kącik skoków

armara
Ale trener nie jest jedynym jeźdźcem świata, ale ja się nie wcinam  😂 Podziwiam go za oko, sukcesy, ale młodego konia to never ever  😁

Dzionka, baffinka
Do rozgrywki weszło trzech zawodników. Każdy skoczył jedynkę i zrezygnował - dogadali się. Pierwszego miejsca nie było, tylko 3 ex equo. Jakoś tak słabo wyszło. Dla mnie mało sportowo po prostu. Mogli podejść do sędziów przed, a tak wyszło trochę jak na pikniku, a to zawody ogólnopolskie 3-gwiazdkowe. No nie wiem może przesadzam 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 czerwca 2014 13:45
armara faktycznie nietypowe
A my tradycyjnie przed Warką mamy trudności,  w wyborze koni i znalezieniu zastępstwa dla mnie.
Na szczęście jednak chyba będę mogła jechać.

armara, nie chcieli jechać rozgrywki? 🤔 Tak po koleżeńsku się podzielili? dziwne.
armara, nie chcieli jechać rozgrywki? 🤔 Tak po koleżeńsku się podzielili? dziwne.


Normalne, za tydzień Mistrzostwa Polski..
Dramka, no dobra, rozumiem, że MP, ale niesmak taki pozostaje. Możnaby to zakończyć inaczej.
Jaki niesmak? Dogadali się i już
Nie niesmak... raczej niedosyt.
Głównie chodziło o to żeby konie nie gonić bo za tydzień mistrzostwa.
Dramka
Chodzi mi o to, że mogli po prostu zebrać się i przejść do sędziówki, a nie robić szopkę. Bo dla mnie to było po prostu robienie sobie jaj. Wiem, że są Mistrzostwa, ale dla mnie to nie wytłumaczenie - można nie startować, po prostu, bo wiadomo, że MP to mega ciężka impreza, a dla jednego konia to już w ogóle. No nie wiem, kurczę jakoś mi się to mega niesportowe wydało 🙁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 czerwca 2014 15:57
Ojej tyle gratulacji, bardzo dziękuję
:kwiatek:
baffinka, wyglądacie super, już na facebook'u podziwiałam 😅
margaritka, a podróż bez zastrzeżeń, byłam w domu o 00:30 😉 Mam nadzieję, że Ritka się zadomowiła, już za nią tęsknię 🙁 Wrzucam obiecane zdjęcia z zawodów 😉 Swoją drogą- wstawiam również zdjęcia kobyłki, którą jeździłam przez ostatni czas (około miesiąca), wczoraj zawoziliśmy ją do stajni, w której stoi margaritka,. Znajomy poprosił mnie o pomoc przy pierwszych jej skokach i terenach. Bardzo kumata klacz, progres był błyskawiczny. Z treningu na trening lepsze skoki, nauczyliśmy się lotnych, zagalopowań ze stępa, ustępowania w stępie. Pierwsze spacery i tereny bez zarzutu, grzeczna, cały czas w  ręce. 12.07 mieliśmy jechać pierwsze zawody, ale klacz bardzo możliwe, że już w nowym domu zostanie. Zdjęć mam mało niestety, wstawiam również film 😉





Zawody (zdaję sobie sprawę, że technicznie nie wyglądamy zachwycająco, ale Eter jeszcze inaczej skacze na zawodach, szczególnie podczas pierwszego przejazdu 😉 Jest bardzo podniecony. Mam nadzieję, że to się zmieni jak będziemy częściej wyjeżdżać 🙂 )









margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 czerwca 2014 17:34
eterowa powoli sie zadomawia🙂 masz filmiki z przejazdow?

btw co to za kawalek w tle filmiku?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 czerwca 2014 18:26
To bardzo się cieszę 😅 Filmu niestety nie mam 🙁 A kawałek to jeden z moich ulubionych, uwielbiam takie klimaty: Joris Voorn - Ringo. Polecam obejrzeć również teledysk do utworu, dla mnie rewelacja 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 czerwca 2014 20:12
Dzionka, w środę jedzie 5 koni, my w piątek przyjedziemy z Battonem i jeszcze jedna znajoma ze swoim, też tylko na weekend 😉
btw - też obchodzisz imieniny w sobotę? 😁
Ktoś, taaak, obchodzę oczywiście 5 lipca 😀 No to jest nas co najmniej dwie 😁 Fajnie, że wpadacie - nie będę jedyną nie-nastolatką chociaż przez chwilę 😉

