Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Zduśka - no widzisz! wszystko książkowo 🙂 teraz tylko tak jak Kami pisze dbaj o to żeby zastoje się nie pojawiły a jak się pojawią to przystawiaj młodego tak, żeby bródka była od strony zastoju no i chłodne okłady po karmieniu

Mazia - koniecznie daj znać jak było! też mi brakuje kontaktu z mamami w świecie realnym
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2014 09:02
dziewczyny mam kilka fotek z brzuchem to w końcu ujawnię swoją ogromną wagę 🙂 Wybaczcie że z koniskiem ale tylko takie mam. Wyglądam jak Buka 🙂 20kg więcej robi swoje.

pojutrze jadę na 3cie prenatalne i nie mogę się doczekać
ha! to ja z  "białym krukiem" czyli syn jedzie na obóz ;-)
i Syn pije syf


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 lipca 2014 09:17
leosky, no w końcu się nam pokazałaś 😀 Ja też mam pojutrze prenatalne 😉
Dodofon,przystojniak z niego 🙂

Nie przespałam już trzeciej nocy pod rząd. Mam dość.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2014 09:45
Dodofon fajnie wygląda w tych ciuszkach 🙂 A co do syfu do picia - od czasu do czasu można .)

Kurczak to boli cie coś? Kręgosłup? Czy ogólna bezsenność? Ja się jakiś czas wczas budziłam no i z boku na bok ciągle się obracałam przez bóle kręgosłupa i bioder. Ale teraz śpię dobrze.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
07 lipca 2014 10:10
Zduśka, super 🙂
leosky, cóż, wyglądasz tak jakbyś była w zaawansowanej ciąży - mi się podoba i to bardzo 🙂

Dodofon, młody wygląda bardzo dorośle 🙂 Odnośnie picia syfu - wychodzę z założenia, że nadgorliwość w każdą stronę jest gorsza od faszyzmu. Dziecko musi jeść i pić wszystko w rozsądnych ilościach. Mój siostrzeniec przy pierwszej lepszej biegunce wylądował w szpitalu, bo był nauczony picia wyłącznie czystej wody i nie mieliśmy jak go nawodnić - poszły trzy luźne kupy i dzieciak przelewał się przez ręce. Po "rozmowie umoralniającej" siostra zaczęła dawać małemu inne rzeczy do picia i przy kolejnej okazji już mały nie krzywił się na wszystko i obyło się bez szpitala...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 lipca 2014 10:12
leosky, czasami boli kręgosłup, ale to akurat nie zaburza specjalnie mojego snu, bo wystarczy zmienić pozycję i jest ok. W zasadzie codziennie dzieje się coś innego. Albo dzieć szaleje, albo łapią mnie potworne skurcze, albo budzę się bez żadnego konkretnego powodu i już nie mogę zasnąć. Upały też nie bardzo mi pomagają.
leosky e tam, normalnie wyglądasz 😉 Wszystko zrzucimy, nic się nie przejmuj 😉
dodo od czasu do czadu nawet cola nie jest śmiertelna, nie ma co szaleć.
To ja też brzucha wywalę, w końcu niedługo trzeba się będzie z nim pożegnać 😉
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2014 10:19
ale fajny brzusio. I ty drobniutka jesteś 🙂
equi - jaka "dynia" !!!!


co do coli i syfu - nie jestem "ortodoxem" - do domu nie kupuję, bo nie lubię a w knajpie może sobie zamawiać co chce ;-)
Zduśka super  😅

Dodofon ale przystojniak.

Wstawiam nas w te upały  😀.





maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2014 12:31
leosky, bardzo ładnie!

demon, jesteście super pozytywni 🙂 Ostatnie foto fajne, panowie tak samo rozplaskani.

zduśka - wooow, to super! Matka Polka Karmicielka 😉 (FOOOOOOTKIIIIII!!!)

equi.dream, no no, imponujący 😉
zduśka, Super, cieszę się strasznie, że jesteście w domku i że się udało z karmieniem! 😅

leosky, Co Ty chrzanisz kobieto, wyglądasz ŚLICZNIE! 😀
Leoś z resztą też super i ładnie pracuje na pessoa, ale za to lonżowanie i robienie przy koniu w japonkach niniejszym dostajesz ode mnie lanie w dupsko!  🤬 Następnym razem masz założyć normalne buty i nie chcę słyszeć "bo ja go znam, bo on nigdy...". Milion razy nigdy, a milion pierwszy Cię pociągnie lub popchnie niechcący i leżysz. W japonkach masz o wiele mniejszą równowagę. Trzeba chronić siebie i swego mieszkańca o wiele bardziej niż zwykle.
:kwiatek:

equi.dream, Piękny brzuchol! Masz taką ładną karnację, czy opalałaś się?

