telefony komórkowe

mery, nopebow, jeśli tylko pieniądze Wam pozwalają, to bierzcie 5s 😉 Naprawde wątpię ze będziecie żałować, do tego juz raczej nie wrócicie na androidy 😀 Ale mery, 4s też jest spoko. Tylko już spora różnica między nim a "piątkami", głównie w ergonomii
Do użytkowników sieci PLAY, czy wy też tak macie ze się wam telefon łączy za pośrednictwem innych sieci (T-mobile najczęściej lub Plus) i nie macie wtedy dostępu do neta? Ustawiłam ręcznie na sieć PLAY a mimo to jak tracę zasięg telefon przełącza się na inną i wtedy niestety nawigacja przestaje działać.  Można ten problem jakoś rozwiązać?


To się nazywa ROAMING KRAJOWY i absolutnie nie zależy od telefonu tylko od operatora 😉    play ciągnie większość zasięgu od innych operatorów,zazwyczaj t-mobile (play ma anteny głównie w miastach, reszta to właśnie roaming).  Przede wszystkim chodzi o ty, żeby wszędzie mieć jak najlepszy zasięg.
Nie ma dodatkowych kosztów, wszystko ciągnie z pakietu tylko trzeba w ustawieniach zaznaczyć, że zgadzasz się na transmisję danych w roamingu... O wszystkim można poczytać na ich stronie 😉


edit:

Kochani szukam zastępcy mojej xperii J bo mam już dosyć trochę jej zamulania i zacinania się... Staje się zbyt uciążliwe, szczególnie w pracy...
Szukam czegos taniego do max. 600zł no może do 700zł.
Napotkałam w moim ulubionym sklepie Samsunga Core Plus. Macie jakieś opinie albo pomysły na inny telefon w tym zakresie cenowym?
Generalnie chce androida, nie większy ekran niż w Core Plus (i tak jest trochę większy niż w J ale większego bardziej nie chce absolutnie!), no i fajnie by było jakby się tak nie zacinał... 🙁


jeśli ma być w miarę tanie to polecam Alcatel One Touch Idol 6030x (jeśli potrzeba to dual) lub ten sam ale ultra. Telefon na 2 rdzeniach, szybki i miły w obsłudze. Oczywiście ma wady jak każdy, ale ja szczerze po pół roku użytkowania raz miałam problem z zacięciem się systemu i to z własnej głupoty, ponieważ korzystam z Launchera a nie oryginalnej wersji i lubię się bawić tym telefonem...
Z innych do takiej kwoty to na pewno:
-Samsung galaxy s3
-LG L90
-Motorola Moto G (jeśli nie przeszkadza Ci brak slotu na kartę, ale telefon ma 16 GB wbudowane, wg mnie wystarczająco na co dzień)

Wszystkie niestety mają trochę większy wyświetlacz niż Cole Plus, ale nie przekraczają 5" więc może warto rozważyć 😉
Jeśli nie to warto poszukać na http://forum.android.com.pl/forum.php
In.   tęczowy kucyk <3
21 czerwca 2014 15:36
mery, nopebow, jeśli tylko pieniądze Wam pozwalają, to bierzcie 5s 😉 Naprawde wątpię ze będziecie żałować, do tego juz raczej nie wrócicie na androidy 😀 Ale mery, 4s też jest spoko. Tylko już spora różnica między nim a "piątkami", głównie w ergonomii


Jak wyzej.
Ja sie przesiadlam z 4s na 5s i jest roznica. Aparat, bateria, ekran, etc. 4s jest fajne i jezeli kupienie 5s mialo by sie wiazac z mocnym zacisnieciem pasa, to bralabym 4s i tez bedzie spoko. Ale jezeli mozecie przeznaczyc wiecej kasy na 5s, to bym sie nie zastanawiala 😉
Mery, ja bym brala 4s. Ale to tylko prywatna opinia. Sa zdecydowanie trwalsze od 5. Moja 4 ma ponad dwa lata, upadala milion razy z duzych wysokosci i nic jej nie jest. Duzo znajomych ma 5 i 5s - kazdy jeden jak upadnie to szybka do wymiany. Kolezanka przez pol roku wynieniala 3 razy.
In.   tęczowy kucyk <3
21 czerwca 2014 17:19
Ja w 4s musialam szybke wymieniac, 5s przezyl taki sam lot i szybka cala 😉 w tym wypadku wydaje mi sie, ze to bardziej od szczescia zalezy i tego w jaki sposob telefon upadnie niz od modelu.
agnesix, dzięki za info 😉
Mery, ja bym brala 4s. Ale to tylko prywatna opinia. Sa zdecydowanie trwalsze od 5. Moja 4 ma ponad dwa lata, upadala milion razy z duzych wysokosci i nic jej nie jest. Duzo znajomych ma 5 i 5s - kazdy jeden jak upadnie to szybka do wymiany. Kolezanka przez pol roku wynieniala 3 razy.


