeżeli koleżanka byłą zarejestrowana jeszcze przed styczniem 2007 to do otrzymania III i możliwości jeżdżenia konkursów do N1 włącznie potrzebuje tylko zdanego egzaminu licencyjnego. Natomiast jeżeli załapała sie w system odznakowy to żeby dostac tórjkę i móc startowac wyżej to potrzebuje też srebrnej odzanki. Nic mi nie wiadomo by cokolwiek się w tek kwestii zmieniło.
Jest na systemie odznakowym. Tylko tyle mi było trzeba, dzięki :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 lipca 2014 22:06
...chyba,że jest instruktorem sportu i wystąpiła o nadanie klasy 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się