siodło ujeżdżeniowe

ash   Sukces jest koloru blond....
05 lipca 2014 16:30
Dziewczyny, a jak HB contact sprawuje się po dłuższym okresie używania? Jak się jeździ jak minie już to pierwsze wow spowodowane jego idealnym wykończeniem i odszyciem ? Będę bardzo wdzięczna za opinie, może być priv.

Dziękuję!





Bez zmian 🙂 ja mam szał za każdym razem i nie zamieniłabym tego siodła na żadne inne !
Mój mąż przymierza się właśnie do zakupu skokówki dla siebie .

Edit: co do winteca - miałam z systemem cair i to niestety to siodło rozwalilo plecy Karemu. Niestety same wymienne leki to nie wszystko, bo te siodła często zle leżą z tylu 🙁
Czy ktoś w Warszawie niedrogo i od ręki dopcha mi siodło? Potrzebuję podnieść przód,bo jest nieco za duże i zrobiłabym to za pomocą dopchania.
Pan Marek rymarz z Ursusa, tylko nie wiem czy od ręki.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 lipca 2014 18:20
Paweł Kostrzewa przyjedzie Ci do stajni i na miejscu zrobi.
Przecież już Ci napisały dziewczyny - HB Contact, robione na miarę pod Ciebie i konia, to koszt ok. 8 tys. Nowe, w Twoim przedziale cenowym, lepiej dopasowanego niż na miarę nie znajdziesz...


Sorry, ale HB nie jest jedyną firmą sprzedającą dopasowane siodła do 10k...
Poza tym jak ostatnio do nich dzwoniłam, to czas oczekiwania był taki, że chyba bym się zestarzała do tego czasu. I przyjechać umiarkowanie chcieli, mimo że oczywiście deklarowałam pokrycie kosztów dojazdu. Potencjalny plan był taki, że sama sobie pomierzę, a jak nie będzie pasowało, to odeślę do poprawki, bez dodatkowych kosztów. No rewelacyjnie, tylko skąd ja mam wiedzieć czy ono pasuje czy nie. Przecież to o to mi chodzi, żeby spojrzał na nie ktoś, kto się na tym zna. A nie mieszkam jakoś szczególnie daleko od HB, ani też w lesie pośrodku niczego.
No i nie ma testówek, a w ciemno brać nie chciałam.

Wszystko to czego potrzebowałam, znalazłam ostatecznie w Equipie w X-horse.
kasik wawa   jeździectwo to nie tylko sport, to pasja
07 lipca 2014 09:23
[quote author=Facella link=topic=300.msg2133402#msg2133402 date=1404555726]
Przecież już Ci napisały dziewczyny - HB Contact, robione na miarę pod Ciebie i konia, to koszt ok. 8 tys. Nowe, w Twoim przedziale cenowym, lepiej dopasowanego niż na miarę nie znajdziesz...


Sorry, ale HB nie jest jedyną firmą sprzedającą dopasowane siodła do 10k...
Poza tym jak ostatnio do nich dzwoniłam, to czas oczekiwania był taki, że chyba bym się zestarzała do tego czasu. I przyjechać umiarkowanie chcieli, mimo że oczywiście deklarowałam pokrycie kosztów dojazdu. Potencjalny plan był taki, że sama sobie pomierzę, a jak nie będzie pasowało, to odeślę do poprawki, bez dodatkowych kosztów. No rewelacyjnie, tylko skąd ja mam wiedzieć czy ono pasuje czy nie. Przecież to o to mi chodzi, żeby spojrzał na nie ktoś, kto się na tym zna. A nie mieszkam jakoś szczególnie daleko od HB, ani też w lesie pośrodku niczego.
No i nie ma testówek, a w ciemno brać nie chciałam.

Wszystko to czego potrzebowałam, znalazłam ostatecznie w Equipie w X-horse.

[/quote]

Dzięki, właśnie o opinie mi chodziło 🙂

Koleżanka koleżanki (opinia z drugiej ręki) chciała zamówić od nich siodło i powiedzieli, że czas oczekiwania to .... rok! Trochę długo.. ale może warto poczekać?
Livia   ...z innego świata
07 lipca 2014 10:43
kasik wawa, nowego Prestige'a na miarę też w tej cenie spokojnie dostaniesz. Czas oczekiwania teraz może być trochę dłuższy ze względu na wakacje, ale tak czy siak to krócej niż rok 🙂 Ja oba moje siodła zamawiałam w wakacje, czekałam max. 3,5 miesiąca.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 lipca 2014 13:34
Natasha przy całej mojej sympatii do p. Marka niestety uważam, żeby jest dobrym adresem do poprawiania siodła- ostatnio widziałam co zrobił z siodłem, które próbowała kupić znajoma i nie uważam, że była to dobra robota.


