Jakie pasze dajecie swoim koniom?

[quote author=Arroch link=topic=25.msg2129986#msg2129986 date=1404119556]
[quote author=marta__sz link=topic=25.msg2129962#msg2129962 date=1404118068]
Mój na każdą sieczkę się po jakimś czasie "wypina", niezależnie od firmy i rodzaju, zwykle pomaga zmniejszenie ilości na posiłek lub krótka przerwa.
Na dengie bez melasy obraził się do tego stopnia, że nie ruszył ani śniadania ani obiadu ( dostaje razem z owsem).
Obecnie kończe worek healthy hooves i jest ok, jak dla mnie najlepsza sieczka.


dzięki, spróbuję trochę zmniejszyć  :kwiatek: odstawić zupełnie nie bardzo mam jak, bo on dostaje praktycznie samą sieczkę i tylko troszkę granulatu. A jak już wmuszę w niego ten worek to spróbuję jakiejś innej. Healthy hooves też jest bez melasy?
[/quote]

Można też spróbować na kilka dni zamienić sieczkę na inną i później wrócić do starej. Konie często się wypinają, co nie zmienia faktu, że Dengie to dla mnie jedne z lepszych sieczek na rynku 🙂
[/quote]

Mi też się bardzo podobają, ale koniowi mniej. Chociaż dzisiaj zjadł wszystko, ale dostał kubek zrobionych buraków do każdego posiłku, więc tfu tfu nie zapeszając może będzie żarł.



maliniaq   Just do your job.
30 czerwca 2014 23:18
Czy są jakieś przeciwwskazania do podawania 3 miesięcznemu źrebięciu sieczki (lucerny melasowanej) razem z granulatem dla źrebiąt? Czy lepiej pozostać przy samym granulacie bez dodatkowego kombinowania? Źrebię wygląda dobrze, tylko jedzenie jest pochłaniane w tempie ekspresowym 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 lipca 2014 02:12
Ja obecnie skarmiam Dengie Senior - Belfast wcina, chociaż trochę zawiodłam się wyglądem tej sieczki.
Moja koleżanka dawała Healthy Tummy i to był szał. Bardzo drobno posiekana, mocno zielony kolor, ładny zapach (jak dla mnie, koleżanka stwierdziła że pachnie chińską zupką :hihi🙂 i jakieś drobne granulki. Koń wcinał bez problemu.
Dava   kiss kiss bang bang
01 lipca 2014 07:36
Strucelka obczaj sobie wcześniej dokładny skład i wygląd na tej stronie http://www.dengie.com/

Niektóre są właśnie takie zielone-zielone, inne bardziej suche (niemelasowe itd.) -> te Hi-Fi takie są, takie mniej zielone  😉

To normalne, że konie też mają swoje typy. Moja np. nie toleruje sieczek z jakimiś aromatami (mięta, jabłko itd.) w sensie gdzie jest opisane, że ma aromat dla niejadków, to mogę mieć 100% pewności, że mój odkurzacz się tego nie chwyci  🤣

Z takich zielonych, zielonych sieczek, to te (te testowałam):

http://www.dengie.com/horse-feeds/healthy-range/healthy-tummy/ -> faktycznie szał, mam teraz, pachnie tak że sama mam ochotę zupę sobie z tego zrobić  🤣
http://www.dengie.com/horse-feeds/alfa-a/alfa-a-oil/
http://www.dengie.com/horse-feeds/alfa-a/alfa-a-original/
http://www.dengie.com/horse-feeds/alfa-a/alfa-a-molasses-free/

U mnie też się nudzi po połowie worka (to i tak sukces, bo niektórych firm nie chce jeść w ogóle) ale daje wtedy mniej itd. i sieczka wraca do łask :P
Czy ktoś spotkał się z informacją, jaki jęczmień powinien być podawany koniom - jary czy ozimy? Czy jest jakaś różnica i z czego wynika?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 lipca 2014 07:53
epk podpytaj zieloną_stajnie coś mi się zdaje, że kiedyś o tym pisała, że któryś jest lepszy bo ma mniej twarde ziarna (?) - ale tego ostatniego nie jestem pewna. Jednym i drugim można karmić - to na bank.

