KOTY

Eh, dobra. Potrzebne 2 imiona na literę E, najchętniej postacie z bajek/filmów/seriali. Żeńskie i męskie.

Dziewczyny z miotu D to Daenerys i Doreah (z Gry o Tron)
Dziewczyny z miotu E to Eithne (Wiedźmin), Elinor (Merida Waleczna) i... ? HELP  😵
Elsa (Frozen)
Esmeralda (Dzwonnik...)
Evangaline (Księżniczka i żaba)
Eilhart (Wiedźmin - nazwisko)
Ellie Mae (The Rescuers)
Elia (GoT)

Dlaczego karzesz kota imieniem takiej głupiej dziewuchy (Dany)? xP
Imiona D to pomysł trochę mojego narzeczonego, ale mnie się bardzo podobają  😁











wistra, Cudowne są, sama słodycz 🙂 Zdrowia dla maluchów i żeby się dobrze chowały!
soooo cute, obłędne  😍  😍
Obłędne!  😜 😍 😍
Wspaniałe maluchy! 😜 Dziewczynka na 'e' może Eris?

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie mieszkania dla kilku kotów - w takim razie moje marzenie o dużej gromadce ma szansę się kiedyś spełnić i teraz wiem, że jego planowanie od razu zacznę od porządnego drapaka po sam sufit 😀
ja mam drapak po sam sufit, z domkami, bujakami, hamakami, linkami i innymi pierdołami, a oba koty totalnie go olały i drapią jedynie taki zwykły mały.
Ja mam ten:
http://www.zoohurtowo.pl/kot/akcesoria/drapaki/trixie_drapak_madrid_,p1375882000

Kupiony na gumtree za całe 100zł  😜 (właśnie półki pojechały na lifting, będą mieć nowe obicie  :kocham🙂 i jest to absolutny hit dla moich kotów.
ja mam drapak po sam sufit, z domkami, bujakami, hamakami, linkami i innymi pierdołami, a oba koty totalnie go olały i drapią jedynie taki zwykły mały.


Mamy to samo, ja już pozbyłam się dużego i zostawiłam mały wykorzystywany.

Łapka po wszelkich badaniach: krwi, moczu, kału. Trzecia powieka to wynik podwyższonego mocznika (dwukrotnie). Poza tym ma stan zapalny dziąseł 🙁 Jeździmy na kroplówkę, zmieniona dieta, no i podajemy tabletki. Mam nadzieję, że dziewczyna bardzo nie cierpi. Apetyt ma, sporo pije, chodzi, biega, skacze (jak na swoje 10 lat)...z tym, że raz dziennie sika poza kuwetę, potem już do kuwety.
ja typowo drapaka nie mam, mialam maly ale rozlozylam go na czesci bo byl za maly. Patrzac na ceny drapakow u mnie  stwierdzilam, ze zbuduje kocia sciane 🙂, sciana jest systematcznie rozbudowywana lub powstaja nowe kocie polki w roznych pomieszczeniach 🙂 wstawie raz jeszcze zdjecie 🙂
w planach dalsza rozbudowa oraz budowa nowych slupkow do drapania. Jakis czas temu widzialam w jednym z marketow super promocje hamaczek i 3 polki do zaiweszenia na sciane za 15€, set z hakami i srubami, niestety poszlam nastepnego dnia i juz nic nie zostalo.
Co do kociej polki wszystko jest DIY, kupiona uzywana szafka, rozkrecona, dzieki czemu udalo sie tanio nabyc deski na polki, kupilam metr pluszowego materialu, zszywacz tapicerski i haki- haki wychodza u mnie najdrozej :/.  L. przyniosl z pracy sznur, wiec udalo sie zrobic kilka slupkow do drapania. A te dwie niebieskie czesci, to pierwszy malenki drapak kupiony dla Lucy jak byla kociakiem jeszcze. Budka byla nisko, wiec kot do niej nie wchodzil, jak budka zostala zawieszona pod sufitem,  kot spi tam prawie codziennie 🙂
ZAJEBIŚCIE!!!
Czy wasze koty też próbują jeść szkodliwe dla nich rzeczy? Mój biały jak siedzę przed komputerem, jem przekąskę. To zawsze próbuje mi jeść. Nawet własnie czekoladę...
Moja Lucy kradnie wszystko i gryzie wszystko.  lacznie z czekolada, ziemniakami gotowanymi, za gotowane brokuly oczy wydrapie. Uwielbia tez swieze bulki.
Mój MCO kradnie z ręki dziecku biszkopty i zjada :/
Eh, dobra. Potrzebne 2 imiona na literę E, najchętniej postacie z bajek/filmów/seriali. Żeńskie i męskie.
Mi sie zawsze podobaly Elza i Emma, chociaz nie jestem pewna jak one sie maja do bajkowe/filmowe.. chociaz 'Elza z afrykanskiego buszu'  😀 i Emma..Watson  😁
ja mam drapak po sam sufit, z domkami, bujakami, hamakami, linkami i innymi pierdołami, a oba koty totalnie go olały i drapią jedynie taki zwykły mały.