oj, bez przesady 😉 moja 5 leży często, co prawda mam bumper spigena, ale nie sądzę by był on jakiś super amortyzujacy. odpukać, ale szybka nawet nie jest porysowana. a ten konkretnie egzemplarz mam trochę ponad rok.
Podobno są specjalne szybki na ekran, które mają jakoś specjalnie chronić telefon przy upadku 😉 Koleżanka ma 5s, tą szybkę i jakiś mega case (taki gumowy, duży) i nic się na razie z telefonem nie dzieje 😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 czerwca 2014 22:16
In., bo ty spec jesteś...wykłóciłam się w Apple o wymianę 5c,po 2krotnej wymianie na fabrycznie nowy albo zwrot kasy, ale tego samego dnia upadł mi i szybka zbita - chce wymienić i odesłać im...zorientują się, że była wymieniana nie u nich? w sensie, są numery fabryczne lub inne znaki szczególne? i czy lepiej wymienić samą szybkę czy razem z panelem dotykowym?

kupiłam 5s, więc chętnie odzyskam kasę za 5c - w moim egzemplarzu (drugi który dostałam w serwisie po naprawie)jest błąd w ich oprogramowaniu i zegar się spóźnia w różnych odstępach albo całkowicie staje...
In.   tęczowy kucyk <3
21 czerwca 2014 22:44
Ktoś, nie da sie wymienic tylko szybki bez panelu. Tj da sie kupic sama szybke, ale nie da sie oddzielic tego panelu, ktory juz masz od szybki 😉 sama wymienialam w swoim, to sie doedukowalam przed zakupem nowego ekranu 😉
Nie wiem, czy sie zorientuja... Ja podczas wymiany porownywalam stary i nowy ekran (kupiony na eBayu) i niczym sie nie roznily, nie byly oznakowane ani nic, ale maja chyba w bazie wpisane, czy juz wymieniali i moga sprawdzic? Bo ze gtzebane bylo to beda wiedziec, tam jest taka zaslepka na jednej ze srobek, ktora trzeba sciagnac, zeby rozkrecic telefon i jej sie nie da z powrotem zalozyc.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 czerwca 2014 22:48
...ale dostałam telefon w serwisie - on był tzw. po serwisowy, więc mogę teoretycznie nic o nim nie wiedzieć,nie?

pierwszy dostał kopa od konia, nic się nie stało, poza tym, ze wyświetlacz umarł...wymienili mi na "nowy"telefon, w którym nie działał głośnik, więc wymienili mi na kolejny "nowy" w którym zegar nie działał...chcą kwit z serwisu że to ich błąd oprogramowania i mam ten kwit razem z telefonem odesłać....
Ta zaślepka to plomba. Jak się zerwie to często nie uwzględniają tego żeby naprawić.  Mi jak spadł 5s i szybka się stlukła poszłam żeby mi to naprawili i na drugi dzień mi zadzwonili ze chcą mi dać nowy tel tylko muszę przyjść jeśli chce dane odzyskać itp. Przeprosili jeszcze za usterke itp (chociaż to moja wina była) i z uśmiechem na twarzy wróciłam do domu z nowym telefonem 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 czerwca 2014 22:55
flosia, a nie musiałaś płacić 80% wartości telefonu za wymianę? takie info dostałam w cortlandzie....
agnesix no właśnie bardzo, bardzo bym chciała uniknąć większego telefonu niż 130cm wysokości i 65cm szerokości...
Teraz to juz w ogóle nie wiem co mam robić... Bo kasy więcej niż 700zł na telefon nie wydam niestety... :/ A moja Jotka wywołuje we mnie sprzeczne emocje: nienawiść i uwielbienie za jednym razem :P

