kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Dziewczyny z wątku wege suplementują się żelazem i mają jakieś doświadczenie. Tam podpytaj.


Dziękuję  :kwiatek:
jakie są objawy problemów z tarczycą, czy może nie być objawów?
Spójrz tu: www.chorobytarczycy.eu/test#0
Tzn. jeśli chodzi o niedoczynność.
Drodzy alergicy, od 4 dni mam katar lejacy, od dwoch kaszel, a od wczoraj oczy czerwone jak krolik, krwiste spojowki i raz swedza, raz pieka jak diabli - to chyba bedzie bardziej alergia niz wirus?

Zglaszam sie prawie miesiac po poprzednim poscie do kontroli w naszej internetowej poradni 😉 Rzeczywiscie to chyba bylo przeziebienie + zapalenie spojowek bo po kilku dniach oczy wrocily do normy, katar ciagnal sie jeszcze z tydzien. Kaszel niestety meczy do dzisiaj i chyba mnie pokaralo bo nie wzielam lekarstwa co mi pani doktór zapisala ale straszne mam opory brac cos w ciazy (to byl steryd do nosa ale dozwolony w ciazy). I pytanie czy taki przedluzajacy sie kaszel to normalna rzecz, czy znowu trza mi do lekarza? Ja to nigdy nie choruje tak dlugo, max tydzien i po sprawie, a tu meczy mnie i meczy.
Czy w okresie karmienia piersią mogę zastosować maść końską na obolałe plecy?
O taką: http://naszeapteki.pl/product-pol-2572-Krauterhof-masc-konska-silnie-rozgrzewajaca-500ml.html
Czy jest tutaj ktoś znający się na ortopedii?
Tydzień temu w czwartek spadłam z kilku schodów. Skręciłam kostkę. Byłam na SORze, a w ten poniedziałek na kontroli u chirurga. Nie jest to mocne skręcenie. W obrazie RTG wszystko na swoim miejscu. Utrzymuje się lekka opuchlizna na tyle nogi (wzdłuż ścięgien), nogę mogę prawie normalnie obciążać. Ale od przedwczoraj kostka boli - boli "sama z siebie", raz z jednej, raz z drugiej strony. Nie od stawania na nodze, ale kiedy siedzę czy leżę. Poza tym stopa mi cierpnie. A od wczoraj dokucza mi przeraźliwe odczucie zimna. Jakbym miała od łydki wsadzoną w śnieg - jest dużo zimniejsza niż druga, piecze, szczypie. Podobne odczucia jak przy przemrożeniu. Uszkodzona noga jest minimalnie ciemniejsza, ale nie jest sina. Mimo wszystko jest to bardzo nieprzyjemne. Nie wiem jak tę stopę rozgrzać. 
jak długo utrzymuje się ból po przeciążeniu / naciągnięciu mięśnia międzyżebrowego?
Od tygodnia boli mnie (a w zasadzie jest coraz gorzej) po lewej stronie u góry, czuję jakby żebra - przy dociąganiu popręgu, przy podnoszeniu ramion, gwałtownych ruchach, w ćwiczebnym - dzisiaj już się wgl załamałam bo praktycznie nei mogłam jeździć, potem ruszać się, teraz jakby zelżyło. Podejrzewam właśnie naciągnięcie, bo tydzień temu dźwigałyśmy bardzo ciężki parapet + przerzuciłyśmy 2tony siana. Z drugiej strony jednak dość brutalnie pojechałąm z katapulty (mojej rudej) i jeśli nie ustąpi, będę się bać że to jednak to - po upadku jednak bolała mnie raczej prawa strona i szyja.
Nie wiem co robić kurcze;/ Do lekarza za bardzo nie chcę iść, i tak dopiero co dostałam 6 tygodni zamiast pół roku pozwolenia od lek.sportowego, wolę żeby niczego tam do dokumentacji nie dodawali...
Przepraszam, że się wpycham, ale coś mnie bardzo niepokoi. Od wczoraj boli mnie głowa, ale nie tak zwykle, że cała, ale boli mnie mały obszar na tej głowie. Nie wiem, czy to ma coś z tym wspólnego, ale kiedy się rodziłam, lekarze wspomagali się szczypcami i po tym zostały mi w głowie takie dwa zagłębienia - właśnie jedno z nich mnie boli. Jak myślicie, może to być coś poważnego? Strasznie się martwię, a lekarz przyjmuje dopiero od poniedziałku.
ikarina, zmierz sobie ciśnienie tętnicze.
rtk, mowisz? Jutro sie przejde umowic sie na wizyte, mam nadzieje, ze to nic powaznego
Do lekarza idź ale nie martw sie zbytnio. To może być migrena. Czasami boli tylko jakiś obszar. Warto masować.
Prosba o porade co jeszcze mozna zrobic, jakie badania wykonac w przypadku problemow z ukladem oddechowym.
Mezczyzna 60+, dosc silna alergia, poczatki astmy.