Moje uwielbiają duży drapak, poza jednym kotem, ktory olewa prawie wszystko.

zelka2303, rewelka!

Wracając do tematu karmienia...
Jeżeli Wasze koty dobrze tolerowałyby zmiany karmy, to chętniej zmieniałybyście regularnie karmę (w grupie dobrych karm), czy raczej wybrałybyście jedną i przy niej zostały?
ksan ja zmieniam karme srednio raz na tydzien. moj kot bardzo szybko obraza sie na karmy. najdluzej bo kilka miesiecy karmilam real nature kara super jakosciowo i cenowo calkiem calkiem ale Lucy w tym momencie sie na amen na nia obrazila, wiec zmieniam bardzo czesto karmy, czesto kupuje w zoolog. po kilka saszetek kazdego rodzaju.
nikt nic nie dopisal, wiec edytuje 🙂
wlasnie kupilam puche premiere, kilka sadzetek miamor, real nature, kartonik bozity i mase innych 🙂 do tego dostalam fajna paste gimpet z tauryna i probiotyk.
Kto mi powie dlaczego moj kot malo nie zagryzl mnie jak dawalam jej saszetke real nature, a 3 puszki, ktoe otworzylam musialam wyrzucic? Jaka jest roznica miedzy puszka a saszetka? nie liczac oczywiscie ceny!
Mamy problem od kilku dni z wyproznianiem sie, sa kupy ale niestety co kupa to jezdzenie tylkiem po podlodze :/  no nic mam pasty, mam olej, zapas dobrej karmy, wiec mam nadzieje zazegnac szybko ten problem 🙂
Wiem ze post pod postem ale potrzebuje rady i to najlepiej na juz!!!!!!!
Kot nie mial problemu z  zatwardzeniem czy zatkaniem sie, a z moczem!
sika mi po 3 krople wszedzie! doslownie wszedzie na podlodze na poduszce, wydobywajac w sikach sluz z kropelka krwi co jakis czas. Symptomy na zapalenie pecherza. I teraz tak: kot ma zwirek  bentonitowy wybierany codziennie, kuweta taz w tyg, myta. ma staly dostep do wody, suchego znikoma ilosc, glownie mokra. Nie jest niczym zestresowany nic sie w domu nie zmienilo. Czy ktos to przechodzil? znaczy ze swoim kotem? Czy wet cos na to konkretnie przepisuje? antybiotyk? czy tylko ziola, szczerze mowiac nie mam czasu isc w tygodniu do weta, w domu jestem pozno, a po drugie jak mam zaplacic kupe kasy za samo wejscie do lecznicy (tak, u mnie placi sie za wszystko oddzielnie, za samo wejscie z kotem do gabinetu placi sie) i mam sie dowiedziec, zeby podac kotu cherbate z pokrzywy to tez niekoniecznie bylabym za. Prosze o pomoc osoby, ktore cos takiego przerabialy
sika mi po 3 krople wszedzie! doslownie wszedzie na podlodze na poduszce, wydobywajac w sikach sluz z kropelka krwi co jakis czas.