edit znalazłam w wątku 'jęczmiennym- różnia się podobno grubością łuski
[quote author=zielona_stajnia link=topic=8628.msg1821219#msg1821219 date=1373228920]
Ozimy od jarego różni się terminem siewu - odmiany ozime sieje się jesienią, jare - wiosną, różnica jest w wartości słomy. Natomiast podział na odmiany paszowe, kaszowe i browarniane polega głównie na tym, że odmiany browarne mają cechy istotne przy produkcji piwa, kaszowe - chodzi głównie o łatwość oddzielenia łuski, a paszowe mają mieć dużą wartość pokarmową a udawać się na gorszych glebach. O odmianach masz np. tutaj:
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/jeczmien-jary-przeglad-odmian,8306.html
[/quote]
Podawał ktoś pavo triple p?
Dziś zachęcona w sklepie przez pana kupiłam, na forum nie ma jednak o nim opinii.
Dobry granulat zeby mi kon nie stracił nabudowanej masy w czasie 4 tygodni postoju w boksie i. Tylko stepa? Teraz mam higlight improvera ale to ma dużo białka wiec podaje tylko w treningu. Teraz krótka rekonwalescencja wiec nie wiem co dawać?
Perlica może Besterly Vitalic? To jest naprawdę fajna pasza i za rozsądne pieniądze. Chociaż to chyba też ma białka w dość znaczącej ilości.
Dobry granulat zeby mi kon nie stracił nabudowanej masy w czasie 4 tygodni postoju w boksie i. Tylko stepa? Teraz mam higlight improvera ale to ma dużo białka wiec podaje tylko w treningu. Teraz krótka rekonwalescencja wiec nie wiem co dawać?


a może sieczka? np Safe& Sound
albo jeżeli koniecznie granulat to Equie Sensitive
Perlica tez mam teraz ten problem, ale niestety juz przegrałam bo bardzo schudł... jak nie trenuje to jednak chudnie w oczach  🙄
Świeczkę dostaje dengie, miarkę owsa i zamówie chyba zwykły besterly podstawowy. Dzieki
Madeleine   Real girls ride aside!!!
05 lipca 2014 11:17
Potrzebuję porady w kwestii suplementacji konika: kucyk 16-letni, o nadmiarze energii a zarazem po rekreacji(jest u mnie od roku, przyjechał w stanie niedożywienia i niedowitaminizowania, od roku u mnie pastwiskowany codziennie, siano, świeża skoszona trawa). Kucyk ma metr w kłębie, NIE jest szetlandem. Pracuje mało, NIE chodzi w rekreacji (regularnie lonżowany przeze mnie, jeżdzony przez dwunastoletnie dziecko, pondto sam się lonżuje na pastwisku 😀)
Myślę o jakiejś mieszance/ sieczce seniorowej z działaniem jednocześnie uspokajającym (konik ma NADMIAR energii, jest lekko nerwowy, nie znam jego przeszłości)
Postawiłabym go na HI FI senior i w ogóle zdjęła z treściwego, jeżeli jakieś dostaje 🙂
epk- jęczmień dla konia powinien być jary, ze względu właśnie na twardość łuski, a że parzony lub gnieciony to zapewne wiesz 🙂
Madeleine - jeżeli 16-letni kucyk jest nerwowy to raczej juz tego nie zmienisz, w okresie zimowym można dawać wysłodki, one lekko wyciszają, ale nie licz na zbyt wiele, niestety wiele kucy ,,uszlachetnionych,, ma duży temperament i są nerwowe .
arlyn, podawałam Triple P. W stajni też kilka koni dostawało w okresach mocniejszej roboty. Generalnie nie znam konia, któremu pasza nie dawały konkretnego kopa energetycznego. Nawet dana w ilości jednej miarki.
hej ja od ponad miesiąca karmię klacz Healthy Tummy dodaje jej jeszcze Cooling Mix plus HERBS  jak dla mnie rewelacja ! Miała problemy z lużnym stolcem , robiłam morfologie biochemie i wszystkie parametry były ok , praktycznie po paru dniach podawania sieczki ikupy się poprawiły są idealne 🙂😉 Mogę polecić z czystym sumieniem , roczniaka karmię Level GROW Mix i też jesteśmy bardzo zadowoleni choć na początku nie chciał mi tego jeść . Konie wyglądają pięknie kopyta , sierść , waga , samopoczucie też pierwsza klasa  🤣 Jestem mego zadowolona i chciałam podzielić się swoją opinią 🙂 może komuś pomogę w wyborze pozdrawiam
anett ja teraz zamawiam z tej samej firmy wiec twoja opinia mi pomogła w ostatecznym wyborze 🙂 dziękuję  :kwiatek:

