kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

halo a jak bedzie na zawodach kategoria "kuce i male konie" to moze wziac udział w dużych ?
epk, elektrolity nie są smaczne 😉 Witaminy takie w proszku się faktycznie nie rozpuszczą do końca, ale można też kupić takie w płynie.
fascinated, nie ma ograniczenia w konkursach dla dużych koni. Pewien kuc szedł nawet IO. Z sukcesem 🙂
xxagaxx, Witaminy zazwyczaj też nie 😉
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
03 lipca 2014 22:41
Żółtodziobem nie jestem, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to działa?

http://www.horse-trade.pl/pl/p/Naciagacz-do-popregu-WALDHAUSEN/1385


Podbijam! Strasznie mnie to ciekawi 😉
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
04 lipca 2014 11:40
Czy istnieje może jakiś wykres, wykaz, książka, lista czy cokolwiek innego, gdzie są wypisane i/lub przedstawione wszystkie umiejętności jeździeckie w skali od najłatwiejszej do najtrudniejszej?  😉
Nie istnieje.
A po co Ci takie coś? 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
04 lipca 2014 12:03
Zielona Herbatka niema czegoś takiego.
Zwłaszcza, że na pewnym poziomie treningu następuje specjalizacja do konkretnego sportu. Ciężko powiedzieć, czy trudniej jest skoczyć 3 gwiazdkowy kros, czy pojechać GP ujeżdżenia/skoków, czy skończyć rajd 160 km...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 lipca 2014 12:31
[quote author=NieznanyRumak link=topic=1412.msg2132467#msg2132467 date=1404417652]
Żółtodziobem nie jestem, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to działa?

http://www.horse-trade.pl/pl/p/Naciagacz-do-popregu-WALDHAUSEN/1385


Podbijam! Strasznie mnie to ciekawi 😉
[/quote]

Nie używałam czegoś takiego, ale obstawiam, że te części, które zaznaczyłam kółkiem, zahacza się o sprzączki, a potem ciągnie za część zaznaczoną strzałką.
trochę mnie to urządzonko śmieszy, co podciąganie jest takie kłopotliwe czy chcemy może konia na siłę cisnąć ? 😁
Chociaż ostatnio by mi się przydało, plecy napieprzają, wszystkich dookoła o wszystko muszę prosić  👀 może takie jeszcze do operowania siodłem i innymi ciężkimi rzeczami  😂 😂
a ta część wystająca nie będzie sie w koński bok wbijać przy dociąganiu?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
04 lipca 2014 15:11
ten naciągacz bardziej mi deskę do krojenia przypomina  🤣 i jakbym nie wiedziała co to jest, to bym nie wpadła na to.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
04 lipca 2014 17:10
Julie, tak totalnie z ciekawości. 😉
No i chciałabym wiedzieć, co robić dalej, żeby nie stać w miejscu.
Mam plan udoskonalić kłus i galop tak do poziomu "bez błędów",
ale zastanawiam się co potem?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2014 19:13
Zielona Herbatka, po pierwsze, bez błędów się nie da. To nie excel, że wynik jest 0-1, na początku w ogóle uczysz się kłusować i galopować. Potem uczysz się kłusować i galopować na dobrą nogę, potem po kolei eliminujesz błędy dosiadu, gdy to zrobisz, zaczynasz zajmować się tym w jaki sposób koń kłusuje i galopuje. I tak do końca świata, bo wchodzisz w większe szczegóły, stawiasz sobie i zwierzakowi trudniejsze zadania =) Możesz iść w skoki/wkkw/ujeżdżenie i wtedy uczysz się też zupełnie innych rzeczy, zależy od tego na co poczujesz chęć i jakie masz możliwości =)
Zielona Herbatka, zawsze znajdzie się coś "potem" i zawsze znajdą się jakieś błędy w kłusie i galopie, bo "pięty w dół, palce do konia" to nie wszystko
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2014 19:17
Zielona Herbatka, pani na tym filmiku też doskonali kłus =)
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
05 lipca 2014 00:13
Zielona Herbatka może ta piramida Ci trochę pomoże  😉
Niektóre konie mają ślinianki, do czego one służą?
Zapobiegaja przyszczypywaniu kacikow pyska. No i powoduja minimalne ,,pomniejszenie,, wedzidla -skrocenie.
Dzięki :kwiatek:
Zdałam  wczoraj BOJ (w końcu  😁 ). W jakich klasach mogę startować?
Dramuta12, Gratulacje!

No i chciałabym wiedzieć, co robić dalej, żeby nie stać w miejscu.
Mam plan udoskonalić kłus i galop tak do poziomu "bez błędów",
ale zastanawiam się co potem?

Tak jak mówią poprzedniczki, nie ma "bez błędów". Zawsze można lepiej, z co raz większym stopniem zebrania. Wątpię, żeby więcej niż 5% użytkowników tego forum jeździła (i miała wyszkolonego konia) do poziomu C w ujeżdżeniu, więc nie ma się co zastanawiać nad najtrudniejszymi elementami. 😉
Jedyne co, to chyba przychodzi taki moment, że dosiad i pomoce ma się w miarę "bez błędów" i wtedy cała uwaga zaczyna być skierowana na wyszkolenie konia.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
05 lipca 2014 12:10
Strzyga, właśnie o to mi chodzi. 😉 Nie uważam "kłusa" za umiejętność. Tylko właśnie po kolei kłus w ogóle wychodzi, potem jest anglezowanie na dobrą nogę, potem dosiad, potem to, jak koń kłusuje. I to już można tak bardziej zerojedynkowo. No bo albo masz dobry dosiad albo zły, prawda? 🙂

Oposowa, dzięki za piramidę. Jestem tak gdzieś na 2-3 piętrze. (Zależy od konia)  🤣
Zielona Herbatka piona!  🥂 😀  ja też jestem gdzieś tak na 2/3 piętrze chociaż na niektórych koniach (na jednym tylko 😂 ) momentami jestem na 4 🙂
Zielona Herbatka, w jeździectwie nie ma nic zero-jedynkowo 😉
Dancerzasta   dorwać rudego!
05 lipca 2014 16:30
Jak mierzy się długość tybinki? W sensie odkąd dokąd.
Na pewno do końca tybinki, ale odkąd - siedziska, maszynki?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lipca 2014 16:48
Zielona Herbatka, właśnie nie. W jeździectwie jak pisałam, nie ma 0-1. Masz na poziomie mistrzowskim jeźdźców, którzy jeżdżą brzydko, ale pokonują na czysto parkury 160. To mają dobry czy zły dosiad?
Patrz Roger Yves Boost  🤣
No bo albo masz dobry dosiad albo zły, prawda? 🙂


No ja mam dobry, ale jeden z moich koni chyba o tym nie wie  😁 😁 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się