Dodofon, Ale Twój synek jest przystojny!  😲  💘 I jeszcze w tych ciuszkach, wygląda po prostu bosko.
No i widać, że Twój, ma Twoje oczy. 😀

demon, Fajowi chłopacy, jak zwykle. A to jest tor agility dla psa? Czy dla dzieci? 🙂

Julie - ale masz fajny suwaczek ze spadającym Bibakiem🙂
Dziękuję.
Bo ja naprawdę ostatnio odczuwam, że on nam spadł z nieba. Strasznie go oboje kochamy, dzięki niemu uczymy się cierpliwości, odpowiedzialności, radości i miłości, wydaje mi się, że jeszcze bardziej nas Gabulek zbliżył do siebie.
Jest tak cudownym dzieckiem, że w pale się nie mieści. A teraz, to już w ogóle rzygam tęczą bardziej niż kiedykolwiek, bo Gabryś tak cudownie zaczął okazywać mi uczucia. Ta radość w oczach, jak biegnie z wyciągniętymi łapkami i woła "Mama tuliiii!!!", albo bawi się i co jakiś czas podlatuje do mnie, całuje mnie w nogę, rękę, plecy... (co tam mu się trafi) i leci się bawić dalej, przy usypianiu już nie tylko ja głaszczę jego, ale też on mnie, mówiąc "aja mama, aja".
😍


slojma   I was born with a silver spoon!
07 lipca 2014 12:43
equi.dream- super brzusio. A co do przekręcania mówisz, że Twój się ciągle wiercił to chyba mi nie ma co dawać nadzieji, gadzina ciągle leży tak samo niestety ciągle i ciągle ta sama pozycja, głową w tą samą stronę. Chcę wierzyć, że jednak się uda.
leosky- hehe jak napisałas buka to parsknęłam śmiechem bo też tak na siebie mówię, cała okrągła jestem, a swoją drogą ładnie wyglądasz
zduśka- o widzisz jak super, teraz nawał hehe, uważaj na zastoje tak jak piszą dziewczyny
demon- mega pozytywne fotki i ostatnia słoka
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Julie głównie dla psa  😉

equi.dream, leosky - piękne brzuszki🙂
demon - jak zwykle fajny klimat - a Kajtek to już pełen chill:P
dodofon - to co teraz? wyjechali na wakacje wszyscy nasi...?:P
Julie - ja też coraz bardziej i bardziej z każdym dniem czuję to o czym piszesz tj. czujemy jako Żorzowi rodzice🙂
zduśka -  😅 Mamo Karmicielko🙂
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
07 lipca 2014 13:24
Zduśka super, że mleczarnia się rozruszała! Tak trzymaj  🙂
Kurczak ja też średnio się czuję przez upały. Wróciłam od lekarza ok południa i do wieczora nie mam zamiaru wychodzić z domu. W nocy mam problemy z zasypianiem.
Equi.dream fajnie wyglądasz, Ty drobna i wieeeelki brzusio  😀

Jestem juz po prenatalnych i wszystko jest super  💃
Slojma mój dzieć w ciągu 40 min. badania zdązył zmienic pozycję, więc może Twoja dziewczymka jeszcze zmieni zdanie? 😉
Młode jest bardzo wstydliwe, zasłaniało sie rączkami i nogą  😉 I doktores nie był w stanie potwierdzić, czy na pewno noszę dziewczynkę, więc....  😉
E tam, nic jeszcze nie kupiłam, najważniejsze, że maluch zdrowy. Waży juz ok pól kilo.

