Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 lipca 2014 22:02
szafirowa, Mazia, myśmy pojechali na Karową, bo ja chcialam przy okazji zobaczyc ten szpital, jako ze był naszym nr 2 - mają doskonały sprzet i kwalifikacje do zajmowania sie wcześniaczkami.
Czułam się tam bardzo niekomfortowo, trochę ja petent. Jedyny sympatyczny moment, to kiedy lekarka z położną demonstrowały jak ułożone są dzieci, leżałam rozkraczona i myślałam, że popuszczę ze śmiechu 😀

Idrilla, szepcik, no właśnie nie jest to już takie oczywiste, kiedy które czuję, bo one są coraz większe i teraz leżą tak: 

Chłopczyk główką do dołu, dziewczynka poprzecznie, z tym, że nie są takie duże i się tak nie oplatają.

zduśka napisz pare słów o porodzie🙂
nada gratulacje, który to tydzień?

Idrilla ale masz dorodnego synka!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
03 lipca 2014 22:38
Diakon'ka - tez wlasnie slyszalam o Karowej jak najgorsze opinie dotyczace opieki i standardu. Zelazna polecam z autopsji- nie ma sie do czego przyczepic. Zreszta- prowadza specjalnie dedykowana szkole rodzenia dla planowych cc- jest co prawda platna, ale to moim zdaniem ladny gest i tez swiadczy o pewnym standardzie i postepie.

Moje dziecko to oszolom. Bez kitu, moze mu zaczne neospazminke do porannej kaszy dodawac... Albo, jak maz radzi- zamontujemy mu oponke, zeby energie zuzywal...
zduśka gratki i  trzymam kciuki za wspólny powrót do domu !!!!!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 lipca 2014 04:08
Godzina 4 a ja jestem wyspana  😲 hehe

A i jeszcze raz dzięki  :kwiatek:
Diakonka co do samego porodu to byłam tak zestresowana, że szok  🤔 ale tutaj bardziej chodziło o Bolka czy chłopak da sobie radę po za moim brzuchem, a o kwestii mojego braku przygotowania psychicznego to pisać nie będę  😎
Do zabiegu przygotowania trwały może z 30 minut, po podaniu znieczulenie przystąpili do działania - po 5 minutach Boluś już płakał a my z mężem razem z Nim  😀
Po wstępnym sprawdzeniu przez pielęgniarki czy wszystko ok dostałam go na chwilkę zanim trafił do inkubatora - jest strasznie malutki  🙂
Atmosfera na sali była nieco śmieszna 😉 wszyscy uśmiechnięci a są anestezjolog śpiewający. 🙂 myślę, że miałam minę stającego kota i starali się mnie nieco zrelaksować. 😉
Generalnie cała operacja trwala z 30 minut - potwierdziło się u mnie wielowodzie i było sporo krwawienia no a sam Boluś był owinięty 2 krotnie pępowiną. - wiec sam lekarz powiedział, ze b.dobrą decyzję podjęliśmy co do porodu poprzez cc.

Postaram się później napisać jak chłopak - muszę dorwać położną i popytać o karmienie piersią bo Boluś je na razie za pomocą strzykawki i rurki :/
Kami   kasztan z gwiazdką
04 lipca 2014 07:01
Zduśka gratulacje!!!! Walcz o laktację zwłaszcza jak jest taki malutki, pewnie mają na oddziale laktatory to odciągaj i mu donoś  😀
Dokładnie. Jak najszybciej odciągaj laktatorem, jeśli zależy Ci na tym, żeby karmić. 🙂

Moje dziecko to oszolom. Bez kitu, moze mu zaczne neospazminke do porannej kaszy dodawac... Albo, jak maz radzi- zamontujemy mu oponke, zeby energie zuzywal...

Czyli co tam ciekawego Jasiek robi?

Seksta, Pamiętam, ale jeszcze nie wróciliśmy do domu. Muszę Ci koniecznie to zdjęcie pokazać, bo podobieństwo jest niesamowite. 😉

nada, Gratulacje!  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lipca 2014 09:25
bera7, zajrzę i w razie czego się odezwę. :kwiatek:
Zduśka, gratuluję! Wracajcie szybko do domu i chwal się Bolkiem 🙂
nada, gratulacje!
maleństwo, a ja urodziłam się 10 dni przed terminem i również miałam taką wagę.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
04 lipca 2014 09:57
Właśnie zamówiłam koszulkę nocną do karmienia, biustonosz do karmienia, pieluchy z wycięciem na pępek, proszek do prania dla maluchów i płyn do płukania, pieluchy flanelowe, majtki siateczkowe i coś tam jeszcze.

