Kącik WKKW

Dzionka, było też parę niefajnych spodzianek (szczególnie w Pucharze) 🙁
Niestety nie mamy już koni na 3* 🙁 a szkoda...
Crazy zrobiła nam za to niespodziankę - wiem, że było dosć ciepło ale kąpiel w połowie konkursu??  😉
Ps. dobrze, że się nic nie stało  😅
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 czerwca 2014 10:22
A propos... Ktoś widział, co tam się Społowiczowi na dwójce trafiło? Tam był rowek przed przeszkodą i Baryt w niego wpadł czy co? Widziałam w TV, ale z perspektywy zza przeszkody, koń przyłożył klatę i skończył na glebie, długo nie wstawał...
_Gaga, no prawda, Puchar pominęłam milczeniem. I faktycznie w 3* chciałoby się więcej Polaków w lepszej formie widzieć, co smuci ogromnie. Pozostaje nadzieja, że dobrze poprowadzone konie teraz 1 czy 2 gwiazdkowe za rok-dwa lata będą tak samo dobrze pokazywać się w 3* w końcu. Szczególnie cieszą te perełki polskiej hodowli 🙂
Facella, widziałam, to była trójka - wjazd z jasnego w ciemne + rów. Baryt wyhamował w rowie, Społek spadł i tyle. Nic się nie stało poważnego (na szczęście).

Dzionka, nie mamy za wielu koni progersujących do poziomu 3*
Do dobrych startów w 3* to chyba w ogóle koni w Polsce aktualnie nie ma 🙁 albo są ze 2 na krzyż
O ile we wcześniejszych latach mieliśmy trochę 3 gwiazdkowych koni dobrze przygotowanych do prób, o tyle aktualnie jakoś nie dajemy rady niestety
Te konie na 3* WKKW to jakieś cyborgi są i nie dziwię się, że trudno takie wyhodować i potem jeszcze wytrenować - jak patrzę na konie Junga, na przykład. I ruch ma łapiący za oko i odwagę i dobrą technikę skoku na parkurze. U nas to trochę albo jedno albo drugie albo trzecie - jak koń odważny w krosie to na czworoboku wygląda no... pokracznie, patrząc np. na Apokalipsę Jurka Krukowskiego.
Dzionka, mieliśmy kilka(naście?) cyborgów: Waga, Weriusza, Czarnolasa, Maderę, Ostlera... dawały radę. Poza tym skoro na 3* cyborgi to co hodować na 4*? 🤔

Również naoglądałam się porządnych koni... ale w WKKW w przeciwieństwie do skoków - przez ostatnie kilka lat mogliśmy walczyc na arenie międzynarodowej. A dziś? Dziś jesteśmy w czarnym tyłu jak w skokach 🙁
_Gaga, dla mnie to wciąż cyborgi, część które wymieniłaś też 🙂 Co się z nimi stało? Wszystkie kulawe/na emeryturze czy też sprzedane za granicę? Wiem tylko o Weriuszu i Wagu.
A kto widział co tam Apokalipsa na owej 3-ce nawyprawiała?
Akurat na drugim końcu crossu byłam i tak bym sobie na nich czekała gdyby nie lekarz z karetki który powiedział, że nie ma już na kogo czekać
Dzionka, stare wszystkie
20 latkiem 3* nie pojedziesz raczej
Madera jeszcze startuje... ale wiek też nie ten 🙁
Zgadzam sie z powyższymi wypowedziami. Była też pewna sytuacja odnośnie polskiego zawodnika, która bardzo mnie zniesmaczyła...
Nasze konie dają rade (albo i nie) dzielnością, na czworoboku niestety sporo odstajemy.
Jak poszło Społowiczowi na skokach?
Była też pewna sytuacja odnośnie polskiego zawodnika, która bardzo mnie zniesmaczyła...


jaka?
Dzionka, Ostler miał wozić juniorkę po 1* ale się kontuzjował. Stał u nas od jesieni do zeszłej środy. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2014 13:26
Ostler ostatni start pod Łukaszem miał w Sopocie w sierpniu.
Ja widzę, ze coraz wiecej wukkwostow przerzuca sie na skoki.
Ja widzę, ze coraz wiecej wukkwostow przerzuca sie na skoki.