Przydusza go przez wiekszosc dnia, w nocy masakra (spi z glowa dosc wysoko, ale i tak kaszle i sie dusi).
Mial usg krtani ok. Wizyta u foniatry tez ok.
Staramy sie wymusic na pacjencie mniejsze korzystanie z klimatyzacji.
Co jeszcze mozna sprawdzic i jak zmniejszyc dusznosci ?
baba_jaga, duszności na tle kłopotów z krążeniem wykluczone? RTG płuc też zrobiony?
Trzeba poszukać dobrego pulmonologa, który obczai co i jak (także dokładny wywiad) i dobierze jakiś wziewny środek. Jest szeroka paleta aerozoli/proszków. Sterydowe i niesterydowe, sterydy roślinne też.
A co z dietą? Wiem, że to może być w ogóle nie związane z problemem, ale przykładowo mojego męża podduszało w nocy, jak był na "śmieciowej" diecie + dużo napojów gazowanych i piwko. Może zmiana diety na zdrowszą przyniosłaby mu nieco ulgi? I zgadzam się z halo, może problemem nie są płuca, a np. serce, wysokie ciśnienie, cholesterol?
Gillian   four letter word
10 lipca 2014 12:47
baba_jaga, rtg płuc i ekg.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 18:38
tu jest chyba najlepszy wątek, żeby zapytać.
nigdy nie byłam fanką wysokich temperatur, ale w tym roku znoszę upały dużo gorzej niż w poprzednich latach.
muszę ograniczyć życie do minimum i nie wychodzić, jeśli to nie jest konieczne.
leją się ze mnie strumienie potu, słabo mi, robię się czerwona.  🤔 nigdy tak się nie działo. tzn. było mi gorąco, ale mogłam normalnie funkcjonować.
czy to może być znak, że dzieje się coś niedobrego z organizmem (chociaż schudłam, dużo zdrowiej się odżywiam), czy po prostu "taki mój urok" i nic, poza przeprowadzką na biegun, z tym nie zrobię?
madmaddie, sprawdź ciśnienie, zrób badania krwi i moczu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 19:02
halo, dziękuję  :kwiatek: badania krwi i moczu robiłam niedawno (podstawowe) i wszystko ok, więc to może ciśnienie.
A może zwykły niedobór elektrolitów..? Za mało płynów uzupełniasz i kiepsko krew się pompuje? Wysypiasz się?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 20:07
wysypiam przeważnie. staram się raczej dużo pić, ale może powinnam więcej. bo zmierzyłam ciśnienie, jest w normie, ale serce bije powoli.
A ile pijesz średnio w ciągu dnia i ile na raz?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 20:22
bardzo różnie. zależy co robię, jaka jest temperatura, etc. piję raczej często i parę mniejszych łyków. myślę, że może tak około 2 litrów.
no i przy ćwiczeniach schodzi mi dodatkowo jakieś 1,5l.
Zrób badania, może jednak czegoś Ci brakuje 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 20:29
uh, zrobię.
busch   Mad god's blessing.
10 lipca 2014 21:00
Ja też bym zrobiła badania na obecność pierwiastków śladowych, może wystarczy łykać magnez albo potas 🙂
halo, Gillian
Dzieki za odzew.
Rtg pluc i ekg wykonane - ok.
Mial tez sprawdzana (nie wiem czy dobrze kojarze nazwe) droznosc zyl - tez ok.
Na alergie ma leki.
Krazenie i serce ok.
Ma nadcisnienie - bierze leki (noooo, moze to za duzo powiedziane, bo nie jest super systematyczny, facet ...).
Pulmunologa nie kojarze.
Ostatnio robil badanie na D3, w standardzie chyba w pl, ma niedobor.
Na noc najbardziej pomaga mu zjedzenie lodow - zimno cos wymraza, udraznia ?
madmaddie, a co pijesz?
tak jak zen pisze, to mogą być elektrolity, a wtedy najlepiej izotoniki, sok pomidorowy albo woda ale wysoko zmineralizowana.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2014 21:28
bardzo często wodę (zwracam właśnie uwagę na ilość jonów), soki, zioła, herbatę tylko białą.
niestety też, dużo kawy.
Zapytam się was tutaj bo na razie nie widzi mk sie iść do lekarza... Mam cos takiego, że od godziny 15 mnie ścina z nóg totalnie i czuje się strasznie bezsilna i zasypiam.. mam tak coraz częściej. Prace mam w domu już na szczęście. Czasami podjadę do klienta i w wolnym czasie wyprowadzam pieski. Ostatnio też przez cały tydzień piłam po dwa RedBulle codziennie a teraz przestałam ze względu na silne bóle żołądka... W nocy śpię, popołudniu śpię.. nawet ochoty na jedzenie nie mam. Pije dość dużo. W ciąży nie jestem. Czy jest być może tak, że brakuje mi żelaza/magnezu ? Już cholera sama nie wiem co się dzieje...
flosia, zbadaj sobie cukier
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się