Sesja/Studia i t d ;)

smarcik się okaże, czy wypali 😀 obydwa dyplomy mam na 5.0,  średnią po studiach mgr mam wysoką, coś koło 4,5. Dodatkowo zajmowałam się tym tematem badań na inż, chcę kontynuować na dr, bo mnie to bardzo interesuje... W przyszły wtorek mam wstępna rozmowę z ewentualną promotorką, może uda mi się załapać  😁
Interbeta, kolebka, dzięki!

Mam juz termin obrony 😀 11.7 o 8:30 😀 normalnie nie mogę sie doczekać ucieczki z tej uczelni 😀
fin To super, że pytanka podeszły 🙂
kolebka super pozytywne zdjęcie xD
Ja dzisiaj dostałam wyniki egzaminu ostatniego z mikro  - 5 !  I w sumie średnia z tego roku z egzaminów to około 4,4, czyli całkiem nieźle jak na mnie.
Dzisiaj byłam pierwszy dzień na praktykach na SOR. To straszne, jak oni traktują studentów... Jak byśmy byli jakimiś plączącymi się pod nogami pielęgniarek szczurami  - dosłownie. Oczywiście oddziałowa zdziwiona tym, że jacyś studenci przyszli na praktyki, a nazbierało się nas aż 7 w jednym czasie, więc szanse, żeby coś zobaczyć, czy pobrać krew itp. są zerowe ;/ Ordynator też chodzi tylko z miną "dajcie mi wszyscy święty spokój", a my chcieliśmy, żeby powbijał nam na obiegówki swoją JEDNĄ pieczątkę. I w ten sposób, przez kolejny tydzień będę dojeżdżać 40 min w jedną stronę, żeby tylko podpisać list obecności i posiedzieć chwilę. Nie na takie coś liczyłam. A potem 3 tygodnie u rodzinnego, ale pewnie potrwa to krócej.
I jak na złość leje, do konia nie ma jak pojechać, a w sesji oczywiście było pięknie...
Jestem na egzaminowym półmetku. Jutro ustna matma, w czwartek chemia analityczna i już mam pełne gacie na samą myśl. Czuję, że umiem zaledwie ułamek procenta wymaganego materiału 🙁
Wkurzają mnie niektórzy na roku;/ Mamy milion szczegółowych testów do rozwiązania... Szkoda, że niektóre osoby mówią,że rozwiązały je z notatkami i książką a tak naprawdę spisały odpowiedzi ze zdjęć testów, które robione były w trakcie pisania i odpowiedzi są złe. Ju bym wolała proste - "nie chce mi się tego robić" niż takie oszukiwanie.
Miałam dziś pisać trzy egzaminy. W tym jeden z upierdliwego i niepotrzebnego nam szajsu jakim jest WON, na godzinę przed prowadzący oznajmił że zmienia formę egzaminu na ustną. Część osób zwiało jak tylko o tym usłyszało, ja zostałam chociaż miałam pełne gacie. Popełniłam zasadniczy błąd pokazując w czasie egzaminu że cokolwiek umiem, zamiast gapić się w niego tępo i potakiwać jego słowom. Kumpel który tak robił dostał 3 na odczepnego, mnie typ maglował prawie 40 minut, wjeżdżając na tematy wychodzące poza te określone w syllabusie. Efekt - 3.5  🙄

Poza tym Atrakcje Turystyczne Polski i Krajoznawstwo popchnięte na 4.0 każde, jutro Atrakcje Geoturystyczne Polski i Świata (sialalala nic nie umiem, ale przecież zostało 8h, impossible is nothing :P ) w piątek Geomorfologia i można się pakować na praktykę kartograficzną  😵
Pierwsze 3 w indeksie w tym semestrze 🙁 - matma
Zjem coś i siadam do nauki, bo potem do 21 w pracy będę i nie wiem kiedy się tego nauczę 🙁 Niech już będzie koniec...
DeJotka, cavaletti,  bedzie dobrze! Dacie radę dziewczyny 😉