Sorry, ale HB nie jest jedyną firmą sprzedającą dopasowane siodła do 10k...
Poza tym jak ostatnio do nich dzwoniłam, to czas oczekiwania był taki, że chyba bym się zestarzała do tego czasu.
No i nie ma testówek, a w ciemno brać nie chciałam.

Wszystko to czego potrzebowałam, znalazłam ostatecznie w Equipie w X-horse.



Sorry ale mylisz pojęcia.
Siodło na miarę vs. siodła, które mają szeroki wachlarz rozmiarów poszczególnych elementów siodła.
Tylko HBC w Polsce "skroi" i "wyprodukuje siodło na miarę. Kompletną miarę pod daną osobę. Od zera.
To co oferuje equipe to szeroki wybór gotowych rozmiarów.

Długo się czeka bo zaprojektowanie "wykroju" od zera i robienie wszystkiego od zera jest czasochłonne.
Testówek nie ma bo jak stworzyć testówkę do czegoś co od zera ma indywidualny kształt...
ash   Sukces jest koloru blond....
07 lipca 2014 16:28
Poza tym jest już kilka ujezdzeniowek HBContact na forum. Jak ktoś chce i mu zależy to umówi się na zobaczenie i wypróbowanie. U mnie były już 2 forumowiczki
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2014 16:42
n, tak jak było wcześniej powiedziane - szyte na miarę to szyte na miarę! A dopasowane rozmiarem z tabelki, bo akurat tak się szczęśliwie trafiło, to co innego.
Jakbyś poszła do krawcowej uszyć kieckę na miarę, wg Twojego projektu, to też byś stwierdziła "e, nie biorę, bo nie ma <<testówki>>"?
No i co mi po szytym na miarę, jak miałam sobie sama zdjąć miarę, i potem sama stwierdzić, czy pasuje.

Sorry ale mylisz pojęcia.


Nic nie mylę. Pytanie było o siodło dopasowane, nie o szyte na miarę. Ma pasować, mało mnie obchodzi to, w jaki sposób się to stało, że pasuje. Jak wam się koń nadbuduje i poszerzy, to wyrzucicie swoje siodło HB i poczekacie rok na nowe? Czy dopasujecie te, które macie? Przecież dopasowane, ale nie szyte na miarę, jest takie be...

Testówek nie ma bo jak stworzyć testówkę do czegoś co od zera ma indywidualny kształt...
Jak ktoś chce i mu zależy to umówi się na zobaczenie i wypróbowanie. U mnie były już 2 forumowiczki


To u koleżanki testować można, ale u producenta już nie? Czy w ogóle nie wolno testować? Zdecydujcie się. Nie chcecie testować, to nie, ale ja nie wydam 10k na siodło w którym wcześniej nie siedziałam. A nie mam ani czasu, ani ochoty na jeżdżenie po kraju po obcych ludziach.

Niech każdy kupuje co chce i czeka ile chce, ja przedstawiłam swój punkt widzenia.
No i co mi po szytym na miarę, jak miałam sobie sama zdjąć miarę, i potem sama stwierdzić, czy pasuje.



Haha to jest bardzo zabawne, jak mogą szyć na miarę i nie przyjechać pomierzyć osobiście.
Potem trzeba bawić się w odsyłanie i poprawki, to na to samo wychodzi jakby produkowali standardy i ewentualnie zmieniali coś przy bardziej problematycznych koniach.
Poza tym nawet jeśli mierzyli by osobiście to jak to siodło za rok przyjdzie to już ten koń może się 15 razy zmienić  🤔

ash   Sukces jest koloru blond....
07 lipca 2014 19:55
n, nie chce mi się więcej pisać na ten temat. Nie pasuje Ci to kup inne i tyle.

Dziwne, bo ja mam siodło HBC szyte na miarę moja i mojego konia, oboje zostaliśmy wymierzeni przez HBC.
kasik wawa   jeździectwo to nie tylko sport, to pasja
07 lipca 2014 20:13
kasik wawa, nowego Prestige'a na miarę też w tej cenie spokojnie dostaniesz. Czas oczekiwania teraz może być trochę dłuższy ze względu na wakacje, ale tak czy siak to krócej niż rok 🙂 Ja oba moje siodła zamawiałam w wakacje, czekałam max. 3,5 miesiąca.

