ciąża, wyźrebienie, źrebak

Witam, chciałam się zapytać jak często trzy dniowe źrebaki powinny oddawać mocz? Czy jest to normalne, że źrebak w tym wieku sika np. trzy razy w odstępach 5 min po napiciu się mleka, po czym kładzie się i za dwie godziny sytuacja się powtarza? Jak pielęgnować podszyty kikut pępowinowy ?
Muszę się Wam pochwalić. Moja młoda w weekend została wice- championką klaczy rocznych ras sp na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu.  😅 💃
Młoda jest  bardzo ułożona jak na swój wiek. Nie ekscytowała się zbytnio nowymi rzeczami, wolała się bawić. Na ringu za to pokazała jak się biega z kitą w górę. Do samochodu wchodzi i wychodzi  jak stara kobyła.  😍
Kasija,  gratuluję, bardzo ładna klaczka.

Ktoś przypomni jak taka odmiana się nazywa? 
Kompletnie mi wyleciała nazwa,  jak się mówi na taki ogon.
Te pasemka siwe w ogonie to "indianski ogon"? Coś takiego było.  😡
Dla mnie te pasemka to źrebięce kudły 😉
Jeśli tylko w zrebiecym wieku to nie, ale jeśli już dorosły koń ma też te "kudly" to już ta odmiana się jakoś nazywa.
A.   master of sarcasm :]
18 czerwca 2014 13:50
Też bym się chętnie dowiedziała, bo większość moich koni (bynajmniej nie źrebiąt) ma ogony w dwóch odcieniach.

Nasz mały pięciotygodniowy Lion's Yard pogryza matkę po tylnych nogach, więc zajrzałam mu pod brzuch i okazało się że już mu jajka zeszły - jedno całkiem, drugie jest w połowie drogi  😵
Bischa   TAFC Polska :)
20 czerwca 2014 12:51
Indiański ogon?
No właśnie nie jestem pewna..
Ale skoro jest krwawa plama to i ogon może być indianski  😀
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2014 09:37
Juśki:

Delilah (od Dżakarta po Wiwat)





Dywersja





i Dż.2







galopada_, śliczne te maluchy! A co z dwoma pozostałymi? Wciąż bezimienne? 🙂
Hej, kto się zna proszę niech mi powie,  na ile minimum separuje się źrebaka od matki po jego 6 miesiącu? Mam koniki w przydomowej stajni i najwygodniej jest jak chodzą wszystkie razem. Po jakim czasie klaczka może znowu chodzić z mamą, żeby mamuśka zdążyła się do tego czasu zasuszyć i młoda już jej nie ciągnęła 😉 Pozdrawiam!

Przepiękne macie te maluchy! 😀
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 czerwca 2014 20:55
Dilayla,
miesiąc zawsze nam wystarczał, żeby źrebak "zapomniał" matkę a klacz w tym czasie się zasuszyła.
I mówisz, że już potem wystarczyłoby mu sianko, trawa i troche paszy z witaminkami i by nie spojrzał na jędrne cycuszki mamusi? 😀
Nam miesiąc nie wystarczył.
Najpierw chodziły dwa tygodnie na osobnych padokach (mała z ciotką, a mama sama 😉 ) a potem na miesiąc zabrałam mamuśkę do innej stajni. Po powrocie mała nadal ssała jakieś resztki mleka, a matka jej nie odganiała, więc w obawie przed ponownym rozbujaniem laktacji znów zabrałam mamuśkę do innej stajni.
mam pytanko czy znacie jeszcze jakiegos lekarza ze śląska oprócz A.Kucharskiej i Anity Krystofiak który robi usg stwierdzające ciąże u klaczy ? i nie skasuje mnie 5 razy tyle ile za badanie
maliniaq   Just do your job.
03 lipca 2014 22:37
Polecam dr. Aparta, jego strona: http://www.gabinetaparta.pl/
Jest z Gierałtowic, leczył mi źrebie, bada u nas klacze jak najbardziej polecam 🙂
u mnie dzisiaj urodził się kucorek  😀






śniadanko  🙂

galopada_   małoPolskie ;)
06 lipca 2014 08:54
Porcja Juśków

Brat mojego Dużego, czyli Dż. numer 2! 😉



Pani Czekoladowa





Delilah

6 tygodni 😉

maliniaq   Just do your job.
09 lipca 2014 12:27
Przychodzę ponownie pochwalić się moją rudą sierotką, ma już nieco ponad 3 miesiące, etap zmiany sierści w toku i wygląda już coraz "dojrzalej"  😉
Na ostatnim zdjęciu po kąpieli, jak się uklepał źrebięcy puszek to zostało mi dosłownie pół konia! 🙂
Troszkę szkoda, że biała sierść na nóżkach, która była zastępowana jest ciemniejszą. No ale już się pogodziłam, że jedyna odmiana będzie na pysku 🙂
Z dziwnych pytań :
czy 3 miesięczny zrób jest w stanie zapłodnić klacz ???
Nie nie może.
desire   Druhu nieoceniony...
14 lipca 2014 22:33
Polecam dr. Aparta, jego strona: http://www.gabinetaparta.pl/
Jest z Gierałtowic, leczył mi źrebie, bada u nas klacze jak najbardziej polecam 🙂


a ja nie polecam.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
15 lipca 2014 22:18
rośniemy!!!











U nas nowy chłopak, teraz ma kilka godzin ale jest kochany i radosny  😜
a my mamy 4 miesiące  😍
galopada_   małoPolskie ;)
22 lipca 2014 13:01
Dywersja vel Czekoladka



Delilah i najlepszy sposób na jedzenie trawy



i Brysiu vel Kajtek





Katharina   "Be patient and trust in the process"
22 lipca 2014 19:39
galopada_ jestem wielką fanką Dywersji !!!  😜  😍
A ja Brysia! 😜 Super chłopak!

P.S. Monia! Gratulacje z powodu kolejnego ogierka! Duuuuuużo zdrówka dla młodego!!! Super! 😅 Dawaj jakieś nowe fotki! 🙂
Nam udało się utrzymać sierotkę, niedługo będzie miał 4 miesiące. Na razie rozwija się prawidłowo, nie ma problemów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się