Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Zostało mi polecone zakupić dla zwierza DROŻDŻE paszowe hodowane na TŁUSZCZACH. Czy ktoś wie jaka firma coś takiego ma w ofercie i mógłby podlinkować ? 😉
To są drożdże Equinox:
http://www.yarrowiatechnology.com/art/52/equinox-2-3.html
Polecam 🙂
mikstura, rozumiem że zamawia się za pośrednictwem ich strony? 😉
też polecam te drożdże ale weszli na rynek i cena poszła mocno w górę ;-(
dzięki za opinię 😉

ganasz,  a cena wcześniej jaka była?
kupowałam  po 60 zł 3 kg, teraz jest chyba 180 zł
ganasz, wow faktycznie, 1,5 za 99, 3 za 180. No cóż, jak nie ma konkurencji to można sobie z cenami szaleć do woli 😀
ich argument jest niepodważalny wchodząc na rynki zagraniczne musieli dostosować cenę do średniej ceny podobnych produktów innych firm w euro.
ganasz, ceny są różne w zależności od rynku, są rzeczy które można kupić za połowę tego co u nas np. w UK, Czechach itp. więc nie wiem czemu cena na Polskę musiała pójść 3 razy w górę.
[quote author=olek link=topic=25.msg2122227#msg2122227 date=1403196148]
Czy Masters wysyła za free?  :kwiatek:
Nigdzie nie ma informacji o cenniku wysyłki, nawet przy przejściu do koszyka.


bodajże od 10 worków wysyła free

[/quote]

Dokładnie, od 10 worków wysyłka za free, a przy większej ilości dodatkowo rabat 🙂
[quote author=ladydill link=topic=25.msg2122280#msg2122280 date=1403202138]
[quote author=olek link=topic=25.msg2122227#msg2122227 date=1403196148]
Czy Masters wysyła za free?  :kwiatek:
Nigdzie nie ma informacji o cenniku wysyłki, nawet przy przejściu do koszyka.


bodajże od 10 worków wysyła free

[/quote]

Dokładnie, od 10 worków wysyłka za free, a przy większej ilości dodatkowo rabat 🙂
[/quote]

dziękuję  :kwiatek:
Najchętniej z hoveler, besterly i sukcesa - potrzebuje czegoś ze sporą ilością energii i nie najwyższą białka (koń dostaje owies - 5kg/dzień, gnieciony świeżo przed podaniem, chodzi na trawe). Te firmy mam pod nosem w paszarni - może być też coś innego, ale do 70zł za worek maks. z przesyłką. Ktoś coś może pomóc?  🤔

