Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Faktycznie! Jest taki ogier w Stadzie, ale nie robiliśmy zdjęć bo nie ma chyba jeszcze licencji. Skupiliśmy się na innych koniach. Jak będzie jakaś zmiana, to fotograf będzie jechał robić innym zdjęcia. Taki mamy plan współpracy ze Stadem na ten rok.
konikmorski, został uznany w kwietniu na podstawie wyników sportowych.
Ma ktoś konie pop Landorze?
Ok. To zapytam jakie mają plany co do niego w tym roku.
Jest kilka tych francuzów, wszystkie są uznane. Koleżanka ma nawet kobyłę źrebną 😉
Jeden po Baloubet du Rouet jeden po Le Tot de Semilly albo Diamant de Semilly - nie pamiętam w tej chwili.

A Durano wygrał dziś kolejny konkurs dla 6-latków  😎
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 czerwca 2014 17:30
ooo to mogą być fajne te francuzy. chętnie bym się czegoś więcej dowiedziała - co to za konie.
Jeden jest nawet uznany w SF. Tylko dziwi mnie jedno - bardzo mało informacji o nich w sieci, praktycznie zero potomstwa, a ogiery wiekowe 18+
Ten po Baloubet (Gatsby Vandrin ?) trafił do Racotu, If du Reverdy jest w SO. Uznane za wyniki ale tych wyników nie mogę nigdzie znaleźć, wcześniej na stronie FEI były wyniki konkursów dla 7 i 8 latków, teraz nie ma nic. Z tego co słyszałem If du Reverdy nigdy nie krył.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 czerwca 2014 12:34
armara, będziesz kryła Durano? 😉
JARA
Chciałabym, ale nie mam pod niego dobrej klaczy. Ale pokryłam sobie inną jego stajennym kolegą :P
Po prostu wydaje mi się, że to będzie bardzo ciekawy koń, jest w treningu u doświadczonego zawodnika więc jest szansa rozwoju, a dla hodowców to dobrze chyba 😉 Dwa lata temu też sobie upatrzyłam młodziaka, z medalem MPMK, niestety nie wyszło, ale mam na oku wiele młodych koni, które mają szansę na karierę sportową. W tym roku sprowadzałam też nasienie baaardzo fajnego moim zdaniem ogiera, 4 latka, ale też jakoś się nie udało 🙁
Więc namawiam, bo po prostu wiem, że za rok czy dwa takiego konia może w PL nie być i potem będzie płacz, że niewykorzystany czy coś. Niemcy kryją trzylatkami i taki Casall w wieku lat 15 ma już uznanych wnuków 😉 A u nas Imequyl pierwszego uznanego syna doczekał sie w wieku lat bodajże 13.

BTW Widziałam w weekend świetną klacz po Qulesterze, naprawde supe oglądałam ją jako 5-latke - wtedy się nie pokazała przez zawodniczkę, ale pod nowym jeźdźcem śmiga super 🙂
Przepraszam - mały off zrobię😉 Jako ciekawostkę🙂
Znalazłam w necie książkę z 1861 roku - pierwsze wydanie w 1603r. [url=http://books.google.pl/books?id=hl9KAAAAYAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false]"Hippika to jest księga o koniach" [/url]
Bardzo ciekawie się czyta🙂 Dotarłam do rozdziału o hodowli, jakiego stadnika do jakiej świerzopy dobierać i jest napisane , że ino wrony albo kary😀
"Uznasz ztąd sierści piękne, bo w pomieszaniu wilgoci gdzie jednemu nie dostawa, drugie podeprze."
Ciekawe, ciekawe🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 lipca 2014 10:05
milenka_falbana,
poczytując Twoje dywagacje na temat zaźrebienia kobylska to kilka słów od siebie dodam.
Krycie pierwiastki to zawsze jest zagadka. Zagadka, co wyjdzie : co klacz przekaże.
Ja będąc w Twojej sytuacji, starałam się znaleźć złoty środek, czyli wybrać ogiera taniego
a jednak z jakimiś osiągnięciami sportowymi. Czyli nie kryć "beleczym" ale i nie wypitolić kasy
na "niewiadomoco".
Dziś już wiem, jakiego ogiera powinnam na tę klacz użyć, żeby wyszło coś przyzwoitego.
Swoją kobyłę pokryłam ogierem, którego nasienie kosztowało 100 pln (koń chodzący GP w ujeżdżeniu)
i absolutnie nie żałuję, wyszła mi niezła maszyna.