Dokładając do tego co już mam (podkłady, śpiochy,  kaftaniki, wkładki laktacyjne, becik itd) to zostały same kosmetyki jak linomag, coś do kąpieli, chusteczki (ale to kupię za jakiś czas), szlafrok, klapki, dodatkowe koszule. No i laktator. Smoczki butelki ....

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 lipca 2014 10:16
Boszz przytyłam juz... 10kilo!!! 😵
Nie chce myślec, co bedzie za 3 miesiące.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lipca 2014 10:33
Ale Ty masz podwójny ładunek w brzuchu. Ja przytyłam tyle przy jednym 😀
leosky laktator kupujesz od razu ? Ja w sumie nie wiem, chyba poczekam. W sklepach nie brakuje, zawsze można podjechać, a może wcale nie będzie potrzebny.
zduśka już Ci gratulowałam via tel 😉 Dużo siły dla Was obojga i szybkiego powrotu do domku. Mam nadzieję, że Bolo raz dwa złapie siły i zacznie ssać.
Mówiłam, że się rozpakujesz szybciej niż ja 😉 Mój magiczny krążek nie da Igorowi opuścić lokum, też wylądowałam na porodówce ze skurczami, ale w takiej fazie, że dało się je wyhamować dość szybko. Rozwarcia nie było, pessar nie pozwolił .
Co do tycia-ja mam na plusie 12 kg i jest autentycznie szersza niż wyższa. Waga zaczyna mnie przerażać i zastanawiam się kiedy to zgubię. Jem mniej niż przed ciążą, ale większość przeleżałam, więc ruchu prawie wcale. Właściwie od dwóch tyg dopiero coś spaceruje, ale wysiłkiem tego nazwać nie można. Pozostaje wierzyć, że zgubimy dziewczyny !
equi.dream, spokojnie z połowę tego zgubisz od razu po porodzie 😉 12 kg to wcale nie tak dużo
equi.dream, hehe co ty gadasz, 12kg+ to normalna waga (woda, macica, dziecko), tu nie bedzie nic szczegolnego do gubienia, moze ze 3 kg tluszczyku. Pikus.

nada, gratki!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 lipca 2014 11:44
leosky, jaki stanik-karmnik kupiłaś? Ja jeszcze nie mam i nie mam pomysłu, jaki wziąć. Czy taki najprostszy, czy bardziej usztywniany... Ceny tych ładniejszych mnie przerażają.

Ja dziś zanabyłam drugą koszulę do szpitala i lekki szlafrok (lekki, bo wszak na środek lata). Wyłożyłam na wyrko wszystko, co dotąd mam do torby szpitalnej, jest sporo 😉 Jeszcze może dokupię majtek jednorazowych, bo mam tylko 5 par. I dopakować jakiś ręcznik/ ręczniki i crocsy.

equi.dream, ja już ma +12, spoko 😉

Diakon'ka - ja to czasem sobie o Tobie rozmyślam czule i sobie myślę "jak ona będzie dźwigała ten podwójny brzuchol na tych chudziuśkich nóżkach...?" 🙂
Zduśka- Gratuluję!  😅
equi.dream- Ja przytyłam w ciąży prawie 15 kg i po kilku tygodniach moja waga była jak przed ciążą. 12-15 kg to naprawdę normalka 🙂
maleństwo- Polecam stanik do karmienia Alles mama. Mam model caffe latte i uwielbiam go. Na allegro ceny przystępne. Mam też takie bazarowe szmaciane karmniki ale nie wyszłabym w tym na dwór, tylko do spania, ewentualnie na zimę pod grubą bluzę/sweter ujdą 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 lipca 2014 12:02
Tristia, dzięki, lecę obczajać
Mazia   wolność przede wszystkim
04 lipca 2014 12:19
Ja polecam do karmienia staniki firmy NATURALNA, mi bardzo pasują, trzymają wszystko w kupie i są mega wygodne
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
04 lipca 2014 13:01
equi.dream z tym laktatorem może masz rację. Może się wstrzymam.

maleństwo stanik kupiłam przy okazji bo znalazłam takowy u sprzedawcy u którego kupowałam inne rzeczy. Nic specjalnego. Bardzo tani. A że ja miseczka B/C zaledwie to tam dużego problemu nie ma. Pewnie i tak będzie za mały po porodzie bo biust pewnie urośnie .)  Wzięłam jeden na próbę.
z tej aukcji biały gładki
http://allegro.pl/ciazowy-biustonosz-stanik-do-karmienia-85-90-c-i4344853219.html

córcia mi mundial urządza w brzuchu od 3dni

dziewczyny korzystając z wolnego wzięłam się w końcu za dokańczanie obrazu olejnego dla koleżanki. Zaczęłam malować kilka miesięcy temu. Potem sobie leżał. I przez te 4dni prawie skończyłam 🙂

maleństwo- Z tych tanich szmacianych mam o takie:
http://allegro.pl/75d-2szt-b-cz-biustonosz-stanik-do-karmienia-i4323224912.html
http://allegro.pl/75d-stanik-ciazowy-i-do-karmienia-bawelna-fiszbina-i4323244792.html
Ten drugi nie jest taki zły nawet do chodzenia ale odznaczają się wkładki laktacyjne dlatego jak dla mnie latem do wyjścia tylko usztywniany.