edit:
A Galaxy III S mini? Wymiary mojej Jotki a wygląda całkiem sympatycznie i dostałabym go za nawet mniej niż 500zł na Allegro...
Ma ktoś może? Jak się sprawuje?
Ja chcę tylko coś co mi się nie będzie zacinać przy dzwonieniu pisaniu sms, przeglądaniu neta przed zaśnięciem i graniu w Candy Crash Sage :P
Kurcze wielu wymagań nie mam :P
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 czerwca 2014 10:38
BlueHorse, mam służbowego S mini ( i pomijając fakt, że nie umiem się z nim dogadać i czekam na iphona 😉 ) to nic złego od roku się z nim nie dzieje....kilka razy mi się może zawiesił, bateria daje radę dość długo - ale ja praktycznie używam go tylko do rozmów, smsów i mail - w sumie to maile najbardziej rozładowują mi baterię. co do gier - gram na nim tylko w 2048 i to bardzo sporadycznie, ale jest ok....
wkurza mnie ekran dotykowy, ale może dlatego, że nie jest taki jak iphone i jestem przeczulona 😉
Ktoś Tylko, że ja jestem 'związana' umową z UK 😉 . I nic nie musiałam płacić. Podpisałam tylko tą formalność,  że doszło do wymiany uszkodzonego tel na nowy itp i po sprawie było.  A poza tym mam ubezpieczenie i gwarancje na każdy sprzęt.
A Galaxy III S mini? Wymiary mojej Jotki a wygląda całkiem sympatycznie i dostałabym go za nawet mniej niż 500zł na Allegro...
Ma ktoś może? Jak się sprawuje?
Ja chcę tylko coś co mi się nie będzie zacinać przy dzwonieniu pisaniu sms, przeglądaniu neta przed zaśnięciem i graniu w Candy Crash Sage :P
Kurcze wielu wymagań nie mam :P


Jak najbardziej, zapomniałam o s3 mini. Dużo ludzi zadowolonych jest, no i śmiga po wszystkim  😉
To chyba zamawiam 😀
Trochę nad wyrost bo Jotka dalej żyje ale trudno będę miała na awaryjnie a pobawię się nowym zakupem 🙂
a jak to jest z tymi szybkami? jak upadnie(albo nie upadnie)i sie stlucze to wymieniaja czy trzeba za to duzo placic? wchodze w 5-ske, zobaczymy co z tego wyjdzie chociaz mysle, ze wlasnie takiego czegos potrzebuje! co mi rozmowy nie bedzie przerywal(mam starego iPhona 3 teraz i tak sie dzieje wlasnie), nie bedzie tracil kontaktow i bedzie mial i internet i wszystko...!
In.   tęczowy kucyk <3
23 czerwca 2014 23:09
Nie wiem jak w Pl jest, ale zawsze mozesz sama wymienic, jezeli beda od Ciebie duzo kasy chcieli. Ja za swoja zaplacilam £18, telefon rozkrecilam wg instrukcji z youtube i gotowe 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
24 czerwca 2014 07:29
mery, z tego co zaobserwowałam to szybciej szybki pękają w 5 niż 4.
niestety 🙁
ash, mój (iP5) latał dużo razy, mam go ponad rok, nic na razie nie pękło (odpukać). Noszę w bumperze, więc na pewno coś amortyzuje. Z moich znajomych 5tkowych 😉 pękła szybka jednej dziewczynie, też często latał, za którymś razem poszła. No ale w normalnych telefonach też się tłuką szybki, iPhone na pewno nie ma jakiejś specjalnie słabej, nie demonizujmy 😉 Oczywiście, są przypadki, że nowy telefon raz spadnie i po szybce, ale to bardziej wyjątek od reguły jak dla mnie.

mery, enjoy 😀 podziel się wrażeniami jak już dostaniesz!
ash   Sukces jest koloru blond....
24 czerwca 2014 08:17
Bay, napisałam co widzę wśród znajomych i rodziny.
Moja 4 spadła z kanapy na parkiet i jest cała, 5 mojego męża spadła tydzień później identycznie i szybka się roztrzaskała.
Moja przyjaciółka w 5 wymieniała szybkę już 3 razy.
ash, no widzisz, a u mnie wśród naprawdę wielu ajfonowych znajomych tylko jednej dziewczynie poszła szybka w 5tce, ale to naprawdę z jej winy, jakoś po roku bardzo częstych upadków.
Także najwidoczniej nie ma reguł. Chociaż myślę, że jakbym to ja musiała 3 razy wymieniać szybkę w 5 to bym zmieniła podejście 😉 😉
In.   tęczowy kucyk <3
24 czerwca 2014 08:56
E tam, dwa dni temu mi spadl z okolo 1,5m ekranem w dol na rury i nawet sie nie zadrapal.
mam po prostu nadzieje, ze mi 5-ka nie upadnie,nie spadnie i bede ja traktowac jak jajo! 🙂
Aaaaaaaa zakochałam się w 5-czce 😍 !!!!
czy możliwym jest cena za nowego iphona 4s niecałe 1000 zł? jakoś tanio mi się zdaje.
jakie mozecie ogólnie polecic smartfony?
szalonakobyła, za ok 1000zł to polecam sony xperia Z 😉 Fakt - jest duża, ale szybko idzie się przyzwyczaić 😉
Duża przepaść jest między Iphone 5 a 5s?
Mogę dostać 5tkę w mega fajnej cenie, fabrycznie nową i zastanawiam się czy brać czy szukać jednak 5s, ale znacznie drożej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się