Kącik WEGE :-)

ovca   Per aspera donikąd
28 czerwca 2014 21:30
ovca żądam przepisu  😜


ciacho jest najprostsze na świecie- robię je sama a nie umiem i nie lubię piec ciast  😁
biszkopt robię na podstawie przepisu jadłonomii http://www.jadlonomia.com/2013/08/weganski-biszkopt-z-lawenda-i-morelami.html tylko robię czysty biszkopt, bez moreli, w okrągłej tortownicy.
Masa to śmietana kokosowa-moje najnowsze odkrycie, pyszna i w dodatku gęsta, nie trzeba z nią nic robić, tylko nakładać wprost na ciacho.

biszkopt jest przełożony śmietaną kokosową i malinami, na wierzchu też jest śmietana (koko) i wiórki. Ciacho jest pyszne, lekkie, mało słodkie i wygląda rewelacyjnie  😜

dea   primum non nocere
28 czerwca 2014 22:27
Echhh dlaczego ja nie lubię kokosu, sporo fajnych dań mi odpada. A nie lubię naprawdę, nawet kosmetyki z kokosowym zapachem, choćby śladowym, odpadają w przedbiegach  😕 Do oleju kokosowego nawet nie robię podejścia...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 czerwca 2014 07:39
ja kocham kokos, wszystko mam kokosowe.
dlatego tylko zapytam:
ovca, śmietankę robisz sama, czy kupujesz? bo gdzieś mi mignął przepis na nią i się zastanawiam  👀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
29 czerwca 2014 08:47
dea ale olej kokosowy w ogole nie pachnie kokosem. Dla mnie raczej... delikatnym smalcem.
Dea mam ten sam problem. Fajnie wiedzieć, że nie tylko ja jestem takim dziwadłem!
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
30 czerwca 2014 08:28
A ja znowu się pochwalę - siedzę więcej w domu, więc pichcę - zrobiłam wczoraj tartę na spodzie z płatkami owsianymi i mąką razową z kremem jaglanym. Jem kolejny kawałek, bez wyrzutów sumienia🙂
[img]https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=99c0a5b3d7&view=fimg&th=146eb9e793b95313&attid=0.1&disp=inline&safe=1&attbid=ANGjdJ9W_u8kWepfMFNCqBjm5mloltBNrPZ14_rAlVqKMFJzdaEzrF4FN7AAcQ2k9sOIgqhvBmadSeefu-T_QNw_z6TlfbyeRqAyjcmK5mRJTWvAS0ZY8f49rKDwTD8&ats=1404112441761&rm=146eb9e793b95313&zw&sz=w1512-h645[/img]


Edit:zdjecie
Szalona! 😀 Jak sie speedcook sprawuje??
Zauwazylam ostatnio na mace, ze przepis na chleb jest pod thermomixa 😀

Dowiedzialam sie, ze Bill Clinton, Samuel L Jackson, Tobey Maguire, Bryan Adams, Jared Leto, Peter Dinklage (karzel z Game of thrones) i Woody Harrelson sa weganami 😀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
30 czerwca 2014 08:53
Speedcook chodzi codziennie, pare razy dziennie😉 Oczywiście ciasto w nim wyrabiałam, krem w nim miksowałam🙂
A Tobie w końcu udało się umówić?
Dostalam wlasnie telefon do jakiejs babki, zadzwonie po poludniu i zobaczymy czy da rade przyjechac (nie wiem skad jest) Jak nie da to i tak zamowie, bedziemy sie wymieniac doswiadczeniami 😀
dea   primum non nocere
30 czerwca 2014 09:09
Ech, kusicie tym superszpszentem, a mnie nie stać  😕

Skoro olej kokosowy nie jest kokosowy 😉 to może się kiedyś odważę go wypróbować.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
30 czerwca 2014 09:13
ja oleju kokosowego używam do smażenia, ale też jako... zamiennik masła, kanapki z nim są bardzo dobre.
a supersprzęt można wziąc na kredyt🙂 ale fakt - tanie to nie jest, nawet SC, który jest sporo tańszy od TM - nadal jest drogą imprezą.
dea   primum non nocere
30 czerwca 2014 09:15
Niestety, na kredyt też mnie nie stać obecnie. Nawet bardziej (bo z kredytem płaci się ostatecznie więcej niż bez). Będę musiała trochę pożyć bez tego. Jeśli za parę lat nadal będziecie takie zachwycone, a ja się trochę odbiję, to może dołączę  😎
ovca dziękuje  :kwiatek:
Już nie mogę sie doczekać aż przestane karmić i zacznę robić i JEŚĆ takie kokosowe cuda  😜