ja mam swoje kobyłki pokryte właśnie tymi ogierami z Gniezna. Zobaczymy co z tego wyjdzie  🏇 a teraz szukam kolejnej inspiracji dla mojej klaczy, która właśnie przed chwilą się oźrebiła a że źrebol późny to postanowiłam kryć na 1 ruję. Klacz jest bardzo poprawna, po Sandro Song z matki Pik Labionick. Szukam ogiera z dolewem xx. Z myślą o skokach. Ktoś coś...?
Bolshoi🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2134285#msg2134285 date=1404684388]
Bolshoi🙂
[/quote]
Miałam to samo napisać 😉
Racockie konie po nim, jeszcze wymysł Lukasza, bardzo, bardzo cacy i mam nadzieje, ze nawet na ZT ich nie zmarnują 😉
w temacie Racot, ZT i p. Antoni (i trochę folbluta też 😉), w Bielicach są dwa fajne konie po Tjungske (wnuk Julio Mariner xx), oba na naborze jedne z lepszych not za skoki luzem
Te tez extra🙂 tez wymysl Lukasza🙂 i papierowo przemyslane🙂
w temacie Racot, ZT i p. Antoni (i trochę folbluta też 😉), w Bielicach są dwa fajne konie po Tjungske (wnuk Julio Mariner xx), oba na naborze jedne z lepszych not za skoki luzem


Obydwa poniżej 50% xx 🙁
chodziło mi o Tjungske, wnuk folbluta, wg bazakoni.pl 60% xx, ale wg tej samej strony Alan ma 51%
Dwa zdjęcia ogierów z SO Gniezno

Czumen K i Biskwit w wieku 23 lat.

Czy ktoś może mi przybliżyć metodę inseminacji "do rogu"? Usiłowałam się dziś dodzwonić do człowieka zajmującego się tą metodą ale nie udało mi się. Zresztą chętnie dosięgne wszelkich informacji.
po Tjungske też już mam, póki co ma 2 lata ale jakoś nie zachwyca... przynajmniej pokrojowo... a jakie macie doświadczenie z wysyłką nasienia z Niemiec?
Czy ktoś może mi przybliżyć metodę inseminacji "do rogu"? Usiłowałam się dziś dodzwonić do człowieka zajmującego się tą metodą ale nie udało mi się. Zresztą chętnie dosięgne wszelkich informacji.


Metoda "do rogu" polega na głębokim wprowadzeniu pipety inseminacyjnej aż do rogu macicy w pobliże jajnika z pęcherzykiem. Plemniki mają wtedy bliżej 😉
Nie żyje Escudo II 🙁

katka
Niemcy mają dużo świąt, to nie takie proste bo w sumie zostają cztery dni z siedmiu, a w zasadzie trzy bo nasienie zamowione w pon wyślą albo i niekoniecznie tego samego dnia.

konikmorski
Zdjęcie siwego super, ale niestety Biskwita - niekorzystne moim zdaniem.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 lipca 2014 21:51
jakieś opinie, zasłyszane czy też własne, na temat holsztyńskiego Catoo (Con Air x Caletto I)?
jakieś opinie, zasłyszane czy też własne, na temat holsztyńskiego Catoo (Con Air x Caletto I)?

A co byś chciała wiedzieć ? Widziałam go kilka razy na żywo dla mnie to koń w dość mocnym, starym typie ii na pewno mógłby lepiej stępować. Ani to skoczek ani ujeżdżeniowiec - ja jestem raczej na nie.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 lipca 2014 10:12
chodzi mi o ogólne wrażenia na temat konia. albo jakieś wyniki sportowe gdzieś do wglądu?
potomstwo to wiem, że same młode jeszcze.
koń nie do końca w moim typie (właśnie dlatego, że ciężkawy), ale wpadł mi w oko jak solidny koń 'wszechstronny'.
czyli nie GP ujeżdżenia, ani tym bardziej GP skoków, ale solidna średnia półka.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
12 lipca 2014 22:53
Catoo 
Condina - fajny ten Catoo. Jeszcze odnośnie typów, mam wrażenie że co pewien czas będzie powracać moda na określony wygląd konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się