Kobitki a rogal to od kiedy stosować? Do tej pory jakos nie miałam potrzeby użycia czegoś nowego, co on daje?
slojma   I was born with a silver spoon!
07 lipca 2014 14:01
Agnieszka- tylko problem jest w tym, że ona naprawdę nie zmienia pozycji, rusza się bo rusza ale leży ciągle tak samo podczas każdego usg🙁 Co do rogala, ja kupiłam  z jakieś 2 miesiące temu. Jedną wadą jest dla mnie to, że masz głowę wysoko na tym rogalu co dla mnie jest straszne bo lubię spać na płasko. Odginałam tą część górną rogala by spać na płasko, ale wtedy też nie jest dobrze. Od kilku dni próbuję się przestawić na spanie z głową na nim ale wychodzi to z róźnym skutkiem. Najczęściej śpię z rogalem z przodu. Cieszę się, że Twoje badania wyszły super, następnym razem pewnie poznacie płeć.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 lipca 2014 14:02
zduśka, Super, cieszę się strasznie, że jesteście w domku i że się udało z karmieniem! 😅

leosky, Co Ty chrzanisz kobieto, wyglądasz ŚLICZNIE! 😀
Leoś z resztą też super i ładnie pracuje na pessoa, ale za to lonżowanie i robienie przy koniu w japonkach niniejszym dostajesz ode mnie lanie w dupsko!  🤬 Następnym razem masz założyć normalne buty i nie chcę słyszeć "bo ja go znam, bo on nigdy...". Milion razy nigdy, a milion pierwszy Cię pociągnie lub popchnie niechcący i leżysz. W japonkach masz o wiele mniejszą równowagę. Trzeba chronić siebie i swego mieszkańca o wiele bardziej niż zwykle.
:kwiatek:



Julie ja wiem wiem kochana. I nigdy w żadnej sytuacji nie tłumaczę że znam konia 🙂 Za długo w tym siedzę. Natomiast to pewnie kwestia przyzwyczajenia bo w lecie najczęściej robię przy koniach na bosaka.

Idę teraz wleźć do basenu bo tak mi dziś duszno że już nie wyrabiam
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2014 14:03
Agnieszka, ja stosuję odkąd go dostałam, czyli od 4 miesiąca. Mi daje podparcie - poduchę pod głowę, rozdzielenie kolan i tym sposobem możliwość leżenia w miarę prosto bez "walenia się" na brzuch. Czasem też leżę z nim... na brzuchu. Tzn robię z niego kółko, w dziurę idzie bebzol, a ja tak "na żabę", wygodnie mi się tak czyta.

I super, że super!

Rany, pojutrze mamy OSTATNIE badanie i USG... Zaczyna mi być dziwnie :p
Mazia   wolność przede wszystkim
07 lipca 2014 14:10
No to zdaję relację ze spotkania klubu mam.
Fajnie było. W końcu pojechałam gdzieś gdzie nie stresowałam się: płaczem dziecka (nie płakało), karmieniem, przewijaniem, noszeniem, zabawianiem, no niczym po prostu, więc byłam wyluzowana i mimo upału i duchoty Aśka była bardzo grzeczna. Spotkanie prowadziła bardzo sympatyczna dziewczyna - doula i fascynatka dzieci, była nas 11, dzieciaki od 2miesięcy do 1,5 roku, ustaliłyśmy o czym chcemy rozmawiać, o czym się dowiedzieć itd.... wielki pozytyw i miła odskocznia od codzienności  😉
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
07 lipca 2014 14:21
slojma bedzie co ma być, głowa do góry  :kwiatek:
Moja gine potwierdziła dziewczynkę 2 razy w odstepie 3 tyg ale dr z Gamety, gdzie byłam na USG, już taki pewnien nie był...
Najwyżej będzie Adam zamiast Ani  😀
A jak Twoje alergie? Ogarnięte jakoś?