U nas też Termo chodzi codziennie  😉.
Diakonka daj przepis na pw lub tutaj.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
30 czerwca 2014 12:16
Spod wzielam z tego przepisu:
tarta z płatkami owsianymi
Krem:
krem jaglany


My jesteśmy po kolejnej edycji Wegańskiej Kuchni w Rze - oto dzieło moje i mojego Niemęża (on gotował, ja tylko pomagałam  :hihi🙂. Pooolecam z całego serca, bo jest REWELACYJNE!  😍 (a robi się szybciorem! Zakochałam się w bakłażanie. Muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o kuchnię azjatycką, to mój facet nie ma sobie równych).

Przepis: http://www.vegetariantimes.com/recipe/eggplant-stir-fry-with-green-beans-and-cashews/
Meise, tesknimy!!! Zdecydowanie za duzo pracujesz  🤣
ner, aj lav ju i zgadzam się w zupełności!  :kwiatek: 😁 ktoż to widział, żeby nie mieć czasu na re-voltę a ZWŁASZCZA na wege wątek  😀
Poczyniłam wege, bezglutenową pizzę 😀
Averis   Czarny charakter
30 czerwca 2014 23:27
Tuńczyk by się z tym nie zgodził 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 lipca 2014 17:47
Jasmine, pomyliłas wątek, ryby nie sa wegetariańskie.

Moja dzisiejsza produkcja: hinduskie danie- serek paner w sosie orzechowo-śmietanowym. Tylko placka nan brak!
oooch, uwielbiam paneer!!! Szczegolnie w wydaniu saag albo muttar... przypomnialas mi i musze zrobic 😀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 lipca 2014 19:54
Sama robisz? Jak? Ja miałam niestety kupny.
bardzo prosto sie robi, nie warto kupowac! 🙂 Zazwyczaj robie z 2 l mleka, zagotowujesz mleko w garnku, przygaszasz ogien i dolewasz soku z cytryny, oddziela Ci sie serwatka i robi ser. Potem zlewasz na jakas szmatke (uzywam takie kuchenne do mycia na mokro) polozona na cedzak, wyciskasz reszte wody, wkladasz do lodowki i przygniatasz czyms ciezkim. Na nastepny dzien jest fajny twardy do krojenia 🙂 I juz 🙂 Naprawde 5 minut roboty 🙂 Aha, wybierz tluste mleko.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 lipca 2014 21:04
Zrobie🙂 A mleko jakie, z kartonu uht czy takie z torebki?
morwa   gdyby nie ten balonik...
01 lipca 2014 21:06
[quote author=Diakon'ka link=topic=739.msg2129270#msg2129270 date=1404028065]
dea ale olej kokosowy w ogole nie pachnie kokosem. Dla mnie raczej... delikatnym smalcem.
[/quote]
To chyba zależy od oleju, bo ja mam taki niepachnący i taki bardzo pachnący. Także jak komuś zapach przeszkadza, to warto się upewnić przed kupnem.

edyta i jak - robiłaś to risotto z bobem? Jak wyszło? Jeżeli dobrze 😉 to uśmiecham się o przepis.
z kartonu takie cuda nie wyjdą, najlepiej z woreczka

PS tzn mi nie wychodziło, może to nie wina mleka 😁
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 lipca 2014 21:12
A to nie wiedziałam, ja mam taki prawie bezzapachowy.

nerechta poproszę jeszcze przepis na muttar paneer :kwiatek:
Dziewczyny, wpadam trochę jak Filip z konopii, ale z wątku medycznego odesłano mnie do Was 🙂

Mam małą anemię, co nieco poczytałam, ale chciałam zapytać osoby, które mogą mieć wieksze doświadczenie w dostarczaniu żelaza do organizmu. Badania krwi mam powtórzyć za 5-6 tygodni i mam się jak najlepiej odżywiać do tego czasu. Czerwonego mięsa, ani wątróbki nie jem, więc szukam bardziej w owocach, warzywach i innych produktach. Może jakieś proste przepisy? Na co zwracać uwagę, by żelazo miało szansę się wchłaniać? Czy warto się czymś suplementować (czym?)
żelazo koniecznie w towarzystwie wit C, np jajko na miękko+zielona pietruszka, sok pomarańczowy. Leki np tardyferon są na receptę, suplementy bez recepty nie wiem czy coś zdziałają. Skoro nie masz dużej anemii to spróbuj dietą-na ostatnich paru stronach dużo było na ten temat pisane 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się