Próbowałam sama porównywać, ale składy wyglądają bardzo podobnie, no i sukces podaje w % udział białka i nijak to z innymi nie umiem.  :icon_rolleye:
xxagaxx napisałam jaki argument przedstawił mi producent, ja byłam tylko klientem wyrażającym zdziwienie, że produkt podrożał trzykrotnie.
ganasz, spokojnie, nie mam pretensji do ciebie, tylko mówię że taki argument to se można wiesz 😉 Zobaczymy czy pan hrabia łaskawie będzie to jadł i czy będą efekty, jeśli tak to trzeba będzie cenę przeżyć 😉
wiesz we mnie ta cena wzbudziła pretensje, bo sama technologi i produkcja drożdży jest tania, na pocieszenie starczają na długo i najlepiej podawać z obrokiem - zwilżone. W smaku są ok
Czy ktoś stosował już te otręby ryżowe: http://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Rice-Boost-Otreby-Ryzowe-dla-koni-Zarodki-15-KG/343  ? Jak się sprawdzają? I jaki jest ich skład, składają się z samych otrąb ryżowych? Nigdzie nie umiem znaleźć składu, a zależy mi żeby to było same otręby bez różnych zbędnych domieszek.
Ktoś wie dlaczego jest problem z kontaktem ze sklepem pasze-lublin?
Ostatnio natknęłam się w sklepie na płatki ryżowe. Czy wolno je podawać koniom? w jakiej formie?
Trzeba je jakoś wcześniej przygotować? Można normalnie z owsem albo do musli dodawać?
Dużo pytań, ale liczę na jakąś odpowiedź  :kwiatek:
Szukam paszy, po której koń nie przytyje a dostanie więcej energii. Ktoś podaje taką? Lub na co patrzeć w składzie, by nie dodawała masy? :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
25 czerwca 2014 14:54
Mamy jakiś wątek od odpiaszczaniu?
emptyline   Big Milk Straciatella
25 czerwca 2014 17:36
Ale on taki trochę umarnięty jest. 🙂 Ale poczytam sobie dzięki.
Karmi ktoś sieczkami Dengie? Kupiłam na próbę i jak otworzyłam to byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, sucha, pięknie pachnie z granulowaną lucerną ale mój koń po 1/5 worka HI-FI Original with Apple stwierdził, że on woli nic nie jeść niż jeść to  😵 dostaje głównie fibergy Dodsona, ale zdarzało się, że jadł sieczki innych firm ( eggersmann, pavo i baileysa) i zjadał bez większych problemów, tylko Podkowy jeść nie chciał, a teraz Dengie 🙁 Ma ktoś podobny problem, czy tylko mój koń taki wybredny? 
Mój na każdą sieczkę się po jakimś czasie "wypina", niezależnie od firmy i rodzaju, zwykle pomaga zmniejszenie ilości na posiłek lub krótka przerwa.
Na dengie bez melasy obraził się do tego stopnia, że nie ruszył ani śniadania ani obiadu ( dostaje razem z owsem).
Obecnie kończe worek healthy hooves i jest ok, jak dla mnie najlepsza sieczka.
Czy ktoś karmi otrębami ryżowymi ? Bo tak ciągle je te granulaty i może czas odstawić tą chemię a spróbować czegoś bardziej naturalnego. Czy ktoś poleca jakaś firmę, ma jakieś uwagi co do żywienia ? Będę wdzięczna za każdą odpowiedz  :kwiatek:
[quote author=marta__sz link=topic=25.msg2129962#msg2129962 date=1404118068]
Mój na każdą sieczkę się po jakimś czasie "wypina", niezależnie od firmy i rodzaju, zwykle pomaga zmniejszenie ilości na posiłek lub krótka przerwa.
Na dengie bez melasy obraził się do tego stopnia, że nie ruszył ani śniadania ani obiadu ( dostaje razem z owsem).
Obecnie kończe worek healthy hooves i jest ok, jak dla mnie najlepsza sieczka.
[/quote]

dzięki, spróbuję trochę zmniejszyć  :kwiatek: odstawić zupełnie nie bardzo mam jak, bo on dostaje praktycznie samą sieczkę i tylko troszkę granulatu. A jak już wmuszę w niego ten worek to spróbuję jakiejś innej. Healthy hooves też jest bez melasy?
Healthy hooves ma dwie wersje, ja podaję teraz tę "normalną" ale dostępna jest też niemelasowana - http://www.opti-shop.pl/pl/p/Healthy-HOOVES-20-kg/197


[quote author=marta__sz link=topic=25.msg2129962#msg2129962 date=1404118068]
Mój na każdą sieczkę się po jakimś czasie "wypina", niezależnie od firmy i rodzaju, zwykle pomaga zmniejszenie ilości na posiłek lub krótka przerwa.
Na dengie bez melasy obraził się do tego stopnia, że nie ruszył ani śniadania ani obiadu ( dostaje razem z owsem).
Obecnie kończe worek healthy hooves i jest ok, jak dla mnie najlepsza sieczka.


dzięki, spróbuję trochę zmniejszyć  :kwiatek: odstawić zupełnie nie bardzo mam jak, bo on dostaje praktycznie samą sieczkę i tylko troszkę granulatu. A jak już wmuszę w niego ten worek to spróbuję jakiejś innej. Healthy hooves też jest bez melasy?
[/quote

Można też spróbować na kilka dni zamienić sieczkę na inną i później wrócić do starej. Konie często się wypinają, co nie zmienia faktu, że Dengie to dla mnie jedne z lepszych sieczek na rynku 🙂
A właśnie, skarmiał ktoś już otręby ryżowe od Podkowy? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się