matura

Zobaczymy jak mi pójdzie z chem  🙄
Cały czas czysto hipotetycznie zastanawiam się czy jest możliwe abym w klasie maturalnej przygotowała się do napisania chemii na jakieś 60-70 procent?


vegonia, jest. Byłam w klasie humanistycznej, rok przed maturą postanowiłam pisać między innymi chemię, zdałam ją na niecałe 90%. Wymagało to mnóstwa pracy, wielu wyrzeczeń, ale wierzę, że się da 😉
Tak was trochę podczytuje i dziewczyny... Przepraszam za szczerość, ale 160 na lek to raczej za mało będzie, a już na stacjonarny to na bank. Wiadomo, że co roku rankingi "pływają" o te 2 pkt, ale np. kiedy ja się rekrutowałam to w Lbn zatrzymało się na 167? Może dwie, czy trzy osoby ze 166 się załapało.
Także lepiej, żeby ktoś wam szczerze napisał, żebyście miały czas jakoś ułożyć plan B, niż miałybyśmy tu pisać - tak, tak spadnie do 160, a nawet niżej.
Średnio na lek rekrutuje około 1000 osób na jedną uczelnię, nawet więcej. I bierzcie też pod uwagę ludzi z poprzednich lat, co poprawiają przedmioty.
A jak myślicie do ilu spadnie na wecie? Miasto mi obojętne.
Sonkowa, http://www.forum.biolog.pl/progi-vt44496-45.htm?sid=34b8ed6415b335e419c32bb645174ba2 😉
najmniej na płatnych we Wrocławiu - 95 we wrześniu.
Zarejestrowałam się na 3 uczelniach, popłaciłam i teraz mam stracha, że nie zaksięgują kasy przed końcem rejestracji  😜 😜 😜
galopada_   małoPolskie ;)
30 czerwca 2014 19:14
jestem tego samego zdania co Interbeta, a możecie nam wierzyć bo obie poprawiałyśmy matury i jesteśmy na leku  😉
ankers piona  :emota200609316:  zrobiłam przelewy wczoraj, wg mojego banku przelew wykonany, kasa z konta zniknęła, na stronach rejestracji nic nie ma :<
No nie straszcie, dzisiaj zapłaciłam za 3 kierunki, termin zapłaty jest do środy. Jak mi kasa przepadnie to...  👿
Najlepiej wysłać potwierdzenie przelewu jeśli nie dojdzie do ostatniego dnia. Czasem maja troche opóźnienie z zaksiegowaniem.
Nie no, od dawna mam plan B jak i C oraz D. To nie jest tak, że naiwnie wierzę, że ze 160 z pewnością dostane sie w 1 naborze na lekarski w Poznaniu! Pożyjemy, zobaczymy, a kciuki i tak warto potrzymać 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
01 lipca 2014 10:32
Czy też macie problem z załadowaniem zdjęcia na Uniwersytet Warszawski? Zdjęcie w formacje jpg, dobre wymiary, a cały czas wyświetla się, że "Rysunek jest uszkodzony, lub nieprawidłowy format pliku"...
arivle, a "waga" zdjęcia się zgadza?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
01 lipca 2014 10:37
cavaletti, na stronie nie ma nic o dopuszczalnej wadze, ale zmniejszę i spróbuję jeszcze raz

EDIT: udało się, dziękuję!  :kwiatek:
To znowu ja z pytaniami  😁 Przy rejestracji na UP we Wrocławiu jest jakieś podanie do wypełnienia. Co się z tym robi, dowozi się to osobiście do uczelni jak już wiem, że jestem na listach?
edit: już wiem, znalazłam na stronie
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lipca 2014 12:16
O, o, o! Ja właśnie sprawdziłam tego Omnisa na UM we Wrocku, tam jest podanie z ankietą osobową, naklejka i oświadczenie o warunkach studiowania bez opłat. Co ja mam z tym zrobić? Kiedy to wysyłać? Teraz, przed listami, czy jak już się listy pojawią?
Z tego co wyczytałam to jak już się listy pojawią, to dostarczasz te wszystkie podania z wszystkimi innymi dokumentami.