Dzięki, a gdzie zamawiałaś?



Nic nie mylę. Pytanie było o siodło dopasowane, nie o szyte na miarę. Ma pasować, mało mnie obchodzi to, w jaki sposób się to stało, że pasuje. Jak wam się koń nadbuduje i poszerzy, to wyrzucicie swoje siodło HB i poczekacie rok na nowe? Czy dopasujecie te, które macie? Przecież dopasowane, ale nie szyte na miarę, jest takie be...


Wiadomo, że szyte na miarę będzie najlepiej dopasowane do jeźdźca i konia (pod warunkiem, że pomierzy profesjonalista i istoty używające siodła nie zmienią swojej budowy), ale są siodła dopasowywane i też leżą świetnie.
Brak możliwości testowania to olbrzymi minus. Każdemu będzie pasować coś innego. Pierwszy raz słyszę, żeby kazali mierzyć sobie samemu. Słyszałam, że jeżdżą ludzie do niech z koniem, żeby było szybciej 🙂

Fajnie, że na forum są życzliwi ludzie, których można wykorzystać do testów 🙂

Dzięki za każda opinię, dla mnie to jest bardzo ważne, żeby znać wasze zdanie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2014 20:33
Ale jak wy chcecie testować coś, co ma być dokładnie takie, jak chcecie? Jak chcecie testować coś, co powstaje pod wasze potrzeby? Coś, co nie istnieje? Chyba wiecie, czego chcecie... Zrobią siodło pod was i wasze konie - przetestujecie, powiecie "nie", bo czegoś tam sobie nie przemyślałyście i co oni z tym siodłem zrobią?
somebody, pomiary odbywają się przed wykonaniem siodła, nie po zapisaniu się w kolejkę.

Tak jak ash, nie miałam problemów z pomiarami, czy serwisem. Wiadomo że z racji odległości musiałam się dostosować do terminów grupowych. Jeśli potrzebowałabym szybkiej korekty, to opcje są dwie: albo przyjazd z koniem, albo własne pomiary. Wiadomo również, że nikt ot tak nie rzuci wszystkiego, żeby przyjechać na nieplanowane pomiary, zwłaszcza jak ma ręce pełne roboty i zapchany kalendarz.
n, nie widzisz różnicy w robieniu korekty w siodle które było projektowane pod danego konia, a serwowaniem kolejnej korekty w "gotowcu"? Poza tym jak zrobić siodło testowe skoro każde siodło jest produkowane indywidualnie i różni się ustawieniem i długością tybinki, wielkością i ustawieniem klocka, nie mówiąc już o dopasowaniu do konia. W takim przypadku tych testówek potrzeba by bardzo dużo.
Wiadomo, że szyte na miarę będzie najlepiej dopasowane do jeźdźca i konia (pod warunkiem, że pomierzy profesjonalista i istoty używające siodła nie zmienią swojej budowy)

Patrząc na przeboje znajomej z siodłem HB - nie wiem, czy to akurat taki doskonały pomysł 😉 Ja generalnie jestem na nie w stosunku do tej firmy - widziałam i macałam siodło, siedziałam ten (aczkolwiek wiadome, że każdy ma inny tyłek i inne preferencje) i w życiu bym sie nie zdecydowała na tę firmę, szyjąc siodło na miarę. Nie podobają mi sie te siodła, a są szyte bardzo podobnie. Przeboje w stylu dopychanie, zmiana równowagi, latanie siodła na prawo i lewo są dla mnie nie do przyjęcia, jeśli mam siodło indywidualne dla siebie i konia  🤔wirek:

Myśląc o siodle typu custom, wolałabym podbijać do Henninga, chociaż to oczywiście przepaść cenowa 😉
kotbury, Stubben dopasowuje również "od 0". Jak mi mierzyli konia to dokładnie było zaznaczane co gdzie jak powinno być dopchane, gdzie więcej gdzie mniej. Ja z HB Contact byłam mega zadowolona, siodło marzeń 😉 Ale na moim koniu nigdy nie leżało tak, aby nie była potrzebna jakaś podkładka. A że się koń w końcu posypał to i siodło poszło w świat.