Konkretne nazwiska możesz podać ? Bo ja takiego trendu nie widzę 😉
Strzyga, no i po tym starcie go rozkuli i na łąki... Niestety odbiło się to na powrocie do pracy, przeboje kopytowo kontuzyjne trwały całą zimę, zaliczył jeden start w czerwcu i odnowienie kontuzji. :/ Szkoda, bo idealny profesor dla juniora.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2014 13:37
armara,  2 przykłady ode mnie z hipodromu. Jakub Jarecki, ktory całkowicie zrezygnował z wkkw,  Łukasz teraz tez w sumie wiecej jeździ skoków, niż wkkw. I to na całkiem niezłym poziomie, brał przecież udział w CSIO w Sopocie.
Strzyga, 34 i 39 miejsce w 135 to niezły poziom?
Plus starty wym samym koniem w WKKW
Gdzie tu plan treningowy i startowy, bo osobiście niespecjalnie ogarniam?

Poza tym ze skoków na WKKW przerzucił się Wiesław Nowak i jeździ CIC*** zatem jakiś spektakularnych zmian w liczbie zawodników nie ma...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2014 14:02
7. miejsce w finale 145
http://hipodrom.sopot.pl/files/Zawody_i_wyscigi/Skoki/HZO_HZR_B_2123_03/W15.pdf
3. miejsce w śr. b, parkur na czysto.
hipodrom.sopot.pl/files/Zawody_i_wyscigi/Skoki/HZOB_1416_02_14/nC1.pdf

Nie oceniam planu treningowego.
Z tego co wiem, to nie Łukasz się przerzuca na skoki, tylko Bora. 😉
Strzyga
Dokładnie z Borą jest tak jak napisała Zuzu. A Kuba jeździł WKKW chyba tylko w kategoriach młodzieżowych 😉 Takiego trendu to chyba raczej nie ma, myślałam, że znasz więcej przykładów  😉

Jak poszło Społowiczowi na skokach?


Słabo, 24 pkt karne, Grubianin wydawał się bardzo zmęczony.

Ps. Tak mi się wydawało ze Cię widziałam w sobote 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 czerwca 2014 16:52
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2130025#msg2130025 date=1404121665]
Facella, widziałam, to była trójka - wjazd z jasnego w ciemne + rów. Baryt wyhamował w rowie, Społek spadł i tyle. Nic się nie stało poważnego (na szczęście).
[/quote]
Komentatorzy mówili, że dwójka 😉 no ale nieważne, ważne, że nic złego im się nie stało.
a ja nikogo poza crazy nie widziałam 🙁
Czy tak wygląda koń po 3-gwiazdkowym krosie? No i niech ktoś powie, że to nie cyborg ;P
Niektóre konie (no dobra może ze 2-3 sztuki) to w ogole z samego krosu zeszły świeże tzn. w tym sensie ze sie z nich nie lało, jeden siwek zagraniczny zszedł ledwo spocony  😲

Marzena byłam ze znajomymi i zgrają psów  😉 A ja Cie nie zauwazylam w tym tłumie.

Grubianin ma na prawde złote serce..
A wynik na skokach faktycznie słaby.
Czy tak wygląda koń po 3-gwiazdkowym krosie? No i niech ktoś powie, że to nie cyborg ;P


A tak wygląda koń po CCI 3* czyli po długiej, cieższej formule...

i żaden cyborg - ot Vacat lubi wciągać w przeszkody 😉

te konie to nie cyborgi - one są po prostu bardzo dobrze przygotowane i mają predyspozycje
nasi WKKWiści również potrafią przygotowywać konie do ciężkich, międzynarodowych zawodów tylko koni nie mają 🙁
Oglądałam, oglądałam, możemy być  dumni 🙂 Coś jednak jest dla mnie w tym koniu Junga takiego... no właśnie wszechstronnego. Na czworoboku wygląda jak "zwykła" dresażowa maszyna, a potem okazuje się, że potrafi jeszcze inne sztuczki 😉 Moim celem nie jest pokazanie, że tylko za granicą są dobre konie, polskie też się zdarzały. Jednak to jak wyselekcjonowane są te konie np. Junga (bo aż 3 w Strzegomiu) budzi mój spory podziw.
Dzionka, jeździectwo i hodowla koni sportowych w Niemczech są na kompletnie innym poziomie , nizw Polsce. Tam Jung wybiera sobie owe "cyborgi" z setek podstawianych mu pod nos koni - u nas zawodnicy co najwyżej rzeźbią w ... no w tym co mają 🙁
Kasa - niestety - to tłumaczy wszystko
dempsey   fiat voluntas Tua
01 lipca 2014 19:30
a propos cyborgów, taka składanka zupełnie niewinna a ciesząca oko 🙂


Burghley Horse Trials 2008: Horses behaving badly
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się