Tobie i Maleństwu dziękuję za info dot. rogala. Póki co jest mi w miarę wygodnie.
Pozycja na żabę mnie zabiła  🤣

Btw. dorwałam na allegro Dzieciozmagania za jedyne 102,50 + koszty wysyłki...
Ale strasznie się uparłam i mam! Bo kserówki średnio się czyta.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 lipca 2014 14:25


Tobie i Maleństwu dziękuję za info dot. rogala. Póki co jest mi w miarę wygodnie.
Pozycja na żabę mnie zabiła  🤣



Żebyś wiedziała, jak mój małż się z niej śmieje... Bo wchodzi do sypialni, a tam taki kuper wypięty...
Zduśka gratulacje. Odnośnie badań nie stresuj się. Małgosi w ogóle badania słuchu w jednym uchu nie wychodziły i po 2 tyg musiałam znowu przyjść na oddział, żeby sprawdzić i też ni wyszły. Kazały przyjść jeszcze raz po tygodniu i wtedy się udało. A to wszystko wina zalegającej mazi.
slojma   I was born with a silver spoon!
07 lipca 2014 15:47
Agnieszka- niestety alergia nadal dokucza, dziękuję, że pytasz. Na moje szczęście właśnie zaczęło padać więc będzie lepiej. Skoro kilka razy dziewczątko było to może jednak będzie 🙂
Dziękuje wszystkim za brzuchowe komentarze 😉 Tyłek mi awansował o dwa rozmiary, także drobna nie jestem, ale co tam, mogło być gorzej 😉
slojma bardzo wcześnie jeszcze u Ciebie, serio bym się nie martwiła na zapas. Do 36 tygodnia ma czas książkowo, a dużo się słyszy o sytuacjach, że już była umówiona cesarka i na usg przed zabiegiem okazywało się, że dziecko główkowe. Głowa do góry ! Wiem, że ciężko, bo sama się cc bardzo przejmowałam.
sznurka nie opalałam się od dwóch lat co najmniej, także odcień skóry trochę ciemniejszy. Za to łydki mam chyba z racji świetnego krążenia w tą pogodę w kolorze krupczatki  😁
demon ale Ci zazdroszczę ogródka  😍 ja ostatnio pomieszkuje na balkonie, zawsze coś 😀
slojma   I was born with a silver spoon!
07 lipca 2014 18:13
Dziękuję za pocieszenie, jednak bardzo mnie ta sytuacja stresuje. Nie wiem czemu tak mnie panicznie ta cesarka stresuje. Wiem, że wiele kobiet by chciało, ale dla mnie to najgorsza opcja z możliwych.

demon - jak zwykle fajny klimat - a Kajtek to już pełen chill:P


Taaak,  to taki nasz budda, który raczy nas swoim łaskawym i pobłażliwym uśmiechem  😉.

equi.dream co tu dużo mówić,  ogródek to wybawienie przy takiej trójce  😉
slojma, poczytaj moze tutaj i na stronie podlinkowanej w pierwszym poscie tego watku na chustoforum: [url=[[a]]http://www.chusty.info/forum/showthread.php/108004-Spinning-babies-czyli-jak-pom%C3%B3c-dziecku-optymalnie-u%C5%82o%C5%BCy%C4%87-si%C4%99-do-wyj%C5%9Bcia-[[a]])]klik[/url]

Jest sporo technik pomagajacych dziecku zrobic obrot na glowke 🙂 Znajoma mojej znajomej obrocila takimi cwieczeniami dwojke. Ja tez robilam specjalne cwiczenia (ale nie z tej strony, tylko tak jak mi doradzila ta dziewczyna) i mnie sie nie udalo ale moze warto sie zainteresowac tymi. W Polsce jest jeszcze mozliwosc obrotu zewnetrznego po 37 tygodniu (nie wiem czy u was sie praktykuje), ja mialam ale sama nie wiem czy polecam.

demon, kajtek super 🙂

dodofon, no no ale przystojny.

zduśka, no to widze, ze jest power 🙂 Pokaz jakies focie 🙂
demon wszystkie trzy zdjęcia są boskie, wasz dom-kosmos, zazdroszczę (tak pozytywnie!) takiego miejsca na ziemi. chłopcy są cudni, a ja głupia coraz częściej myślę o trzecim... ale serce mówi jedno, a rozum niestety drugie. pocieszeniem jest to, że młoda siksa ze mnie i jeszcze mam czasu mnóstwo na rozród 😉.

Dodo syn w tym mundurze taki przystojniak że szooook

Zduśka gratulacje! gdzie foty ja się pytam? 🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się