kittajka nie przesadzaj, spokojnie można byłoby zrobić testówkę, dokładnie tak samo jak ma Prestige, Equipe itp. Żeby można yło wsiąść w monoflapa, w 2 tybinkowe, większe, mniejsze. Tylko że to wiąże się z kosztami - wyprodukowaniem siodła za które nikt nie zapłaci. A że mają i tak klientów tyle że ledwo dają radę z produkcją, to nie ma testówek.
Znam sporo osób któremu HB nie odpowiada, bo są np. za szerokie siedziskiem. Ja sama miałam obawy, bo mi też się źle siedziało w  siodle koleżanki HBC. Dopiero po rozmowach z Bogdanem ustaliliśmy co i jak i dowiedziałam się że już robią siodła inaczej. Ale dalej na moim siodle nie wszystkim się dobrze jeździło, właśnie ze względu na kształt siedziska.
Bez zmian 🙂 ja mam szał za każdym razem i nie zamieniłabym tego siodła na żadne inne !
Mój mąż przymierza się właśnie do zakupu skokówki dla siebie .



Ash a jak z dopasowaniem kiedy koń się rozrośnie? Czy to siodło da się "modelować" i w jakimś zakresie przepasować?
Racja dziewczyny. Przecież koń w treningu może zmieniać się z prędkością światła. Ja obecnie mam siodło pasowane i poprawiane co pół roku. Jak wygląda HBC z terminami, jak potrzebuję korekty co te 6 miesięcy? I pewnie za rok czy 2 będę całkiem zmieniała siodło - a HBC komu bym opchnęła? Szycie na konia to chyba pół biedy, bo coś się dopchnie, coś odejmie i może i można dopasować na innego konia - a co z jeźdźcem? Jak siodło szyte co do centymetra pod np długość uda..
n, nie chce mi się więcej pisać na ten temat. Nie pasuje Ci to kup inne i tyle.
Kupiłam inne. Nie pisz jak Ci się nie chce, nie stracę zbyt wiele na tym. Klub wyznawców HB jest dla mnie trochę męczący...
X osób się zagotowało, przeczytawszy że nie tylko w HB można kupić dopasowane siodło.

Przyjmuję do wiadomości, że HB robi dobre siodła, słyszałam o nich dużo dobrych opinii, ale to, że konia mam mierzyć sama, czekać mam rok i nie wiem co dostanę, było dla mnie nie do zaakceptowania.

Dziwne, bo ja mam siodło HBC szyte na miarę moja i mojego konia, oboje zostaliśmy wymierzeni przez HBC.
Dowiedziałam się, że nikt z mojej okolicy nie jest zainteresowany, a tylko do mnie nie będą jechać. A odesłali mnie do ich strony na facebooku z instrukcją pomiaru  🤔wirek: OK, ich prawo, ale rezygnuję, bo siodła korespondencyjnie dopasowywać nie zamierzam.
p. Szeląg miał 3 razy dalej i bez problemu przyjechał pomierzyć osobiście.

n, nie widzisz różnicy w robieniu korekty w siodle które było projektowane pod danego konia, a serwowaniem kolejnej korekty w "gotowcu"?
O ile wynikiem korekty w obydwu przypadkach jest pasujące siodło, to nie, nie widzę.

Poza tym jak zrobić siodło testowe skoro każde siodło jest produkowane indywidualnie i różni się ustawieniem i długością tybinki, wielkością i ustawieniem klocka, nie mówiąc już o dopasowaniu do konia. W takim przypadku tych testówek potrzeba by bardzo dużo.

To pytam po raz kolejny - w jakim celu ktoś przyjeżdżał do ash, żeby pojeździć, skoro to i tak będzie inne siodło. Dlaczego nie brali w ciemno?


W mojej sytuacji plusy nie przeważyły nad minusami. Wy na każdy z nich wymyślicie 100 argumentów dlaczego te minusy są ok, a dla mnie to są po prostu minusy i tyle. I znalazłam firmę, w której ich nie było.


Byłam zainteresowana zamówieniem siodła HBC, jednak zrezygnowałam po otrzymaniu informacji że za dojazd (celem wykonania pomiarów) trzeba zapłacić prawie 2tys i nie jest to wliczone w cenę siodła... trochę przesada.
lhp, z Pleszewa do Białegostoku jest prawie 500 km - czyli 1 000 w obie strony. Przy założeniu dojazdu większym autem sam koszt podróży wyjdzie dobre 500 zł... Do tego hotel na miejscu itp. koszty na prawdę duże... Wcale się nie dziwię zatem, że tyle sobie liczą za pomiary. Sądzę, ze gdyby więcej osób zamówiło siodła - koszty by się rozłożyły proporcjonalnie...
kasik wawa, nowego Prestige'a na miarę też w tej cenie spokojnie dostaniesz. Czas oczekiwania teraz może być trochę dłuższy ze względu na wakacje, ale tak czy siak to krócej niż rok 🙂 Ja oba moje siodła zamawiałam w wakacje, czekałam max. 3,5 miesiąca.