Powiedzcie mi skąd kupujecie wyslodki buraczane niemelasowane ? Bo już dwa razy się przyjechałam 🤔
TheWunia, jak się przejechałaś? Popsute czy co?
Raz to był Atos to wiadomo 😉 a potem bewet gdzie najpierw przyszła mi połowa, ogólnie na zamówienie czekałam grubo ponad miesiąc (dobrze że zamawiam pasze jak mam jeszcze zapas). Po wpisaniu na re-volte wysłali cześć tego co nie było wtedy i reszta miała przyjść po kilku dniach. Do dziś nie ma. Jak zadzwoniłam to powiedzieli że kurier ukradł  🙄  tak więc szukam dalej
zamów z pro linen 🙂 nie powinno być problemów
TheWunia, na wysłodki z buraków ludzi oszukiwać, no Polska... 🤔wirek:
Ja zamówiłam i zrobilm przelew pasze ze sklepu pasze lublin i telefon mają wyłączona a teraz wchodzę na stronę i nie działa  😵
Potrzebuję paszy niskobiałkowej, najchętniej bez owsa. Obecnie skarmiam Fibremix Easy, ale może znajdzie się coś z mniejszym udziałem białka  :kwiatek:
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
08 lipca 2014 10:18
Leisure mix D&H ma 9%, bez owsa 🙂
Z tańszych i niskobiałkowych+bez owsa może być też Marstall Freizeit lub Marstall Haferfrei (ten pierwszy ma dodatkowo mniejszą wartość energetyczną + dodatek alg morskich)
tulipan, ja obcenie daję to:

http://www.eggersmann.pl/pasze/emh_cool_muesli.html

i konisko mi się nie przebiałkowiło 😉 A on uwielbia na rozruchu puchnąć lub wyglądać jakby go stado os pogryzło. Owsa podczas rechabilitacji nie może dostawać nawet garści, bo od razu ma za dużo białka.

Dawałam również:
http://animalia.pl/produkt,10733,spillers-cool-mix-20kg.html

oraz

http://animalia.pl/produkt,9168,508,baileys-everyday-high-fibre-mix-20kg.html

i również koń się nie przebiałkowił.
Polecacie jakieś pasze dla konia po kolce i z wrzodami??
Ustawiłam mu juz super menu na którym tył lub trzymał wage ale jak był w treningu... Później wszystko sie posypało bo od miesiąca jest boks a na deser okropna kolka po której koń wylądował w klinice. Jak go bede odbierac to napewno powiedza mi co i jak przez najblizszy tydzien-dwa ale co dalej to nie wiem jestem jak dziecko we mgle, bo nigdy nie mialam takiej sytuacji. Tymbardziej ze on jak trenował to jadł spoooooro, a teraz podczas postoju zmniejszylam mu znacznie, i juz przed kolką bardzo schudł.

edit: zreszta o tym problemie ze nie wiem ile karmic pisalam juz wyzej  😉 teraz niestety bede musiala jeszcze bardziej uważac bo juz po-kolkowy  🙁
aga ten Eggersmann fajnie wygląda. Chciałabym właśnie zrezygnować z owsa całkowicie i dawać paszę z sieczką i trawokulkami. A w robocie jak podawałaś? Moja dość intensywnie pracuje i nie chciałabym, żeby spadła z masy.
Polecacie jakieś pasze dla konia po kolce i z wrzodami??
Ustawiłam mu juz super menu na którym tył lub trzymał wage ale jak był w treningu... Później wszystko sie posypało bo od miesiąca jest boks a na deser okropna kolka po której koń wylądował w klinice. Jak go bede odbierac to napewno powiedza mi co i jak przez najblizszy tydzien-dwa ale co dalej to nie wiem jestem jak dziecko we mgle, bo nigdy nie mialam takiej sytuacji. Tymbardziej ze on jak trenował to jadł spoooooro, a teraz podczas postoju zmniejszylam mu znacznie, i juz przed kolką bardzo schudł.

edit: zreszta o tym problemie ze nie wiem ile karmic pisalam juz wyzej  😉 teraz niestety bede musiala jeszcze bardziej uważac bo juz po-kolkowy  🙁


sieczka Dengie Healthy Tummy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się