Ja siadam dziś do opracowania pytań na obronę i może uda mi się zrobić chociaż szkielet prezentacji którą mam przedstawić. Myślałam że wczoraj to ruszę ale po bieganinie na uczelni (chyba zrobiłam z 10km latając po samej uczelni po pieczątki "bo ciągle coś" im nie pasowało) ale padłam jak długa w domu.  Jak na razie mam zrobione 0,5 pytania na 16 😁
zazdroszczę zmartwień typu pierwsza trója, ech 🙁 .
Powodzenia walczącym!
Rul, u mnie na roku bylo zwykle: "o k*wa, trója, zdałem!"  😁 na ale niektorych przedmiotach sztuką było dostać wiecej niż 3,5/4...
Psuje mi ta trója piękne oceny w indeksie 😁 Ale żeby nie było że jestem nazbyt ambitna to w zeszłym semestrze z mało czego nie miałam 3, więc... 😉
Z chemii modlę się o 3,5 ale dewizą jest BYLE NIE WRZESIEŃ 😉
Atrakcje...no 3 powinno być, ale szans na więcej niż 3.5 nie widzę :P
Idę spać :P
Aaaale mi sie nie chce... zrobilam jak narazie niecałe 3 pytania...  😵 snuje sie po domu i jakoś nie moge sie zebrać  😵 Kop potrzebny od zaraz.
kotlet, a jaką prezentację przedstawia się na obronie? Myślałam, że tylko odpowiada się na pytania w sprawie treści pracy (lub na jakieś związane ze studiami) 😡
fin,u nas jest tak:
prezentacja ma być przedstawieniem pracy którą się pisało - takie streszczenie jej w 10minut. A pytania z tego co pamietam to dwa dotyczą pracy (jedno od promotora i od recenzenta) i jedno dotyczące studiów (my mamy podane "bloki" pytań do wyboru  i na obronie losujesz jedno- ja na przykład chcę odpowiadać z fizjologii) którego czasem nie zadają. 😉 Mam nadzieje że nic nie pokręciłam 😉
U mnie nie ma wymogu prezntacji, ja nie miałam. Dziekan spytał mnie o cel i wnioski z pracy, potem po dwa pytania od promotorki i recenzentki - takie najważniejsze zagadnienia dla mnie, jako bioinżyniera roślin 😉
Trzymajcie za mnie mocno kciuki od 13 do 16 - ostatni, najgorszy egzamin
cavaletti, kciuki obecne! 😉
Dzięki :kwiatek: Mam wokół siebie tyle notatek, że nie mogę się ruszyć 😁 Obym zdała... Jakieś tam ściągi też zrobiłam awaryjnie, ale mam nadzieję, że nie będę musiała z nich korzystać
O 16 powinnam zacząć świętować wakacje (i zacząć naukę do pracy, ale to sama przyjemność, bo składy kosmetyków).
A Ty się bierz za opracowywanie pytań :P
Co się dzieje jeżeli nie zaliczę jednego semestru z wf na studiach?
Trzeba sobie wziąć warunek z przedmiotu i odrobić bo w przyszłym semestrze/roku.
No chyba, że dogadasz się z prowadzącym i w jakiś sposób odrobisz nieobecności przed ostatecznym rozliczeniem semestru.
Praca przeszła antyplagiat i wskaźniki były tak niskie ze nawet nie informowali promotora. 💃 A już oczami wyobraźni widziałam ze wyjdzie jakiś chory współczynnik podobieństwa i nie dopuszcza mnie do obrony  😁
WAKACJE!!!
Nareszcie wstawili nam oceny z ekonometrii - dostałam 4, więc nareszcie oficjalnie zaczynam wakacje i jestem na III roku! 😅

kotlet, pisząc "u nas" masz na myśli u nas na SGGW, czy swój wydział? 😀
fin, sggw 😉 ale wczoraj sie dowiedziałam ze generalnie na uczelni sa 2 pytania losowane i 1 od promotora (o ile nic nie pokręciłam). A na WRiBie jest tak jak napisałam wcześniej. Wiec chyba uczelnia sobie a wydział sobie... Wczoraj jak byłam u recenzenta to dowiedziałam sie że np mam "obowiązkowe" strony w pracy nie takie jak sa w statucie uczelni. Tylko szkoda ze:
a) nikt nie powiedział gdzie szukać wzoru i kolejności pierwszych stron. Ba! Nikt nie powiedział nawet ze sa takie wytyczne! Ciekawy w tym momencie jest sens seminarium dyplomowego skoro nie przekazują nam takich informacji...
b) przy składaniu pracy w dziekanacie na moje pytanie czy wszystko jest ok pani która tam pracuje powiedziała ze "i tak nikt na to nie patrzy" i praca została przyjęta.

Całe szczęście recenzent powiedział ze nie bedzie to miało wpływu na ocenę pracy. Uff.
Skończyłam dzisiaj sesję. Wreszcie, myślałam, że nie dotrwam do końca 🤣
Została jeszcze tylko jedna walka w kampanii wrześniowej, ale jestem dobrej myśli 🙂

WAKACJE 🏇
Wiem, że wakacje, więc zastanawiam się czy w ogóle ktoś tu zajrzy, ale: studenci z lekarskiego, z jakich podręczników korzystaliście na 2gim roku? Póki co mam jedynie dużego Traczyka na fizjo, zastanawiam się w co jeszcze się zaopatrzyć/czego szukać w bibliotekach.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lipca 2014 21:45
omatko, jak mi się nie chce uczyć na jutro  😵 postanowiłam, że skoro mam pociąg i będę za wcześnie to wychodzą mi trzy godziny luzem, więc zdążę się nauczyć.
galopada_   małoPolskie ;)
07 lipca 2014 15:20
Po pierwszych 40min praktyk byłam już wpakowana do karetki! Strasznie podoba mi się atmosfera SOR-u, po dzisiejszym dniu padam na twarz. Ekipa super, wszystko nam pokazywali, pozwalali i bez przypału można prosić o pomoc  😜 Nie mogę doczekać się jutra.
MoB, mi się fajnie czytało Konturka z fizjo. Zahorska, Herold, Szczeklik z pato. Za to z mikro, niczego nie mogę polecić, wszystko po trochu, masakra. Dobrze, że mam to już za sobą.  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się