I ty się zastanawiasz CZY powinnaś iść do weta?  😲
W ten sposób kot mojej znajomej zasygnalizował... Kamienie...
Tak, badania moczu koniecznie. Wet nie może przepisać leków bez tego badania, bo skąd ma wiedzieć, co ma leczyć?

Jestem na bieżąco z badaniami moczu, obydwa moje chłopaki (Samcio jajeczny i Tiger kastrat) mieli badania teraz 🙂
objaw kilku kropel krwi po rujce nie jest niepokojacym objawem. tydzien temu minela nam pierwsza rujka, po niej moga nastapic problemy z pecherzem, bo kot sie przez rujke czesto myje i czasami wystarcza ziola (mowie tu o konkretnych przykladach problemow z pecherzem po rujce).  I naprawde nie oczekuje pomocy typu idz do weta, bo nie o to prosze, gdyz jesli trzeba bedzie to napewno pojde (jesli trzeba bedzie- czytaj: nasila sie objawy lub utrzymaja sie jeszcze kilka dni). pytam o rade osob, ktore przerobily z futrzakiem cos takiego.
Co do badania moczu jutro kupie kubeczki, tylko teraz, czytalam juz o pobieraniu siuskow od kotow do kubeczkow ale jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic.
Ja nie pobieram do kubka, bo zawsze mi tam coś wpadało (żwirek itd), trzymam kota bez kuwety kilka godzin, idziemy do weta i wet pobiera mocz przez wkłucie  😉
wistra  moja Lucy do tej pory tez nigdy nie robila mi poza kuweta od dzisiaj pierwszy raz. To tez nie jest tak, ze kot mi nie sika, bo sika normalnie duzo, bo duzo pije ale oprocz tego  mi kropelki sika i jezdzi tylkiem. Wczesniej wzielam jezdzenie tylkiem za problem z kupa ale dzis sprzatajac kuwete kot usiadl obok mnie na podlodze i nasikal 3 kropelki na podloge.
Naprawde pytam osob, ktore to przerobily bo nie zdarze isc do weta w tygodniu, a wolny dzien przez najblizsze 3 tyg. nie wchodzi w gre.
Juz postanowione, ze podczas urlopu kot przejdzie wszelkie badania mocz, krew, usg i nie wiem co jeszcze wet poleci ale to dopiero podczas urlopu i teraz chocbym chciala to nie dam rady isc do weta dlatego jak pisalam jeszcze nie panikuje bo to po 1 rujce, panikowac zaczne za kilka dni i ew. w sobote bede szukala czynnego gabinetu. kota nic nie boli, nie jest apatczny. je, pije, bawi sie.
I jestem wdzieczna za wszelkie rady typu idz do weta ale ja nie jestem osoba osoba : kot  nie moze zrobic jeden dzien kupy ide do weta. Czasami trzeba obiektywniej spojrzec i lepiej podac w strzykawce do pyszczka kilka ml. oleju  i po sprawie. (mam nadzieje, ze wiekszosc mnie rozumie). kolejna sprawa jest to, ze do tego dochodzi praca, czyli nie zawsze na kazde zatwardzenie kocie moge latac do lekarza. Jaknajbardziej kiedy trzeba to trzeba. Kolejna sprawa to to, ze mam naprawde spore grono znajomych wetow, czesc z nich ma swoje kliniki (owszem do czesci juz napisalam i czekam na odpowiedz) i wiem z ich opowiesci oraz stazu pracy, ze wiekszosc naciaga ludzi na dodatkowe niepotrzebne badania i witaminy. Po kazdym zatruciu 5 zastrzykow z wiataminami na wzmocnienie, kazdy wet zgodny, ze ew. moze byc jeden ale nie musi ale mowia, ze tak jest lepiej i ludzie placa, takze najpierw pytam i szukam pomocy u znajomych, ew. na forum, bo czasami jest znacznie szybciej, jesli objawy sie pogarszaja lub znajomi weci napisza ze nieciekawie to wyglada to smigam do weta, jesli mi znajomy wet napisze, ze wystarczy kupic probiotyk lub dac kotu furagin w takiej i takiej ilosci i przejdzie to to  robie. Mimo wszystko naprawde za wszelkie odpowiedzi jestem wdzieczna i dziekuje. :kwiatek:
Byłabym wdzięczna jeżeli mógłby ktoś podpowiedzieć, jak prawidłowo zapoznać ze sobą dwa koty?
Starszy ma 12 lat, kastrat, od małego jest z nami, drugi przywieziony wczoraj, kocurek 8 tygodni, odrobaczony, jeszcze nie szczepiony.
Póki co są izolowane, największa obawa jest o to, że starszy nie zaakceptuje młodego.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
07 lipca 2014 11:44
Ja nie pobieram do kubka, bo zawsze mi tam coś wpadało (żwirek itd), trzymam kota bez kuwety kilka godzin, idziemy do weta i wet pobiera mocz przez wkłucie  😉


