Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

Jeśli właściciel stajni, do której go zabierasz, niczego dodatkowego nie wymaga, to załatwić musisz jedynie... transport 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
25 czerwca 2014 22:06
paa dzięki wielkie;-)  Cieszy mnie to bardzo  xxxxx
Zależy jeszcze jaki rejon w Anglii 😉 By my tam gdzie jesteśmy ludzie są niesamowicie przyjaźni.

Byłam w stajni w Wiedniu (Austria), Predapio (Włochy), Fuertadventura (Wyspy Kanaryjskie/Hiszpania), Yorkshire (Anglia), Warendorf (Anglia) - wszystko w celu pracy. 

moge zapytac w ktorej stajni? moze byc PW w razie czego 😉
Re-voltowicze, orientuje się ktoś z Was może, jak za granicą pracodawcy zapatrują się na potencjalnego luzaka/bereitera itp który chce przyjechać z psem (średniej wielkości, dobrze wyszkolony)? Byłabym wdzięczna za jakieś podpowiedzi  :kwiatek:
wendetta w chwili obecnej juz nie pamiętam jak nazywają się właściciele stajni bo bylo to dość dawno ale była to stajnia z końmi dorożkowymi. Dorożki znajdowały się na Petersplatz bezirk 10 chyba. Stajnia od tego miejsca góra 30min drogi była.
lasconia, to jest bardzo indywidualna sprawa, musisz pytać.
Czy jest tu ktoś z Irlandii? Mam znajomych pracujących na wyspach, ale w Anglii, a interesuje mnie opinia odnośnie Irl.

Kilka pytań:

1. Jaka jest szansa dostania tam pracy w charakterze "dressage rider"?
2. jakie są zarobki?
3. Czy w okolicach Dublina lub w samym Dublinie są jakieś ciekawe ośrodki, do których mogłabym się zwrócić / wysłać ofertę?
4. Jakie z reguły są wymagania pracodawców?

będę wdzięczna 🙂
W samym Dublinie na pewno nie ma takich ośrodków
Dzisiaj moja pierwsza wizyta w Stajni w Oldenburgi Niemcy.Chciałam sobie po prostu czasem pojeździć. Musiałam podpisać umowę ze stajnia, wykupic obowiązkowe ubezpieczenie. Hala ogromna, podzielona na dwie mniejsze, padok na dworze z przeszkodami.Większość koni prywatnych. Chyba należących do stajni. Włąściciel prosił żebym zadzwoniła powiedzieć jakiego dużego chce konia do jazdy zanim przyjadę  😲 ogólnie łądnie, miło i średnio czysto.  Myslę, że troche sie wkopałam bo nie znam za dobrze niemieckiego a tym bardziej "słownictwa końskiego" (btw jeśli ktoś ma móglby mi podesłać :P) I maja ogólnie tak duze zainteresowanie,żę dostepny byl dla mnie tylko jeden dzień w tygodniu i to jeszcze w grupie. Dzisiaj widziałam grupy po 6 koni :/ Ale ważne żeby chociaż trochę pojeździć. Umowe podpisuję się na określony czas i płaci za miesiąć ok 60 euro w tym jest 1 jazda w tygodniu. Pkus wspomniane ubezbieczenie od 70 do 150 euro.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2014 21:18
anil22: 60 euro za miesiąc (4 jazdy) to chyba dość tanio. A jak te konie tamtejsze są wyszkolone?
podobno jest to tanio 😉 ja i tak od razu przeliczam ile wPolsce bym miała za tą cenę jazd. Nie wiem dokładnie jaki jest poziom, wszyscy chwala ta stajnie http://www.reit-und-fahrschule.de/ to ona. We wtorek mam pierwsze zajęcia napewno powiem jak było.
anil22, ja tez jezdze w stajni "och i ach", a jakos zawsze maja czas, aby zorganizowac mi prywatna lekcje, mimo, ze oprocz jazd organizuja co tydzien kursy, zawody i jeszcze do tego maja hotel. Przyjrzalas sie moze, jak wyglada organizacja stajni, co konie maja w boksach, jak wygladaja te konie "rozsiodlane", jak pracuja stajenni? Sama pracowalam w stajennym molochu, gdzie bylo sporo rekreacji, wiec wiem, na co byc wyczulonym 😉
ktoś trzyma albo orientuję się ile wynosi pensjonat w UK, okolice Londynu ? wiadomo, że nie w samym Londynie, ale na obrzeżach, ciekawi mnie to już jakiś czas, więc pomyślałam, że zapytam  😀
ikarina konie stoja na trocinach, mają czysto w boksach ale żadnego stajennego podczas mojego pobytu to tam nie widziałam. Oczywiscie, ze prowadza zajecia indywidualne ale na ta chwile maja wszystkie terminy zapełnione. Maja duzo koni na hotelu i ich właściciele także biorą indywidualne treningi.Nie ma niestety ( co mnie by zadowolilo) mozliwosci jazdy samodzielnej, przyjezdzasz bierzesz konia i jezdzisz, chocby przy instrutorze. Tylko mozliwosc zajec, gdzie instruktor wydaje polecenia i zastep je wykonuje. Średnio mi sie to widzi, gdyż słabo rozumiem niemiecki.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 lipca 2014 20:09
Średnio mi sie to widzi, gdyż słabo rozumiem niemiecki.