Dziewczyny, można stosować maść końską rozgrzewającą w okresie karmienia piersią? W ulotce nic nie napisali. W internecie czytam sprzeczne opinie.
Cierpię na przewlekłe bóle pleców a ostatnio nasiliło się (chyba mam przykurcz jednostronny mięśni pleców jak przed ciążą). Maść końska pomagała i zastanawiam się czy mogę się nią i teraz poratować  👀
Zduśka gratki ! pochwal się małym jak znajdziesz chwilkę.

Ja już +8 kg  🙄 ostanie 3 tyg +2/3 kg złapałam... a na noc zjadłam pizze... 🤔wirek:

jeju jaki upał, a to dopiero początek  🙄 lecę pod prysznic i do Wawy ludzi po rozliczać.

Zduśka, gratuluję 🙂

Nada, również gratulacje, który to tydzień?
Zduśka super, że wszystko dobrze z Wami, gratulacje! 🙂
Co do laktatora - ja kupiłam przed porodem, ale nie zabrałam do szpitala. Oczywiście okazało się, że jest potrzebny koło 23. W szpitalu brak, w efekcie dziecko mi ryczało aż koło 4 nad ranem poddałam się i podałam mm. Drugi raz pakując torbę włożyłabym laktator. Poza tym wcześniej możecie sobie upolować coś okazyjnego, popytać o różne modele. Potem będziecie na szybko kupować pierwszy lepszy dostępny w aptece, bo 2-3 dni z netu nie idzie czekać jak jest potrzeba tu i teraz.
Ja kupiłam 1 biustonosz do karmienia i dobrze- nie karmię i biustonosz mogę oddać potrzebującej.

Tristia, Ja maść końską używałam nawet w ciąży.
Przy Małgosi leciałam z laktatorem ręcznym Aventu i nie narzekałam. Jak się wprawiłam to jedną ręką laktator obsługiwałam, a drugą miałam wolną.
Teraz przy ALicji miałam el. i czasami czułam się jak krowa dojna przy dojarce. Już nie wspomnę o silniczku, który mnie usypiał 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 lipca 2014 13:54
No to zamówiłam cyckonosze, jakiś ładniejszy i taki zwykły miękki do szpitala/ do spania. Zobaczymy.

A co do laktatora, to nie miałam nic do gadania - dostałam od przyjaciółek na... wieczorze panieńskim 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lipca 2014 13:59
agulaj79, a który możesz bardziej polecić? Ja ciągle nie mogę się zdecydować czy ręczny czy elektryczny.

Przed chwilą wróciłam od sąsiadki. Upały mnie zabiją. Do przejścia miałam jakieś 500 m i na koniec pierwszy raz poczułam ból brzucha. Trochę się przestraszyłam. Wracałam już żółwim tempem.
Kurczak, ja na Twoim miejscu kupiłabym na razie ręczny, a i tak przecież nie wiesz czy będziesz korzystać 😉 ja mam elektryczny aventu pożyczony od koleżanki. Wydaje mi się, że za słabo ciągnie, bo po chwili muszę kombinować co chwile z ustawieniem żeby dobrze leciało. Nie lubię odciągać mleka plus mała zaprotestowała przed butelką gdzie wcześniej nie było problemu. Dlatego cieszę się, że nie kupowałam elektr. za parę stów, bo sobie leży 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lipca 2014 14:07
Blue_angel, no właśnie o to chodzi, że nie wiem czy będzie potrzebny i też szkoda mi tych pieniędzy. Z drugiej strony jeśli będzie potrzebny często, to czy ręczny poradzi sobie?
czy ktoś z was ma cybex pallas czy inny fotelik z osloną tułowia?
do jakiego wieku/ kg ta osłona jest w użyciu?
Bera7- Skoro w ulotce nie ma nic o przeciwskazaniach w okresie karmienia piersią, to też mi się wydawało, że mogę ale wolałam się upewnić.
Może przyniesie ulgę.
Kurczak- Ja miałam pożyczony elektryczny laktator Medela i świetnie się sprawował o ten: http://allegro.pl/laktator-elektryczny-medela-mini-electric-gratisy-i4367415146.html
Jak miałam zastój, mąż kupił mi najtańszą pompkę ręczną i do niczego, ale to może kwestia unormowania laktacji bo na początku dużo i łatwo leciało a potem już inaczej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się