Jak stałam tak usiadłam!!! 😲
W życiu nie przyszło by mi do głowy, żeby nie mając do tego powodu, w ten sposób pobierać mocz do badania. Od tego są specjalistyczne żwirki, jeżeli nie chce się pobierać chochlą, kubeczkiem czy łyzczeką!!!
Byłabym wdzięczna jeżeli mógłby ktoś podpowiedzieć, jak prawidłowo zapoznać ze sobą dwa koty?
Starszy ma 12 lat, kastrat, od małego jest z nami, drugi przywieziony wczoraj, kocurek 8 tygodni, odrobaczony, jeszcze nie szczepiony.
Póki co są izolowane, największa obawa jest o to, że starszy nie zaakceptuje młodego.


jestem po niedawnym połączeniu dwóch kotów, tylko starsza ma niecałe 2 lata. na początku młody pozostawał w transporterze, żeby mogły się oswoić ze soba, ale były oddzielone. Przez pierwszy dzień starsza syczała i prychała jak tylko pojawiał się Młody w zasięgu wzroku, ale nie dochodziło do konfrontacji - odpychały się jak dwa te same bieguny magnesu. Po dwóch dniach odległość zaczęła się zmniejszać, a teraz radośnie kotłują się po całym mieszkaniu, wyjadając sobie z misek i spychając siebie na wzajem z łóżka. 😉

co najważniejsze - pilnuj ich od samego początku, żeby nie doszło do zbyt brutalnego ustalania hierarchii, zwłaszcza jak maluch jest taki drobny.

(tak mi się wydaje na moje laickie rozumowanie. u mnie się sprawdziło...)
tajnaa, napisałabyś mi na PW z jakiej hodowli masz MCO i ile placiłas?  :kwiatek:

Chcę kupić mojej 3letniej kotce Neva Masquerade (pewnie pamiętacie rozbójnika 🙂 ) towarzyszkę lub towarzysza. Rozmyślam nad MCO lub Ragdollem.
Teraz pojęcia nie mam czy lepiej dogada się z kotką czy kocurem… Bardzo chciałabym uniknąć wszelkich wojen po całym domu i remontu po dwóch miesiącach 😉

Jak przygotować kotkę do nowego towarzystwa i czy kierować się ku zakupowi kotki czy kocura?
Kiche, to dosyc nowa metoda, coraz wiecej wetow tak pobiera.
Robi sie to raz-dwa, kot nawet nie zwraca na to uwagi, a mocz pobrany jest sterylny i czysty.

Specjalnego zwirku probowalam, niestety jest zjadany. Podkladanie kubka/chochli wyparzonych skutkowalo obrazaniem sie na kuwete lub wzieciem zwirku, jak chcialam szybko podlozyc pod ogon.

Dla mnie idealna opcja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się