bez przesady. nauczysz się szybko. Poza tym nikt na jeździe rekreacyjnej ci wykładów zawiłych nie będzie robił tylko dawał komenty. Weź jakiś podstawowy podręcznik jeździecki i go dokładnie poczytaj by sie oswoić z terminologią po niemiecku.
mila   głęboka rekreacja
03 lipca 2014 21:39
ikarina konie stoja na trocinach, mają czysto w boksach ale żadnego stajennego podczas mojego pobytu to tam nie widziałam. Oczywiscie, ze prowadza zajecia indywidualne ale na ta chwile maja wszystkie terminy zapełnione. Maja duzo koni na hotelu i ich właściciele także biorą indywidualne treningi.Nie ma niestety ( co mnie by zadowolilo) mozliwosci jazdy samodzielnej, przyjezdzasz bierzesz konia i jezdzisz, chocby przy instrutorze. Tylko mozliwosc zajec, gdzie instruktor wydaje polecenia i zastep je wykonuje. Średnio mi sie to widzi, gdyż słabo rozumiem niemiecki.


fonetycznie 🙂 :
szritt stęp
trat kłus
gallop wiadomo 🙂

lajcht trat kłus anglezowany
zitz w znaczeniu pełny siad
lajcht zitz półsiad

gance band wekseln zmiana kierunku przez ujeżdżalnię
szlange linie - wężyk
krajs - koło
wolta - wiadomo

no nie wiem co tam robicie...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 lipca 2014 21:47
Dziś bardzo udany wieczór z użytkowniczką Mila. Miasteczko Verden bardzo urokliwe, życzliwe i pełne pozytywnej energii. Przekonuje się do tego kraju coraz bardziej.

Park z crossem i masą ścieżek do terenów to coś dla mnie (nie cross, a las heheh), bardzo końskie miejsce🙂

Mila dziękuję za wycieczkę krajoznawczą;-)  :kwiatek: :kwiatek:

kilka zdjęć:
mila, trab, nie trat...

derby, jak wrażenia z wizyty w muzeum konia? Jest tam jeszcze siodło do wsiadania po damsku? 🙂
mila   głęboka rekreacja
03 lipca 2014 22:55
mila, trab, nie trat...



no co fonetycznie pisałam, a że przygłucha jestem ... ja słyszę "t" na końcu. Ale fakt wymawia się bardziej B niż T
I wymowa i pisownia są identyczne, może instruktor z tych sepleniących 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 lipca 2014 06:31
Quanta było późno i byłam tylko "zobaczyć miasto" więc nie byłam, ale na pewno zajdę i relację zrobię(foto) ;-))
To bardzo polecam, muzeum nie jest może jakieś bardzo ogromne, ale ma masę naprawdę ciekawych eksponatów.
Mam pytanie do osób pracujących w Holandii.
Czy to prawda, że aby otworzyć konto w tutejszym banku, trzeba mieć miejscowy adres zameldowania?
delta   Truth begins in lies.
05 lipca 2014 08:35
Cobrinha,  nie we wszystkich bankach musisz mieć meldunek - Postbank, Rabobank  zakładają bez problemu, no jeszcze zalezy jak sie trafi
ja pracowałam 3 lata w holandii miałam konto w Rabobanku i nie miałam zadnego meldunku.
Byłam z szefową w Rabobanku, i niestety meldunek potrzebny.
Szefowa popytała a kilku innych i niestety też to samo usłyszała. Z tego co czytam na internecie to niestety jest to potrzebne choć dużo zależy od woli pracownika banku.
http://www.holandia.wortale.net/72-Konto-w-banku.html
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 lipca 2014 18:29
Cobrinha w DE też trzeba mieć meldunek by mieć jakiekolwiek ubezpieczenie🙂


Załączam kilka zdjęć z dzisiejszego pracowego dnia🙂

Miałam już nie wracać do polo...a wyszło jak zawsze...
Ubezpieczenie bez meldunku mam 🙂
Ale konta bankowego nie 🙁
Hej, hej! Jest ktoś tutaj może z Holandii? Szukam jakiejś fajnej stajni dla mojego rumaka 🙂 Ale nie bardzo interesuje się cenowo i jak to wszystko tutaj wygląda. Czy znajdę jakąś fajną stajnie z halą, dobrym podłożem, a przede wszystkim porządną opieką?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 lipca 2014 06:39
Cobrinha jest w Holandii;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się