Tylko Prestige nie robi na miare.. 😉
Livia   ...z innego świata
08 lipca 2014 10:00
kasik wawa, zamawiałam w Equishopie, p. Ola przyjechała i dokładnie wymierzyła konia, ja jestem bardzo zadowolona 🙂

Dramka, może nie robi od zera na miarę, ale z dostępnych modeli można dopasować co się da, a ja miałam jeszcze przez p. Olę dopasowane poduszki odpowiednio do mojego konia. Także jak dla mnie jest to różnica kosmetyczna w nazewnictwie, a oba siodła, które dostałam, były dopasowywane pod konia i pode mnie.
kasik wawa   jeździectwo to nie tylko sport, to pasja
08 lipca 2014 10:07
kasik wawa, zamawiałam w Equishopie, p. Ola przyjechała i dokładnie wymierzyła konia, ja jestem bardzo zadowolona 🙂

Dramka, może nie robi od zera na miarę, ale z dostępnych modeli można dopasować co się da, a ja miałam jeszcze przez p. Olę dopasowane poduszki odpowiednio do mojego konia. Także jak dla mnie jest to różnica kosmetyczna w nazewnictwie, a oba siodła, które dostałam, były dopasowywane pod konia i pode mnie.

Super 🙂
Dzięki 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lipca 2014 12:29
[quote author=ash link=topic=300.msg2133531#msg2133531 date=1404574232]
Bez zmian 🙂 ja mam szał za każdym razem i nie zamieniłabym tego siodła na żadne inne !
Mój mąż przymierza się właśnie do zakupu skokówki dla siebie .



Ash a jak z dopasowaniem kiedy koń się rozrośnie? Czy to siodło da się "modelować" i w jakimś zakresie przepasować?

[/quote]

Pierwsza korekta jest w cenie. Za każdą następną trzeba płacić.

Do mnie przyjechały dwie forumowiczki podobne wzrostem i budową. Obejrzały siodło, wysiadły żeby zobaczyć jak się w tym siedzi, ale to MOJE siodło dopasowane do mnie wiec i tak nie pasowało na nie idealnie.
n. Ja pisałam o dopasowaniu do jeźdźca akurat. I chyba widać na stronie, że się takie siodło kroi pod jeźdźca (zdjęcia)... czyli to jeździec przyjeżdża do pracowni. Nie dziwi mnie cena 2000 za dojazd jak ktoś chce aby pracownia (cała) do niego dojechała.

Co do późniejszych korekt do konia (jak się przebudowuje w pracy) to też nie słyszałam, aby były problemy z pomiarami.

Kształt siedziska w HBC też się mierzy indywidualnie. Moje swego czasu zostało przerobione (ale w skokówce), właśnie "zeszczuplone" w tylnej części siedziska, niejako pod rozstaw moich kości kulszowych, co by mnie w moją szanowną nie uwierało nic.


Mnie znowu wkurzają osoby, które się z HBC nie dogadały (z jakiś przyczyn) i sieja ferment i czarny PR robią. Albo osoby, które mają konie z jakimś fatalnym stanem pleców, którym się np. na wychudzonego araba z przebudowanym zadem marzy ujeżdżeniówka close contact i nijak nie rozumieją, że się nie zawsze da.

n, tyle że w siodłach "gotowych" często bardzo szybko kończą się możliwości dalszego dopasowania pod danego konia.
xxagaxx, o widzisz a dla mnie akurat moje HBC jest jednym z niewielu siodeł, które podczas jazdy nie próbuje mnie rozerwać na pół 😉 a co do testówek to ja się nie zgadzam, bo po co miałabym testować siodło zrobione pod innego konia i pod inny tyłek, skoro docelowo będę zamawiać zupełnie inne.
lhp, inni pasowacze potrafią mieć jeszcze większe stawki. A przy dzisiejszych cenach benzyny, kosztach hotelu, wyżywienia + jeszcze trzeba poświęcić czas na przyjazd i pomiary, to robią się właśnie takie koszty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się