eterowa, bardzo fajna ta młoda i super ją pokazałaś na filmikach! Tak jeżdżonego młodego konia mogłabym kupować 🙂 Fajnie, że pokazujesz coś więcej niż skakanie wagonów ostatnio 🙂!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 czerwca 2014 20:20
Dzionka, eee, no Asia nastolatką nie jest, a i Marta już poważna studentka, a nie junior 😉
Śmieję się trochę, ode mnie ze stajni też jedzie dziewczyna po studiach, ale i tak młodsza ;P Obawiam się bycia najstarszą, w dodatku żoną - ale kicha 😉 Zaklinajcie pogodę!
eterowa, fajne zdjęcia!  Eter widać bojowo nastawiony 😉 natomiast młoda dobrze pokazana na tym filmie,  tylko ona w ogóle nie zgina nóg zadnich w stawach skokowych, zarówno w galopie jak i w skokach ciągnie je strasznie.  Pytanie do bardziej doświadczonych przy młodych koniach: czy może to być spowodowane dużym wzrostem i nie ogarnięciem wlasnego ciała czy raczej jest to jakiś problem zdrowotny?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
30 czerwca 2014 20:33
Dzionka, anai, dziękuję 🙂
anai, myślę, że to może wynikać z młodego wieku i "nieogarnięcia", skoki w korytarzu na filmie to drugie skoki w jej życiu. Film z jazdy miesiąc po zajeżdżeniu, film ze skoków pod siodłem 3 tygodnie od pierwszych skoków (5-ty trening). Zwróć uwagę na pierwsze sekundy filmu gdzie klacz biegnie kłusem w zwolnionym tempie - tam tego nie widać 🙂 Poza tym Ritka to koń charakteryzujący się bardzo dobrym kłusem, a słabszym stępem i galopem. Im dłużej chodzi pod siodłem, tym lepiej to wygląda. Myślę, że widać różnicę w galopie między filmem z jazdy na końcu, a tym ze skoków pod siodłem.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
30 czerwca 2014 20:55
ja bym profilaktycznie sprawdziła pod kątem szpatu lub chipów

młode konie czasem średnio się ogarniają jeszcze, nie mają też mięśni jeszcze, ale lepiej dmuchać na zimne
eterowa, może być, ona duża strasznie, dlatego tak pomyślałam, że to może być to: brak doświadczenia  + wzrost. Niemniej jednak, naoglądałam się w ostatnim czasie wielu filmików małolatów i raczej nie widziałam u nich takiego ciągnięcia nóg.  

OT ale muszę to gdzieś wstawić: http://kronikarp.pl/szukaj,1540  "Orłoś i jego koń"  😍
Są już jakieś propozycje z godzinami rozpoczęcia poszczególnych konkursów na MP?
Szczególnie niedziela mnie interesuje.
Są - pt -sb rozpoczęcie o 9.00 w kolejności: dzieci, JR, MJ, S i N-ka. W niedzielę finały, rozpoczęcie o 8.00
Informacje na bieżąco zamieszcza organizator na swoim facebooku i stronie www.

Już się nie mogę doczekać  🏇 💃
armara owszem, trener może i nie jest jedynym jeźdźcem na świecie ale po poprzednich przebojach jest jedynym, któremu ufam i u którego stan konia łatwo skontrolować choćby przez resztę teamu/przyjazd kogoś z rodziny raz na jakiś czas. Już nigdy nie zdecyduję się na pozostawienie konia samopas, nawet za duże pieniądze w obcej stajni choćby to miał być mistrz olimpijski. Omal nie straciłam dobrego konia z głupich zaniedbań.

eterowa fajny ten konik. Te nogi z czasem pewie się zmienią - mieliśmy kiedyś konia z podobnym zadem - wszystko się poprawiło w treningu.

A ja dziś prawopodobnie dostanę starego podopiecznego na skoki (mój odpoczywa po zawodach do weekendu od siodła). Nie mogę się doczekać - wczoraj na niego wsiadłam i nic się nie zmienił! A rok trenował bardzo młode adeptki.
OT ale muszę to gdzieś wstawić: http://kronikarp.pl/szukaj,1540  "Orłoś i jego koń"  😍


Piękne!

Marek karmi swego wierzchowca fachowo, ale ten zbyt gwałtownie dopomina się o dokładkę

Po przeszkoleniu w Kwidzyniu konie sportowe podwajają swą cenę. Jeźdźcy wchodzą do jeździeckiej elity Polski. - no tak, z Kwidzyna masa zawodników się wywodzi 🙂
salto dlaczego nie ma cie w Łodzi  🙇  chetnie dalabym ci Libka na starty  😀
A Bizarro fajnie pokazalas, moze to bylo malo stylowe, ale ambitne i niejeden konkurs scigany wygracie.

eterowa super fotki z Eterem, trafil ci sie rodzynek, ktorego wielu moze pozazdroscic.
Swoją cenę podwajają te, które wciąż mają wszystkie nogi 😉 Kaskaderka niezła! I płaczący Marek też rozczulający 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lipca 2014 12:09
armara też już nie mogę się doczekać weekendu. Mam nadzieję, że uda nam się poprawić zeszłoroczny wynik 🏇

Wielkimi krokami zbliżają się również ME...

anai świetny fimik  😀
Kurcze, nie mogę sobie wyliczyć o której się ta Nka zacznie, ale chyba i tak przyjadę z samego rana, żeby wszystko zobaczyć!  😜
Zuzu

No ja mam zamiar okupować Warkę od czwartku, mam nadzieję, że mi się uda 😀

BTW
Galeria z Gajewnik na moim fb i na horsestock.pl (już jest dużo zdjęć, bo fotografowała też Klaudia Nalepa 😀)
armara, a gdzie śpisz? w Sielance? Bo w hotelu już 10 maja nie było pokoi 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się