Mam problem. Jestem już miesiąc w Anglii i wracam dopiero w sierpniu, a do rekrutacji przez osoby trzecie potrzeba kserokopię dowodu osobistego i upoważnienie potwierdzone notarialnie. Upoważnienie napisałam przed wyjazdem, ale o dowodzie nie pomyślałam. Czy jest możliwość że zeskanuję tutaj dowód, wyślę e-mailem do rodziny, a oni notariusza załatwią sami czy muszę szukać notariusza tutaj (chociaż nie wiem czy to zadziała bez osób trzecich)... 😵 😵
Ej a jak chcemy coś poprawiać/ pisać nowego za rok to normalnie we wrześniu składamy podanie czy do tego stycznia?
Dziewczyny, któraś się orientuje co zrobić, jeśli nie zaksięgowało opłaty na UW? Znalazłam info a propos wpłaty z zagranicznych kont tylko, dodałam potwierdzenie przelewu do dokumentów na swoim koncie w irk, ale nie wiem, czy to wystarczy? Nie wysłać tego gdzieś mailem?
Gniadata   my own true love
02 lipca 2014 11:21
zoriczkowa do lutego chyba
I jak tam kandydaci SGGW? 😉 Dostałam się na bioinżynierię zwierząt, będę na roku z moją bardzo dobrą koleżanką, jest fajnie. Czekam jeszcze na wyniki z WUMu i UW, ale i tak bioinżynieria jest dla mnie najbardziej interesująca. Szkoda tylko opłat rektrutacyjnych z pozostałych uczelni 😁
Ale jestem wkurzona, na jednej uczelni w poniedziałek wyniki (na tej na której bardziej mi zależy), a na drugiej do jutra wpłaty :/. Bez sensu, bo jak dostanę się na poli, to UP w ogóle do szczęścia nie będzie mi potrzebne.
Do tego na tym cholernym UP nie zaksięgowali jeszcze mojej wpłaty, mimo tego, że wpłaciłam w czwartek w mBanku, a oni też tam mają konto, a oprócz tego przesłałam im potwierdzenie przelewu. Tak samo jak ze skanem odznaki i badań. Wrr. Jak przepadnie mi 185 zł, to kogoś zastrzelę!
Sisisa heheh chyba większość ma podobne ciśnienie teraz  🤣
Ja też w czwartek wpłacałam, jedna wpłata poszła na Szczytno, a druga na polibudę. Ani jedna ani druga jeszcze nie jest zaksięgowana -.-
Na polibudę wystarczy wysłać potwierdzenie przelewu i tyle, gorzej ze Szczytnem gdzie wszystko przepada w każdej sytuacji  😵
Nawet jak rekrutacja się nie skończy to już się nie da odzyskać, a w piątek (jak już kasa poszła) stwierdziłam, że jednak wolałabym zostać w Gda i iść na PG. Takie życie 😀
Jeśli nie dostanę sie w pierwszej "turze" i chce brać dalej udział w rekrutacji to muszę znów zapłacić ? Co mam robić zeby nadal być kandydatem?
Wydaje mi się, że nic, ale mogę się mylić  :kwiatek:. Przynajmniej na "mojej" uczelni tak jest, że w dalszych naborach bierze się udział automatycznie. Powinno o tym gdzieś być napisane, na stronie dla kandydatów.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lipca 2014 21:00
maturę zdawałam rok temu. potem składałam deklarację, bo chciałam poprawiać. ale nie poprawiałam, bo nie wyrobiłam się czasowo, poza tym, w życiu mi się pozmieniało.
i teraz:
-czy w szkole nie będą wścieknięci i mogę tam bez obaw iść?
-czy mogę znów złożyć deklarację, bo teraz to już NAPRAWDĘ chcę poprawić tę maturę, bo potrzebuję?
Mogą być trochę wścieknięci, bo jak nie podchodzisz to wpisują 0% i statystyki im się psują, ale nikt nie może Ci zabronić złożyć tej deklaracji jeszcze raz.
Wydaje mi się, że nic, ale mogę się mylić  :kwiatek:. Przynajmniej na "mojej" uczelni tak jest, że w dalszych naborach bierze się udział automatycznie. Powinno o tym gdzieś być napisane, na stronie dla kandydatów.



Czyli mam nic nie robić i nadal będę brała udział w rekrutacji? W zasadzie i tak sie nie dostanę ale zastanawiałam sie czy mam sie łudzić do września bo jeśli miałabym znów wyrzucić tyle kasy w błoto to swój nabór zakończe w przyszłym tygodniu.
I jak tam kandydaci SGGW? 😉 Dostałam się na bioinżynierię zwierząt, będę na roku z moją bardzo dobrą koleżanką, jest fajnie. Czekam jeszcze na wyniki z WUMu i UW, ale i tak bioinżynieria jest dla mnie najbardziej interesująca. Szkoda tylko opłat rektrutacyjnych z pozostałych uczelni 😁

jestem 5 pkt pod kreska więc chyba się nie uda na wete...zresztą i tak już mi się zmieniło i nie chcę tam iść 😀
Sonkowa tak jest "u mnie" na CM. Była taka zakładka "najczęściej zadawane pytania" i tam tak było napisane. Zobacz u siebie, może też coś takiego jest, co Ci pomoże i rozwieje wątpliwości ;-).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się